Как да си пренесем парите в Канада - ЛЕСНО

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Как да си пренесем парите в Канада - ЛЕСНО

Мнение от bgmontreal »

Реших да проверя тая история и да използвам това което знаех от баркерството ми в БГ и ето:

Отваряте сметка в КАНАДСКИ ДОЛАРИ - да, да точно КАНАДСКИ ДОЛАРИ сметки има в ДСК и ПИБ
после купувате и трупате парите там. няма нужда да имат наличност - трябват ви електронни такива
преди да тръгнете насам взимате/правите две неща:
1. отивате с роднина или доверено лице в банката и правите пълномощно лицето да има право да превежда пари по ваши сметки в Канада (за всеки случай си направете и едно пълномощно при нотариус). Пишат ви забележка към сметката и когато отворите сметка в Канада изпращате номера и SWIFT-а и сте готови. защитени сте от злоупотреби защото пълномощното ще е ИЗРИЧНО И САМО за превод към ВАШИ СМЕТКИ В КАНАДА

2. Взимате ОФИЦИАЛНО извлечение от банковата ви сметка и го подпечатвате в клона (за имиграционните като идвате)


Сметките, пълномощното и извлечението са потвърдени от мои бивши колеги на високи постове в тези банки.

ЗА МЕН това е най-евтиния и безопасен начин!!
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

аз на тази тема ще се включа на 23-та страница ;)
ronni
Мнения: 810
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2004 11:04 am
Местоположение: back to small apple
Обратна връзка:

Мнение от ronni »

becks написа:аз на тази тема ще се включа на 23-та страница ;)
ти за къде си се разбързал

всичко ок бгмонтреал ама изпускаш един момент с народопсихологията = няма ли да има въпроси на летището, няма ли да ме върнат, и т.н,
"Chance favors the prepared mind" /"Le hasard ne favorise que des esprits préparés"
L. Pasteur, 1854
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

ronni написа:ти за къде си се разбързал
Не знам дали се е разбързал, но Финансиста беше на сухо цяла седмица и като нищо може да сътвори десет страници за два-три часа. :rotfl:

Иначе по темата - не съм чул още някой да са го върнали от летището дори и да няма пукнат грош, какво остава за документ, ясно показващ сериозни наличности. Хората записват в документа сумата, която заявяваш и не те претърсват за да ти броят пачките. Единственото в този случай е човек да се ръководи от сигурността, удобството и ниските разходи. ;)
Аватар
nadin13
Мнения: 73
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 4:53 am

Мнение от nadin13 »

мога да ви дам една идея, както ние смятаме да направим...
например имате сметки в ДСК или ПИБ, или която и да е друга банка, която предлага онлайн банкиране. след което си взимате дигитален подпис или просто сертификат за онлайна и вече като сте в Канада сами си нареждате по онлайна валутен превод към вече открита ваша сметка в Канада (но първо трябва да проверите дали банката в Канада и тази в БГ имат едни и същи кореспонденти, за да си спестите малко комисионни!!)
Аватар
mice
Мнения: 267
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 2:33 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от mice »

Bgmontreal, благодяра за хубавата тема :)

Nadin 13, това, което казваш, ако върши работа - с електронен подпис, би било супер. Гледам в един сайт, че пише: сертификат, смарт карта и карточетец на цена от 36 лева с ДДС за юридически и физически лица. А този електронен подпис дали се признава в Канада, при условие, че теВсе пак и комисионните на някои банки ен са за подценяване - има доста високи, въпросът е дали пренасянето на пари с чекове биизлязло по-евтино или чрез банкиране?
Аватар
nadin13
Мнения: 73
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 4:53 am

Мнение от nadin13 »

mice написа:Bgmontreal, благодяра за хубавата тема :)

Nadin 13, това, което казваш, ако върши работа - с електронен подпис, би било супер. Гледам в един сайт, че пише: сертификат, смарт карта и карточетец на цена от 36 лева с ДДС за юридически и физически лица. А този електронен подпис дали се признава в Канада, при условие, че теВсе пак и комисионните на някои банки ен са за подценяване - има доста високи, въпросът е дали пренасянето на пари с чекове биизлязло по-евтино или чрез банкиране?
според мен имайки дигитален подпис от БГ няма значение къде го ползваш, защото той се познава само с онлайн сайта на самата банка (т.е българската), така че ти нареждаш валутен превод все едно си в БГ!!! (това инфо мисля да проверя със самата банка) 8)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

nadin13 написа:мога да ви дам една идея, както ние смятаме да направим...
например имате сметки в ДСК или ПИБ, или която и да е друга банка, която предлага онлайн банкиране. след което си взимате дигитален подпис или просто сертификат за онлайна и вече като сте в Канада сами си нареждате по онлайна валутен превод към вече открита ваша сметка в Канада (но първо трябва да проверите дали банката в Канада и тази в БГ имат едни и същи кореспонденти, за да си спестите малко комисионни!!)
Много добра идея! Проверете и банката, която приема плащанията за канадското посолство в Букурещ (забравих и името), дали имат сметки в CAD и електронен подпис, мисля че те кореспондираха с TD Bank в Канада.
Потребител
Мнения: 119
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 4:43 pm
Местоположение: Канада, а след следващия референдум - в Свободен Квебек

Мнение от Потребител »

Като зрител и очевидец на трагикомедията "банково дело в преходно-демократична България", видял как хората си подаряват парите на "банкери" завършили милиционерското училище, смятам че човек трябва да е луд за да си отвори сметка в бг банка. А ако има възражения от типа - "ма то има и чужди банки в България" - отговарям с един личен пример. В края на 90-те се оказва че ми е останала една мизерна сума от около 1500 FFr в Paribas, и дочувам че отварят клон в София. Отивам и им казвам - изтеглям си парите. Не може. Защо? - Това не била същата банка. Е как така? - Ние работим само за и с определени "бизнес" клиенти и нямаме общо с банката във Франция. Е, викам им как така ползвате името? би трябвало да ви осъдят. Не било моя работа и да се измитам (разбира се първите назначени служители са "охранители"!)

Е как да се довери човек на такава разбойническа шайка, отгоре на това и за преводи в чужбина?
Като чуя словосъчетанието "българин - финансист" - знам че аналогиите са само две - бивш чейнчаджия или бивш милиционер. А може би е едно и също?
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

Потребител написа: Като чуя словосъчетанието "българин - финансист" - знам че аналогиите са само две - бивш чейнчаджия или бивш милиционер. А може би е едно и също?
Ajde по-полекичко, а?
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Хълбой ви гарантира че като сметне всички разходи, време, отваряне на сметка в КАД в специфична банка само за 2 месеца ( тази сметка може да има и разходи на месец, не се знае какво ще я правите след като сте вече в Канада а разходите по нея си продължават) занимаване на друг човек който работи някъде и трябва да излезе от работа 3 пъти ( ще търпи финансови загуби за да идете през работно време първо до банака, после до нотариус за пълномощно и после втори път трябва да иде до банка за да нареди пращането като имате вече сметка в Канада ) ще ви излезе доста по евтино ако просто си пратите парите на Хълбой като УСД които винаги са по евтини от Канадските долари в БГ в съотношение фиксинг/продажна цена.
УСД също се продават електронни.
В момента в който си отворите сметка в КАД в Канада се обаждате на Хълбой и след 30 минути парите са във вашата сметка, без да чакате трансфери от БГ и да се чудите дали ще дойдат утре, други ден, или след други ден.:)
Когато ги получите тези пари ще има такса incoming wire fee. Тази такса се определя от вашата банка и е в размер на 20 - 40 КАД.
Хълбой ви пести тази такса.
Пълномощно и заверка струват пари и това са излишни и допълнителни разходи.
Недай боже човека на който оставяте пълномощното да го загуби или да го залее с нещо така че да не се признае се пригответе да си ходите до БГ или да давате още пари за нови документи като през това време не знам с какви средства ще живеете в Канада.:)
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

hullboy написа: ще ви излезе доста по евтино ако просто си пратите парите на Хълбой като УСД които винаги са по евтини от Канадските долари в БГ в съотношение фиксинг/продажна цена.
Хълц, ти така и не можа да разбереш, че за повечето хора сигурността е далеч по-важна от икономисването на $30-40.
Аз ако направя превод от $40,000 примерно в сметката на някой си Хълбой, то единствения изход на семейството ми в този случай ще е да ме застрелят от упор. И ще бъдат абсолютно прави. :lol: :rotfl: :rotfl:
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

Мистър Грийк ,тук сме на едно мнение :),лошото е,че има вероятност и да се оцелее хи хи хи :D :lol:
Хъл-бой,нали не мислиш наистина,че някой без да те познава добре(да сте като братче и сестриче),че ще се довери и остави ръководенето на едни пари дето сигурно са единствените?
Защото тогава наистина може да се чуди какво да прави в канада.


Въпроса по пренасянето на пари е уместен.
Аз всъщност вчера ходих точно по този въпрос и има няколко варианта:

1.дебитна карта МАЕСТРО,като се има възможност да се тегли седмично до 7500 евро и 2500 във вид на пазаруване.В България това теглене е 1 лев,но за Канада SG Експресбанк не може да ми отговри колко ще ми струва.

2.Издаване на генерално пълномощно на човек в България,и допълнително издаване на СПЕСИМЕНТ(върешно пълномощно на банката).Когато се открие сметка в дадена банка в Канада,тогава този човек ти прави превод на парите.Но от SG Експресбанк отново не можаха да ни кажат колко ще струва такъв превод към банка в Канада.

3.ЧЕК- прави се сертифициран чек/ове и си го/ги взимаш със себе си.
Това се оказва удачен вариант.

4.С електронен подпис.Обаче от SG Експресбанк ми отговориха,че никога досега не са били практикували по този начин :),или може би просто "търговския агент" не е правил това.
Аватар
nevergiveup
Мнения: 120
Регистриран на: Сря Юни 28, 2006 3:33 am

Мнение от nevergiveup »

Това което педоставям е линк към друг форум - за емиграция в САЩ, където тази тема е дискутирана доста. Ако някой от администрацията пак го изтрие моля да преработи така мнението ми, че да става ясно, че мога да им пращам линка на лични ако изявят желание.

http://forum.all.bg/showthreaded.php/Ca ... 1476/page/
:beer:

На мен лично най ми допада варианта с чека - засега! :beer:
"Life isn't about finding yourself, Life is about creating yourself" (unknown)
Аватар
nadin13
Мнения: 73
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 4:53 am

Мнение от nadin13 »

един интересен сайт, който може да разясни много неща!!!

особено позването от всяка точна на света!!!

http://analysis.expert.bg/?analysis_id=50
Заключено