Мечтаете за хубав живот?Стойте далеч от България.

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Натали
Мнения: 82
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2004 6:08 am
Местоположение: Toronto

Мечтаете за хубав живот?Стойте далеч от България.

Мнение от Натали »

Прочетох това заглавие по БГ медиите.Става въпрос за едно Британско изследване по разни критерии и категории и нашата БГ е на последно място по всички показатели.Интересно, нали?Излиза,че българинът не е изобщо щастлив човек за жалост.До там я докараха,че станахме нещастниците на Европа.Е,па ние сме щастливи,че сме българи на чужда земя.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Стой си щаслива в Норт Йорк,лапай яки пържоли на дийл и не се занимавай с прокажени. :wink:
Ivailo K
Мнения: 115
Регистриран на: Пон Сеп 26, 2005 1:49 pm
Местоположение: София / Канада

Мнение от Ivailo K »

Много весело стана в този форум , по едно време беше захванала скука. Ха ха ха .......лапай пържолки , леле Бате добре , че си само с две предупреждения......................
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

че до колко мога да се разпростирам :o
emiliana

Мнение от emiliana »

bateto написа:че до колко мога да се разпростирам :o
:P Туй БАН сигурно се превежда Българска Академия на Науките :D
Защото такава БГ дума няма, а форума има строги правила да се пише на БГ и да се защитава Българщината/виж в оная тема за Чучналия Калмук дето пита как да открадне пари и админи му се притичват на помощ като я оставят да върви/Та има ли нещо по Българско от това да кажеш на света че да откраднеш е нормално и да искаш на глас съвети като в същото време правиш всички четящи и пишещи свои съучастници/Да живее Българщината
Та тези две предупреждения за БАН, Батюх вероятно ти се казва, че са те приели да учиш из тези Академии за да може да си "ат par"с умниците тука :lol:
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Re: Мечтаете за хубав живот?Стойте далеч от България.

Мнение от peter_pan »

Натали написа:Прочетох това заглавие по БГ медиите.Става въпрос за едно Британско изследване по разни критерии и категории и нашата БГ е на последно място по всички показатели.Интересно, нали?Излиза,че българинът не е изобщо щастлив човек за жалост.До там я докараха,че станахме нещастниците на Европа.Е,па ние сме щастливи,че сме българи на чужда земя.
да им имам критериите и показателите; те като са толкова щастливи от кадето са си, защо идват да живеят при нас? Не е само защото е евтино. Има и други евтини държави. Много нагли тия от Англия; масово се преселват при нас, а имат наглостта да отблъскват тия дето още не са дошли; явно не искат да поощтряват дигането на цените на имотите по селата че да могат да се уредят с некоя селска къща.
точно така мисля по въпроса:)
Аватар
RobinHood
Мнения: 438
Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 9:35 am
Местоположение: GTA, Canada

Мнение от RobinHood »

Не, peter_pan
просто англичаните идват понеже имат кинти (или поне доста повече от средностатистическия българин) и в Бг е свободия, можеш да правиш каквото си поискаш -КУПОН! Е, стига да имаш достатъчно пари, разбира се! А иначе статистиката е за нормалния българин с българските доходи и т.н. дали е щастлив, а не за пичовете от Англия. Мога да ви кажа че в Бг може да се живее доста добре, ако цените останат такива каквито са в момента, а нормално човек да взима по около 3000 лв.!
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

Това изследване е отпреди поне половин година, ако не и повече. Изследването е правено чрез анкета, т.е. болшинството анкетирани българи са отговорили, че са нещастни. Не става въпрос за това, дали българина има пари и живее добре, а за attitudes. В изследването изрично се подчертаваше (доколкото си спомням), че няма връзка между социоикномическото положение и чувството за "щастие". Едни от най-бедните нации бяха между най-щастливите.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Мечтаете за хубав живот?Стойте далеч от България.

Мнение от MrGeek »

peter_pan написа:да им имам критериите и показателите; те като са толкова щастливи от кадето са си, защо идват да живеят при нас? Не е само защото е евтино. Има и други евтини държави. Много нагли тия от Англия; масово се преселват при нас, а имат наглостта да отблъскват тия дето още не са дошли; явно не искат да поощтряват дигането на цените на имотите по селата че да могат да се уредят с некоя селска къща.
Понеже видяхме, че си спец по статистиките, я вземи да ни светнеш колко поданици на Великобритания са се преместили да живеят в България та да оценим "масовостта" на мероприятието. Няма да е зле ако са станали към 5-6 милиона, да им дадат правото да образуват партии и да гласуват на всички избори. Току виж страната взела та станала нормална. :lol: :rotfl:
Натали
Мнения: 82
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2004 6:08 am
Местоположение: Toronto

Мнение от Натали »

Аз ще ви кажа колко англичани са купили къщи-1500,от тях 1/3 са си продали и са напуснали БГ.В нашето село 3 семейства купиха къщи,после ги обраха и си заминаха.За сравнение англичаните в Испания купили домове са милиони,а в Румъниа над 20000 са купили по селата на страната,а ние бъгарите както винаги на гол тумбак чифте пищови,само се тупаме в гърдите вижте колко сме големи.Че то в БГ и японци живеят,ама колко са 3-4 семейства са,ама само за тях се говори и видиш цяла Япония се юрнала.Разберете по селата ни е само цигания,нашите хора лека полека си отиват,никакви англичани не са се заселили.Защо не идват другите Европейци,германци,французи,шведи и т.н.Е,един "Канадец" Батето се е запътил да си купува на село,таман цигански квартет ще му свири всяка вечер и ще пее ...Ех,Канада ще продам аз ... :P :lol:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Обещавам да ти изпращам коледни картички и да си мисля за теб докато се забавлявам с мангалите и мангалките ,ама ти ми обещай да не се здухаш и изкривиш. :wink:
невзрачен
Мнения: 39
Регистриран на: Сря Окт 05, 2005 6:40 pm

Мнение от невзрачен »

Дрън-дрън ярина,дето викаше моят даскал по литература и бъл-
гарски език.
Ходих си за един месец в България,бях и в малки ,и в големи
градове,че даже и в София-та бях.
Живее народа ви казвам,много си е добре даже.Видях се за няколко
часа с един приятел от казармата,сервитьорките по всички заведения
знаеха любимото му питие.Примери много,това е само един от тях.
И не ми казвайте,че примера ми е много прозаичен. Мога да ви зарина
и с примери от друго естество.
Всеки може да е колкото си иска луд,стига да не пречи на другите!
невзрачен
Мнения: 39
Регистриран на: Сря Окт 05, 2005 6:40 pm

Мнение от невзрачен »

батка,в тая тема сме съмишленици.
Всеки може да е колкото си иска луд,стига да не пречи на другите!
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

как да обесниш брато на комплексирания българо- канатец ,че като е бил цървул в България няма как да стане мокасина в Канада.е освен да си избива комплексите във Форум БгКанада.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

bateto написа:как да обесниш брато на комплексирания българо- канатец ,че като е бил цървул в България няма как да стане мокасина в Канада.е освен да си избива комплексите във Форум БгКанада.
Батка, за комплексираните цървули е ясно, обаче какво става ако в БГ си бил дизайнерска обувка "Bally" например? :lol:
Публикувай отговор