Ние вдигаме байрака

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
Bily T
Мнения: 727
Регистриран на: Чет Окт 14, 2004 2:22 am
Местоположение: София екс жител на West Van

Ние вдигаме байрака

Мнение от Bily T »

Тъй като получих много запитвания на лични кво става с нас ще споделя нашият опит от Кандската ни мечта.
След 2 месеца и малко на Канадска заемя решихме да вдигаме байрака, обираме чукалата, вдигаме гълъите и т.н. т.е. прибираме се в Бг.
Що така ли?
Просто осъзнахме че тук не е за нас, не е нашият дом, не е нашият живот и не бихме били щастливи.
Историята ни - кацнахме на 2-ри май, с осигурена квартира в Уест Ван, на 1-вия ден си купихме комп, на 3-ти си отворихме сметка в банка, на 5-ия си купихме кола, на 10-тия ни дойдоха СИН-номерата, на 25 ден получихме ПР - картите и кредитните (виза) а на 2-рия месец Хелт картите - т.е. всичко е окомплектовано вече като документи.
Работа - на 16 ден бях на първото си интервю - успешно, започнах на ден номер 20 със заплата 9 долара на час, в свободното си време доработвах на парт тайм по 2-3 часа, така до 2-рия месец, от 2 седмици съм на нова работа на 17.60 на час и овертайм 20.40 т.е. правя към 170 кинта на ден. Би трябвало да съм щастлив че стабилизирах толкова бързо отчета приходи-разходи да ама НЕ, не съм, не сме, кофти се чувстваме може да е носталгия - знам ли? сигурно е нормално и ще отмине? сигурно но ние не искаме да отминава и затова взехме решение да се връщаме в Бг.
Осъзнахме че тук не е нашето място, че не можем да зарежем 32 години живот, дълги години градене на кариери, на добро име и репутация, социално положение, роднини, причтели, познати и т.н. за едното нищо, за преследване на имагинерни мечти с неясен резултат и преследване на някакъв успех тук който след като постигнем сме сигурни че няма да ни задоволи и хареса, просто живота който водим и ще водим тук не е за нас, той е за другите нас не ни кефи.
Не мога да кажа нищо лошо за Канада (Ванкувър в частност) - тук е невероятно красиво и чисто, хората са любезни и усмихнати, магазините са пълни с всичко, всичко е сигурно и уредено, няма бюрокращина и т.н. но това не е нашето място и никога не би могло да стане.
Ние не съжаяваме за престоя си тук - много сме доволни че дойдохме, видяхме и поживяхме и с чиста съвест и ръка на сърце си признаваме че не е за нас, но вече станахме по-мъдри, улегнали и оценихме това което сме имали и сме. Натрупахме безценен опит и спомени завинаги.
Това е в общи линии засега.
Тези който ме питат дали да идват и какво да правят нека знаят - аз съм прекалено отговорен за да ръся тъпи съвети и напътствия и да се меся в чужди животи и решения. Всеки решава сам за себе си, който е тръгнал да дойде да види, да го почувства да поживее и да реши за себе си, има голяма вероятност да му хареса.
Чао засега и успех на всички в начинанията.
NO PAIN NO GAIN
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16505
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

Били, искрено ти пожелавам успех! Обади се да се видим преди заминаването. ;)
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Успех, Били! Това е най-човешкото обяснение за връщане в България, което съм чела! :beer:
Let it go...
batkoto
Мнения: 164
Регистриран на: Пон Фев 19, 2007 6:45 pm

Re: Ние вдигаме байрака

Мнение от batkoto »

Bily T написа:Осъзнахме че тук не е нашето място, че не можем да зарежем 32 години живот, дълги години градене на кариери, на добро име и репутация, социално положение, роднини, причтели, познати и т.н. за едното нищо, за преследване на имагинерни мечти с неясен резултат и преследване на някакъв успех тук който след като постигнем сме сигурни че няма да ни задоволи и хареса, просто живота който водим и ще водим тук не е за нас, той е за другите нас не ни кефи.
il faut reculer pour sauter plus loin ;)
flyfish
Мнения: 348
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 11:36 am

Мнение от flyfish »

Били,прав си,Канада е хубава държава,много по-уредена и много по-зелена от България,но ,уви, това са само фактите,нали така?Щастието е нещото,което всички търсим..Дойдохте,видяхте и взехте правилното решение за вас,бързо и без да се колебаете,без да казвате на бялото черно.Едно е ясно,сега няма да съжалявате,че не сте опитали,напротив, с други очи ще погледнете на България.Хубавото е ,че пътищата назад са отворени за повечето от нас.Лошото е,че много хора не го осъзнават и приемат имиграцията като нещо необратимо и понякога им струва години ,докато съберат кураж да се върнат,кой от срам,кой в името на похарчените хилядарки...В крайна сметка съдбата е била доста благосклонна към вас през малкото време прекарано зад граница.На практика всичко беше повече от наред при вас,форумът следеше със затаен дъх позитивните ти постинги от West Vancouver ,тъкмо се наредихте и изведнъж...:"търсим си билети за връщане".Сигурна съм,че твоят постинг ще развълнува много хора и много българи в Канада ще ти завидят за куража да се прибереш.Аз може и да съм една от тях...Бъдете щастливи :beer:
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Важното е да бъдеш там където се чустваш добре. Успех.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

успех Bili :thumbsup:
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Много рано бе, пич- само 2 месеца :) Трябваше да откараш една година , и да видиш как щеше да почне да ти харесва. Не забравяй че първите месеци и с работа, и без работа все си е криво, организма ти се бунтува и те влече назад...Ама щом така си решил...
Малеее, очаквам включване от батката... :twisted:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Мечтите представат да бъдат мечти като се осъществят :(
И имиграцията не е за всеки, а и на никой не е простила!
Много късмет и щастие в България, дано не останете като нас цял живот разкрачени над океана: ни тук - ни там.
Ivailo K
Мнения: 115
Регистриран на: Пон Сеп 26, 2005 1:49 pm
Местоположение: София / Канада

Мнение от Ivailo K »

Успех и в БГ , мисля , че sasho71 е прав , трябваше да почакаш поне година , толкова ти беше процедурата и една година после мислиш добре или зле е .
Освен това тук е добре само ако искаш да живееш до края на живота си , а за печелене на пари е само в Европа , там печелиш повече и се прибираш по-бързо . Помисли колко години си градил кариера в БГ и колко години си събирал добрите си приятели . За 3 месеца тук - това е невъзможно. Но успех в начинанията занапред.
Аватар
darklady
Непокорна
Мнения: 2132
Регистриран на: Пон Дек 06, 2004 8:25 am
Местоположение: Под звездите

Мнение от darklady »

Били, хубаво е да знаеш какво искаш и да го направиш след това! Продължавайте да следвате пътя си! Поздравления за споделените мисли, лек път и щастлив живот сред роднините и приятелите в България!
Невъзможното е предизвикателство!
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Били извинявай ,че аз бях най активния който те предизвика към откровение с което си навлече разни приказки.Ама карай ,да не ти пука ,аз лично те разбирам и се радвам за теб.Даже не можеш да си представиш колко се радвам на човек за който шперплата и ламарината отпуснати му от банката не означават нищо.
Ivailo K
Мнения: 115
Регистриран на: Пон Сеп 26, 2005 1:49 pm
Местоположение: София / Канада

Мнение от Ivailo K »

Абе Хълбой ............ти да не си дедо Боже та говориш в 3 л. ед.ч. , защо някой хора след година - две в Канада си мислят , че са единствените способни да дават съвети и оценки.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

speedy написа:На Billy - дано успеете да постигнете и надминете всичко за което си мечтаете в България!
Е добре де, преди 3 месеца те са дошли тук , в Канада, за да постигнат мечтите си, нали така? Сега обаче изведнъж мечтите са за България? :? Ами защо са били всички тез пируети тогава, за да дойдат тука? Ето това не разбирам.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

Ех Били,Били......................
Както и да е.........като се върнете обади се на лични.
Може и да се видим някъй ден.Ей къде е София.
Пък и Пловдив не е далеч.
Успех! :thumbsup:
Док..............
TROUBLEMAKER
Заключено