Българскa телевизия

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Joy_13
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Юни 12, 2007 2:42 am
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от Joy_13 »

Здравеите, някой може ли да ми каже дали качеството / имам пред вид буферирането/ зависи от модема или от характеристиките на РС. Имам добра връзка , но въпреки това е кошмар гледането...
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

Joy_13 написа:Здравеите, някой може ли да ми каже дали качеството / имам пред вид буферирането/ зависи от модема или от характеристиките на РС. Имам добра връзка , но въпреки това е кошмар гледането...
Ми ка няма да е ко6мар- то кои има гарантирана скорост в мрежата а ?
то и такава услуга има ама не струва 30 долара на месец.
Я си погледни договора с достав4ика -дава се мах която може да се стигне ма тва не озна4ава 4е е гарантирана под едиколкоси да не пада.
То кат се знае принципа как деиства Интернет сто ваобсте има илузии 4е може да се гледа ТВ в вида в които сме свикнали да се гледа от сат или кабел или .....

И ваобсте тва веб тв е колкото да се каже 4е има несто - и наи умрялата тв дето се изла4ва по сат да кажем е с 1800 и нагоре а по мрежата сте е огромен успех ако некоя тв пусне стриим над 1мбит.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Мнение от analgin »

Joy_13 написа:Здравеите, някой може ли да ми каже дали качеството / имам пред вид буферирането/ зависи от модема или от характеристиките на РС. Имам добра връзка , но въпреки това е кошмар гледането...
провериси си скоростта и връзката и ще разбереш къде е проблема
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

супер сайт, мерси. На мен ми даде 7665 кбпс даунлоад, и 805 кбпс уплоад. Гледам без проблем ТВ.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

sasho71 написа:супер сайт, мерси. На мен ми даде 7665 кбпс даунлоад, и 805 кбпс уплоад. Гледам без проблем ТВ.
I s 1000/130 se gleda bez problem. Samo che niama kwo da se gleda, ;-)
Life goes on. It always does, until it doesn´t!
Joy_13
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Юни 12, 2007 2:42 am
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от Joy_13 »

Благодаря за отговора, сайта наистина е супер, то верно че няма кой знае какво да се гледа ама.... :beer:
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

analgin написа:
Joy_13 написа:Здравеите, някой може ли да ми каже дали качеството / имам пред вид буферирането/ зависи от модема или от характеристиките на РС. Имам добра връзка , но въпреки това е кошмар гледането...
провериси си скоростта и връзката и ще разбереш къде е проблема
горе ако се погледне глобалната статистика излиза че България е в топ 5 на света по скорост на даунлоуд, след нея са САШ, Канада и повечето европейски страни :rotfl: :rotfl: :rotfl: Средно 600к/сек, Румъния е на четвърто място :rotfl:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

sasho71, няма какво да се чудиш, 2/3 от нета в БГ е LAN и са свързани с Арената и прочее с оптика, могат да точат и с по 100 Mbit ако искат. А 90% от трафика е само към Арена и подобните му.

Канада и Щатите са назад, защото още изтискват DSL технологията, нали има кой да плаща :)
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

aaa, ясно :D Абе и ние нали сме си "нация техническа" :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
elibeliata
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Юни 19, 2005 8:43 pm

Мнение от elibeliata »

То не само по българската телевизия няма какво да се гледа. Тука за мен е същото Бяха включила някакъв евтин пакет от кабелния доставчик SHAW но пак нищо, с изключение на History.

В тази връзкь, имате ли някакво по-добро решение? Може от някъде да се подберат канали, не някой да ги подбира заради мен? Има ли някой опит със сателит? Има ли достъп до европейските канали, по които, да речем, може да се види нещо по нашия вкус?


Друг един коментар искам да направя също

То е ясно че действителността в България става все по-непозната, колкото повече време човек не живее там, аз обаче реализирам, че след 7 години в Канада, Канадската действителност ми е също така чужда, въобще не се интересувам от политическия живот.

Вие как сте в това отношение?
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

elibeliata, избери си пакет от 20-30 канала по ТВОЙ избор. Няма да е повече от 40$ на месец, поне в Quebec е така. Има всичките Discovery, National Geografic + спортни канали (за мачовете и Ф1), BBC News и Euro News и нещо за децата. Друго няма интересно и да искаш.

Тодор Колев казваше в "Опасен чар"
"Сега не се казва да направя кочина, а да реализирам кочина"
Realize на български се превежда като осъзнавам в твоя контекст :)
От политика много хора не се интересуват и от двете страни на Атлантика, не си изключение и това не е лошо.
Аз лично се интересувам.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от bucca »

Аз съм все още в България и гледам от време на време - новините и филми. "Препоръчвам" ви предаването "Имаш поща" по Нова ТВ - едва ли ще го издържите повече от 32 секунди, ама да видите за какво става на въпрос, аууу няма такава тъпотия, как е в ефир това предаване - незнам. Пред него "Море от любов" бледнее просто - ужас, ужас! А казват, че било предаването с най-висок рейтинг на НТВ!!!
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Напоследък дори по-често гледам бг телевизия. харесала съм си някои предавания и ги следя. Например "Другата България" ми е много интересно, въпреки че не е като да не му намирам кусури.
PAGAN
Мнения: 37
Регистриран на: Сря Дек 17, 2003 9:58 am
Местоположение: Canada,Hahahamilton

Мнение от PAGAN »

От всички съществуващи сайтове за Българска телевизия, за мен най-добрият за момента е : www.bgtelevizor.net Качеството е перфектно, има и 24 часова поддръжка.
А на www.bgtelevizia.com , на VOD има качени над 130 български филма.
Поздрави :)
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Имам звук но нямам картина какво да правя?
Публикувай отговор