Искам да замина, а още съм в началото. Имам нужда от съвети!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
berserk
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Юни 06, 2007 3:02 pm
Местоположение: SOFIA

Искам да замина, а още съм в началото. Имам нужда от съвети!

Мнение от berserk »

Скъпи съфорумци, моята страхотна съпруга замина при своята майка искам и аз да отида при нея болката ми е голяма, моля за съвети как може да се получи по- бързо и какви варианти има за това мое заминаване.

Много ме притеснява въпросът с езиците, трябва ли да имам документи и за двата езика.

Може ли някой да ми даде информация къде е по- добре да отида да уча Френски език?

Имам страшно много въпроси и се надявам,че са останали добри хора които ще помогнат на две разделени и влюбени души да се съберат заедно,болката ни един без друг е много голяма.

ПРЕДВАРИТЕЛНО МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ.......
Последно промяна от berserk на Пет Юни 08, 2007 2:06 pm, променено общо 2 пъти.
ISKAM DA ZAMINA PRI MOETO SLUN4ICE
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от ivanko13 »

Пиши на кирилица защото ще ти изтрият мнението!
скъпи суфоруци моята страхотна съпруга замина при своята майка искам и ас да отида при ней болката ми р голяма моля за съвети как може да се получи по бързо и какви варианти има за това мое заминаване

Много ме притеснява въпроса със езиците тпябва ли да имам документи и за двата езика.

може ли някой да ми даде информация къде епо добре да отида да у4а Френски език.

Имам страшно много въпроси и се надявам,че са останали добри хора които ще помогнат на две разделени и влъбени души да се съберат заедно,болката ни един без друг е много голяма.

ПРЕДВАРИТЕЛНО МНОГО ВИ БЛАГОДЪРЖ.....
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

Ако твоето слън4ице има ПР, 4етете и действайте:

http://www.cic.gc.ca/english/applications/fc.html
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dog »

Ако съпругата ти е с резидентска карта може да те спонсорира по процедурата за Канада. По-горе са ти дали сайта. Ако е в Квебек процедурата е малко по-различна от останалите провинции. Ще ви отнеме около година.
Ако съпругата ти е с туристическа виза, могат да ти изпратят покана да си ивадиш виза, но не можете да се установите в Канада.
Ако те спонсорират не ти трябват никакви дипломи, но е добре да владееш поне единия език.
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
berserk
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Юни 06, 2007 3:02 pm
Местоположение: SOFIA

Мнение от berserk »

Съпругата ми има ПР, но е там от скоро и понеже не можем да докажем, че сме живели заедно, решихме, че ще е по- добре да кандидатствам без спонсорство. Има ли някакви привилегии за това, че сме женени и имали начин да се ускори процедурата?

Интересуват ме сбирките в София и най- бързия начин да науча френски (къде да отида, за да ме подготвят за интервюто?).
ISKAM DA ZAMINA PRI MOETO SLUN4ICE
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

За да те спонсорира жена ти не е нужно да сте живели заедно щом имате склю4ен брак, доколкото ми е известно.

Ако тя не иска да те спонсорира - кандидатстваш на общо основание за Квебек, както вс. останали. Без език не става. Направи си предварителния тест да видиш какви са ти шансовете. Федералната програма ти дава малко/незна4ително предимство ако жена ти е работила над 1 година в Канада или има канадско образование, но това не се отразява на продължителността на процедурата. Как е при Кебекарите да каже някой по-запознат...
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dog »

По процедурата за Квебек е много по-бърза. Има тест с който проверяваш колко точки събираш и с по-добро владеене на френския може да си повишиш точките. Не си длъжен като получиш визата да се установяваш в Квебек.
Тук можеш да си изчислиш точките
http://www2.publicationsduquebec.gouv.q ... 3_02_A.HTM
А тук можеш да направиш теста за точките
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... s/epi.html
Ако имате документ за брак не е нужно да доказваш че сте живели заедно.
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

berserk написа:Съпругата ми има ПР, но е там от скоро и понеже не можем да докажем, че сме живели заедно, решихме, че ще е по- добре да кандидатствам без спонсорство. Има ли някакви привилегии за това, че сме женени и имали начин да се ускори процедурата?

Интересуват ме сбирките в София и най- бързия начин да науча френски (къде да отида, за да ме подготвят за интервюто?).
жена ти трябва да има доходи - не високи, за кебек това е 18 000 годишно, това беше последния път като погледнах тази процедура. С други думи, всяка работа на бяло и на ниско ниво ви върши работа. В момента на подаване на молбата за спонсорство, тя трябва да е на работа. Друг важен момент тя трябва да е там в момента на твоето пристигане. И последен важен момент, ти нямаш право на социал, или ако вземаш такъв, той трябва да се връща.
точно така мисля по въпроса:)
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Мнение от analgin »

berserk написа:Съпругата ми има ПР, но е там от скоро и понеже не можем да докажем, че сме живели заедно, решихме, че ще е по- добре да кандидатствам без спонсорство. Има ли някакви привилегии за това, че сме женени и имали начин да се ускори процедурата?

Интересуват ме сбирките в София и най- бързия начин да науча френски (къде да отида, за да ме подготвят за интервюто?).
Явно жена ти е в час с материята и подхожда доста практично!!!!!
Ако те спонсорира тя се обвръзва с теб, и ако се разделите ще трябва да ти дава пари за "alimony".
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

analgin написа:
berserk написа:Съпругата ми има ПР, но е там от скоро и понеже не можем да докажем, че сме живели заедно, решихме, че ще е по- добре да кандидатствам без спонсорство. Има ли някакви привилегии за това, че сме женени и имали начин да се ускори процедурата?

Интересуват ме сбирките в София и най- бързия начин да науча френски (къде да отида, за да ме подготвят за интервюто?).
Явно жена ти е в час с материята и подхожда доста практично!!!!!
Ако те спонсорира тя се обвръзва с теб, и ако се разделите ще трябва да ти дава пари за "alimony".
Еййййй, много им е развинтена на някои фантазията! :rotfl: Така като гледам, човека просто сондира мнения как е най-добре да постъпи. :wink:
Let it go...
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Мнение от analgin »

Ivet написа:
analgin написа:
berserk написа:Съпругата ми има ПР, но е там от скоро и понеже не можем да докажем, че сме живели заедно, решихме, че ще е по- добре да кандидатствам без спонсорство. Има ли някакви привилегии за това, че сме женени и имали начин да се ускори процедурата?

Интересуват ме сбирките в София и най- бързия начин да науча френски (къде да отида, за да ме подготвят за интервюто?).
Явно жена ти е в час с материята и подхожда доста практично!!!!!
Ако те спонсорира тя се обвръзва с теб, и ако се разделите ще трябва да ти дава пари за "alimony".
Еййййй, много им е развинтена на някои фантазията! :rotfl: Така като гледам, човека просто сондира мнения как е най-добре да постъпи. :wink:
В случая както е описан, не е той човека който води хорото, така че ... стоя зад написаното от мен.
Най-добре и бързо е да бъде спонсориран, 2 мнения по въпроса няма.
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

ако искаш да отидеш там, прецени без спонсорство какви са шансовете ти; колко точки събираш и какъв френски и английски ти трябват; без съмнение дори без спонсорство, това че съпругата ти е там ще ти е от полза; ще те питат какво работи и т.н. И да е на социал, пак няма проблем ако ти покриваш точките, ако пък не се справиш толкова добре на интервюто ще е от полза ако тя работи; ще те пуснат по-лесно;
не се притеснявай; няма да имаш проблем; със спонсорство обаче ще стане по-бързо - може да стане до 8 месеца някъде, а може и по-бързо.
Според мен имат предимства и едното и другото; ако не си спонсориран и двамата ще имате право на социал ако не си намерите работа на бяло; ще стане по-бавно, но в дългосрочен план ще е по-добре; другото ще е по-бързо, но ти няма да имаш право на социал ако не работиш.
точно така мисля по въпроса:)
Аватар
Valerydi
Мнения: 73
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 6:01 am
Местоположение: Торонто

Мнение от Valerydi »

всичко което ти трябва го има в сайта
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Re: Искам да замина, а още съм в началото. Имам нужда от съв

Мнение от Doktora »

berserk написа:Скъпи съфорумци, моята страхотна съпруга замина при своята майка искам и аз да отида при нея болката ми е голяма, моля за съвети как може да се получи по- бързо и какви варианти има за това мое заминаване.

Много ме притеснява въпросът с езиците, трябва ли да имам документи и за двата езика.

Може ли някой да ми даде информация къде е по- добре да отида да уча Френски език?

Имам страшно много въпроси и се надявам,че са останали добри хора които ще помогнат на две разделени и влюбени души да се съберат заедно,болката ни един без друг е много голяма.

ПРЕДВАРИТЕЛНО МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ.......
Според мен друже,вие имате чудесната възможност да си живеете живота където и да е без благоверната ви съпруга.
Защо отново сам си надявате хомота?
А колкото до "съпруги" то навсякъде се намират такива/оборотни/ стига да си добре финансово.
Помисли по-добре как да си вдигнеш стандарта на живота.
Другото е лесно и само ще се нареди.
Може и в БГ!
Док...................
TROUBLEMAKER
Публикувай отговор