Радисън - 16.05.07, 9:00-9:40

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Радисън - 16.05.07, 9:00-9:40

Мнение от ivanko13 »

Здравейте :D
Днес сутринта успешно мина и нашето интервю. Накратко за нас : кандидатстваме като съвместно съжителстващи без брак, аз на 30, женичката ми е на 33. Аз съм с висше образование специалност история и география(задочно 5г.), средно техникум по електротехника(4 г.), тя е с гимназия + УПК Стенография и машинопис. И двамата сме с над 8 години трудов стаж. Френски сме учили в Алианс Франсез + курсове при частен учител. Аз съм с 260 часа тя е със 180 часа в Алианса. Имаме и 40 часа при частен учител. Отделно съм учил френски от 5 до 10 клас в училище. Нива френски - аз 7/7 тя 5/5. На сертификата ме писа франкофон. Нива английски - аз 5/5 тя 4/4. Интервюто протича изключително спокойно. Човекът е с много добър френски но говори малко тихо и трябва човек да е концентриран. Въпросите бяха най- различни и много на брой към мен. Милена я питаха по-малко да не кажа хич. Основното както всички знаете е мотивацията. Дипломи и трудови книжки са следващите. Много му хареса сертификата ми от Алианса и попита дали имам копие. Нямах, и Оперман ходи да го преснима. Пита за приятели. Казах му от кога са там и какво и къде работят. Показах му и кореспонденцията ми със една служителка на държавната агенция "Паркове Канада", чиято централа е в Гатино. Преди време писах дипломна работа за системата от национални паркове в Канада и в тази връзка споменах и за контактите ми с държавната агенция. Зададе ми МНОГО въпроси на английски. Какво правихте вчера? Харесвате ли София? Защо? Каква е според вас разликата между София и Монреал? С какво Монреал е по-хубав? Какво ще правите първите дни в Квебек? и др. такива. После пак на френски - Ходили ли сте на информационните сесии? Знаете ли кой е министър председателя на Квебек? Сам ли си подготвяхте документите? и др.
Ако ви интересува нещо което не съм описал питайте без притеснение.

Искам да благодаря на всички участници във форума за полезните постове и информацията която любезно предоставят. Най-голямата помощ за подготовката на нашия проект за имиграция е дело на потребителите на БГКанада.Благодаря! :beer: :beer: :beer:
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от bucca »

Честито Иванко! Много успехи от тук нататък! Пита ли ви едни и същи въпроси - примерно и двамата защо избрахте Квебек? А как ти се видя рано сутринта изпитващият? За мотивацията какво му отговори?Мерси!
Последно промяна от bucca на Сря Май 16, 2007 4:22 pm, променено общо 2 пъти.
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
Аватар
BrotherJoe
Мнения: 129
Регистриран на: Пон Юли 17, 2006 5:03 am

Мнение от BrotherJoe »

Честито Иванко- успех и занапред!!!
Аватар
copadenieve
Мнения: 233
Регистриран на: Сря Фев 22, 2006 3:35 pm
Местоположение: Монтреал, Канада

Мнение от copadenieve »

Иванко13 , много се радвам за вас, от сърце ви желая много нови успехи . Бърза и успешна процедура с Букурещ!!! :beer: :beer: :beer:

Кога ще сложиш Брад Пит ? :wink:
LA VIDA ES UN CARNAVAL
-
Аватар
emoipoli
Мнения: 155
Регистриран на: Чет Авг 04, 2005 12:03 pm
Местоположение: Mtl

Мнение от emoipoli »

Честито ivanko13, продължавайте и напред така успешно!
30.01.2006 DCS
20.10.2006 Date d'entrevue-УСПЕШНО!
3.11.2006 Documents Bucarest
17.01.2007 Barcodes
20.02.2007 Formulaires medicaux
09.03.2007 OK
Покана за Визи 05.04.2007
7.05.2007-ВИЗИ
12.06.2007-вече в Монреал
Аватар
RobinHood
Мнения: 438
Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 9:35 am
Местоположение: GTA, Canada

Мнение от RobinHood »

Бравос Иванко! Честити ви сертификати и по-скорошно получаване на визи по-нататък! :thumbsup:
Aninik
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Апр 03, 2004 4:43 am
Местоположение: Ласал

Мнение от Aninik »

Честито и от нас! Лека процедура по-нататък!
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от ivanko13 »

Благодаря на bucca, BrotherJoe, copadenieve за пожеланията! :D
bucca въпроса - Защо Квебек? беше зададен и към двамата. Оперман е много приятен и любезен тип. Отношението му повече от добронамерено. В мотивацията е хубаво да говориш освен за работа и професионална реализация и за Квебек като начин на живот, култура, обществен живот, забавления също, и това с някакъв твой персонален отенък. Ще е проява на лош вкус да се говори само за работа и пари. Наблегни и на определени твои предимства в процеса на интеграция. Езикови познания, приятели, познания за организации които регламентират професията ти в Квебек, Български организации и т.н.
copadenieve, ще помисля за аватар с Ахил :D
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от ivanko13 »

Благодаря на RobinHood, emoipoli и Aninik! :D Много успехи и на всички вас!
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Честито, иванко :D :beer: :beer:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Честита баня. :D :D :D Кримон.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

бате :lol:
tini
Мнения: 144
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 4:38 pm
Местоположение: Montreal,Canada

Мнение от tini »

Честито и от мен!Успех по нататък и стискаме палци и на другите до края на сесията!
Изпратени DSC - 15.01.2007 г.
Интервю - 28.08-успешно
Монреал-10.05.2008 г.
Мари
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Юли 14, 2006 4:54 am
Местоположение: Monreal

Браво Иванко!

Мнение от Мари »

Браво и от мен...Бях сигурна за вас !Много успехи и по-нататък...!! :lol: :lol: :lol:
Аватар
toro40
Мнения: 245
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 7:19 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от toro40 »

Честито Приятелю,

Бързо Приключване на Процедурата - Ще се черпим в Канада !!!

А относно полезната информация - твойте матеряли по френски и постинги - са помогнали на всички които четата форума. Благодарим ти! Радваме се за вашия успех.

Много Любов и Късмет от нас
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
19.05.2009 - DCS Vienne-за 2ри път
04.06.2009 - Accusé de réception
30.07.2009 - CSQ - без интервю
02.02.2010 - Документи Букурещ
22.02.2010 - Баркодове
17.03.2010 - Формуляри Медицински
=======
Светльо, Вики, Кари и Емо
Варна
Публикувай отговор