Да обобщим-необходими документи!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
amigo
Мнения: 111
Регистриран на: Пон Ное 21, 2005 2:37 pm
Местоположение: Montreal

Да обобщим-необходими документи!

Мнение от amigo »

Привет на всички!Моля,нека да обобщим-какви са необходимите документи,които да подготвим след като сме вече с визи и предстои заминаване.За нас и за децата ни!
1.Акт за разждане/преведен,в няколко екземпляра/
2.Акт за брак-преведен
3.Дипломи-средно,висше/преведени/
4.Академична справка,ако няма хорариум в дипломата-преведена
5.Отпусно за децата,които учат- преведено
6.Имунизационна карта,която беше приложена в медицинските формуляри - преведена на английски/френски
7.Лична карта
8.Паспорти с виза
9.Имиграционни документи
10.Сертификатите за селекция-да се копират ли от тук в няколко екземпляра?
11.Шофьорска книжка-да се изкарва ли международна?
12.Попълване на формуляр в НАП,за да не се начисляват мед.осигуровки
13.Пълномощни,в които да се дава право на упълномощения да упълномощава други лица
14.Набавяне на необходими телефонни номера,които не винаги се намират в нета,на институции и инстанции
15.Снимки,паспортен формат с дата на гърба/нека тези,които вече сте от новопристигналите в Монреал,да дадат повече инфо/

Моля,добавяйте,коригирайте,коментирайте!Защото това ще е доста необходимо инфо през идващите дни!И конкретно по темата,моля!
Успех и усмивки на всички!
Аватар
dart vador
Мнения: 143
Регистриран на: Пон Окт 10, 2005 4:19 pm

Мнение от dart vador »

16.По желание медицинска застраховка за първите 3 месеца.

И аз се интересувам как стои въпроса със шофьорските книжки. Значи преди 3 години на зет ми са му признали международна книжка, издадена от КАТ на френски /и той не знае защо/. Сега номера не минавал и искали превод от местен заклет преводач, което струва 100 и кусур долара.
Нека скоро пристигналите в Квебек кажат как са постъпили, моля.
"Пали като трактор на северния полюс, в ръцете на бяла мечка"
compaq
Мнения: 347
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 1:29 am
Местоположение: MTL

Re: Да обобщим-необходими документи!

Мнение от compaq »

amigo написа: 10.Сертификатите за селекция-да се копират ли от тук в няколко екземпляра?
Не е необходимо. Във всяка институция, в която искат Сертификата за селекция и които и да било от останалите документи, държат да си ги преснимат на място (за да са сигурни, че не е допълнино или отмахнато нещо от фотокопието, което го има/няма в оригинала).
Освен това тук има също копирни центрове, така че, ако ти се наложи да преснимаш каквото и да е, няма да имаш проблем (не е скъпо, на някой места струва по 5 цента, на други - по 10 цента за чернобяло преснемане, може и до 20 цента, по-скъпо от това не съм срещал).

За снимките паспортен формат добре си се ориентирал за актуална дата и (предполагам име на фотото, защото тукашните са с печат, на който пише името на фотото и датата тоест, че не са правени самоделно), защото на наши познати не им ги приеха заради липсата на актуалност на снимките.
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Re: Да обобщим-необходими документи!

Мнение от dog »

amigo написа:Привет на всички!Моля,нека да обобщим-какви са необходимите документи,които да подготвим след като сме вече с визи и предстои заминаване.За нас и за децата ни!
1.Акт за разждане/преведен,в няколко екземпляра/
2.Акт за брак-преведен
3.Дипломи-средно,висше/преведени/
4.Академична справка,ако няма хорариум в дипломата-преведена
5.Отпусно за децата,които учат- преведено
6.Имунизационна карта,която беше приложена в медицинските формуляри - преведена на английски/френски
7.Лична карта
8.Паспорти с виза
9.Имиграционни документи
10.Сертификатите за селекция-да се копират ли от тук в няколко екземпляра?
11.Шофьорска книжка-да се изкарва ли международна?
12.Попълване на формуляр в НАП,за да не се начисляват мед.осигуровки
13.Пълномощни,в които да се дава право на упълномощения да упълномощава други лица
14.Набавяне на необходими телефонни номера,които не винаги се намират в нета,на институции и инстанции
15.Снимки,паспортен формат с дата на гърба/нека тези,които вече сте от новопристигналите в Монреал,да дадат повече инфо/

Моля,добавяйте,коригирайте,коментирайте!Защото това ще е доста необходимо инфо през идващите дни!И конкретно по темата,моля!
Успех и усмивки на всички!

5.Отпусно за децата,които учат
**Това за Квебек няма да ти трябва

10.Сертификатите за селекция-да се копират ли от тук в няколко екземпляра?
**Обикновено тук ти искат оригинала и ти го връщат, направи си за всеки случай копие

11.Шофьорска книжка-да се изкарва ли международна
**Задължително!!! + документ от КАТ че нямаш нарушения, ако е от застрахователят ти е още по-добре.

13.Пълномощни,в които да се дава право на упълномощения да упълномощава други лица
**С това да не си вкараш автогол? Посъветвай се с нотариус какво точно да пише на пълномощното. Понякога генералното пълномощно не върши работа и трябва изрично да се упомене за какво упълномощаваш конкретния човек.

14.Набавяне на необходими телефонни номера,които не винаги се намират в нета,на институции и инстанции
**На аерогарата при пристигането ви ще ви дадат всички необходими документи с адреси и телефони на службите в които трябва да се представите в следващите дни, за някои ви дават и точен час.
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Re: Да обобщим-необходими документи!

Мнение от sasho71 »

amigo написа:?
12.Попълване на формуляр в НАП,за да не се начисляват мед.осигуровки
е тоз формуляр и мен ме интересува какво представлява, може да сканираш и пуснеш.

16, 17, 18 точка: най важното си забравил- пари, пари, пари :D С тях ще си купиш спокойствие тука, коеото е много важно за началото. Останалото е ала-бала :)
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Jean
Мнения: 144
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 2:10 am

Мнение от Jean »

е тоз формуляр и мен ме интересува какво представлява, може да сканираш и пуснеш
http://www.nap.bg/files/file_download.p ... oc_id=1207
1. DCS Виена - 22.07.2006 г.
2. Покана за интервю - 07.09.2006 г.
3. Интервю - 24.11.2006 г. / УСПЕШНО
4. Документи Букурещ - 16.12.2006 г.
5. Медицински - 15.05.2007 г.
6. Покана за Визи - 23.07.2007 г.
7. Визи - 29.08.2007 г.
ludgidiya
Мнения: 83
Регистриран на: Нед Фев 15, 2004 5:53 am
Местоположение: BG Varna

шофьорска книжка

Мнение от ludgidiya »

Здравейте!
Защо е необходимо вадене на международна шофьорска книжка, като тя си има международна валидност и без това поне 6 месеца, зави си от страната в която сте.
Шофирал съм през цяла Европа и Америка и Мексико, нямах проблеми.
ПОСТОЯНСТВОТО Е В ОСНОВАТА НА ВСЕКИ УСПЕХ!
Аватар
jadi
Мнения: 213
Регистриран на: Сря Мар 15, 2006 4:37 am
Местоположение: Plovdiv

Мнение от jadi »

Това за снимките наистина не го знаех.Те за какво се правят?
Аватар
petiov
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Дек 09, 2006 10:28 am
Обратна връзка:

Мнение от petiov »

На мен ми казаха,че първите 3 месеца може да си карам с българската книжка и след това трябва да си вадя квебекска!!!
Аватар
nikolovata
Мнения: 290
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 4:40 pm
Местоположение: До mоста...

Мнение от nikolovata »

Едно допълнение към т. 11,
документът, който е добре да се представи на тукашните застрахователи и, който може да ти свали цената на застраховката на колата до 40 % е доста полезен, предвид последната цифра. Скоро ми попадна един такъв, издаден от МВР от Бг, но който не биде признат от тукашните застрахователи.

Та, може би ще е полезно да копна тук теста с данните, които трябва да съдържа въпросният документ (издаден от застраховател), за да има практическото приложение тук, а именно:

Letter of reference

Sofia, the 15 of May

To whom it may concern

Letter of reference
For Mr. ...........


Dear Madam/Sir:

This is to certify that Mr. .........has been a client with our company during the period ..........., having car insurance policy # .........

During this period we have had no claims or any other problems with this policy.

I would highly recommended Mr. ..... to deal with.

Sincerely,
............., Dept. Manager:

Е, дано съм била полезна....
Mненията са като задниците, всички ги иmаmе, но не винаги е удачно да ги показваmе!
borka
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Мар 27, 2007 5:14 am
Местоположение: VARNA

Мнение от borka »

За Канада трябва ли свидетелство за съдимост?
Превода на документа се прикрепя към самия документ /копие/-например диплома или акт за раждане. Въпроса е копието дали да е нотариално заверено при положение, че оригинала е в нас?
И още нещо превод на шофьорската книжка от България важи ли за Квебек?
Споделете необходими ли са препоръки от работодател от България?
Благодаря предварително.
Аватар
manman
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Яну 05, 2006 10:11 am
Местоположение: Montreal,Qc
Обратна връзка:

Мнение от manman »

изпр.док.до Виена - 10/04/2006
Accuse de reception- 15/05/2006
intervew- 29.11.06, 11:00h.
rezultat - Uspeshno
docs Bucurest - 09/01/2007
medicinski - 02/06/2007
OK na medicinskite - 10/06/2007
pokana za visi -07/09/2007
visi - 05/10/2007
Juli-j
Мнения: 102
Регистриран на: Вто Апр 26, 2005 7:57 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Juli-j »

Малко се пообърках. Искам да попитам с МЕЖДУНАРОДНАТА книжка колко време можеш да шофираш в Канада?
Аватар
galin
Мнения: 263
Регистриран на: Вто Сеп 21, 2004 4:35 am
Местоположение: LaSalle,QC
Обратна връзка:

Отговор

Мнение от galin »

С българска шофьорска книжка може да караш в Канада точно 90 дни (да не се бърка с 3 месеца защото може да има разлика в дните),броени от деня на влизането.....независимо дали с международна или обикновенна шофьорска книжка,Аз лично невиждам смисъл да се вади от БГ международна книжка ,като тука задъжително ти искат превод на книжката от местен заклет преводач,струва 16 долара и става за 5 мин.- това е инфо за Квебек...... :D
Аватар
jadi
Мнения: 213
Регистриран на: Сря Мар 15, 2006 4:37 am
Местоположение: Plovdiv

Мнение от jadi »

За този формуляр за медицинските осигуровки,ако не се бъркам джи пито ми каза,че те изпращат в здравната каса документ с който ги уведомяват, че лицето излиза в чужбина и ,че няма да се осигурява в БГ...не знам дали за това говорите :roll:
Публикувай отговор