Козметика:))що да не

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
jadi
Мнения: 213
Регистриран на: Сря Мар 15, 2006 4:37 am
Местоположение: Plovdiv

Козметика:))що да не

Мнение от jadi »

Може някой да си каже на тази да и имам проблемите,но аз си се чудя и си се мая и най вече искам да си понеса с мен козметика-без която незнам как ще издържа и ден ако нямам :? В смисъл, че знам че и там си има всичко и козметика и парфюмерия но първите дни едва ли ще ми е до това да обикалям за кремове или ексфолианти и......всичко останало.То май не на мен а на мъжът ми няма да му е до това :wink: ,затова моля някоя дама която вече е в Канада ми помогне или някой който ще заминава да ми каже дали ще си вземе от тук всичко необходимо за лицето,тялото,косата.....а и боя за коса забравих.....това е.И нека не ми се развиват теории за трудностите в началото това вече си го знам,ни най-малко означава, че трябва да заприличаме на "смачкани" :wink: :D
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Мнение от leaf »

За козметиката е лично твое решение, но за боята за коса ще кажа, че обикновено тя се произвежда с химичен състав в зависимост от географския район и качеството на водата, която се използва за миене.
С други думи, тукашната отговаря на канадските условия, а боята от България може да се измива много бързо или да има други проблеми. Ти си реши какво да правиш.
:)
Аватар
Welder
Мнения: 396
Регистриран на: Чет Мар 30, 2006 4:35 am
Местоположение: на запад от рая

Мнение от Welder »

leaf написа:боята за коса ще кажа, че обикновено тя се произвежда с химичен състав в зависимост от географския район и качеството на водата, която се използва за миене.
Офф: Това горното насериозно ли го казваш? :lol:
Не крадете! Правителството не обича конкуренцията!
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

Мнение от Alina »

Козметиката тук е отвратна - лично мнение. Пробвала съм всичко - от Нивеа през Виши и Ланком до Кристиан Диор. Кожата ми не ги понася и това е. Няма това разнообразие като в БГ, където има внос от цяла Европа. Освен това, разделението за различните възрасти и типове кожа тук е много неясно - просто ти дават крем "подходящ за твоята кожа", няма суха, мазна, комбинирана...

За боите за коса - и аз и мама сме много по-доволни от боите за коса тук.
Alina
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от bucca »

Jadi, аз бих си взела от най-необходимите неща (1 крем, душгел, боя за коса, шампоан, измиващо средство за лице, тоалетно мляко, парфюм, стик против изпотяване и др.) колкото за началото, защото тогава наистина едва ли ще ми е до обикаляне по магазините. А после ще си купя от там. Там също има разнообразие и европейски марки има също. От личен опит мога да кажа, че козметиката е на много прилични цени, дори по-евтини отколкото в България. Клиник е съвсем достъпна марка козметика там, за разлика от България, където една маска за лице 30 мл струва 55 лв. И освен това там са много по-качествени отколкото повечето козметика тук (например шампоаните - една марка, но в България е с много по-лошо качество).
Това е моето мнение!

Алина, когато един крем не е подходящ за даден тип кожа, тогава кожата се чувства зле от него. И понякога ползването на много и различна козметика също влияе зле на кожата. Намери точния крем за твоята кожа и ползвай него, а не хиляди други мазила. Това все пак е химия и колкото по-малко, толкова по-добре.
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Що да ти се смеем на въпроса,много е уместен даже.Аз като идвах тук първия път си взех много козметика ,даже по вече от разрешеното от митническите власти количество.4 литра домашна гроздова ракия и по една дамаджана Абсолют и JB закупени от фри шопа на аерогара София. :D
Аватар
jadi
Мнения: 213
Регистриран на: Сря Мар 15, 2006 4:37 am
Местоположение: Plovdiv

Мнение от jadi »

За начало май-ще е добре да си вземем най-необходимото за красота :wink: Пък после и от тяхната козметика ще опитаме,чудя се дали си имат тамошни козметични марки и дали са качествени :roll:
alkaponbg
Мнения: 795
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 6:07 am
Местоположение: Montreal

Мнение от alkaponbg »

Само не ги слагай в ръчния щом са ти толкова ценни, щото нали знаеш...
Ако не опиташ, винаги ще съжаляваш...
И сега съжалавам...че не го направих по-рано :)
Аватар
SAVANNA
Мнения: 150
Регистриран на: Пет Апр 08, 2005 8:39 am
Местоположение: някъде из Montreal
Обратна връзка:

Мнение от SAVANNA »

Аз също мисля да се въоража с 1-2 кила от любимата ми козметика, пък ще опитам тяхната след това! :wink:
Аватар
jadi
Мнения: 213
Регистриран на: Сря Мар 15, 2006 4:37 am
Местоположение: Plovdiv

Мнение от jadi »

Ами да това е най-точната дума-ВЪОРАЖИМ :D И аз така мисля да направя :wink:
donykk
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Ное 03, 2005 5:26 pm

Мнение от donykk »

Наистина шампоаните и боите за коса са съобразени с качествата на тамошната вода, затова според мен е по-добре да си вземеш тях от Канада, докато от другите козметични продукти можеш да си вземеш и от България за по-дълго време. Лично аз кремове за лице винаги си вземам от България, тъй като наистина там имат ограничен асортимент от френска козметика ( все пак са по-добрите и конкуренти на американската козметика-лично мнение), пък какви толкова големи количества ще се запасяваш...1 50мл крем за лице е достатъчен за 6м., scrub-овете според мен там са по-хубави и разнообразни и на по-добра цена...
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

Момичета, вземете си козметиката която имате - тъпо е да я хвърлите.
Но не виждам смисъл да се презапасявате. Тук има всички световни марки, на цени съвсем прилични

http://www.jeancoutu.com/english/
http://www.shoppersdrugmart.ca/english/index.html
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
Bily T
Мнения: 727
Регистриран на: Чет Окт 14, 2004 2:22 am
Местоположение: София екс жител на West Van

Мнение от Bily T »

[quote="donykk"]Наистина шампоаните и боите за коса са съобразени с качествата на тамошната вода, затова според мен е по-добре да си вземеш тях от Канада......quote]
Момичета недейте да пишете такива неща може да си забавни и смешни за хората които разбират от материята, но не бъдете толкова наивни моля.
Искате ли пример: ето Хенкел (търговски марки Палет, Поли Брилянс и една камара други) има завод в Сърбия - който работи за Полша, Чехия, Унгария и т.н. до Турция и Русия. Как мислите дали за всеки пазар правят анализ на водата и бъркат различни варки. За пример в Бг има около 14 различни зони според твърдостта на водата само.
Химичният състав на водата с която се къпете по никакъв начин не влияе пряко на отмиването на цвета на косата ви!
Знаете ли кое влияе? Правилноо измивните продукти- шампоани, балсами, маски за коса и т.н.
Я ми кажете сега кои марки бои за коса се продават в Канада и на какви цени?
Ще съм задължен моля Ви
NO PAIN NO GAIN
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

Мнение от Alina »

За мен пълненето на и без това малкото позволени кг с багаж който може да се купи тук на същите или дори по-евтини цени е излишно. Шампоани, балсами, стикове за изпотяване, 5 пасти за зъби, душгелове... това всичкото тежи и е абсолютно безсмислено да се товариш с него.

Аз бих си взела кремове, защото точно тези, които вие ползвате, тук може да ги няма. Останалото бих си го взела от тук.

Позволения багаж и без друго е прекалено малко за да се тъпче с ненужни неща, които тук се купуват от всеки срещнат магазин за почти една и съща цена.

Какво аз бих си взела - ами може и да се смеете, но тук не успях да намеря прилично изглеждащи и удобни прибори за хранене. Без значение от цената. Просто не ми харесват - или вилиците са много огромни и груби, или лъжиците, или на хващане не ме кефят... та затова си поръчах да ми пратят от БГ.

Първите 2 години и дрехите тук ми приличаха на намалени цени всичките, и затова аз пращах пари а домашните ми пращаха дрехи и обувки.

Иначе - тук има прилични олекотени завивки, на които сега им е сезона да се купуват, защото са силно намалени цените им заради сезона, на цени за които не можеш и да мечтаеш в БГ. Виж, чаршафи може да си купите и от БГ, макар че тук доста от завивките вървят в комплект с чаршафите.

Чинии, чаши... тук в Доларама си има достатъчно, при това много прилични. Аз и милионер да стана, тези чинии, купи и чаши си ги харесвам и няма да ги сменям с други. Всяко парче е 1 долар. За мен е безсмислено и такива неща да се носят насам, още повече че има вероятност да се потрошат от вниманелните хамали по летищата.

Ако ме питаш наистина какво ви трябва - речници, за децата ако има книжки и учебници, компютъра разглобен на части защото е не необходимост а задължителен тук, а не са много евтини... малко готини дрешки и обувки . Най-важното - колкото си може повече и нов от нашия софтуер, считай безплатния :lol: щото тук не винаги можеш да намериш това, което ти трябва веднага от приятел.

Какво друго ... за сега не се сещам, щото отдавна беше... но на мен най-мъчно ми беше, че не си взех компа ами мъкнах едно родопско одеало, което сега стои като музеен експонат в къщи - за нищо не служи.
Alina
DessY2
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Юли 08, 2005 7:58 pm
Местоположение: ON

Вземи каквото може6

Мнение от DessY2 »

Предвиди коли4ества за поне 3-4 месеца. Не съм доволна въоб6те от боите им за коса. Вместо руса за малко да стана 4ервена веднъж и в последствие се раправях с производителя и интересното е, 4е ми върнаха парите за ве4е употребената боя. Слд като се стабилизирахме се 4ствам много добре, за6тото си позволявам каквото ми кефне. Парфумите особенно може6 да ги намери6 на много приятни цени има страхотни разпродажби от сорта Елизабет Арден за 20$ и то 100мл парфюм, не тоалетна вода, (знам, 4е марката не е хубава), но като мога да си намеря Диор за $30 - 30мл или $45 за 50мл хи4 не ми пука. Последно фиксирах Rush Gucci за около 55$ 100мл. Кремовете на Ланком, Клиник и тн са скъпи по4ват от $55 и нагоре, оба4е доста 4есто- веднъж месе4но разли4ните вериги имат промоции. Трябва да си купи6 не6то на стойност мин $33 или $35 и ти дават подарък 4ервило, спирала, сенки, мостри и др глупости барабар с 4анти4ка, което никак не е зле. Доир в момента май върви не6то подобно на Ланком. Освен това пък, ако си пада6 по Ив Роше, аз си падам по техните тоалетни млека, ду6 гелове и те4ни сапуни основно, поръ4ва6 си не6то на стойност до $37 и те ти изпра6тат средно 2 подаръка - 4анти и др глупости и има безплатна доставка.
Наскоро бях си накупила готини кремове на Биотерм, тази марка не е популярна много в България, но тук я та4ат. Приятелка ми ги препоръ4а. Закупих 2 крема единия от които но6тен не знам си какъв против бръ4ки, пследен хит , оба4е на следва6тата сутрин се изпри6тих от него, и по познатата процедра звъннах на производителя, не само 4е ми върнаха парите за този крем ( другият е готин за под о4и) ами и писмо с извинение си полу4их.
С две думи ако си глезла търпение му е майката. Просто трябва да из4ака6 малко. За сега само си вземи каквото може6 за първите месеци понеже 6те ви е трудно, а послеее.... сама 6те види6:))
Публикувай отговор