Acanac.ca

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
ndimitrov73
Мнения: 93
Регистриран на: Чет Май 27, 2004 1:31 pm
Местоположение: Монреал

Acanac.ca

Мнение от ndimitrov73 »

Някой ползвал ли е услугите на този интернет доставчик?
Какви са впечатленията?
Тези цени действителни ли са както ги пишат?
Говорих с тях по телефона и казаха, че са реални.
Благодаря предварителни за мненията.
"Всички знаят, че нещо е невъзможно, един не знае и го прави"
A. Айнщайн
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Acanac.ca

Мнение от speedy »

ndimitrov73 написа:Някой ползвал ли е услугите на този интернет доставчик?
Какви са впечатленията?
Тези цени действителни ли са както ги пишат?
Говорих с тях по телефона и казаха, че са реални.
Благодаря предварителни за мненията.
Цените сигурно са реални. Какво получаваш за цената не е ясно. Фирмата е част от canaca.com ("acanac" е "canaca" написано на обратно), които се занимават най-вече с евтин хостинг. Единственото, което мога да кажа, че че фирмата съществува поне от 4-5 години, а може и повече.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
agatha
Мнения: 51
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от agatha »

Аз и фамилията ги ползваме и сме много доволни:Синьт ми играе на WOW денонощно, мьжьт ми даунлодва денонощно и цената за 1 година без ограничения на трафика е 227кад + 50 депозит за модема(враща се при прекратиаване).
batkoto
Мнения: 164
Регистриран на: Пон Фев 19, 2007 6:45 pm

Мнение от batkoto »

http://www.teksavvy.com/ са може би по-добър избор за разбирача, който не иска да прекалява с бюджета. ДСЛ модем се купува за 20 кинта.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Мнение от yahoo »

batkoto написа:http://www.teksavvy.com/ са може би по-добър избор за разбирача, който не иска да прекалява с бюджета. ДСЛ модем се купува за 20 кинта.
Дори и модема да е $20 в което се съмнявам, месечната такса е към $30 което прави доста повече за година от офертата на acanac за същата услуга. За момента $227.40 е най-ниската цена която съм видял за годишен неограничен DSL интернет 5Mps / 800Kbps.
batkoto
Мнения: 164
Регистриран на: Пон Фев 19, 2007 6:45 pm

Мнение от batkoto »

yahoo написа:Дори и модема да е $20 в което се съмнявам, месечната такса е към $30 което прави доста повече за година от офертата на acanac за същата услуга. За момента $227.40 е най-ниската цена която съм видял за годишен неограничен DSL интернет 5Mps / 800Kbps.
За модема си остави съмненията и ще намериш. Аканак имат несъществуващ съпорт както ще ми е интересно как ще направиш 5мбпс освен ако не си в тяхния офис ;)
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

agatha, каква ви е скоростта на теглене?
Let it go...
agatha
Мнения: 51
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от agatha »

Около 200-300 когато сваляме нещо по-актуално.Аз понякога свалям разни стари филми като имам и такива от 1932г. та не мога да бъда обективна, но синът ми който е на 16г. е много доволен.
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Това е добра скост. :wink: Търся си кебешки провайдър, че тук Роджерс няма услуги оттатък реката, а досега бяхме с него. На видеотрон им разгледах офертите, имат лимит. :twisted: Някой дето живее в Гатино да препоръча нещо?
Let it go...
Аватар
PoLuX
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 10:01 am
Местоположение: Торонто (екс - Варна)
Обратна връзка:

Мнение от PoLuX »

Прегледай първо какви доставчици има там:

http://canadianisp.com/
Аватар
zmeitshe
Мнения: 88
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 10:41 am
Местоположение: mississauga, on

Мнение от zmeitshe »

Опитах да ползвам Accanac VOIP service - чаках 2 месеца за модем, убаждах им се няколко пъти и все обещаваха да го пратят веднага, но така и не пристигна. Опитаха да ми вземат пари от кредитната карта за услуга която така и не осигуриха, но говорих с кредитна карта и успях да си взема парите обратно. С две думи - не си губи времето с Accanac.
За евтините Интернет доставчици - преди време ползвах 3 Web (предлагаха кабелен Интернет за 50% от цената на Rogers). 3 месеца Интернета беше Ок, но един ден спря по някаква причина и когато се обадих на 3 Web се оказа че има повреда по трасето и трябва техник да дойде, но тъй като не притежат кабелита ( а ги наемат от Rogers) трябва Rogers да прати техника. Обадих се на Rogers и ми казаха че ще пратят техник, но тъй като не сам техен клиент не сам приоритет и ще отнеме доста време; Една седмица отне докато връзката беше възтановена. Така че когато избирате low cost Интернет доставчик трябва да знаете че правете компромис с надежноста на връзката.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Мнение от analgin »

Contract was $27 per month (12 months)
From order to live: about 10 days

: "Cheap, Good Speed"
: "Bell still services the lines"
: "Once its up its great"

When I 1st ordered the DSL (and VoIP) everything went a smooth as could be, they told me it would be 10 days from order to up time and it was. Speed was good, everything was running along fine, until I moved.

I have to admit that Acanac did everything they could for me, unfortunately Bell had to come in and change something in the apartment. The problem was that it took about 3 weeks for Bell to acknowledge that there was even a problem and 2 more weeks and 2 missed appointments for a Bell tech to come and fix the problem.

The whole time Acanac was pushing my case through the system as quick and at the highest priority they could and they kept me informed the whole way through. Admittedly that 5th week I was pretty frustrated by the whole thing. But now that everything is done and I'm online our connection is even better than before we moved.

All in all I'm a happy Acanac customer.

Oh yeah, I don't really know if the problem was because I am a Dry-Loop customer or not, but Dry-Loop is awesome because essentially all Bell is needed for is line servicing, when they get around to it :P

Price wise the 1-year contract works out to $19/month and the Dry-Loop fee is $8/month

And yes Acanac did credit our year for the 5 weeks without service so everything worked out.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Мнение от analgin »

Забравих да напиша, че с Аканак се контактува само на английски, така че не го препоръчвам на хора които ползват само френски.
CaD
Мнения: 89
Регистриран на: Нед Дек 26, 2004 7:28 am
Местоположение: Montreal

Мнение от CaD »

Много съм доволен от тях, download 510к (повече не ще да вдигне :) ) и цената 27$ на месец крайна цена като в това влиза и таксата на bell за телефонна линия, ако вече си имате такава то цената е 9$ по малко.
alkaponbg
Мнения: 795
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 6:07 am
Местоположение: Montreal

Мнение от alkaponbg »

Някой има ли пряко наблюдение върху: http://www.teksavvy.com/
Ако не опиташ, винаги ще съжаляваш...
И сега съжалавам...че не го направих по-рано :)
Публикувай отговор