покана за интервю по е-мейла?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
canat
Мнения: 1346
Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 8:12 pm
Местоположение: B-more

покана за интервю по е-мейла?

Мнение от canat »

Някои получавал ли е от Виена покана за интервю по е-мейла?
Ще ми скъсат нервите! :evil:
Преди 2 седмици ми казаха, че са ни пратили писмо (чакаме дата за интервю), което обаче не сме получили.
Оживената любезна кореспонденция (на френски) с тях по е-мейла, с наша молба да ни препратят писмото по е-мейл не доведе до никакъв резултат. Не пращали такива писма по е-мейл.
Вярно ли е?
Някои получавал ли е от Виена покана за интервю по е-мейла?
Аватар
jadi
Мнения: 213
Регистриран на: Сря Мар 15, 2006 4:37 am
Местоположение: Plovdiv

Мнение от jadi »

Значи ние получихме първо обаждане по телефона,на мобилния ми телефон ми се обадиха от посолството и ми казаха, че ми е назначена дата за интервю :eek: :lol: .Попитаха ме дали мейла който съм посочила във формулярите е същия и аз казах, че няма промяна,поискаха да им го кажа,след което ми казаха че до няколко часа ако искам ще ми изпратят поканата по мейл,а после (до няколко дни)да го очаквам като официален документ.Аз се съгласих естествено :) ....и така след около 2-3 часа вече беше в кутията ми :)А след около седмица и в пощенската ми кутия,но понеже нямах търпение да върна положителния отговор, че сме съгласни,изобщо недочаках тези дни,а си го разпечатах и си го пуснах по факса още на другия ден :D Та всичко може :wink:
canat
Мнения: 1346
Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 8:12 pm
Местоположение: B-more

Мнение от canat »

ами тогава нарочно ни въртят на шиш :x :(
или пък в писмото няма дата за интервю, ами нещо друго :roll:
Аватар
jadi
Мнения: 213
Регистриран на: Сря Мар 15, 2006 4:37 am
Местоположение: Plovdiv

Мнение от jadi »

Нещо не те разбирам,я ми обясни какво те притеснява.Аз от това дълго чакане на баркодовете вече и мисълта немога да си събера,ами да изкукуригвам вече :nut: , та затова ако искаш малко по-подробно опиши твоя случай.
canat
Мнения: 1346
Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 8:12 pm
Местоположение: B-more

Мнение от canat »

1.Подадохме доk.през август.
2.През Ноември ни поискаха допълнителни доk, които пратихме.
3.Cлед като разбрахме, че ще има сесия с интервюта през май месец и 20-тина души от форума потвърдиха чрез дати,
ние решихме да питаме във Виена дали са ни пратили и на нaс писмо с дата за интервю.
4.Tе отговориха, че са ни пратили писмо на 15 март.
5.Hие не сме получили такова пиcмо, помолихме ги да ни го пратят чрез е-мейла, тъй като другото явно се е загубило (датата за интервю е свързана с пътуване от US до БГ, затова трябва да знаем предварително.)
6.От Виена отговориха, че не могат да го пратят по е-мейла, но могат да пратят още едно писмо по обикновената поща.
Тoва е историята. :confused2: :smhair1: :nut: :nenam:
Аватар
Milenka
Мнения: 544
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 9:15 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Milenka »

Здрасти, Канатче!

Аз си писах с Лиза Шрайбер, тъй като хората от форума си бяха получили датите за интервю, а аз -не. Писах, че се притеснявам да не би да се е загубило писмото с датата и т.н. Лиза ми писа, ами да, загубило се е, дайте номер на факса да ви го изпратим. Дадох номер на факса, изпратиха го, подписах се и го пратих обратно по факса. По пощата така и не пристигна нищо. Та, това е.

Поздрави и успех!
I'll try being nicer if you'll try being smarter.
Аватар
jadi
Мнения: 213
Регистриран на: Сря Мар 15, 2006 4:37 am
Местоположение: Plovdiv

Мнение от jadi »

А :nenam:А вие посочили ли сте майл с който да кореспондирате ако е нужно с тях във формулярите?Незнам :briah: ,наистина незнам защо така са ви отговорили,данеби да не сте се разбрали...да е станало някакво недоразумение?!Попитай те ги пак,обяснете им,кажете им, че е възможно отново писмото ви да се изгуби...
canat
Мнения: 1346
Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 8:12 pm
Местоположение: B-more

Мнение от canat »

Il n'est pas possible de vous transmettre la lettre par courriel.
това е отговорът от Виенна.
Естествено, че сме им дали е-мейл адреса. От септември си пишем.
Аватар
AleksandrAI
Мнения: 857
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 4:47 am

Мнение от AleksandrAI »

Дай им един факс номер да ви го изпратят. После подписваш и им го пращаш пак по факса.
Може да използваш на централна поща факса.
При нас беше такъв случая и всичко мина без проблеми.

Код за потвърждение: Избери целия код

Една често срещана грешка, която допускат при конструирането на абсолютно глупакоустойчива апаратура, е подценяването на изобретателността на пълните глупаци.
Stamenkova
Мнения: 168
Регистриран на: Пет Сеп 29, 2006 3:47 pm

Мнение от Stamenkova »

Здравейте на всички :wink:
Искам да попитам по-вещите от мен относно поканите
Как мога да разбера дали съм пропусната за тази сесия или ако има покана да не би се е загубила?
Подадох документи към Виена на 29.12.06 и незнам има ли други с тази дата на пускане на документи и да имат дати??
Ще съм Ви много благодарна :wink:
Успех на всички
28.12.2006г-изпратени документи във Виена
19.01.2007г- Accusé de réception
20.11.2007г- интервю-16.00h-Успешно
14.07.2008г- Изпратени док-ти Букурещ
09.09.2008г-Мед.формуляри
27.11.2008г-ОК мед-ки
09.07.2009г-Покани за визи/e-mail/
08.08.2009г-Визи
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от ivanko13 »

Stamenkova написа: Как мога да разбера дали съм пропусната за тази сесия или ако има покана да не би се е загубила?
Подадох документи към Виена на 29.12.06 и незнам има ли други с тази дата на пускане на документи и да имат дати??
Ще съм Ви много благодарна :wink:
Успех на всички
Можеш да разбереш ,като им напишеш е-мейл.
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
ronni
Мнения: 810
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2004 11:04 am
Местоположение: back to small apple
Обратна връзка:

Мнение от ronni »

моята покана я получих първо по емаила а после и по пощата
"Chance favors the prepared mind" /"Le hasard ne favorise que des esprits préparés"
L. Pasteur, 1854
canat
Мнения: 1346
Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 8:12 pm
Местоположение: B-more

Мнение от canat »

ако до петък не получа нищо от Виена ще им спретна един хубав скандал :twisted: :noz:
Каква е тази дискриминация?
Щом на другите са пращали по е-мейл и фах, значи може :evil:
Аватар
jadi
Мнения: 213
Регистриран на: Сря Мар 15, 2006 4:37 am
Местоположение: Plovdiv

Мнение от jadi »

Ами то наистина на човек може да му се скъсат нервите...
alkaponbg
Мнения: 795
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 6:07 am
Местоположение: Montreal

Мнение от alkaponbg »

Canat, бате, що не им треснеш един телефон? И да им кажеш моментално да ти пращат по факса? Аз имах прблеми с факсовото потвърждение и докато не се обадих по телефона не можахме да се разберем
Ако не опиташ, винаги ще съжаляваш...
И сега съжалавам...че не го направих по-рано :)
Публикувай отговор