Nujdaia se ot pomo6t,otnosno Calgary!!!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Todoreto
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Фев 11, 2007 9:47 pm

Nujdaia se ot pomo6t,otnosno Calgary!!!

Мнение от Todoreto »

Zdraveite,az jiveia v Mississauga(Ontario),no skoro iskam da zamina za Calgary,no problemut mi e 4e sum tuk s 6 mese4na viza i bez pravo na rabora.Molia vi pomognete mi ako znaete niakoi ruski,polski,bulgarski...rabotodateli v Calgary,koito vzimat hora "na 4erno",az imam in6urans nomer,i iskrenno vi molia ako niakoi znae,neka mi predostavi telefoni,ili e-mail.Su6to taka molia niakoi da mi kaje,ako poznava 4ovek,koito se zanimava s situacii,kato moiata(s hora,koito sa s pokani v CANADA,no iskat da ostanat).Molia vsi4ki bulgari v Calgary da se vklu4at i da mi pomognat!Blagodaria vi predvaritelno!
koceto77
Мнения: 180
Регистриран на: Пет Юли 15, 2005 3:11 pm
Местоположение: Calgary, AB

Мнение от koceto77 »

Тодорче,

Без да имам най-малкото намерение да се заяждам те съветвам да си събереш багажа за България и да си минеш по легалната процедура. Както си тръгнал/а само ще си отрежеш пътищата за Канада.

Когато работиш на 'черно' не ти трябва СИН. То нали това цялата идея от работата на черно. Ти в момента дори и да имаш СИН той почва с 9 и има дата на валидност написана на картата.

Как точно си представяш да останеш в Канада? Доколкото знам процедурата за бежанци отдавна не върви за българи. Единствения вариант, за който се сещам е да се запишеш да учиш, но таксите за чуждестранни студенти в университета в Калгари са 3 пъти по-високи от таксата за канадци. Пък и не знам дали ще имаш време да се регистрираш.
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dog »

Напълно съм съгласен с горното.

Макар че по принцип можеш да се обявиш за бежанец, да си наемеш адвокат и да чакаш да ти мине делото на което вероятността да те признят за такъв клони към 0.

По добрият вариант е да се ожениш докато ти е валидна визата, може да ти я удължат за още 3 месеца ако кандидатстваш преди да ти е изтекла. Не трябва да оставаш нелегален защото ако те хванат те изпращат обратно.
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Тодоре.
Прави квото искаш ма да не навредиш на тия които са те поканили щото ако си пресрочиш визата и не напуснеш Канада на тях може да им стане тежка службата.
До колкото знам в САЩ е по-голяма далавера да се живее и работи на черно -:)
Успех.
:beer: :beer: :beer:
Todoreto
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Фев 11, 2007 9:47 pm

Zdraveite

Мнение от Todoreto »

Mnogo blagodaria za dosega6nite vi otgovori!No iskam da dobavia ne6to,az ne se nujdaia ot grajdanstvo,dokolkoto znam mnogo hora dori,kogato se predadat i budat othvurleni ostavat dokato ne gi hvanat i transpontirat do Bulgaria.No hora na koito po edna ili druga pri4ina im proveriavat dokumentite,a tui kato az ne sum 6ofior(i ne smiatam da stana),tova mi udaljava prestoia tuk,za6toto tuk dokumentite ne se proveriavat za 6tialo i ne6tialo.Molbata mi e ako niakoi poznava rabotodatel(v Calgary ili niakude drugade v Alberta), koito moje da me vzeme na rabota "na 4erno" molia neka mi pomogne!Blagodaria vi o6te vednuj!
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

а ти какво можеш да вършиш ,от кво разбираш,ква ти е квалификацията,специализацията .това е важно да го знаем за да ти намерим работодател.
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Re: Zdraveite

Мнение от dog »

Todoreto написа:Mnogo blagodaria za dosega6nite vi otgovori!No iskam da dobavia ne6to,az ne se nujdaia ot grajdanstvo,dokolkoto znam mnogo hora dori,kogato se predadat i budat othvurleni ostavat dokato ne gi hvanat i transpontirat do Bulgaria.No hora na koito po edna ili druga pri4ina im proveriavat dokumentite,a tui kato az ne sum 6ofior(i ne smiatam da stana),tova mi udaljava prestoia tuk,za6toto tuk dokumentite ne se proveriavat za 6tialo i ne6tialo.Molbata mi e ako niakoi poznava rabotodatel(v Calgary ili niakude drugade v Alberta), koito moje da me vzeme na rabota "na 4erno" molia neka mi pomogne!Blagodaria vi o6te vednuj!
Кой ти говори за гражданство. Говорим дали можеш да пребиваваш легално и дали е редно да останеш в Канада нелегално и какви ще са последиците за теб. Това тук да не е война че да се предаваш на някого. Ако случайно се разболееш, не дай си боже, къде ще отидеш- в болницата и оттам нататък излизаш от дълбоката нелегалност. За разлика от Щатите където можеш да си извадиш шофьорска книжка и да станеш полулегален и никой да не те закача докато не сгазиш лука, в Канада това не става. Въпрос на време е кога ще те изпратят обратно за БГ. А ти можеш да си работиш на черно през това време колкото си искаш, не знам след колко време ще ти писне да си дълбоко законспириран с 6-7 долара на час. Животът си е твой и сам си троши главата, лошото е че ако има някой който те е поканил тук веднага получава черна точка.
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
drowssap
Мнения: 68
Регистриран на: Нед Яну 07, 2007 4:09 pm

Мнение от drowssap »

ami te takiva sazdavat "renometo" na balgarite v 4uzbina, na tiah triabva da "blagodariam" ako ni gledat prezritelno, s pognusa ili puk s predubezdenie!
drowssap
Мнения: 68
Регистриран на: Нед Яну 07, 2007 4:09 pm

Re: Zdraveite

Мнение от drowssap »

dog написа:За разлика от Щатите където можеш да си извадиш шофьорска книжка и да станеш полулегален и никой да не те закача докато не сгазиш лука, в Канада това не става.
dog, ot kade ia izkara tazi informazia za Щатите? Ti mexikanzite li ima6e predvid?
koceto77
Мнения: 180
Регистриран на: Пет Юли 15, 2005 3:11 pm
Местоположение: Calgary, AB

Мнение от koceto77 »

Тодоре, очевидно си имал контакти с нелегални имигранти в Щатите, но за съжаление май си сбъркал държавата и си дошъл много на север. В Щатите ако успееш да изкараш ССН и книжка си готов. Дори и на "бяло" може да почнеш работа ако работодателя не се вживява много. Докато тук като отидеш да си подновиш книжката ти изкат документи за статут. Същата история със здравното осигуряване. ССН в Щатите е с еднакъв формат за всички. Тук обаче като си на виза ти започва с 9 и т.н. В общи линии си подкарал Mission Impossible ама успех. Вземи да отидеш към Форт Макмъри. Току виж с тоя недостиг на хора някой се хванал и ти изкарал работна виза. Наизуст си говоря де. Нямам информация дали може да стане наистина.
xoflow
Мнения: 71
Регистриран на: Нед Окт 01, 2006 6:35 pm

Re: Zdraveite

Мнение от xoflow »

dog написа:... За разлика от Щатите където можеш да си извадиш шофьорска книжка и да станеш полулегален и никой да не те закача докато не сгазиш лука, в Канада това не става. ...
Ey toya termin e strahoten - polulegalen. A polulegalnite ako gi vkarat v zatvora zaradi falshivi dokumenti, stavat li napalno legalni?
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Много искам сичко да е "полу" -:)
:beer: :beer: :beer:
Todoreto
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Фев 11, 2007 9:47 pm

Blagodaria za kompetentnite otgovori!!!

Мнение от Todoreto »

Turseh pomo6t,ne akuli.Iavno prekaleno dulgo ste tuk i ste zabravili otkude idvate i kude ste stignali.A renometo ako sam 4ovek ne si go razvali niama koi drug.NE SE PLA6ETE.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Аз не съм забравил нито от каде идвам нито каде съм отишъл.
За съжаление не мога да ти помогна а за реномето ми не ми дреме ма въобще -:)
На отварячките които ти светкат кво да правиш и кво не, им кажи че ти си си господар на к*ра и може да те кефи да ти е трудно за да се докажеш -:)
Успех.
:beer: :beer: :beer:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Слушай сега пич,като искаш помощ ,а не акъл ме слушай мен,Къв майка си ша търсиш в Калгари.Аз съм живял известно време в Албърта ,макар и малко,но знам и мога да те светна.В Албърта работа на черно няма ,работа на черно казват когато ти платят с чек без такси като на селф емплойър.Единственният ти вариант за работа е фууд деливъри.Ако искаш да умреш от глад върви там.Ако си нелегален без право на работа местото ти е в Мтл.Тук работа на черно има под път и над път,даже и много агенции за намиране на работа я предлагат съвсем официално,нещо като провинциална политика. :D
Съвсем сериозно ти го казвам да не гризнеш дървото.
Заключено