Dopylnitelni iziskwaniq za izdawane na Certifikat za selecia

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
riba_mech
Мнения: 98
Регистриран на: Пет Дек 30, 2005 4:31 am
Местоположение: Sofia

Dopylnitelni iziskwaniq za izdawane na Certifikat za selecia

Мнение от riba_mech »

Току-що получихме второ писмо от Виена, адресирано до моя приятел, който е на етап дата за интервю, в което поставят ново изискване за сертифициране на дипломите му за висше образование в съответните висши учебни заведения (ВУЗ-ове). Първото такова писмо дойде на 10 януари с искане за изпращане на сертификат за английски език и заверка на дипломите му от тези ВУЗ-ове. В придружителното писмо, което им изпратихме, обяснихме, че в България заверката се прави от Министерството на образованието, и направихме фотокопия на дипломите, които преводохме и заверихме и на нотариус. Сметнахме, че това е достатъчно. Днес получаваме същото писмо с подчертани пасажите за заверка от самите ВУЗ-ове. Откакто чета този форум и се готвя за Канада изминаха вече 3 години, и се надявам процедурата ми да се увенчае с успех, но такова нещо виждам за първи път. Говорих с различни хора, никой не е чувал за такава заверка. Как би трябвало да се извърши тя (става дума за Софийския университет)? Имаме ксерокопия на дипломите, превод, легализация от Министерство на образованиете и заверка от нотариус. Къде би трябвало да се постави легализацията от Софийския университет? От посолството във Виена искат също и attestations de travail от предишни работни места - оригинали. Трябва ли да се описват, според вас, някакви лични качества в тях?

Много ви моля да споделите вашето становище по въпроса, тъй като сме много объркани и така разликата между двете ни кандидатури става все по-голяма.
DCS - 1-wa chast - 10. 2004
DCS - 2-ra chast - 17.03.2006
Pokana za intervu - 20.07.2006
Uspeshno intervu - 12.10.2006
Pusnati docs kym Bukuresht - 28.11.2006
Barkodowe - 22.02.2007
Medicinski - 16.03.2007
VIZA - 04.06.2007
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

Питай ги по тел. или имейл.

Ако искаш пуснии точно текста на френски, че да видим за какво точно питат
riba_mech
Мнения: 98
Регистриран на: Пет Дек 30, 2005 4:31 am
Местоположение: Sofia

Мнение от riba_mech »

Второ писмо:

Objet: votre demande de certificat de sélection

Monsieur,

Nous accusons réception des documents envoyés. Tel que demandé dans notre lettre du 10 janvier, afin de procéder à une évaluation sur dossier le cas échéant, nous vous prions de nous faire parvenir des copies certifiées PAR LES INSTITUTIONS EMETTRICES.

Nous vous prions d'agréer, Monsieur, l'expression de nos meilleurs sentiments.

Извадка от първото писмо:
Vous devez nous faire parvenir une photocopie certifié conforme à l'original des documents suivants:

- Copie de vos deux diplômes de maîtrise certifiées par l'Université Kliment Ohridski-Attestations de travail originales ou bien copies des attestation ou des carnets de travail certifiées par les employeurs (изброени)
- Attestation de niveau d'anglais (de l'université ou bien d'un institut agréé)
DCS - 1-wa chast - 10. 2004
DCS - 2-ra chast - 17.03.2006
Pokana za intervu - 20.07.2006
Uspeshno intervu - 12.10.2006
Pusnati docs kym Bukuresht - 28.11.2006
Barkodowe - 22.02.2007
Medicinski - 16.03.2007
VIZA - 04.06.2007
amigo
Мнения: 111
Регистриран на: Пон Ное 21, 2005 2:37 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от amigo »

Привет!Изказвам свое мнение по въпроса.До 2000 год.в дипломите ни за висше образование нямаше нанесен хорариум.Това е важен факт и го разбрахме след като на наша близка,която беше на интервю на 01.11.2006 при Орнер й го искаха да го приложи с обичайните документи,които носим на интервюто.Моята диплома е от 95г.и сега ще си искам хорариум от университета,а в дипломата на съпруга ми е като отделен документ към дипломата.Помислете и за това като вариант.За"attestations de travail "попитайте в мейл до Виена дали ще признаят от НОИ справка-Фирма-От-До-Длъжност.Гадна работа...Въоръжете се с търпение и успех! :thumbsup:
riba_mech
Мнения: 98
Регистриран на: Пет Дек 30, 2005 4:31 am
Местоположение: Sofia

Мнение от riba_mech »

Ние сме завършили след 2000 г. и имаме такива приложения с хорариуми. И аз бях на интервю при мадам Орне и съм наясно с процедурата като цяло. Не е проблемът в дипломите, а в това как да получим исканата от тях заверка. Накрая на нашия документ, върху страницата с ксерокопие на дипломата ли, или на допълнителен лист, добавен към заверените ксерокопия, които са станали вече оригинали? Чакам вашите мнения и идеи и ви благодаря за изказаните предположения.
DCS - 1-wa chast - 10. 2004
DCS - 2-ra chast - 17.03.2006
Pokana za intervu - 20.07.2006
Uspeshno intervu - 12.10.2006
Pusnati docs kym Bukuresht - 28.11.2006
Barkodowe - 22.02.2007
Medicinski - 16.03.2007
VIZA - 04.06.2007
Аватар
Welder
Мнения: 396
Регистриран на: Чет Мар 30, 2006 4:35 am
Местоположение: на запад от рая

Re: Dopylnitelni iziskwaniq za izdawane na Certifikat za sel

Мнение от Welder »

riba_mech написа:От посолството във Виена искат също и attestations de travail
Първоначално какви документи сте изпратили за доказване на стажа, та ви искат и това? Трудова книжка или ...?
AniK
Мнения: 436
Регистриран на: Нед Окт 24, 2004 3:08 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от AniK »

riba_mech написа:Ние сме завършили след 2000 г. и имаме такива приложения с хорариуми. И аз бях на интервю при мадам Орне и съм наясно с процедурата като цяло. Не е проблемът в дипломите, а в това как да получим исканата от тях заверка. Накрая на нашия документ, върху страницата с ксерокопие на дипломата ли, или на допълнителен лист, добавен към заверените ксерокопия, които са станали вече оригинали? Чакам вашите мнения и идеи и ви благодаря за изказаните предположения.
Здравей, според мен трябва да се свържете с посолството във Виена и да попитате какво точно трябва да представлява тази заверка на дипломата. Аз мисля, че легализацията е достатъчно доказателство че дипломата не е фалшива, но това е само мое мнение. Можете да отидете до университета и да поискате от инспектора му, декана или ректора да ви издаде някакъв документ, ако ще и само уверение да е, че приятеля ти е учил там от еди кога си до еди кога си, учил е еди какво си в еди кой си факултет под еди какъв си факултетен номер и че е завършил еди кога си, накрая с печат и подпис на инспектора,декана или ректора, и да я изпратите в оригинал,разбира се преведена.Но според мен най-доброят вариант е да се свържете с посолството и да питате какво точно трябва да представлява тази заверка, като отново им обясните че дипломата е легализирана от Министерството.
Успех.
riba_mech
Мнения: 98
Регистриран на: Пет Дек 30, 2005 4:31 am
Местоположение: Sofia

Мнение от riba_mech »

Здравейте пак,
За трудовия стаж изпратили сме както обикновено копие на трудова книжка. На мен също ми искаха какви ли не документи, дори договори си бях пратила - за по-голяма достоверност.
Това, което не знаем е каква трябва да е тази заверка на документите от Софийския Университет и как изглежда?Лист хартия ли е, който се прикачва на 2-та свитъка с преписите, който ни върнаха по пошата, или някакви печати са, но ако ги ударим на този свитък няма да фигурират в превода и те как ще ги прочетат? Ако все пак се допишат (и се добавят печати), трябва да правим и друга нотариална заверка и то излиза нови преписи направо - дявол на магаре. Решихме да направим и нови цветни ксерокопия на документите и заедно с дипломите и преписите от дипломите да отидем в Университета. Но си мисля, че трябва да можем да им обясним какво точно искаме от Университета. (А колко пари дадохме за DHL ..., сърцето ме заболява - те имат и увеличение от януари с 10 %, последния шът платихме 105 лв. - беше си чист обир:))
Може би идеята за имейл е добра, сложно ще е да им обясним, че нямаме идея как да изглеждат тези заверки
Ако някой има идея как да изглеждат - нека да я сподели.
Тъкмо щяхме да празнуваме вчера, а то какво излезна :shock: :wink: :conf: .
DCS - 1-wa chast - 10. 2004
DCS - 2-ra chast - 17.03.2006
Pokana za intervu - 20.07.2006
Uspeshno intervu - 12.10.2006
Pusnati docs kym Bukuresht - 28.11.2006
Barkodowe - 22.02.2007
Medicinski - 16.03.2007
VIZA - 04.06.2007
Аватар
feanor
Мнения: 90
Регистриран на: Нед Ное 26, 2006 3:32 pm
Местоположение: Sofia/Stara Zagora/Toronto,On

Мнение от feanor »

[Може би идеята за имейл е добра, сложно ще е да им обясним, че нямаме идея как да изглеждат тези заверки
Ако някой има идея как да изглеждат - нека да я сподели.
Тъкмо щяхме да празнуваме вчера, а то какво излезна :shock: :wink: :conf: .[/quote]

Здрасти , аз лично бих отишъл до инспекторката (всяка катедра има такава )и бих взел едно уверение в което се отбелязва че през периода от.., до лицето е учило еди какво си и притежава диплом номер..., подпис и печат на служителя.превеждаш го и го пращате :roll:
Да не би заради тези скандали за корупция и платени дипломи да стана така запечено :(
Док. до Виена 05.01.2007/Получени 08.01.2007
Accusе de reception 05.02.2007/Покана за интервю 26.06.2007
Интервю 27.08 2007 Хилтън
Баркодове и Медицински 05.12.2007
Покана за визи 17.01.2008
Получени визи 05.02.2008.В Канада от 24 май 2008.
Аватар
Welder
Мнения: 396
Регистриран на: Чет Мар 30, 2006 4:35 am
Местоположение: на запад от рая

Мнение от Welder »

feanor написа:Да не би заради тези скандали за корупция и платени дипломи да стана така запечено :(
Определено! Както каза мосюто на инфо сесията, в посолството има специалисти които познават българските документи. Явно хората от Виена не дремат и наистина следят какво се случва в държавицата ни.
nikito
Мнения: 689
Регистриран на: Пет Фев 03, 2006 2:56 am

Мнение от nikito »

Copie de vos deux diplômes de maîtrise certifiées par l'Université Kliment Ohridski-
значи ксерокопие на двете дипломи, които както разбирам са издадени от СУ и отивате да ви сложат мокър печат в СУ.

след като се разбра, че даже в министерството се правят фалшификации на дипломите, хората са решили да искат ксерокопията да бъдат подпечатани вярно с оригинала от самия ВУЗ.

не виждам да пише никъде, че трябва хорариума да бъде включен
AniK
Мнения: 436
Регистриран на: Нед Окт 24, 2004 3:08 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от AniK »

riba_mech написа:Здравейте пак,
За трудовия стаж изпратили сме както обикновено копие на трудова книжка. На мен също ми искаха какви ли не документи, дори договори си бях пратила - за по-голяма достоверност.
Това, което не знаем е каква трябва да е тази заверка на документите от Софийския Университет и как изглежда?Лист хартия ли е, който се прикачва на 2-та свитъка с преписите, който ни върнаха по пошата, или някакви печати са, но ако ги ударим на този свитък няма да фигурират в превода и те как ще ги прочетат? Ако все пак се допишат (и се добавят печати), трябва да правим и друга нотариална заверка и то излиза нови преписи направо - дявол на магаре. Решихме да направим и нови цветни ксерокопия на документите и заедно с дипломите и преписите от дипломите да отидем в Университета. Но си мисля, че трябва да можем да им обясним какво точно искаме от Университета. (А колко пари дадохме за DHL ..., сърцето ме заболява - те имат и увеличение от януари с 10 %, последния шът платихме 105 лв. - беше си чист обир:))
Може би идеята за имейл е добра, сложно ще е да им обясним, че нямаме идея как да изглеждат тези заверки
Ако някой има идея как да изглеждат - нека да я сподели.
Тъкмо щяхме да празнуваме вчера, а то какво излезна :shock: :wink: :conf: .
Вие ако знаете как изглежда тази заверка и какво точно ви трябва няма да има нужда да се свързвате с посолството, след като никога не сте правили такова нещо мисля че е нормално да не знаете как изглежда.Нали именно за това е това посолство, ако нещо не е наред да се свържете с тях.Така че според мен точно това трябва да направите, така ще спестите време, пари и нерви,но все пак решението си е ваше.Успех!
marielkata
Мнения: 38
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 4:12 am
Местоположение: Montreal, St-Lambert

Мнение от marielkata »

Nikade ne pro4etoh za akademi4na spravka. Modavate molba za takava, estestveno ako imate blizki 6te stane po barzo, i ia izpra6tate. Tova mislia 4e e dostata4no ako ne barkam s tezi novi iziskvania.
hrst
Мнения: 20
Регистриран на: Чет Яну 11, 2007 12:50 pm
Местоположение: Russe

Otnosno temata

Мнение от hrst »

Napravo na vyprosa .Smqtam 4e ne e neobhodimo da se zadylbo4avate mnogo pri izvajdaneto na tezi atestacii.Da se pishat neshta ot sorta kato li4ni ka4estva i pro4ie .Az smqtam 4e tova se iziskva do tolkova da moje da potryrdite 4este rabotili vyv tezi firmi ili organizazii.
Hristo Russe
Заключено