social ?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
lovec
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Дек 24, 2006 9:16 am

social ?

Мнение от lovec »

zdraveite, predi niakolko dena pristignah v quebec i sega tragvam po tranlivia pat na emigraciata. niakade beh chel che za da zapochna da poluchavam social triabva da dokaja che sam poharchil parite koito sam deklariral v emigreishana.
ako znaete kak e nai barzo i lesno molia spodelete mnenia.
blagodaria.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

вестникът е пълен с агнции за намиране на каква и да е работа ,има даже и такива дето плащат на черно от 6 до 10 долара.Дерзай.
Аватар
Gonzo#1
Мнения: 971
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 9:46 am

Мнение от Gonzo#1 »

a triabva i 3 meseca prestoi tuk da ima6. za parite - sabirai si kasovite belejki.
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

Давай пич - реализирай мечтите си. За да ти отпуснат социал трябва да си изхарчих всичките възможни пари до края на първия месец от пристигането си. Иначе няма да ти дадат лелеяния социал.
lovec
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Дек 24, 2006 9:16 am

Мнение от lovec »

v koi vestnik ima nai-mnogo obiavi i kakva rabota moje da se zapochne kato nachalo v montreal.
blagodarya
Confucius

Мнение от Confucius »

Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

mama_kenga написа:Давай пич - реализирай мечтите си. За да ти отпуснат социал трябва да си изхарчих всичките възможни пари до края на първия месец от пристигането си. Иначе няма да ти дадат лелеяния социал.
Za6to ne si zatwaria6 ustata, da ne barka6 horata ?

Umira6 ot jad, 4e 6te wzimat Social li ? Ami toj za tiah e naprawen.

Nedowolna ot jiwota ... Pazi boje !
Последно промяна от Mark на Чет Яну 25, 2007 11:11 pm, променено общо 1 път.

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Re: social ?

Мнение от Mark »

lovec написа:zdraveite, predi niakolko dena pristignah v quebec i sega tragvam po tranlivia pat na emigraciata. niakade beh chel che za da zapochna da poluchavam social triabva da dokaja che sam poharchil parite koito sam deklariral v emigreishana.
ako znaete kak e nai barzo i lesno molia spodelete mnenia.
blagodaria.
dokazwaneto stawa s belejki ot magazini (moje i da ne sa twoi belejkite, wajnoto e da e pla6tano w ke6.

Otiwa6 w mestnoto CLE na gi6eto i im kazwa6, 4e iska6 da podade6 dokumenti za Socialna pomo6t - te 6te ti kajat dali ima 3 mese4en srok ili ne. Prosto go naprawi, kogato ima6 belejki za sumata, koiato si deklariral na wlizane (koeto ne ozna4awa da si gi dal parite si, prosto saberi belejki).

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Аватар
p4eli4ka
Мнения: 680
Регистриран на: Сря Окт 01, 2003 7:34 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от p4eli4ka »

Не се палете излишно бе хора. Кандидатстването за социал става след като минат първите 3 месеца. За доказване, че си на привършване с парите няма да ти искат бележки и не знам си какво там. Според парите които плащаш за наем + другите разходи които си направил. Те агентите в CLE си знаят колко пари отиват за 1 човек. Никой няма да ти търси и най-малката покупка която си направил. Гледат само по-големичките.
Pour être heureux un an, gagnez au loto. Pour être heureux toute votre vie, aimez ce que vous faites Изображение
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

lovec написа:v koi vestnik ima nai-mnogo obiavi i kakva rabota moje da se zapochne kato nachalo v montreal.
blagodarya
В руския магазин "Крейзи Крис" е пълно с руски вестници.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Е защо пьк от руски?
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Joy написа: В руския магазин "Крейзи Крис" е пълно с руски вестници.
Какво е това благозвучно руско име :)
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

Lub0 написа:
Joy написа: В руския магазин "Крейзи Крис" е пълно с руски вестници.
Какво е това благозвучно руско име :)
Ludia Hristo - prewod na BG :wink:

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16505
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

Joy написа:В руския магазин "Крейзи Крис" е пълно с руски вестници.
Оставаше да е пълно с китайски вестници. :lol: :rotfl: :rotfl:
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Bubi »

p4eli4ka написа:Не се палете излишно бе хора. Кандидатстването за социал става след като минат първите 3 месеца. За доказване, че си на привършване с парите няма да ти искат бележки и не знам си какво там. Според парите които плащаш за наем + другите разходи които си направил. Те агентите в CLE си знаят колко пари отиват за 1 човек. Никой няма да ти търси и най-малката покупка която си направил. Гледат само по-големичките.
Напротив, това зависи от агента, може и да ти ги гледат всичките, може и само по-големите, но ти трябва да имаш всички като доказателство. Може дори да ти поискат доказателство, че си си закрил банковата сметка в България.
Заключено