Bulgarite v provinciq Quebec- pomognete

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Питър ме кефи -:)
:beer: :beer: :beer:
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Re: absolutno sam saglasen

Мнение от anito »

alen vid написа: Ani, zdrasti be momi4e - ne se biahme 4uvali ot davna a ? :D :D :D , ti pone go poznavash tozi unak Jef - znaesh za koi govoria !
Ako e istina tova deto kazva , spored men e dosta nepriatno - i pre4istvatelnite saoragenia edva li biha pre4istili himikalite koito se praskat po-ulizite kogato zavali sniag,
- ti si spezialist i imash opit v tezi neshta /ako gresha popravi me/ .
S edna duma , ....ako Jef kazva istinata , ne e li dobre prosto da se ima EDNO NAUM , kogato tam polzvate vodata ot 4eshmata - osobenno kam kraia na zimata , kogato po4va da se topi znega !!!!!?
Братко Алене, не ми чети постинга като дяволът евангелието :wink: Никъде не оспорвам това, което ТИ си писал, защото за това нямам информация, а и защото съм склонна да вярвам, че е така. Не само снегът, има и други проблеми с питейната вода, но да не се разпростирам тук... Освен това изобщо не съм специалист, само имах възможността да се запозная с някои неща на място.
Казвам, че е глупост това, което писа Марги: за преработената вода от канализацията, която после пак използваме. Ето това е невярното и това ме хвърли в тъча 8)
Обичам да преча
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Re: absolutno sam saglasen

Мнение от anito »

Marginal39 написа:
anito написа:
Marginal39 написа:Ше забравиш, знаеш ли от каде идва водтаа която тече от чешмата?
От мивките и от кенефа, после се филтрира, дезинфекцира и не знам си кво за да стане накрая добра за поркане.
& аз бях много учуден след като ми каза тва един колега ма той доведе колеги от друг отдел и те потвърдиха.
В смисъл че мръсната вода не се изхвърля ( или ако се, то е щото някой нарушава някакъв регламент ).
Та снега във водата която после поркаме не е кой-знай кво в сравнение с урината и оная другата далавера която идва от кенефите.
:beer: :beer: :beer:
Еееее, Марги, с това вече изби рибата ! :lol: :lol: :lol:
Само се чудя при този разговор с колегата ти: поради френския си ли ти толкова си разбрал или оня е толкова тъп? :roll:
Работила съм в станцията по пречистване на отпадните води тук (Монреалската е на подобен принцип) и ти казвам, че от това ПО-ГОЛЯМА ГЛУПОСТ НЕ СЪМ ЧУВАЛА!
Не казвам, че питейната вода е със супер качество, защото не е, но чак пък това, което ти пишеш... майко мила, това е направо за световните здравни организации или там каквито има!
Не'ам думи :tk:
А, сигурно не съм разбрал поради френския си ...
А ти от каде си измисли че съм казал че е лошо качеството на питейната вода?
:beer: :beer: :beer:
Марги, не ме карай да си правя други изводи за теб, ако не е поради френския ти ... :wink: Да ти кажа тогава като мнооого сведуща: ония са те излъгали! Възползвали са се от наивността ти, горкия. Защото не им е било удобно да ти кажат цялата истина. А тя е, че водата от мивката и кенефа изобщо не се филтрира, разчита се на естественото й филтриране, докато минава през канализацията и после, като се смеси с другата, замърсяването от нея става пренебрежимо малък процент, който се счита тук за приемлив! Кво да говорим, невежи са тука :D И не се сещат поне да попитат нас, знаещите 8) И ей така си мрат от чума и холера, ама го крият гадовете.:twisted:

Това вече хваща декиш, нали? :wink:
Обичам да преча
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

az wodata nqma da komentiram shtoto trqbwa da se kazwat mnogo strashni raboti; no opredeleno, nikoga prez jiwota si ne sam podoziral 4e podobna maloumna strana moje da sashtestwuwa; ako v BG problema e sas zaplatite, toj e edin; tuk imat hilqdi i to wse nereshimi;
точно така мисля по въпроса:)
alen vid
Мнения: 418
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 10:12 am
Местоположение: sofia

Мнение от alen vid »

peter_pan написа:az wodata nqma da komentiram shtoto trqbwa da se kazwat mnogo strashni raboti; no opredeleno, nikoga prez jiwota si ne sam podoziral 4e podobna maloumna strana moje da sashtestwuwa; ako v BG problema e sas zaplatite, toj e edin; tuk imat hilqdi i to wse nereshimi;
Абсолютно вярно , поне аз винаги съм го твърдял че, е така и сега а и в по-предни мои постинги .
alen vid
Мнения: 418
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 10:12 am
Местоположение: sofia

Мнение от alen vid »

peter_pan написа:iskam da kaja 4e wsi4ki tezi neshta deto izumqwat naroda w taq darjawa spored men idwat ot fakta che kanada e razwiwashta se darjawa koqto teparwa ima da se u4i mnogo; tuk za evropejski standarti waobshte ne moje da se gowori kakto i za kakwito i da bilo drugi shtoto az dosega nqkakwi severnoamerikanski ne sam widql; nqkade po-gore pro4etoh 4e po lesno se wlizalo v EU ot Ca; towa e meko kazano stranno zashtoto Ca nqma nishto obshto s EU i nikoga nqma da ima;evropejcite koito jiweqt tuk priznawat che shte im e trudno da se warnat sled powe4e prestoi zashtoto ne znaqt dali mogat da swiknat s razli4niq na4in na jiwot w sobstwenite im strani; kolkoto do minimalnoto chakane koeto e bilo regisrirano mislq 4e za Montreal towa e po4ti newazmojno da se sluchi; az li4no shte se radwam nqkade da sa izmislili neshto po-razli4noto ot slednoto tuk - az kato hodih da mi prawqt snimka na rakata deto si q bqh schupil imah chas w 8.30; kato otidoh tam widqh 50 choweka; wsi4ki bqha tam w 8.30 i na wseki mu beshe zapisan chas w 8.30; nali razbirate kak pri nali4ie na 1 doktor samo nqma kak da se pregledat 50 choweka w 8.30 to4no; ne znam zashto nikoj tuk ne moje da razbere che edin interval ot 15 min za pregled na pacient shte reshi waprosa i spokojno mogat da razpredelqt tezi 50 choweka ako trqbwa w 2 dni, no da se znae koga ima chas i koga nqma kakto pri zabolekarite, a ne az da otida w 8.30 zaedno s 50-te choweka i da chakam do 2 sledobeda za X-Ray;
Да , такива са ми впечатленията и на мен , за едно обаче не съм съвсем съгласен (това в курсива което съм сложил ) , а именно:
- система/и за контрол на качеството (напитки ,питейна вода - храни и околна среда) има !!!!!! - и то именно създадена на северно американскиа континент - нарича се : H.A.C.C.P. , знам това защото образованието ми налага да го знам .
Интересното обаче е че, тъкмо Европа прилага и то абсолютно стриктно тази система, а наблюденията ми за Канада са, че тъкмо те не я прилагат на практика (поне там където съм работил).
Има и друга една система , но тя е за качеството в производството /най - вече/ ISO - 2...... .
ssttoo
Администратор
Мнения: 2389
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:12 am
Местоположение: LA, California
Обратна връзка:

Мнение от ssttoo »

Мен т'ва дет ме дразни е как се продават неща с изтекъл срок на годност. Най-много според мен трябва да се внимава с точно с органичните неща, може би щото по-малко се харчат и изостават. Даваш сума ти кинти за органично прясно мляко, за дечицата, нали така, прибираш се и виждаш че било годно до вчера. И не е неволно, като се загледаш, нещата са подредени по срок на годност, тези с изтеклия - най-отпред. Ако се мине некой - мине се. Затва аз ровя кат кокошка из рафтовете и оставям негодните на земята, намек един вид. Но все пак се случва да се разсееш и да си донесеш в къщи некой и друг weapon of mass destruction :D
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Абе като гледам вече всички станаха европейци и почнаха да ги разбират европейските стандарти, тц, тц...

Кокото до здравеопазването а честита ни първа мини частна болница в Утрамон!
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Kak da njama evropeiski standarti? Ima.
V Bg nai dobre se vizdat evropeiskite standarti
Samo deto meso stanalo zeleno na tsvjat ot 20 godishen zamrazen prestoi se pojavjava na Bg mitnitsata prateno ot Eurpopeiska Irlandia.

I ako ne beshe hvanato veche da stanalo na kufteta i parzoli koito njakoi steshe da hapne v restorant v BG.

I kak pri tezi nikakvi standarti horata v Canada zivejat do 80 - 90 godini.
Babi s rozovi gasti i pricheski na 70 god. si kupuvat 50 vida razlichni valuti kachvat se korabi i samoleti i zaminavat da obikaljat sveta.

Nashite babi pak iztsjalo zaobikoleni i zastiteni ot evropeiski standarti oste na 60 godini izglezdat kato tezi tuk na 80 godini.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

hullboy, какво се хабиш да им обясняваш, от витоша по-високо нема...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

wsi4ki znaem 4e babite tuk malko ne sa ured, ne samo rozowi gashti si kupuwat; wsi4ki imat boyfriends i karat i rozowi kanki zaedno s boyfrienda, kojto winagi e s okolo 15 godini po-malak; waobshte ne mi gowori za tiq babi; i twoqta baba li iskash taka da prawi a?;)
точно така мисля по въпроса:)
Marginal39

Re: absolutno sam saglasen

Мнение от Marginal39 »

anito написа:
Marginal39 написа:
anito написа:
Marginal39 написа:Ше забравиш, знаеш ли от каде идва водтаа която тече от чешмата?
От мивките и от кенефа, после се филтрира, дезинфекцира и не знам си кво за да стане накрая добра за поркане.
& аз бях много учуден след като ми каза тва един колега ма той доведе колеги от друг отдел и те потвърдиха.
В смисъл че мръсната вода не се изхвърля ( или ако се, то е щото някой нарушава някакъв регламент ).
Та снега във водата която после поркаме не е кой-знай кво в сравнение с урината и оная другата далавера която идва от кенефите.
:beer: :beer: :beer:


Еееее, Марги, с това вече изби рибата ! :lol: :lol: :lol:
Само се чудя при този разговор с колегата ти: поради френския си ли ти толкова си разбрал или оня е толкова тъп? :roll:
Работила съм в станцията по пречистване на отпадните води тук (Монреалската е на подобен принцип) и ти казвам, че от това ПО-ГОЛЯМА ГЛУПОСТ НЕ СЪМ ЧУВАЛА!
Не казвам, че питейната вода е със супер качество, защото не е, но чак пък това, което ти пишеш... майко мила, това е направо за световните здравни организации или там каквито има!
Не'ам думи :tk:

А, сигурно не съм разбрал поради френския си ...
А ти от каде си измисли че съм казал че е лошо качеството на питейната вода?
:beer: :beer: :beer:


Марги, не ме карай да си правя други изводи за теб
, ако не е поради френския ти ... :wink: Да ти кажа тогава като мнооого сведуща: ония са те излъгали! Възползвали са се от наивността ти, горкия. Защото не им е било удобно да ти кажат цялата истина. А тя е, че водата от мивката и кенефа изобщо не се филтрира, разчита се на естественото й филтриране, докато минава през канализацията и после, като се смеси с другата, замърсяването от нея става пренебрежимо малък процент, който се счита тук за приемлив! Кво да говорим, невежи са тука :D И не се сещат поне да попитат нас, знаещите 8) И ей така си мрат от чума и холера, ама го крият гадовете.:twisted:

Това вече хваща декиш, нали? :wink:
Ми аз точно за тва говорих бе душа, тиняка се събира и прераработва.
Мове би не трябваше да споменавам думата "събира" макар че в крайна сметка точно тва става ...
А иначе си прай квито искаш изводи, ако си чела 2-3 от мойте писания тука сигурно вече сфащаш колко ме притеснява кой кви изводи си прави за мене -:)
:beer: :beer: :beer:
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

i twoqta baba li iskash taka da prawi a?
Eh ako mozeshe i mojata baba i tja taka da pravi, rozovi kanki da kara i po sveta da patuva.
Hullboy steshe banket da dade.

Poneze ne go pravi zatova Hullboy prasta hapcheta koito trudno se namirat v aptekite v BG ili sa skapi, i pari za da moze babata da si opravi zabite za da prezivjava.
Za patuvane po sveta izobsto ne govorim.
Tova sa vse polseditsi ot viskokite standarti.:)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

ха, преди ден-два почина най-възрастната жена в света Уини - монреалка на 115 години... Предполагам дълголетието й се дължи на нездравословен начин на живот, замърсена вода и пързаляне с розови кънки :)
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

krimon написа:ха, преди ден-два почина най-възрастната жена в света Уини - монреалка на 115 години... Предполагам дълголетието й се дължи на нездравословен начин на живот, замърсена вода и пързаляне с розови кънки :)
& разпаряне от младо яре -:)
:beer: :beer: :beer:
Заключено