Bulgarite v provinciq Quebec- pomognete

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Marginal39, какво значение има на колко са дали фира?
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Lub0 написа:Това винаги е изумявало - с какви очи можем да сравняваме храната и здравеопазването в БГ-то и тук...
Храната тука е ужасно скапана, майонезата след като се отвори стои в хладилника 1 година и не и си променя цвета.
Морковите от магазина стоят около 3 месеца без да се развалят, тва сигурно е щото тука храната е много "хубава".
:beer: :beer: :beer:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Lub0 написа:Marginal39, какво значение има на колко са дали фира?
Ми има щото ако са умрели от рак в БГ на 85 години е по-далавера от колкото ако капалдисат в табарнашко на 45 от сърцетуп.
:beer: :beer: :beer:
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

Hodih si we4e v BG. Ne znam zashto ne trqbwa da mi hareswa tam. Estestweno problemite na BG gi poznawame wsi4ki mnogo dobre ina4e nqmashe da dojdem tuk predpolagam, no kogato chowek naprawi nqkoi srawneniq si wadi opredeleni izwodi, i te za wseki sa razli4ni;)
точно така мисля по въпроса:)
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Marginal39 написа:
Lub0 написа:Това винаги е изумявало - с какви очи можем да сравняваме храната и здравеопазването в БГ-то и тук...
Храната тука е ужасно скапана, майонезата след като се отвори стои в хладилника 1 година и не и си променя цвета.
Морковите от магазина стоят около 3 месеца без да се развалят, тва сигурно е щото тука храната е много "хубава".
:beer: :beer: :beer:
Ами айде да сравним с Бг-то там директно получаваш салмонела от майонезата и вечер бледо маждукаш от морковите...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Lub0 написа:
Marginal39 написа:
Lub0 написа:Това винаги е изумявало - с какви очи можем да сравняваме храната и здравеопазването в БГ-то и тук...
Храната тука е ужасно скапана, майонезата след като се отвори стои в хладилника 1 година и не и си променя цвета.
Морковите от магазина стоят около 3 месеца без да се развалят, тва сигурно е щото тука храната е много "хубава".
:beer: :beer: :beer:
Ами айде да сравним с Бг-то там директно получаваш салмонела от майонезата и вечер бледо маждукаш от морковите...
Не съм фащал салмонела в БГ и не мъждукам от морковите.
А сега като се замисля се чудя тия тука що са мъжете-жени и жените-мъже, може би от генетично модифицираната храна ...
:beer: :beer: :beer:
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Като гледам си мъждукал на хазайката, няма какво да ми се оправдаваш сега ;)
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Lub0 написа:Като гледам си мъждукал на хазайката, няма какво да ми се оправдаваш сега ;)
Кво съм правил не знам ма са ше го д*ха когато не иска -:)
:beer: :beer: :beer:
NaviD
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Фев 22, 2004 4:39 am
Местоположение: Mtl/CDN

Мнение от NaviD »

peter_pan и Joy, чета ви постингите и виждам доволно отрицателни неща за Канада. А нещо положително? И тъй като темата е достатъчно раводнена, пардон, олята с бира, та да попитам и аз - човек не прави нищо без мотив ( поне нормалните ). Защо емигрирахте? Май само за пари? Или просто сте си авантюристи и ви кефи да се хвърляте с главата надолу, а после да пишем отрицателните неща. Те междувпрочем се дъвчат откакто го има форума и би трябвало да сте ги прочели доста отдавна.

Lubo от кой сайт си извадил инфото?
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

peter_pan написа:Bih jelal da obobshtq towa koeto ne se hareswa tuk. Mislq che mnogo hora ne hareswat to4no towa. Po nqkoe wreme chast ot tezi neshta moje i da se oprawqt, no sigurno nikoga nqma da sa wsi4kite. Zasega gi wijdam taka:
1. Bezobrazno medicinsko obslujwane - dnes pak chetoh za edna deto e chakala 15 chasa w speshno otdelenie s karwene i pometnala w toaletnata

........
.........
Много ми интересно с какво сравняваш ?!! С България ли? :lol: :lol: :lol:
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

За който храната не е чиста, да си купува "органик". Ще намерите такава във всички супери.

А за случая с медицинското обслужване, който са цитирали във вестника, то ако не беше изключение, нямаше статия да му посвещават. И не може да се каже че жената си е загубила плода заради чакането, защото тук по принцип се смята че като започне кървене при бременност, това верояятно е естествена реакция на отхвърлянето на дефектен плод и тя не може да се спре. В смисъл или кървенето спира от само себе си (ако се е появило не като начало на спонтанен аборт), или завършва с аборт. Следят те, правят ти хормонални изследвания, ама лекарства не ти дават.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

NaviD написа:peter_pan и Joy, чета ви постингите и виждам доволно отрицателни неща за Канада. А нещо положително? И тъй като темата е достатъчно раводнена, пардон, олята с бира, та да попитам и аз - човек не прави нищо без мотив ( поне нормалните ). Защо емигрирахте? Май само за пари? Или просто сте си авантюристи и ви кефи да се хвърляте с главата надолу, а после да пишем отрицателните неща. Те междувпрочем се дъвчат откакто го има форума и би трябвало да сте ги прочели доста отдавна.

Lubo от кой сайт си извадил инфото?
Навид, въпроса не е отправен към мене ма ше си позволя да отговоря -:)
Аз лично дойдох в Канада щото е далече от БГ ( БГ не ме кефи ) -:)
:beer: :beer: :beer:
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

Zna4i parwo iskam da kaja, 4e az ne smqtam che BG e potawasht korab ot kojto sam izbqgal. Ne mislq 4e izbqgah ot tam. Iskah da widq kakwo e tuk po mnogo pri4ini, powe4eto swarzani naistina s hilqdite neshta koito ne hareswah w BG. Oba4e neshtata, koito sam izbroil sa mnogo osnowatelni pri4ini da ne iskam da sam tuk i srawneniqta mi sa s BG dokolkoto ima takiwa, no towa ne sa i samo srawneniq, prosto neshta koito ne moga i ne iskam da priema. Oswen towa smqtam che towa sa neshta koito spodelqt mnogo hora, ne samo balgari. Goworil sam s kakwi li ne i te sa na towa mnenie po tezi to4ki. Nqkoi ot tqh mislqt da si hodqt, drugi smqtat da ostanat wapreki towa. Taka 4e izbora e neshto koeto wseki prawi sam. Az ne sam i ot tezi koito sa misleli che tuk wsi4ko e nared. Predi da dojda sam chel sajta www.notcanada.com. Mislq 4e golqma chast ot towa koeto se kazwa tam e wqrno. Estwestweno, kogato bqh w BG ne znaeh 4e towa e taka, a i 4owek ne moje da znae bez da widi.
Oshte neshto, za hubawite neshta, sreshtu men ne e prilagana nikakwa diskriminaciq. V momenta zaemam po-wisoka dlajnost ot mnogo mestni koito sa rodeni w Montreal w edna ot mnogoto firmi w toq grad. Otnoshenieto na rabotodatelite winagi e bilo mnogo dobro kam men.
Za sajelenie, oba4e, kakto kazah, ne moga da priema wsi4ki tezi to4ki koito sam izbroil. Dori 1 ili 2 ot tqh shtqha da sa dostata4ni da ne iskam da sam tuk.
Thank you for your attention/ je vous remercie de votre attention. Good night/ bonne nuit/ spokojnaya noch/ leka nosht;)
точно така мисля по въпроса:)
canat
Мнения: 1346
Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 8:12 pm
Местоположение: B-more

Мнение от canat »

peter_pan написа: Dori 1 ili 2 ot tqh shtqha da sa dostata4ni da ne iskam da sam tuk.
tova znachi li, che shte se mestish?
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

survivor написа:За който храната не е чиста, да си купува "органик". Ще намерите такава във всички супери.

А за случая с медицинското обслужване, който са цитирали във вестника, то ако не беше изключение, нямаше статия да му посвещават. И не може да се каже че жената си е загубила плода заради чакането, защото тук по принцип се смята че като започне кървене при бременност, това верояятно е естествена реакция на отхвърлянето на дефектен плод и тя не може да се спре. В смисъл или кървенето спира от само себе си (ако се е появило не като начало на спонтанен аборт), или завършва с аборт. Следят те, правят ти хормонални изследвания, ама лекарства не ти дават.

Az ne sam ginekolog ama towa koeto ste pisali tuk e smeshno. V BG i wsi4ki drugi strani, no ne Kanada, towa se smqta za speshen sluchaj kojto se tretira WEDNAGA. Za podobni sluchai w BG ima t.nar. Otdelenie za Patologi4na bremennost. Ne znam kakwo dawat na jenite w tozi sluchaj, no te se tretirat za ZADARJANE. Towa sashto e termin, kojto ne e izmislen sluchajno. V BG mislq 4e v blizo 90% uspqwat da spasqt tozi plod. Tuk shansowete im sa minimalni poradi otnoshenieto kam speshnite sluchai koeto te kara da si mislish 4e te qwno sa nevmenqemi tezi med. slujiteli tuk i wapreki ogromnite si zaplati nqmat nikakwo ponqtie ot medicina. Towa, koeto opisah, za sajalenie, ne e izklyu4enie, a prawilo. Ne wi sawetwam da hodite w bolnici osobeno w speshno otdelenie, kadeto chakaneto warira mejdu 6 i 24 chasa. Kato w tozi interwal ne se okazwa nikakwa pomosht na pacienta. Towa go znam ot li4en opit i ot opita na moi poznati i priqteli. Az chakah 6 chasa da mi slojat led sled kato rakata mi beshe schupena, a az dori ne znaeh i nqmashe kak da znam shtoto nqmam rentgenowo zrenie. Towa koeto widqh sled 6 chasowoto chakane beshe okolo 40 dushi koito si prikazwaha i pieha kafeta w uniformi i taka i led ne polu4ih. Pomolih nqkolko sestri, koito mi kazaha 4e shte predadat na sanitarite. Sled oshte 30 min nqmashe nikakaw efekt i kogato gi pitah zashto nqmam led oshte te mi kazaha 4e sa kazali na sanitarite, no pak shte im kajat. Togawa im kazah 4e si tragwam i ako obi4at da mi slojat prewrazka na rakata - towa e predi da razbera che e schupena. Te i towa ne uspqha da naprawqt. Sled kato se probwaha 4 choweka bezuspeshno im kazah 4e ako towa beshe lqwata mi raka i sam shqh da si sloja prewrazka, ama za sajalenie e dqsnata. Kazah im 4e iskam da si tragwam - beshe 3.30 prez noshta. Te mi kazaha 4e trqbwa da podpisha che si tragwam po moe jelanie i togawa dojde edin doktor i mi kaza 4e towa che sam chakal 6 chasa nishto ne zna4i, mojelo da e 10 chasa primerno. Posle kaza 4e moq red bil skoro i taka sled towa razbrah 4e rakata mi e schupena. Ta kazwam tazi istoriq shtoto za sajalenie e pokazatelna. Oswen towa prestoq w bolnicata ne se prepora4wa poradi bakterii kato c difficile koito se hwashtat osnowno tam. Nad 2000 dushi za po4inali ot infekcii hwanati w bolnicite ot 2003 do sega. Towa e oficialna statistika, koqto q imashe w www.yahoo.ca. Ako nqkoj se interesuwa shte mu namerq statiqta.
Oswen towa w bolnicite ima sledniq zabawen nadpis - Aidez nous reduire le temps d'attente. Help us reduce the waiting time. Ne znam kak iskat da im pomogna, ako bqha normalni hora shtqha da razberat ot saweti, no te ne sa. Sled 2 sedmici polu4ih i edno pismo koeto zapo4washe s Cher Ami,
s harekter ot sorta - sigurno ste zabelqzali po wreme na prestoq si tuk che leglata ni sa ot powe4e ot 30 godini. Ako obi4ate kupete 1400 legla ot koito imame nujda. Wsqko struwa 8 000 dolara.
Towa beshe warha na shegata. Pismoto oshte e w men. Mislq da si go ostawq kato souvenir;))
точно така мисля по въпроса:)
Заключено