Bulgarite v provinciq Quebec- pomognete

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
alen vid
Мнения: 418
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 10:12 am
Местоположение: sofia

Re: ЕЙ ей , ама си хииииииитра !!!!!!

Мнение от alen vid »

anito написа:
alen vid написа: Ani, zdrasti be momi4e - ne se biahme 4uvali ot davna a ? :D :D :D , ti pone go poznavash tozi unak Jef - znaesh za koi govoria !
Ako e istina tova deto kazva , spored men e dosta nepriatno - i pre4istvatelnite saoragenia edva li biha pre4istili himikalite koito se praskat po-ulizite kogato zavali sniag,
- ti si spezialist i imash opit v tezi neshta /ako gresha popravi me/ .
S edna duma , ....ako Jef kazva istinata , ne e li dobre prosto da se ima EDNO NAUM , kogato tam polzvate vodata ot 4eshmata - osobenno kam kraia na zimata , kogato po4va da se topi znega !!!!!?
Братко Алене, не ми чети постинга като дяволът евангелието :wink:

:D :D :D добре де :D добре :D :D :D


Никъде не оспорвам това, което ТИ си писал,

е то пък оставаше баш двамата с тебе да се лъжеме един друг ! shock: още повече че и без това съм те признал за по-капацитет еле па за системите за контрол

защото за това нямам информация,

А ааааааа..... :evil: , тука ни пусна по-пързалката :D , Г-жо инженер


а и защото съм склонна да вярвам, че е така.

Казвал съм ти и преди ville de Quebec е едно невероятно красиво място - аз и за това съм бесен че , трябваше да се местя от там .



Не само снегът, има и други проблеми с питейната вода, но да не се разпростирам тук...

:D

Освен това изобщо не съм специалист,

скромността краси човека :beer: - но "пързалянето " НЕ :D :evil:


само имах възможността да се запозная с някои неща на място.

:P :P :P :idea: :idea: :idea: :wink: :wink: :wink:

Казвам, че е глупост това, което писа Марги: за преработената вода от канализацията, която после пак използваме. Ето това е невярното и това ме хвърли в тъча

Е , той по-нагоре ти е отговорил аз не се набърквам като си се шегуват двама души един с друг :oops: :oops: :oops:


8)

:D :D :D
Последно промяна от alen vid на Пон Яну 22, 2007 9:15 pm, променено общо 1 път.
alen vid
Мнения: 418
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 10:12 am
Местоположение: sofia

Мнение от alen vid »

Marginal39 написа:
krimon написа:ха, преди ден-два почина най-възрастната жена в света Уини - монреалка на 115 години... Предполагам дълголетието й се дължи на нездравословен начин на живот, замърсена вода и пързаляне с розови кънки :)
& разпаряне от младо яре -:)
:beer: :beer: :beer:

НЕ НЕ УУУУУУУУУБИ МЕ :D :D :D :D :D :D :D тои ФлагелумДей доста се постара да ме очисти от смях - последно време - ама ма не
НО ТО ДОВЪРШИ ДЕЛОТО :D :D :D :D :D :D :D :D

ХАХААХ : разпаряне ......от ......млаадо ЯРЕ
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

krimon написа:ха, преди ден-два почина най-възрастната жена в света Уини - монреалка на 115 години... Предполагам дълголетието й се дължи на нездравословен начин на живот, замърсена вода и пързаляне с розови кънки :)
За първите две не знам, ама от пързаляне с кънки ако знаеш какво стегнато д... се поддържа. Па ако ще не розови, ми пембяни да са :lol: Даже може с точки, калинки и цветчета :dent:
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
alen vid
Мнения: 418
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 10:12 am
Местоположение: sofia

Поздрави Кримон Поздрави ,

Мнение от alen vid »

krimon написа:ха, преди ден-два почина най-възрастната жена в света Уини - монреалка на 115 години... Предполагам дълголетието й се дължи на нездравословен начин на живот, замърсена вода и пързаляне с розови кънки :)
БОГ да я прости жената , тя на 100 ли е емигрирала в Монтреал .
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

разпаряне ......от ......млаадо ЯРЕ
Taka, taka.

Babata na 80, boyfrienda na 65 no tuk se vodi mlado jare i razparja,

A az na basta mi na 65 bastunche mu tarsih v BG che go boli krasta.

I tova ste e ot viskokite standartvi v Europa i losite standarti tuk pri koito djado na 68 kanki kara i jako razparja.:)
Последно промяна от hullboy на Пон Яну 22, 2007 4:33 pm, променено общо 1 път.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

MONTREAL, Quebec (AP) -- Julie Winnifred Bertrand, the world's oldest woman at 115, died in her sleep in a Montreal nursing home, according to Canadian media reports Friday.

Bertrand, born September 16, 1891, in the Quebec town of Coaticook, passed away in her sleep early Thursday at the nursing home where she has lived for the last 35 years, her nephew told The Gazette in Montreal.

"She just stopped breathing," said Andre Bertrand, 73. "That's a nice way to go."

Bertrand became the world's oldest woman last month, after the death of Elizabeth Bolden, a Tennessee woman born on August 15, 1890, according to the Guinness Book of World Records.

The designation made her an instant celebrity. Bertrand's niece, Elaine Sauciere, said the fame her aunt acquired late in life was really quite "unbelievable."

"This little woman sold clothes at a department store in Coaticook," said Sauciere, 70.

A British film crew had just requested an interview with Bertrand for a documentary on people who live long lives. The work also features Emiliano Mercado del Toro of Puerto Rico, the world's oldest person, who was 26 days older than Bertrand.

Andre Bertrand said his aunt never had a problem saying no -- and did so to dozens of journalists, filmmakers and medical researchers intent on discovering her secret to long life.

"She was tough, feisty and self-sufficient," Bertrand said.

The eldest of six children, Bertrand never married.

She had her suitors, Sauciere said, adding it was difficult to say how close she may have been to Louis St. Laurent, a young lawyer who went on to become prime minister.

"She was friends with his sister and I think she was sweet on him, but how serious it was, I don't know," Sauciere told the Gazette.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

hullboy написа:
разпаряне ......от ......млаадо ЯРЕ
Taka, taka.

Babata na 80, boyfrienda na 65 no tuk se vodi mlado jare i razparja,

A az na basta mi na 65 bastunche mu tarsih v BG che go boli krasta.

I tova ste e ot viskokite standartvi v Europa i losite standarti tuk pri koito djado na 68 kanki kara i jako razparja.:)
А ти с твойте страшни стандарти тука кво ше кажеш за мене който съм на 46 и гурам с бастун от 2 години и ме боли сичко?
:beer: :beer: :beer:
alen vid
Мнения: 418
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 10:12 am
Местоположение: sofia

Мнение от alen vid »

krimon написа:
MONTREAL, Quebec (AP) -- Julie Winnifred Bertrand, the world's oldest woman at 115, died in her sleep in a Montreal nursing home, according to Canadian media reports Friday.

Bertrand, born September 16, 1891, in the Quebec town of Coaticook, passed away in her sleep early Thursday at the nursing home where she has lived for the last 35 years, her nephew told The Gazette in Montreal.

"She just stopped breathing," said Andre Bertrand, 73. "That's a nice way to go."

Bertrand became the world's oldest woman last month, after the death of Elizabeth Bolden, a Tennessee woman born on August 15, 1890, according to the Guinness Book of World Records.

The designation made her an instant celebrity. Bertrand's niece, Elaine Sauciere, said the fame her aunt acquired late in life was really quite "unbelievable."

"This little woman sold clothes at a department store in Coaticook," said Sauciere, 70.

A British film crew had just requested an interview with Bertrand for a documentary on people who live long lives. The work also features Emiliano Mercado del Toro of Puerto Rico, the world's oldest person, who was 26 days older than Bertrand.

Andre Bertrand said his aunt never had a problem saying no -- and did so to dozens of journalists, filmmakers and medical researchers intent on discovering her secret to long life.

"She was tough, feisty and self-sufficient," Bertrand said.

The eldest of six children, Bertrand never married.

She had her suitors, Sauciere said, adding it was difficult to say how close she may have been to Louis St. Laurent, a young lawyer who went on to become prime minister.

"She was friends with his sister and I think she was sweet on him, but how serious it was, I don't know," Sauciere told the Gazette.

ИЗВИНЯВАМ СЕ !!!!!
наистина съм сгрешил , да се разбира към тези 15 да се прибавят още едни 20 години .
alen vid
Мнения: 418
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 10:12 am
Местоположение: sofia

Мнение от alen vid »

hullboy написа:
разпаряне ......от ......млаадо ЯРЕ
Taka, taka.

Babata na 80, boyfrienda na 65 no tuk se vodi mlado jare i razparja,

A az na basta mi na 65 bastunche mu tarsih v BG che go boli krasta.

I tova ste e ot viskokite standartvi v Europa i losite standarti tuk pri koito djado na 68 kanki kara i jako razparja.:)

:D :D :D
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

града е на 150 км. от Мтл
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

krimon написа:града е на 150 км. от Мтл
За тва е доживала до толкова.
:beer: :beer: :beer:
alen vid
Мнения: 418
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 10:12 am
Местоположение: sofia

Мнение от alen vid »

krimon написа:града е на 150 км. от Мтл

:D :D :D Krimon ,
ти БулдоГ ли си по-асцедент /в Зодиака / ??? :D :D :D
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Не знам, не съм астролог, но защото се правиш на по-булдог и от мен,
намерих и това по въпроса
Depuis une trentaine d'années, Mlle Bertrand habite à Montréal, plus précisément à la résidence Berthiaume-du-Tremblay, dans le quartier Ahuntsic.

http://www.cyberpresse.ca/article/20061 ... 12160770/0

От цялата работа стигам до извода, че поне 30 години в Монреал можеш да останеш жив :lol:
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

че поне 30 години в Монреал можеш да останеш
Zamesti Montreal s Canada.
Nali njamalo nikakvi standarti v Canada.
Plueneto e po Canada ne samo po Montreal.:)
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Re: absolutno sam saglasen

Мнение от anito »

Marginal39 написа:
anito написа:
Marginal39 написа:
anito написа:
Marginal39 написа:Ше забравиш, знаеш ли от каде идва водтаа която тече от чешмата?
От мивките и от кенефа, после се филтрира, дезинфекцира и не знам си кво за да стане накрая добра за поркане.
& аз бях много учуден след като ми каза тва един колега ма той доведе колеги от друг отдел и те потвърдиха.
В смисъл че мръсната вода не се изхвърля ( или ако се, то е щото някой нарушава някакъв регламент ).
Та снега във водата която после поркаме не е кой-знай кво в сравнение с урината и оная другата далавера която идва от кенефите.
:beer: :beer: :beer:


Еееее, Марги, с това вече изби рибата ! :lol: :lol: :lol:
Само се чудя при този разговор с колегата ти: поради френския си ли ти толкова си разбрал или оня е толкова тъп? :roll:
Работила съм в станцията по пречистване на отпадните води тук (Монреалската е на подобен принцип) и ти казвам, че от това ПО-ГОЛЯМА ГЛУПОСТ НЕ СЪМ ЧУВАЛА!
Не казвам, че питейната вода е със супер качество, защото не е, но чак пък това, което ти пишеш... майко мила, това е направо за световните здравни организации или там каквито има!
Не'ам думи :tk:

А, сигурно не съм разбрал поради френския си ...
А ти от каде си измисли че съм казал че е лошо качеството на питейната вода?
:beer: :beer: :beer:


Марги, не ме карай да си правя други изводи за теб
, ако не е поради френския ти ... :wink: Да ти кажа тогава като мнооого сведуща: ония са те излъгали! Възползвали са се от наивността ти, горкия. Защото не им е било удобно да ти кажат цялата истина. А тя е, че водата от мивката и кенефа изобщо не се филтрира, разчита се на естественото й филтриране, докато минава през канализацията и после, като се смеси с другата, замърсяването от нея става пренебрежимо малък процент, който се счита тук за приемлив! Кво да говорим, невежи са тука :D И не се сещат поне да попитат нас, знаещите 8) И ей така си мрат от чума и холера, ама го крият гадовете.:twisted:
Това вече хваща декиш, нали? :wink:
Ми аз точно за тва говорих бе душа, тиняка се събира и прераработва.
Мове би не трябваше да споменавам думата "събира" макар че в крайна сметка точно тва става ...
А иначе си прай квито искаш изводи, ако си чела 2-3 от мойте писания тука сигурно вече сфащаш колко ме притеснява кой кви изводи си прави за мене -:)
:beer: :beer: :beer:
Явно много истински е прозвучало, като ти виждам коментара, та да поясня: това начерненото е в кавички, демек лъжа, бъзик, или там както още може да се нарече. Като допълнение на абсурда в твоето твърдение.
И да, ясно ми е, че те боли оная работа АЗ какво ще си мисля за теб, а и не ми е целта да запознавам останалите с това какво мисля за този и онзи, когото дори не познвам. Чудех се само как може да виреят такива абсурдни твърдения и се опитвах да предположа причината.
Обичам да преча
Заключено