Dental problems

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
Kwon-Do
Мнения: 391
Регистриран на: Съб Юни 18, 2005 4:31 am

Мнение от Kwon-Do »

Da,mogla si!И после щеше да констатираш вечната истина,че всичко евтино излиза по-скъпо!Защото ,ако е по-евтино от това,значи ....немам думи.....или зъботехника е умрел от глад(разбирай -новак или некадърник) или зъболекаря ги претупва на две на три .....или най-вероятно въобще не е металокерамика(под 100 лева няма как да падне керамиката,защото цената на самия материал не позволява.Тпй зъботехника да не работи само за да си избие материала,я.)
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Това е важно уточнение, Куон-до, благодаря! Според теб ако зъболекарят е взимал 120-130 за металокерамика до влизането в ЕС, това нормални цени ли са, или пак е много ниско?
А имаш ли представа дали качеството на коронките (най-вече материалите) в Канада е по-високо от това в България?
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

някой може ли да сподели колко ви вземат в Канада за умъртвяване на нерв и лечение на канали :roll:
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

krimon написа:някой може ли да сподели колко ви вземат в Канада за умъртвяване на нерв и лечение на канали :roll:
Така наречения root canal струва около 700-800$. Състои се в изваждане на нерва, почистване и запълване на канала и поставяне на пломба. След това е желателно да се сложи коронка (още около 1,000$). Ако се преправя стар канал, цената е двойна, защото манипулацията се прави от тесен специалист. Това е в Отава, със застраховка.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

мерси, беки :beer: :beer:
аз съм малко неграмотна по тази тема, но май трябва да почвам да се ограмотявам :(
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

beckythomas9 написа:
krimon написа:някой може ли да сподели колко ви вземат в Канада за умъртвяване на нерв и лечение на канали :roll:
Така наречения root canal струва около 700-800$. Състои се в изваждане на нерва, почистване и запълване на канала и поставяне на пломба. След това е желателно да се сложи коронка (още около 1,000$). Ако се преправя стар канал, цената е двойна, защото манипулацията се прави от тесен специалист. Това е в Отава, със застраховка.
Мисля че в Мтл. е по-евтино ( поне беше ).
:beer: :beer: :beer:
Аватар
Kwon-Do
Мнения: 391
Регистриран на: Съб Юни 18, 2005 4:31 am

Мнение от Kwon-Do »

Survivor,какво да ти кажа.......120 лв за керамика беше нормална цена преди година когато аз още бях в Бг.Макар ,че зъботехника за да я прави купуваше най -евтината възможна керамика "Ceramko" ....... с изключение на някои ентусиасти които искаха да използват нещо по-добро,но понеже не можеха да си позволят цената им да е над средната та го правеха за сметка на собствената си надценка.............но такива са малко.
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Мнение от some »

Kachestvoto ne zavisi ot cenata.
V BG imam po dobar zabolekar ot vsichki tuka vzeti zadno.
Opredeleno tuka she e po skapo po absolutna stojnost, kakto i da go gledash.
Ako se sravnat obache dohodite, moze bi razlikata veche ne e tolkova frapantna.
Spored men e vapros da namerish dobar zabolekar na snosna cena.
Ako chovek si pravi zabite v BG niama da si struva samo za tova da patuva ama ako se sachetae poleznoto s priatnoto e po na smetka.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

предполагам , на питащата вече и е станало ясно от многото мнения ,че няма значение къде ще си ремонтира зъбите,а има значение дълбочината на кесията .важното е човек да има избор както обичат да се изразяват некои от съфорумците ,кеф ти в Канада за десятка ,кеф ти в Бг. за двойка.Важното е да имаш избор. :wink:
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

krimon написа:някой може ли да сподели колко ви вземат в Канада за умъртвяване на нерв и лечение на канали :roll:
Пълнене на канал никога не бих правила в България! Технологията е съвсем различна- там е с цимент ли беше, или с нещо друго твърдо. От една страна е твърде вероятно да остане част от канала незапълнена и впоследствие да се получи гранулом. После за да го лекуват този гранулом трябва да ти отворят канала, а той нали е циментиран, става едно къртене, не е за разправяне. На мен при такова къртене ми перфорираха канала и ми отиде целия зъб. Тук го правили с нещо като гума, което се налива още течно, приема формата на канала и после се втвърдява. След това е много лесно да се отвори при нужда. За токаво нещо пари не бих пестила. Виж, има си други стоматологични операции, при които и в Бг може да се свърши работа.


Куон-до, благодаря ти за отговора! И още едно малко въпросче - използването на този евтин материал Ceramko отразявали се силно на качеството на коронката? Имам предвид не естетически, а като трайност или най-вече за оня проблем, при който след известно време започва да се вижда метала от коронката точно над керамиката венците. Предварително ти благодаря!
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

сърви, въпросът е не бг или ка, а колко в Ка :)

и също тази коронка задължителна ли е и какво става като я няма :?
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Коронката изобщо не е задължителна! Имам умъртвени зъби (с проведено кореново лечение), с огромни пломби, които си стоят непокътнати вече 20 години. За сметка на това пък с коронки съм имала много повече проблеми, трябва и да се сменят на 10 години, а и най-важното че за да ти я сложат ти изпиляват зъба и след това и да искаш да върнеш старото положение, нямаш избор. Общо-взето зъболекарите предпочитат да ти казват че е за предпочитане да ти направят коронка. Ама като си помислиш - имат ли сметка да ти казват че няма нужда да ти я правят? Досега само един зъболекар ми е казал че коронка се прави само в краен случай, че трябва да се направи всичко възможно за да се избегне прибягването до нея. Аз и преди това вече бях стигнала от горчив опит до същия извод, ама все пак беше добре да го чуя и от устата на специалист.
Да, ако не се сложи коронка, може евентуално да ти се пукне зъба под венеца и става кофти, ама мисля че това е рядкост. С коронките също се получават усложнения. Сега заради това ми се налага да мисля за имплантация при един зъб :evil:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

survivor написа:Коронката изобщо не е задължителна! Имам умъртвени зъби (с проведено кореново лечение), с огромни пломби, които си стоят непокътнати вече 20 години. За сметка на това пък с коронки съм имала много повече проблеми, трябва и да се сменят на 10 години, а и най-важното че за да ти я сложат ти изпиляват зъба и след това и да искаш да върнеш старото положение, нямаш избор. Общо-взето зъболекарите предпочитат да ти казват че е за предпочитане да ти направят коронка. Ама като си помислиш - имат ли сметка да ти казват че няма нужда да ти я правят? Досега само един зъболекар ми е казал че коронка се прави само в краен случай, че трябва да се направи всичко възможно за да се избегне прибягването до нея. Аз и преди това вече бях стигнала от горчив опит до същия извод, ама все пак беше добре да го чуя и от устата на специалист.
Да, ако не се сложи коронка, може евентуално да ти се пукне зъба под венеца и става кофти, ама мисля че това е рядкост. С коронките също се получават усложнения. Сега заради това ми се налага да мисля за имплантация при един зъб :evil:
С цялото тва изказване не съм съгласен ма особено тва с надебеления теьт ше го забравиш.
Секи зъб могат да го изградят колко искат, аз имам един кътник е като новогодишна елхичка и чака слагане на корона, има некво синьо което явно е по-яко от самия ми зъб щото зъбите ми се рониха ма тва не.
А коронка до сега не ми се е пукала ( имам около 6 такива ) ма за сметка на тва зъби яко ми са се пукали и чупили.
:beer: :beer: :beer:
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

survivor написа:Коронката изобщо не е задължителна! Имам умъртвени зъби (с проведено кореново лечение), с огромни пломби, които си стоят непокътнати вече 20 години. За сметка на това пък с коронки съм имала много повече проблеми, трябва и да се сменят на 10 години, а и най-важното че за да ти я сложат ти изпиляват зъба и след това и да искаш да върнеш старото положение, нямаш избор. Общо-взето зъболекарите предпочитат да ти казват че е за предпочитане да ти направят коронка. Ама като си помислиш - имат ли сметка да ти казват че няма нужда да ти я правят? Досега само един зъболекар ми е казал че коронка се прави само в краен случай, че трябва да се направи всичко възможно за да се избегне прибягването до нея. Аз и преди това вече бях стигнала от горчив опит до същия извод, ама все пак беше добре да го чуя и от устата на специалист.
Да, ако не се сложи коронка, може евентуално да ти се пукне зъба под венеца и става кофти, ама мисля че това е рядкост. С коронките също се получават усложнения. Сега заради това ми се налага да мисля за имплантация при един зъб :evil:
На мен ми се случи и сега съм без единия от кътниците си долу вдясно. Хубаво ми казваха хората да си сложа коронка, но аз все отлагах поради липса на време. Сега е късно..... И аз ще си слагам имплант в най-скоро време....
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

beckythomas9 написа:
survivor написа:Коронката изобщо не е задължителна! Имам умъртвени зъби (с проведено кореново лечение), с огромни пломби, които си стоят непокътнати вече 20 години. За сметка на това пък с коронки съм имала много повече проблеми, трябва и да се сменят на 10 години, а и най-важното че за да ти я сложат ти изпиляват зъба и след това и да искаш да върнеш старото положение, нямаш избор. Общо-взето зъболекарите предпочитат да ти казват че е за предпочитане да ти направят коронка. Ама като си помислиш - имат ли сметка да ти казват че няма нужда да ти я правят? Досега само един зъболекар ми е казал че коронка се прави само в краен случай, че трябва да се направи всичко възможно за да се избегне прибягването до нея. Аз и преди това вече бях стигнала от горчив опит до същия извод, ама все пак беше добре да го чуя и от устата на специалист.
Да, ако не се сложи коронка, може евентуално да ти се пукне зъба под венеца и става кофти, ама мисля че това е рядкост. С коронките също се получават усложнения. Сега заради това ми се налага да мисля за имплантация при един зъб :evil:
На мен ми се случи и сега съм без единия от кътниците си долу вдясно. Хубаво ми казваха хората да си сложа коронка, но аз все отлагах поради липса на време. Сега е късно..... И аз ще си слагам имплант в най-скоро време....
Точно за тва говорех Беки.
Не съм чул коронка да се спука ( освен ако не е такава направена от някви измислени материали ) ма зъби се пукат и чупят яко.
А относно твоя случай не съм сигурен дали е късно, ако ти остава поне малко зъб, те го изграждат, правят му дупка, забиват шиш в нея и около шиша изграждат зъба върхху който слагат коронката.
Провери по-гот, ако някои зъболекари не могат да правят тва, има други по-яки които могат.
Успех -:)
:beer: :beer: :beer:
Заключено