Dental problems

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Значи да разбирам, че коронката е задължителна ... но може да не е веднага след лечението на каналите ? Всъщност тя ли е по-скъпото нещо или лечението на каналите ? Хора, помагайте, че ми предстои първо подобно нещо и много ме е страх, че може да не знам какво и защо искам :oops:
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

krimon написа:Значи да разбирам, че коронката е задължителна ... но може да не е веднага след лечението на каналите ? Всъщност тя ли е по-скъпото нещо или лечението на каналите ? Хора, помагайте, че ми предстои първо подобно нещо и много ме е страх, че може да не знам какво и защо искам :oops:
Моят зъболекар ми преработи един от каналите и след това само го пломбира, но за коронка въобще не е ставало дума, въпреки че от зъба сам по себе си няма много останало.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Krimon, нищо не е задължително.
Се пак е по-гот да се зимат мерки на време.
Цената е горе-долу една и съща за лечение на корен и за коронка.
Ако имаш нужда от зъболекар, кажи.
Чао и успех -:)
:beer: :beer: :beer:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Koko написа:
krimon написа:Значи да разбирам, че коронката е задължителна ... но може да не е веднага след лечението на каналите ? Всъщност тя ли е по-скъпото нещо или лечението на каналите ? Хора, помагайте, че ми предстои първо подобно нещо и много ме е страх, че може да не знам какво и защо искам :oops:
Моят зъболекар ми преработи един от каналите и след това само го пломбира, но за коронка въобще не е ставало дума, въпреки че от зъба сам по себе си няма много останало.
Тва зависи от много фактори, най-вече от състоянието на зъба, зъболекаря знае най-гот за кво става въпрос.
:beer: :beer: :beer:
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

така е, Марги, зъболекаря би трябвало да знае най-добре ..., но много често се оказва, че си гледат бизнеса, а не здравето на клиента .... и аз не искам да си правя нещо без което мога да мина ... то и въпросния зъболекар ми докара от един стар кариес зъба до лечение на канали, тъй че му нямам много вяра вече :(
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

krimon написа:така е, Марги, зъболекаря би трябвало да знае най-добре ..., но много често се оказва, че си гледат бизнеса, а не здравето на клиента .... и аз не искам да си правя нещо без което мога да мина ... то и въпросния зъболекар ми докара от един стар кариес зъба до лечение на канали, тъй че му нямам много вяра вече :(
За тва ти предложих да ти дам зъболекари, аз с мойте зъби ( които са УЖАСНО скапани ) не мога да си позволя да имам скапани зъболекари, та сичките ми зъболекари са с оценка "К", имам зъболекар, парадонтолог и имплантолог ( тва последното не знам дали точно така се нарича ).
Кажи ако те интересува.
:beer: :beer: :beer:
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Marginal39 написа: А коронка до сега не ми се е пукала ( имам около 6 такива ) ма за сметка на тва зъби яко ми са се пукали и чупили.
:beer: :beer: :beer:
Маргинал, кой ти говори за пукане на коронка бе човек? Зъбът си ми изгни малко по малко под коронката (те дори и я сменяха, при различни зъболекари) и сега и аз нямам друг избор освен имплантация.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Marginal39 написа: Тва зависи от много фактори, най-вече от състоянието на зъба, зъболекаря знае най-гот за кво става въпрос.
:beer: :beer: :beer:
Там е работата че всеки зъболекар е на различно мнение. На мен последният ми зъболекар ми обясни че колкото и да се стараят като правят и слагат коронката, никога не можело да се получи пълно напасване и постепенно изолацията на зъба от външната среда отива на кино. Той съветва заради това коронката да се сменя на 5-7 години, обаче при всяко сменане зъбът се изпилява допълнително. Нали знаете че при първоначалното слагане на коронката зъбът вече трябва да бъде доста изпилен? В един момент просто няма да остане нищо за пилене, както е в моя случай:(
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

survivor написа:
Marginal39 написа: А коронка до сега не ми се е пукала ( имам около 6 такива ) ма за сметка на тва зъби яко ми са се пукали и чупили.
:beer: :beer: :beer:
Маргинал, кой ти говори за пукане на коронка бе човек? Зъбът си ми изгни малко по малко под коронката (те дори и я сменяха, при различни зъболекари) и сега и аз нямам друг избор освен имплантация.
Па не е ли останало поне малко парче на което да сложат шиш?
:beer: :beer: :beer:
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

това за пиленето ми звучи толкова познато! в един момент толкова ти е изпилен кариеса на зъба, че няма вече на къде ... а дали е трябвало - кой да ти каже :( ... затова, повече, вяра на лекари/зъболекари - никогаж! искам да съм достатъчно добре информирана, че да не ме правят на овца :x
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

survivor написа:
Marginal39 написа: Тва зависи от много фактори, най-вече от състоянието на зъба, зъболекаря знае най-гот за кво става въпрос.
:beer: :beer: :beer:
Там е работата че всеки зъболекар е на различно мнение. На мен последният ми зъболекар ми обясни че колкото и да се стараят като правят и слагат коронката, никога не можело да се получи пълно напасване и постепенно изолацията на зъба от външната среда отива на кино. Той съветва заради това коронката да се сменя на 5-7 години, обаче при всяко сменане зъбът се изпилява допълнително. Нали знаете че при първоначалното слагане на коронката зъбът вече трябва да бъде доста изпилен? В един момент просто няма да остане нищо за пилене, както е в моя случай:(
Сърви, по-горе написах 5 пъти че зъб се изгражда, колкото и малък да е ...
Ако зъболекаря е скапан и не може да го изгради е друг въпроса.
:beer: :beer: :beer: :beer:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

krimon написа:това за пиленето ми звучи толкова познато! в един момент толкова ти е изпилен кариеса на зъба, че няма вече на къде ... а дали е трябвало - кой да ти каже :( ... затова, повече, вяра на лекари/зъболекари - никогаж! искам да съм достатъчно добре информирана, че да не ме правят на овца :x
Кримон, недей така, от зъболекар до зъболекар има огромна разлика.

:beer: :beer: :beer:
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

Marginal39 написа:
На мен ми се случи и сега съм без единия от кътниците си долу вдясно. Хубаво ми казваха хората да си сложа коронка, но аз все отлагах поради липса на време. Сега е късно..... И аз ще си слагам имплант в най-скоро време....
Точно за тва говорех Беки.
Не съм чул коронка да се спука ( освен ако не е такава направена от някви измислени материали ) ма зъби се пукат и чупят яко.
А относно твоя случай не съм сигурен дали е късно, ако ти остава поне малко зъб, те го изграждат, правят му дупка, забиват шиш в нея и около шиша изграждат зъба върхху който слагат коронката.
Провери по-гот, ако някои зъболекари не могат да правят тва, има други по-яки които могат.
Успех -:)
:beer: :beer: :beer:[/quote]

Няма зъб; извадиха го...... Щях вече да съм с имплант, но се промениха застрахователните ми обстоятелства и реших да изчакам.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Marginal39 написа:[
Сърви, по-горе написах 5 пъти че зъб се изгражда, колкото и малък да е ...
Ако зъболекаря е скапан и не може да го изгради е друг въпроса.
:beer: :beer: :beer: :beer:
Марги, и 10 пъти да ми го беше написал, по-добре едва ли щях да го разбера. Зъб се изгражда, ама все пак в един момент става толкова малък, че няма на какво да изграждаш. Това с щифта беше на много по-ранен етап, че и щифтовете се сменят с постепенното намаляване на зъба, абе не ми ги обяснявай. Между другото когато бях бременна процесът на "стопяване" на зъба под коронката беше особено интензивен. Тогава на няколко пъти ми пада коронката и пак щифтове и чудесии. Най-накрая се закрепи и изкара повечко годинки, но затова пък когато след това падна за пореден път, вече на мястото нямаше почти никой :( Естествено е че са ме гледали не един и двама зъболекари, и за съжаление по този въпрос две мнения няма. Сега са го оставили на доизживяване закрепен за мост от още една коронка, но когато падне следващия път, вече имплантацията не ми мърда.
Само да уточня - от момента в който сложих коронката на този зъб до сега, когато вече се крепи на магия и е за вадене, минаха 16 години. Тогава ми сложиха коронки и на още 3 зъба, които още не са за вадене, но и при тях зъбът е силно намалял, щифтове и т. н. Знам и тях какво ги чака, ама дано поне да мине повече време дотогава, че да мога да си платя имплантациите по-безболезнено :) Най-много ме е яд че изобщо не беше задължително да ги слагам тези коронки тогава, ама от много умни или бедни забълекари.
Изобщо не твърдя че така става с всеки, ама имайте предвид и лошия вариант, защото малко зъболекари ще ви споменят за него.
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

Темата доста се задълбочи! Мисля, че е време да пуснете и малко снимков материал :twisted:
Някой да сподели дали са му присаждали кост преди да му правят имплант, или да се чувствам като опитно зайче.
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
Заключено