Защо повечето българи в Монреал са расисти

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
mama_kenga

Защо повечето българи в Монреал са расисти

Мнение от mama_kenga »

Направо ми става неудобно вече като се събера с нашенци и веднага , почти като "добър ден" се чува репликата - "мани ги бе егати циганите" - и се започва - не понасям черни, жълти, индийци, араби..И понеже не мога да подкрепя подобна констатация и си казвам мнението - настава едно неловко мълчание.
Що така бе , хора? Какво ви пречат хората? Също и "кебекуа- то" не са стока - както им вика един далечен познат. Българите също са ужасни гадини...Ами то какво стана - нарцисицъм ли да го нарека, простотия ли, и аз вече не знам.В същото време само се реве колко ни дискриминират местните и как не ни дават никакъв шанс - култова реплика на същия мой познат "Кой ща пусне, бе..."
Та струва ми се, че такова поведение е супер неоправдано и грозно , пък в Кебек - хептен.
Расисте ли сте, пускате ли такива реплики и ако да , защо така го чувствате?
Това не е разпит - който иска да излива помия - другаде все ще намери място.
Споделете какво мислите.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Аз съм по-скоро културалист, както беше казал Кольо Балкански навремето, сиреч не ме интересува какъв е цветът на кожата на даден човек, стига да се държи като "бял човек", ако ще ми се завива в чаршафи, чалми или ще ми слуша чалга да си заминава там откъдето е дошъл... Според мен "мултикултурализма" в Канада, води със себе си страшно много проблеми, защтото мангалите се възползва и изнасилват системата изцяло в тяхна полза...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Ми на мен не ми пречат. Но не понасям миризмата на маджи , все едно какви т.е не ми е приятно да контактувам с човек който смърди на манджа независимо от каква националност е.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

IRA ха-ха
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

Личното ми мнение е че расистите са неуверени в собствената си ценност и способности индивиди или такива пострадали по един или друг начин от цветнокожи. Като такива те разглеждат различните (имигранти) като конкуренти и заплаха. Един вид 'Ако тоя го нямаше да ми диша въздуха, мене щяха да вземат на работа!'.

В допълнение, ние Българите като цяло сме нетолерантен и консервативен народ, което според мен се дължи на турското робство. Някъде в подсъзнанието ни тъмна кожа = поробител. Замисляли ли сте се защо почти всеки родител ще се противопостави на брак на дъщеря му с черен? Ако сина доведе мулатка нещата не стоят по същия начин...
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
Аватар
holy
Мнения: 409
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:49 am
Местоположение: Montreal

.

Мнение от holy »

... защо само в Монреал ? Българите по принцип са расисти. Появата на "Атака" в БГ ... не е ли проява на национализъм, което е още по-тежка категория от расизма ...
Може би комплексите за малоценност са база за развитие на поведение на превъзходство...
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Re: Защо повечето българи в Монреал са расисти

Мнение от beckythomas9 »

mama_kenga написа:Направо ми става неудобно вече като се събера с нашенци и веднага , почти като "добър ден" се чува репликата - "мани ги бе егати циганите" - и се започва - не понасям черни, жълти, индийци, араби..И понеже не мога да подкрепя подобна констатация и си казвам мнението - настава едно неловко мълчание.
Що така бе , хора? Какво ви пречат хората? Също и "кебекуа- то" не са стока - както им вика един далечен познат. Българите също са ужасни гадини...Ами то какво стана - нарцисицъм ли да го нарека, простотия ли, и аз вече не знам.В същото време само се реве колко ни дискриминират местните и как не ни дават никакъв шанс - култова реплика на същия мой познат "Кой ща пусне, бе..."
Та струва ми се, че такова поведение е супер неоправдано и грозно , пък в Кебек - хептен.
Расисте ли сте, пускате ли такива реплики и ако да , защо така го чувствате?
Това не е разпит - който иска да излива помия - другаде все ще намери място.
Споделете какво мислите.
Не. Обаче имам една виртуална позната, която смята, че Кебекуата са грозни, защото са продукт на inbreeding. :twisted:
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Замисляли ли сте се защо почти всеки родител ще се противопостави на брак на дъщеря му с черен? Ако сина доведе мулатка нещата не стоят по същия начин...
Интересно, и каква е разликата за теб? Аз лично ще се възпротивя и на двете. Но аз съм расистка, антисемитка, мъжемразка и още всичко друго каквото се сетиш.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Е вие какво разбирате под расисти. Аз лично съм забелязала ,че хората само си говорят, никой не е тръгнал да коли някой или да го беси. Дори повечето бългри които познавам си имат приятели китайци, араби и всякакви такива. Като цяло българите не са расисти , само на думи се правят на такива, на практика не.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
edelwais
Мнения: 968
Регистриран на: Чет Дек 04, 2003 2:31 pm
Местоположение: Edinburgh, Scotland

Re: .

Мнение от edelwais »

holy написа:Може би комплексите за малоценност са база за развитие на поведение на превъзходство...
говорейки за имигрантите (по темата все пак), не мисля, че е толкова "комплекс за малоценност", а по-скоро чувството на "безтегловност" на новото и непознатото място. чувствайки се г-н/г-жа никой, имигрантът има нужда да се убеди (сам себе си най-вече, а ако може и другите), че все пак е някой. за съжаление, в по-голямата част от случаите това става чрез сравнение и дистанциране от тези, които той вижда като по-низши. колко пъти съм чувал "чаршафи, печки, мангали", и колко пъти - "е този/тази/идеята/среда ми харесва, ерго аз се идентифицирам с нещо хубаво?"

това което всъщност искам да кажа е, че (надявам се) "расизЪма" е временно състояние на хора, преминаващи през културен шок. предполагам, че за болшинството от тях, след като успеят да си подредят полека-лека нещата, тази нужда за себеутвърждаване изчезва, или поне механизма за постигането и се изменя.

п.с. не ме взимайте на сериозно, аз така ... любителски размишления на ниско ниво..
Пътувахме много, но изобщо ... едва ли.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Ами в България не бяхме свикнали на мултиетническо общество. Имаше някога едни виетнамци и малко черни студенти, ама те си бяха съвсем отделно и временно и на никой от българите не му е и хрумвало да се смесва с тях. Сега децата ми много трудно могат да станат тук расисти.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: .

Мнение от Kan_Tangra »

holy написа:... защо само в Монреал ? Българите по принцип са расисти. Появата на "Атака" в БГ ... не е ли проява на национализъм, което е още по-тежка категория от расизма ...
Може би комплексите за малоценност са база за развитие на поведение на превъзходство...
Национализма си има най-различни форми, някои добри, някои лоши.
Да се слага всичко под една черта и да се квалифицира е проява най-малкото на липса на познания и информация за българската национална идентичност - душевност, бит култура и тн.
С други думи казано - пълно безхаберие.

Аз лично обичам българското, а също не се и топя от либов по всякаквите мангали тука из града. Ако това наистина за вас е расизъм, добре, но аз не мисля така.
И може и да ме смятате за ненормален, но ако имам дъщеря, не искам да има "нищо общо" с черни, пък ако ще и да са много свестни хора.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Re: Защо повечето българи в Монреал са расисти

Мнение от dog »

mama_kenga написа:Направо ми става неудобно вече като се събера с нашенци и веднага , почти като "добър ден" се чува репликата - "мани ги бе егати циганите" - и се започва - не понасям черни, жълти, индийци, араби..И понеже не мога да подкрепя подобна констатация и си казвам мнението - настава едно неловко мълчание.
Що така бе , хора? Какво ви пречат хората? Също и "кебекуа- то" не са стока - както им вика един далечен познат. Българите също са ужасни гадини...Ами то какво стана - нарцисицъм ли да го нарека, простотия ли, и аз вече не знам.В същото време само се реве колко ни дискриминират местните и как не ни дават никакъв шанс - култова реплика на същия мой познат "Кой ща пусне, бе..."
Та струва ми се, че такова поведение е супер неоправдано и грозно , пък в Кебек - хептен.
Расисте ли сте, пускате ли такива реплики и ако да , защо така го чувствате?
Това не е разпит - който иска да излива помия - другаде все ще намери място.
Споделете какво мислите.
Още не сме затворили темата за отношението на българи към българи и ето цъфнала нова темичка от същия автор.

На теб удоволствие ли ти доставя да противопоставяш хората, пишеш дипломна работа или просто свърши всичката къщна работа?
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Сърви ти тях питала ли си ги дали те искат да се мешат. Виж по мое време не беше така, виатнамци нямахме, но имаше араби и гръци. Гърците не се мешаха много с българите, но арабите почти всичките се ожениха за българки, като изключим един на който семейството не му даде :lol: При нас нямаше негри, но в аррхитектурата имаше един на който баща му работеше цар , но архитект било повече :dent:. Тоя си имаше годиница от ранна детска възраст. Това с мешането не е много сигурно по чия вина е. Не си мислете че черните семейства примират за бяла булка или младоженец :D .
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Agi
Мнения: 369
Регистриран на: Сря Ное 05, 2003 3:38 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Agi »

Ако да си расист, означава:
  • да не търпиш разни смръдльовци, умирисани на манджи и мръсно
    да не търпиш малоумните ти черни съседи да вдигат гюрлютия по никое време
    да не търпиш някой да ти е конкуренция, не щото е по-кадърен или квалифициран, ама понеже бил видимо малцинство
ми кво да се праи расистка съм, аз искам да живея с културни и възпитани хора
People they come together
People they fall apart
No one can stop us now
'Cause we are all made of stars ...
Заключено