Моля ви, помогнете ми! Спешно е!!!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
dtodorova
Мнения: 254
Регистриран на: Съб Мар 04, 2006 3:45 am
Местоположение: Montreal

Моля ви, помогнете ми! Спешно е!!!

Мнение от dtodorova »

Имам следният проблем!
На интервю сме на 01.12.06, но съпругът ми на ниво на френски 0. Не може да седне и да учи. Оправданието е, че нищо не му влиза в главата :shock: Вдигнала съм ръце и не вярвам, че колкото и да е добра Линда, ще ни пусне да минем!
Въпросът ми е: има ли някакъв вариант да отида сама на интервю, пък дори и да дадат само един сертификат!? Или ще ни отложат и двамата за следваща сесия?
КАКВО ДА ПРАВЯ? МОЛЯ ВИ ЗА СЪВЕТ!
janeta12@abv.bg
Мнения: 34
Регистриран на: Вто Окт 31, 2006 9:02 am

Мнение от janeta12@abv.bg »

Кой от двамата е водещ кандидат? Ако си ти , него почти нищо няма да го питат, така че сядай и учи! Има преводачка и при затруднение ви помага, а питат и на английски!
nikito
Мнения: 689
Регистриран на: Пет Фев 03, 2006 2:56 am

Мнение от nikito »

не може само ти да бъдеш на интервюто. няма такъв филм.....
даже нищо да не знае, пак може да ви пуснат. нека се усмихва, нека повтаря, че иска да учи френски, да каже, че се опитва, но среща затруднения...

а той иска ли да имигрира? защото това ми се струва като най-вероятна причина упорито да забравя наученото.....

тук трябва двамата да се разберете.... както виждам ти си готова даже на раздяла само и само да заминеш.....
ilza
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Май 23, 2006 4:20 am

Мнение от ilza »

Направо ме успокой :lol: :lol: :lol: Ние сме на 28,11, мъжът ми знае да си каже само името на френски. И при нас се води същия диалог , че няма смисъл да учи, защото без това няма да го питат. Едни приятели се явиха преди година и извикаха само водещия кандидат . Така, че надеждата умира последна . УСПЕХ
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

Не съм много специалист по интервютата, но това изглежда доста безотговорно. Няма такива положения да не ти влиза нищо в главата. Нещата са много сериозни, и не знаете с какъв шанс си играете. Някой беше писал във форума, даже с цитат от офиц.сайт, че вече за език не се отлага. Така, че ако не ви одобрят, няма да има друго интервю.
Моя съвет е - ако работи да си взима отпуска или неплатена, и да повтаря по цял ден фрази - като папагал. По малко от 10 дена са, ще ги изтрае някак. Явно е, че не му се учи, не че не му влиза в главата.
Не може да сравнявате с интервюта на други кандидати. Може те да са били много силни в определени други точки и за това да са ги пуснали. Примерно водещия да е бил с перфектен френски, професията да е много търсена - учител по англ/фре/матем, или ИТ, или нещо друго.

п.с. спри му алкохола, цигарите, телевизията и интернета, може да има ефект :)

п.п.с. Не е случайно, че държат много на френски. Колкото искат на интервю, поне 5 пъти повече френски ти искат за да те вземат някъде на работа (говорим където се иска поне малко да говориш). За чистач ще те вземат и без език.(и пак не е сигурно).

Учете колкото може повече език в бг, защото ако не знаете език, и то добре, тука огромен гърч ви чака.
Успех !
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
dtodorova
Мнения: 254
Регистриран на: Съб Мар 04, 2006 3:45 am
Местоположение: Montreal

Мнение от dtodorova »

Благодаря ви за подкрепата!:)
Аз съм водещият кандидат и съм подготвена, но със сигурност ще го питат и него, а той не може да каже дори на колко години е! :(
Съгласна съм, че нещата опират не до "не мога", а до "не искам"! Непонятното за мен е че той твърди, че ужасно много иска да заминем, но аз по нищо не го виждам, с нищо не го доказва!
Аз съм била една година в Англия сама и имам понятие колко е трудно и от какво значение е знанието на език. На съпругът ми обаче явно му изнася да вярва на негови познати, които са в Канада и по казват че колкото и да учи език в БГ, там всичко почва от началото!
Ще му предложа да си вземе отпуска и дано има ефект!
Трябва ни ЧУДО!!!!
Благодаря ви още веднъж!
Аватар
mastika
Мнения: 178
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 8:10 am
Местоположение: Aurora - Toronto

Re: Моля ви, помогнете ми! Спешно е!!!

Мнение от mastika »

dtodorova написа:Имам следният проблем!
..... но съпругът ми на ниво на френски 0. Не може да седне и да учи. Оправданието е, че нищо не му влиза в главата :shock: ...........КАКВО ДА ПРАВЯ? МОЛЯ ВИ ЗА СЪВЕТ!
Со кротце и со благо и МНОГО КЮТЕК - нещата се лолучават :dent:
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

Изинете, че се намесвам, ама съм възмутена!!!
Момиче / жено, как ще я караш с този мъж, ако не намира мотивация да поучи френски!!!
Кой ще ходи на работа и ще се разправя по разни институции тук?
Лично на мен не ми е приятно да знам, че има жени, които са заставени да се правят на "мъж".
Не искам с никой да се заяждам, нито да си вра гагата където не ми е работата, обаче емиграцията в Канада със сигурност е едно от най-важните начинания за който и да е в този форум и подобни теми са просто абсурдни!!!
Пожелавам ти всичко най-добро, много здрави нерви и успех! И не забравяйте, че сте двама, за добро или за зло!
И не вярвайте в чудеса!
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
Аватар
Helena
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Яну 13, 2006 2:27 am
Местоположение: София (ама искам Montreal)

Мнение от Helena »

Аз се присъдинявам към Леля Екимка.
Dtodorova, кви ще ги чиниш с такъв мъж, извинявай. Натисни го поне да каже bonjour на интервюто (образно казано). Аз с такъв мъж не бих заминала на оня край, тоест Québec, то и затова съм си сама де :lol: :lol: :lol:
Последно промяна от Helena на Пон Ное 20, 2006 3:34 am, променено общо 1 път.
Hristova
Мнения: 79
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 2:59 am
Местоположение: Vancouver

Frenski

Мнение от Hristova »

Здравей!

Няма как да не сте двамата. Щом ти си водещия кандидат, питанията са към теб най-вече. Кураж, и ако искаш драсни едно лично. Минава се дори и другият да не знае френски. Голям процент от кандидатите за Квебек в крайна сметка не отиват там. Нали?

:metro: :coollook:
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от ivanko13 »

Вие го изядохте тоя човек бе!!! :shock: "Безотговорен", "Кви ще ги чиниш с тоя мъж", "как ще я караш с него". Не познавате човека, нито обстоятелствата и затова не бързайте да го категоризирате.
Искам да попитам dtodorova : От колко време мъжът ти учи френски? Сам ли го учи или с учител?
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
tenev
Мнения: 24
Регистриран на: Вто Фев 21, 2006 8:05 am
Местоположение: BURGAS

za majete ne iska6ti da y4at frenski

Мнение от tenev »

ako ne sa vode6ti aplicanti ne se pritesnyavaite 6te poglednat na tyah po snizhoditelno pri nas be6e obratno no pak minahme intervuto, no i saprugata mi y4i dosta za6toto ni rezmeniha t.e. izbraha neya za vode6t .e na
izpitva6t be6e normand lemey i be6e OK,a ako imate i dete kato nas mislya 4e 6te vi pusnat . nali znaete izpiti se davat!!!! no razbira se ne se upovavaite na tova .!!!! uspeh
Аватар
dtodorova
Мнения: 254
Регистриран на: Съб Мар 04, 2006 3:45 am
Местоположение: Montreal

Мнение от dtodorova »

И дватама учим от май месец тази година (аз съм учила и в училище) с учител. Проблемът е че той така и не седна да учи, а само ходеше на уроци. Според мен подцени важността на езика! Оправдава се, че от много години не е учил (той е на 40 г) и мозъкът му отказва да приема информация! За мен това са глупости! Ако човек има желание и мотовация, може да направи всичко!
За съжаление нямам време за реакция :(
Не ми се иска всичките усилия, нерви и средства, които съм хвърлила, да отидат по дяволите!
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от ivanko13 »

dtodorova написа:И дватама учим от май месец тази година (аз съм учила и в училище) с учител. Проблемът е че той така и не седна да учи, а само ходеше на уроци. Според мен подцени важността на езика! Оправдава се, че от много години не е учил (той е на 40 г) и мозъкът му отказва да приема информация! За мен това са глупости! Ако човек има желание и мотовация, може да направи всичко!
За съжаление нямам време за реакция :(
Не ми се иска всичките усилия, нерви и средства, които съм хвърлила, да отидат по дяволите!
Мъжът ти не е единствения на когото езиците не са силната страна. Отделно от това има хора които разбират много добре но убий ги дума не могат да обелят. Да не би да си му задала високо ниво френски в документите и това да те притеснява!? Съветът ми е да се концентрираш върху своето представяне. Успех на интервюто!
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
dtodorova
Мнения: 254
Регистриран на: Съб Мар 04, 2006 3:45 am
Местоположение: Montreal

Мнение от dtodorova »

Благодаря ти иванко13!
Писала съм му 5/5 на френски, което за него е направо космическо ниво! :oops: Но те дори 2/2 не могат да му напишат!
Залягам над мойто си представяне и стискам палци!
Благодаря на всички и успех на тези, които им предстои интервю!:)
Заключено