Toronto,Montreal- ne se lajete !!! Go to WEST!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

bbb написа:
VorGrigorov написа: Bate, ne sam matematik i smiatam samo s excel, no mi se struva che triabva da napishesh, che delish na 200. :wink:

Osven tova koi e lud da raboti po 50 chasa sedmichno? Standartnata rabotna sedmitsa v Kanada e 35-40 chasa dokolkoto mi e izvestno, sled tova se plashta overtime.
:
alen vid написа:Advertisement number: 2421975
Title: Delivery truck driver (Class 1 Tractor Drivers Needed) (NOC: 7414)
Terms of Employment: Permanent, Full Time, Day
Salary: $50,000.00 to $60,000.00 Yearly for 50 hours per week, Bonus,
Kakvo iskash da kajesh? Moje bi che standartnata rabotna sedmitsa v Kanada e 50 chasa?
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
Аватар
bbb
Мнения: 360
Регистриран на: Вто Мар 29, 2005 12:55 am

Мнение от bbb »

VorGrigorov написа:
bbb написа:
VorGrigorov написа: Bate, ne sam matematik i smiatam samo s excel, no mi se struva che triabva da napishesh, che delish na 200. :wink:

Osven tova koi e lud da raboti po 50 chasa sedmichno? Standartnata rabotna sedmitsa v Kanada e 35-40 chasa dokolkoto mi e izvestno, sled tova se plashta overtime.
:
alen vid написа:Advertisement number: 2421975
Title: Delivery truck driver (Class 1 Tractor Drivers Needed) (NOC: 7414)
Terms of Employment: Permanent, Full Time, Day
Salary: $50,000.00 to $60,000.00 Yearly for 50 hours per week, Bonus,
Kakvo iskash da kajesh? Moje bi che standartnata rabotna sedmitsa v Kanada e 50 chasa?
Ne, tova. Samo iskah da pokaja , che izchisleniata na bateto sa na baza na tazi obiava, a ne po princip.
Стойте далече от прожекторите.После ще е късно. :) :) :)
alen vid
Мнения: 418
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 10:12 am
Местоположение: sofia

eiiii - страшна работа бе

Мнение от alen vid »

Нито съм счетоводител , нито икономист , нито пък знам на какво да деля или умножавам .... - единственото от което /когато се касае за заплата / разбирам , е нейното парично изражение като стойност /в случая в долари/ в личната ми сметка !!!!!
Та на основание на казаното по-горе,мога да ви кажа че, и в Кебек и в Калгари работих и работя в момента на една и съща сума на час ,
13 долара на час , но тук ми остават в сметката точно 212 долара в по-ве4е, дали са достатъчно или не ,дали компенсират нещто или не :
- всеки да си прави сметката лично за него ,
мене лично хич и не ме интересува , аз не сам рекламен агент нито на Кебек нито на Калгари .

Но тъй като това, което казва ВорГригоров ме заинтигува, реших да взема и да се обадия по-телефона и да питам аджеба как така бе Колйо веднаж 50 000 а па следтова 60 000 и то за 50 часа седмично при условие че работната седмица е 40 часа ........
та това което схванах от разговора е че сумата от 50 000 е за 40 часа на седмица работа в продължение на една година И СЕ ПОДПИСВА ДОГОВОР ПРИ И ЗА КОЕТО , на въпроса ми след 3 - 6 месеца полага ли се увеличение - от другата страна още малко и щяха да ме питат дали сам идиот , ...... но хайде , бяха любезни по своемо :( , просто след една две секунди мълчание ми се повтори :
"- г-не това е контракт за една година - сумата е фиксирана ,.......нали разбирате няма никакви 3 месеза или 6 ,7 8, месеца , но ако искате да изкарвате повече пари в обявата е дадена инфо че може да заработвате едни допълнителни 10 часа на седмица.
Може и по-вече, но това "и по-вече " фирмата не е в състояние от сега да ви гарантира - ще зависи от колич. работа при необходимост "

Така че погледното от моя гледна точка /не желая ,с която ,никой да ангажирам / е че батко ви ВорГригоров е прав за 4асовете .

Но като цяло разговора тръгна в руслото за работа - коли4ество работа и парични стафки на час ,.................. разговор при който цитирам в случая ,Батето:
" Poddarjam mnenieto ,4e tam v momenta ima po ve4e rabota i zapla6taneto e po visoko....... "

тоест , пейстнатото /като обяви / от мене , Е В ИЗРАЗ НА ПОДКРЕПА НА БАТЕВОТО МНЕНИЕ .
Батето , за мен , е АБСОЛЮТНО ПРАВ , - има работа и не само има работа ами има ама много работа , и то толкова, че чак ми писна да гледам по-улици и здания табелата : 'нау хаиринг ' "аплай уит ин - ол пост авейлабъл" и т.н.

А по въпроса кой кво го компенсира или не го компенсира кой кво го кефи или не го кефи ...................
- всеки си знае САМ ЗА СЕБЕСИ И ДА СИ МУ ПРАВИ СМЕТКАТА .
Айде със здраве на всички , аз мисля ,че допринесох нещо към форума като споделих това което виждам - така както го виждам по - отношение на Калгари и работата.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Za nisko kwalificirani raboti, sigurno Alberta e naj-dobroto mjasto w Kanada. Za wisoko kwalificirani s zaplati nad 60k opredeleno Montreal e mjastoto za zhiweene, naj-weche zardi cenite na nedwizhimi imoti... Tuk za 400k si wzimash waterfront property da si parkirash jahtata otpred, a w Kalgari za sashtata suma nadawash za kashta izpolzwana za grow op...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

Lub0 написа:Za nisko kwalificirani raboti, sigurno Alberta e naj-dobroto mjasto w Kanada. Za wisoko kwalificirani s zaplati nad 60k opredeleno Montreal e mjastoto za zhiweene, naj-weche zardi cenite na nedwizhimi imoti... Tuk za 400k si wzimash waterfront property da si parkirash jahtata otpred, a w Kalgari za sashtata suma nadawash za kashta izpolzwana za grow op...
Е това за 400 000 за къщта дето са глeдали марихуана в нея беше горе долу вярно преди 5 месеца. Нещата се поуталожиха малко с пазара на къщите и за 400 000 можеш да си купиш 1300 aq.ft с developed basemant и гараж.
:D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Za prav pat 6te izrazq saglasieto si s mnenieto na Lubo v publi4noto prostranstvo.
Alen Vid napravi taka ,4e v novata provinciq na vmesto 212d/ako tova ti e kriterij/.v po ve4e na mesec da ti ostavat 2 hilq 212 i go spodeli s nas ,a nie 6te po4erpim.
VorGrigorov ima edna mnogo hubava balgarska pogovorka -;po drehite posre6tat i po uma izpra6tat; ,taka ,4e ako ima6 edna naistina hubava ,umna i prekrasna jena do sebe si ne q vodi v magazina na Parcalkovcite Uinars ,a razvarji malko kesiqta.E ,ako sa ti dostata4ni dohodite razbira se. :wink:
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

Bate, prez liatoto biahme s jenata v Goliamata iabalka i az reshih da ia iznenadam s neshto izkliuchitelno koeto da obleche na zashtitata na Ph.D. to si.

Zavedoh ia (po savet na kolejkite mi, az ne razbiram ot jenski drankulki) v magazina na Blanik niakoi si, spored tiah tova bili nai-hubavite obuvki vaobshte i vsiaka jena iskala da ima pone edin chift. Ne biaha loshi naistina, no niakoi stigaha do 2K amerikanski. Momichetata me biaha predupredili za tsenite. Kazah na moiata da si izbere, a tia me pogledna kato kogato prepia i milo izguguka, che predpochitala da i kupia profesionalen treadmill. Koeto v kraina smetka mi izleze po-skapo, no...

Da reziumiram - dohodite mi kategorichno ne pozvoliavat da ia oblicham i obuvam ot glavata do petite s dizainerski drehi, no pak za shtastie i tia smiata che da se dadat 1300 CAD za obuvki ne e normalno, dori ako gi imash.

I sled kato govorim za dohodi: s 18 na chas, pesteiki za hotelche, chovek moje li da si pozvoli da pazaruva v Winners? ;-)
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Lub0 написа:Za nisko kwalificirani raboti, sigurno Alberta e naj-dobroto mjasto w Kanada. Za wisoko kwalificirani s zaplati nad 60k opredeleno Montreal e mjastoto za zhiweene, naj-weche zardi cenite na nedwizhimi imoti... Tuk za 400k si wzimash waterfront property da si parkirash jahtata otpred, a w Kalgari za sashtata suma nadawash za kashta izpolzwana za grow op...
За тази цена трябва да е нещо супер-смотано с вид към някоя малка рекичка. Не дразни хората с такива цени, че напоследък съм болна на тема waterfront property, но цената на средни къщурки към големите езера отива към милион. :roll:

А батето аз не знам какво негодува срещу Уинърс. С такава заплата и Уинърс би трябвало да му е скъпо. :lol:
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Canada

Мнение от hullboy »

Zdr.

Hullboy otdavna vizda ot terasata si sastoto koeto vizda i prime ministara na Canada a imenno waterfront. Bez da mu se nalaga da hodi po Alberta ili drugi provintsii v Canada
Stephan Haprper zivee tochno ot drugata strana na rekata dori toi e tam samo za 4 ili 8 godini, moze i po malko ako go butnat librealite. :)

Veche izpratih dvama J. Cretien, i Paul Martin :)

Hullboy
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

Joy написа:А батето аз не знам какво негодува срещу Уинърс. С такава заплата и Уинърс би трябвало да му е скъпо. :lol:
Joy, bateto ne pazaruva nikade, zashototo niama vreme ot diplene na spesteni pachki i presmiatane kolko sa mu ostanali ot 800te dni.

Mechkata mai ne e broil skoro. Da se vkliuchim i nie v broeneto? :dent:

I sled kato bateto tsitira balgarski pogovorki i az da tsitiram edna:

'Tsarvuli niama, gaida kupuva' :idea:

:beer:
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Canada

Мнение от hullboy »

Zdr.
Tsarvuli niama, gaida kupuva'
Kak da njama choveka. Toi e kupil polovinata gaida ( zemjata ) sega ostava drugata polovina i strunite :)

Hullboy
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Joy написа: За тази цена трябва да е нещо супер-смотано с вид към някоя малка рекичка. Не дразни хората с такива цени, че напоследък съм болна на тема waterfront property, но цената на средни къщурки към големите езера отива към милион. :roll:
Njama ezera na St Lowrance prowerih samo laval i okolo west island, sigurno ima dosta po-ewtini po na zapad, na iztok ili pak na sewernijat/juzhnijat brjag na rekata. Kashtite sa obiknowenni, njama nishto specialno:


http://www.mls.ca/PropertyDetails.aspx? ... ID=4633873
http://www.mls.ca/PropertyDetails.aspx? ... ID=4793014
http://www.mls.ca/PropertyDetails.aspx? ... ID=4931054
http://www.mls.ca/PropertyDetails.aspx? ... ID=5022801
http://www.mls.ca/PropertyDetails.aspx? ... ID=4724651
http://www.mls.ca/PropertyDetails.aspx? ... ID=5121727
http://www.mls.ca/PropertyDetails.aspx? ... ID=4948006
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Njama ezera na St Lowrance prowerih samo laval i okolo west island
Разширенията на реката ги наричат езера- най-голямото Lac St- Louis е най-скъпо като място. Малките протоци между Лавал и големия остров или Лавал и Рив-Нор не се броят. Със същия успех два пъти по-евтино и по-голямо ще си купя на река Шатоге. :D Дори от тази страна на реката в Лери, с излаз на езерото цените са страшни, въпреки, че няма канализация. Това което си намерил или е на такъв проток, или е супер-малко и смотано. Освен може би Иль Перо, но това вече е супер майна си райна бе, Любо! :roll: Не че е зле, но до центъра час и половина не ти мърдат. :roll: Да, и в Иль Перо също няма канализация. :roll:
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

Хехе, не знам за Хълбой и Стивън Харпър, но Mr. Geek още от първия ден на скромния си имигрантски живот се наслаждава на тази гледка:

Изображение


:P :lol: :beer: :beer: :beer:
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

e Joy, pak goworish bez da razbirash, rekata w Shatoge, osobenno edinijat pritok, izobshto ne e plawatelna, goworihme za towa kade shte si slozhish jahtata na Il pero ima kanalazicja i se stiga do centara po-barzo otkolkoto ot shatogi :) Eto tazi kashta deto sam pokazal tuka pak e w centara na ostrowa 20 min s wlak ot downtown:

http://www.mls.ca/PropertyDetails.aspx? ... ID=4793014

Sledwashtijat pat proweri predi da pishesh ;)

MrGeek, goworime za kashti ne za apartamenti...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Заключено