Toronto,Montreal- ne se lajete !!! Go to WEST!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Az pak da se izkaja po temata-Tc,tc,tc,Tu Bi Great,Big ,Bad Rednek Kantri of Albarta and ol pipal ui4 living dea. :D :D :D
alen vid
Мнения: 418
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 10:12 am
Местоположение: sofia

Мнение от alen vid »

Marginal39 написа:
alen vid написа:
pipon написа:razpravqt che iz calgari i edmonan imalo mnogo bachkane shtoto gi sabirali dvete sela
Не ги слушай кви ги дрънкат - работа нема никва , наемите са скъпи,улиците са си още от пръст , а в това дето местните му викат : Даун таун , - сграда по-висока от 4 етажа нема .
Ti pa ot Sofeto kak razbra kvo e polojenieto v " EDMONAN " & " CALGARI " ???
:beer: :beer: :beer:
Ми лесно бе, оглеждам се около мен , и кво да видя - в Калгари съм,
даже още по-лесно ; - хващам влакчето 202 и слизам директно в центара на Калгари .
Ако те интересува нещо конкретно за вилъ дю Кебек - мога и за него да ти по разкажа.
:D :D :D :beer: :beer: :beer:
kura
Мнения: 21
Регистриран на: Съб Окт 28, 2006 8:57 pm

Мнение от kura »

Ostavi gi brato,nie pone imame ve4e opit(ti v "vevikata provincija"Qebec nie tam i Toronto,ama javno ponjatieto potrebitelska ko6nica,ne vaji za njakoi ili ne go razbirat .V njakoi otno6enia Pipon e prav,mi to jivota ne e samo rabota ,spane i visene v trafic.Pove4eto moi kolegi ,ingeneri,soferi i nai ve4e stroiteli vsi4ko zamina na zapad,ni6o 4e njakoi bg se pravi na po canadec ot mestnite.Gledaite gi kakvo pravjat ,te imat po dobar uset za pazara.GO to WEST>
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Мнение от some »

Pishka, vav Vankuvar ne se li govori Kitajski be?
:)
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Go to West,ama nanajci.Brato bqh v Albarta za 6 meseca i otnovo se varnah v la bel provans.Poddarjam mnenieto ,4e tam v momenta ima po ve4e rabota i zapla6taneto e po visoko ,no ne 4ak tolkova za da kompensira po niskata cena na jivot sravnimo s La bel provans.Vednaga ti davam primer,az rabotq kato 6ofior v Mtl. za 18d. na 4as,v Edm.pla6tat 1,2 dolara po ve4e/za spravka www.vitevitevite.com i www.edmontonsun.com/,no tiq dva dolara v plus pla6tat cenata na po skapoto proparti,rent,zastrahovki na koli ,qdene piene ,detski gradini i o6te kup ejednevni razhodi.savsem drug e vaprosa ,4e tam jivotat se ograni4ava v tiq 3 ne6ta qdene ,ba4kane i srane za razlika ot tuk Civilizaciqta/La Bel Provans/ kadeto ima kup zabavleniq stiga da moje6 da si gi pozvoli6.
Tova da go znae6 ot 4ovek s ekspirians i aide kato napravi6 pa4kata i ti pisne da se dviji6 sred redneks i drogirani indianci Go To East. :D
kura
Мнения: 21
Регистриран на: Съб Окт 28, 2006 8:57 pm

Мнение от kura »

Bate ti me kefi6 iaz te uvajavam,mani gi kvo ti govorjat prost shofer i t.n.,tova e edna ot dobre platenite i vinagi tarseni profesii v severna amerika,taka 4e tarikat si ti.Znae6 4e s 4-5 godini seriozno ba4kane zahapva6 kash proparti ,a ne kato njakoi balaci izplastat po 20 g i treperjat cjal jivot.Dobre 4e e Bobi ot placata Kot de Nej da gi lekuva s blaga rakia.No trjabva da gleda6 malko s perspektiva .....,Qebec zamira kato cjalo,zasto li?Koi 1-2 do 5 g,pove4eto se iznasjat ot tam-tap frenski nacionalizam,abe tapi par4eta sa si Qebetata...
alen vid
Мнения: 418
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 10:12 am
Местоположение: sofia

Мнение от alen vid »

--------------------------------------------------------------------------------


2446535 Delivery driver
$18 to $24.19/ Hourly, 45 hours, Other Benefits Edmonton South, AB 2006/10/30

--------------------------------------------------------------------------------


2446539 Delivery driver
$16 to $23.6/ Hourly, 40 hours Edmonton North, AB 2006/10/30

--------------------------------------------------------------------------------



Page : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next >>

В Едмантън цените на наемите са Бате ,точно толкова скъпи колкото и в Кебек , аз нямам кола но мои приятели плащат тука 59 долара на месец застраховка, храната е точно толкова скъпа колкото е в гр Квебек /пазя си бележките от пазаруванията и тук и там /
alen vid
Мнения: 418
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 10:12 am
Местоположение: sofia

Мнение от alen vid »

Advertisement number: 2421975
Title: Delivery truck driver (Class 1 Tractor Drivers Needed) (NOC: 7414)
Terms of Employment: Permanent, Full Time, Day
Salary: $50,000.00 to $60,000.00 Yearly for 50 hours per week, Bonus, Other Benefits
Anticipated Start Date: As soon as possible
Location: Calgary South East, Alberta (5 vacancies )
Skill Requirements:
Education: Some high school
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

Alen, obiavata e za klas 1 - t.e. tiradjiite. Bateto sigurno niama clas 1 zashtoto ako stoi s klas 1 na 18 na chas... :roll:
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Ia sega malko aritmetika ,uj umni glavi pak ne mogat da smqtat. :D
Godi6no 50000 :na 12 meseca = 4166 mese4n0 :220 4asa/50 na sedmica / = 18,93 na 4as.
Taka se zapo4va rabota v nova firma s 18,93 ,sled 3-6 meseca si na 20,93 ,sled godina na 21,93.Ot tuk e i razlikata m/u 50K i 60K ,koito sa anonsirani v obqvata.
Da si doidem na dumata Kebek s/u Albarta,pone 6to se otnasq za moq bran6.V Albarta e praktika da se pla6ta na pai 4ek sas vsi4kite udrajki i mnogo rqdko se namirat kompanii ,4iqto politika e da pla6tat na inkorporeited ,dokato v Kebek e obratnoto ,kompaniite predpo4itat da pla6tat na inl. i ink sa bienveniu.
Pak malko aritmetika ,da vzemem za primer gore poso4enata zaplata ,ako q izkara6 v Albarta na pei 4ek v djoba 4isto 6te sloji6 okolo 3000 ,ako pak si q zarabotil v Qc. na inkorporeited za poketa ostavat min. 3800 ,zavisi ot poznaniqta i umeniqta na s4etovoditelq.Kato slojim i fakta ,4e v Al. nqma edin balgarin da ti svari rakiq ,a tuk se prodava na vseki agal ,ne blagodarq ,krakat mi nqma da stapi po ve4e v kravarskata provinciq. :D
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Бате, може ли да те попитам тихичко, ти с тези 18 д/час ли мислиш да събираш за хотелче? :lol:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Abe Joy malko sam nedoskif ,a i si zagubih lupite,ako 6a ma pita6 ne6to pitai me s po edar 6rift. :D
Аватар
Igor
Мнения: 423
Регистриран на: Пет Окт 24, 2003 2:19 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Igor »

Joy написа:Бате, може ли да те попитам тихичко, ти с тези 18 д/час ли мислиш да събираш за хотелче? :lol:
Забравихте как изглежда България? Тя е красива - http://nigor.myphotoalbum.com/
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

bateto написа: Godi6no 50000 :na 12 meseca = 4166 mese4n0 :220 4asa/50 na sedmica / = 18,93 na 4as.
Bate, ne sam matematik i smiatam samo s excel, no mi se struva che triabva da napishesh, che delish na 200. :wink:

Osven tova koi e lud da raboti po 50 chasa sedmichno? Standartnata rabotna sedmitsa v Kanada e 35-40 chasa dokolkoto mi e izvestno, sled tova se plashta overtime.

Badjanaka e tiradjia, opredelia se lato 'owner operator' (mislia, che tova znachi, che kamiona e negov, no e varzan s niakakva kompania) i momcheto bichi po 80 hilki na godina conservatively.

Moje da prozvucha malko kato Hull, no ne moga da se vazdarja da popitam kandidat imigrantite:

Ako niakoi bachka 6 dni v sedmitsata po 10h na den (s pochivkite) za okolo 15 CAD chisto i pesti za hotelche realistichno li e na tozi niakoi da mu haresva Kanada, imaiki pred vid che okolo 8 CAD e minimalnata rabotna zaplata i vaprosnia niakoi smiata Winners za magazin za bedniatsi??? :idea: :idea: :idea:
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
Аватар
bbb
Мнения: 360
Регистриран на: Вто Мар 29, 2005 12:55 am

Мнение от bbb »

VorGrigorov написа: Bate, ne sam matematik i smiatam samo s excel, no mi se struva che triabva da napishesh, che delish na 200. :wink:

Osven tova koi e lud da raboti po 50 chasa sedmichno? Standartnata rabotna sedmitsa v Kanada e 35-40 chasa dokolkoto mi e izvestno, sled tova se plashta overtime.
:
alen vid написа:Advertisement number: 2421975
Title: Delivery truck driver (Class 1 Tractor Drivers Needed) (NOC: 7414)
Terms of Employment: Permanent, Full Time, Day
Salary: $50,000.00 to $60,000.00 Yearly for 50 hours per week, Bonus,
Стойте далече от прожекторите.После ще е късно. :) :) :)
Заключено