Toronto,Montreal- ne se lajete !!! Go to WEST!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Джоанке какво не разбра? Каква къща? Единия няма нищо и да мечтае не смее- другия с малко апартаментче макар и с хубав изглед. Пак се обърка нещо с неплатежоспособни клиенти. :lol: Язък за хубавото име на фирмата, Джоанке! Ако работех с теб да сме се разорили преди да започнем. :lol:
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Canada

Мнение от hullboy »

Zdr.

Veche se chudja dali MrGeek moze da chete
Хълибой твърди, че щял да го продаде,
Takova nesto Hullboy nikade ne e pisal.

MrGeek kazi mi edna prichina zasto da prodvam nesto koeto se tarsi za naem pri tova na visoka tsena? Godinite si minavat imota se izplasta i kato se pensioniram ste imam dopanitelna pensja ot tozi imot plus ste ostane za moite detsa za razlika ot pensjata kojato spira v momenta v koito si otides.
Hullboy njama problemi da izvadi nov ( drug ) downpayment za sledvastia imot bilo to i v Ontario
унищожение на Ванкувър
Hullboy ne govori za tsjal Vankouvar, a za kasta namirasta se na brega na okeana.
eto orginalnia text
vazmonzost imota da se okaze pod vodata sled 10 godini
Njama li koi da objasni na MrGeek che ima i takav dohod ot davane pod naem.
Vprochem toi oste dalgi godini moze da se okaze v roljata na naematel i da izpitva njakakovo prezrenie i omraza kam hazaite poradi nevazmozostta na zakupuvane na sobstven imot vav Vancouver.

Hullboy
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Canada

Мнение от MrGeek »

hullboy написа:...
MrGeek kazi mi edna prichina zasto da prodvam nesto koeto se tarsi za naem pri tova na visoka tsena?
Хълибой продължава да си мечтае, че ако Кебек се отцепи, ще продължи да събира високи наеми. Това Хълибой нарича "предприемачески дух" и с него създава бизнес. :rotfl:
hullboy написа: Vprochem toi oste dalgi godini moze da se okaze v roljata na naematel i da izpitva njakakovo prezrenie i omraza kam hazaite poradi nevazmozostta na zakupuvane na sobstven imot vav Vancouver.

Hullboy
Хълибой почва вече откровено да злорадства, без изобщо да е наясно с конкретната ситуация. Това ще да е страничен ефект от "предприемаческия дух". :lol: :rotfl: :rotfl:
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Последните страници ги минах на диагонал и честно казано не прочетох всичко, обаче,понеже държа на справедливостта (това сега е съвсем сериозно, не се бъзикам), държа да отбележа, че имота на Хълбой освен, че е в Квебек, се намира и в Капитал сити ария, та надали ще му се промени съществено цената, ако Квебек се отцепи. Столичната община подлежи на малко по-различни разпоредби и правила и е по-зависима от правителството, както териториите, а не от провинцията. Само се управлява от провинцията, в която попада, но това надали ще продължи, ако провинцията се отцепи от държавата.
Let it go...
Аватар
Joana
Мнения: 1434
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:00 pm

Мнение от Joana »

Дотук разбрах следното - първо, че Квебек щял да се отцепва (и това щяло да стане, докато аз съм в Канада), второ, че някакво цунами щяло да се развихри около Ванкувър (пак, докато аз ходя из тези територии). На мен тези разкрития изобщо не ми харесват, затова ще помоля Стони да поизмести малко земната ос или да размести полюсите (каквото там си хареса), така да ги завърти около мене, че аз да се окажа на най-безопасното място, без стръкче трева в устата. :shock: 8) :wink:

Другото, което разбрах е, че снимковият материал, предоставен на широката публика, не показва къщите на Хълбой и Гийка. А аз така да се заблудя! Джой, благодаря ти. В такова заблуждение бях изпаднала, че даже написах писмо до България - цитирам: "Идвайте. Бизнесът е тука. Стига се мотахте по това Черноморие." Леле - добре, че визите се позабавиха. Какви ли обяснения щях да давам - ако имах време за обяснения, де. Щото, нали знаете - бизнес. Времето е скъпо - работа трябва да се върши, кой ще чака да си пишеш книжки. Благодаря ти, Джой. Благодаря ти - така си бях развихрила фантазиите относно големите мангизи. Че даже и съветникът ми, който се е запилял някъде (я в Отава, я във Ванкувър - по проучване, де - всеки път така обяснява), не би могъл да ме предпази. И аз нали знаеш, жена - съзрях лесни кинти и си казвам: "Ей сега ще става каквото става. Осезателно дръпнах." Ама не би, да му се не види. Заради тия двамата фантазьори. Само да ми паднат. :wink: :lol: :shock:

Чаровни усмивки,
Joana
"... и аз открих свободата, дивата соколова свобода, която ме остави без дъх, сякаш пред мен се откри един живот с вятър, слънце и гонени от вятъра облаци, живот, за чието съществуване не бях и подозирал." "Сенки в рая", Ремарк
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

ОК. Този път Хълибой отърва кожата поне като принадлежност към държавата. Аз продължавам да се съмнявам, че цената на имота (респективно наема от него) ще остане същата при положение, че "далаверата" се смени, но както и да е. Нека Хълибой да тържествува, ние заблудените ще си топим краката в океана и ще го чакаме да ни залее. ;) :lol: :rotfl: :beer: :beer:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

vnimavaite dpkato gi topite da ne hvanete nqkoi revmatizam :D
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

ох, много готина тема, умрях от смях :lol: :lol: :lol:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Canada

Мнение от hullboy »

Zdr.

Kam MrGeek

Vizdam che pochvs da shvastas, no ne savsem zastoto osven poznanja po PC se iskat i poznanja po ikonomika.

Dali ste padne tsenata na imota i na naema ne e tolkova vazno kogato ne prodavas a davas pod naem.
Edinstvennoto vazno nesto e kolko hljaba ste moga da si kupja s naema kogato Quebec eventualno se otdeli.
Ako moga da si kupja 500 hljaba ili poveche za men nisto ne se e promenilo.

Ako tsenata na kasti, naemi, trud, materiali padnat ste padne i tsenata na hljaba.
Nali tozi hljab ste se proizvezda v Quebec, s trud polozen ot hora v Quebec, s tok na Quebeski tseni,
prodavan v Quebeski magazin.

Hullboy
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Canada

Мнение от MrGeek »

hullboy написа:Zdr.

Kam MrGeek

Vizdam che pochvs da shvastas, no ne savsem zastoto osven poznanja po PC se iskat i poznanja po ikonomika.

Dali ste padne tsenata na imota i na naema ne e tolkova vazno kogato ne prodavas a davas pod naem.
Edinstvennoto vazno nesto e kolko hljaba ste moga da si kupja s naema kogato Quebec eventualno se otdeli.
Ako moga da si kupja 500 hljaba ili poveche za men nisto ne se e promenilo.

Ako tsenata na kasti, naemi, trud, materiali padnat ste padne i tsenata na hljaba.
Nali tozi hljab ste se proizvezda v Quebec, s trud polozen ot hora v Quebec, s tok na Quebeski tseni,
prodavan v Quebeski magazin.

Hullboy
Ooooo, гениални Хълибой. Ние простите познавачи на PC се прекланяме пред проницателната ти икономическа мисъл! Изображение

:lol: :rotfl: :rotfl:
kura
Мнения: 21
Регистриран на: Съб Окт 28, 2006 8:57 pm

Мнение от kura »

A pak mene me boli cura za va6ite kasti i kompleksi,kakvoto i da imate 4ovek rano ili kasno otiva na edno i sasto mjasto..... :idea: ,taka 4e jiveite si jivota i badete pi4ove :wink: Nali taka Joanke....? :wink:
Аватар
Joana
Мнения: 1434
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:00 pm

Мнение от Joana »

Така, така, пич... Ама може пък ние с теб да не ги разбираме тия работи. :wink: Може хората да са се уредили с постоянни договори, не с временни - като моя. :lol: Може също да си имат специални клаузи относно придобитото имущество. :lol: Откъде да знам - привилегии всякакви. :lol: :shock: :rotfl:

Чаровни усмивки,
Joana
"... и аз открих свободата, дивата соколова свобода, която ме остави без дъх, сякаш пред мен се откри един живот с вятър, слънце и гонени от вятъра облаци, живот, за чието съществуване не бях и подозирал." "Сенки в рая", Ремарк
kura
Мнения: 21
Регистриран на: Съб Окт 28, 2006 8:57 pm

Мнение от kura »

A Joanke i az sam s postojanen,ama tova ne me valnuva,dreme mi na nika... :wink: Az si razpuskam ,opitvam se da vodja normalen jivot,trenirkam si ,porabotvam sjadam si po kafenca i t.n.,kato v Sofeto,Da ne sam lud da garbja kato magare cjal jivot,za kasta i (super) kola,to s mnogo kinti vseki moje da zabiva po nesto ... :wink: ,nomera e s malko na da go pravi6 pove4e ot tija s mnogoto...,da znae6 togava mnogo gi e jad....,i po4vat kompleksite sas skapite kasti i t.n.Znae6 li imam dosta prijatel4eta v BG s kinti,ama grozni i prili4at na njakolko jivotni ednovremenno...... :wink: ,goljama rabota.Ako si gotina kato nika nama problemi ,vsi4ko ste se naredi,i ste bade O,k :D
Заключено