Toronto,Montreal- ne se lajete !!! Go to WEST!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Canada

Мнение от hullboy »

Zdr.

Kam filipne

Davam be davam da se izkazvash.
Samo se strahuvam posle osven krizte, rbotodatelite rasisti da ne obvinish i globalnoto zatopljane za makite ti v Canada.

Kam VorGrigorov

Az na Ivet ne se uchudvam che iska da ide njakade drugade. Ako se varnes malko nazad vav Foruma ste vidish che iskase i vav Fort McMurry da hodi, ama bateto ja razubedi, sega gledam kam Vancouvar i se hodi, moze pak da e prigotvila 2.7 mil. de da znam.

Hullboy
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

VorGrigorov написа:
Ivet написа:VorGrigorov, не виждан нито една причина човек, бил той нов или стар емигрант да не се стреми към къща като горната. Ако тебе те влекат бедняшките квартали - дерзай, ама не карай и другите да имат евтини мечти. :wink:
Stremeja e hubavo neshto, Ivet, no prekomernoto vitaene v oblatsite porajda postoianna neudovletvorenost i depresii.

Neka badem realisti - 99 % ot balgarskite imigranti nikoga niama da jiveiat v kashta ot polovin milion, da ne govorim za neshto poveche, zatova i mi se struva, che ne biva chak pak tolkova da barchim noc na kashtite opisani ot Joy kato malki, smotani i na potok. Ne sa tolkova loshi, uveriavam te. Govoria ot lichen opit! ;-)
Ами реалисти сме си бе Григоров! Както се купува панелен двустаен апартамент на Сухата река за 100 хиляди с доход под средния за България, няколко пъти по-лесно се купува къща за 400 хиляди с доход над средния в Квебек. Кое не му е достъпното? :D Или да си напомняме какво е "средно" за тук и там?
Ааамаха! Тамън да питам Любо къде се карат шофьорски курсове за яхти. :lol: :lol:

Любо, взимам си думите назад за канализацията на Иль Перо. :oops: :oops: Проверих и си прав. Но пътя с кола сутрин в трафика до Кот Вертю по 40-ката е 1 1/2 ч. и не по-малко. :lol: Обаче да знаеш, това му е единствения кусур-готова съм да се прежаля заради гледката към езерото. :roll: :D Взех да го харесвам. :lol:
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Canada

Мнение от filipne »

hullboy написа:Zdr.

Kam filipne

Davam be davam da se izkazvash.
Samo se strahuvam posle osven krizte, rbotodatelite rasisti da ne obvinish i globalnoto zatopljane za makite ti v Canada.


Hullboy
Аз не ! Ама ти какви катаклизми вещаеш , никак не подхождат на ведрия ти позитивизъм.

Ми то икономически кризи и расизъм в Канада няма (супер държава си е това - никакви кризи, те са за тъпите американци ) . Има само цунами, залети брегове в резултат на глобалното затопляне и прочие свободни съчинения.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

hullboy къде видя да съм написала, че във Ван искам да ходя? :shock:

Няма такова нещо! Моля ти се, не си съчинявай..... :twisted:

Гобралтар, Гибралтаааар..... :lol: Там и без покрив ще мина. :rotfl:
Let it go...
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Lub0 написа:Joy ;)

http://www.ynotsailing.com/
Еее, то по-евтино от шофьорски. :D Е ще ходим някой ден на риба край къщичката ми! :lol: Ти нали си рибар? То май друго освен щука в тази мръсна река не се лови, ама карай. :lol:
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Canada

Мнение от MrGeek »

hullboy написа:Zdr.

Kam MrGeek
Хълбой, не си ли задаваш този толкова сложен от икономическа гледна точка въпрос, защо тук цените са доста по-високи от монреалските?
Zastoto pazara e izkriven s drugi dumi ne e realen.
Zastoto ima statistiki koito sochat che samo 20 % ot zivustite vav Vankuvar ste mogat njakoga da si pozvoljat sobstven dom.
Da ti kaza li kolko e tozi % v Ontario ili Quebec?
Zastoto imate ne raven start s kitaitsi doshli s pari ot Hong Kong.

Kogato Hullboy dava akal na saforumnitsi da si kupjat biznes za 30 - 40 000 dolara go prastat da si meri temperaturata, kogato obche MrGeek vi govori za 2.7 mil. za kasta vi se vizda normalno.

Kam Ivet

V Ottawa moze da ne e raja na zemjata no vav Vankuvar ste ti se vidi ada na zemjata kato trjbva da si kupuvash imot

Hullboy
Брех, каква стана тя сега. Пазарната икономика в Канада, за която Хълбой толкова говореше надълго и нашироко се оказа в същност изкривена. Аз съм тотално объркан. :roll:
Освен това Хълбой говореше за качеството на живот, което струвало пари. И това се оказа нещо, което Хълбой явно напоследък е "преосмислил".
Бедни ми бедни Хълбой. Защо не вземеш да дойдеш тук с мисионерската задача да отвориш очите на толкова много заблудени душици. Особено на онези американци, дето идват от места с два пъти по-ниски цени от монреалските. Така определено ще наваскаш с недостигащите ти милиони и ще извършиш едно филантропско начинание (а може и паметник да ти издигнат). :lol: :rotfl: :rotfl:
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

Joy написа: Ами реалисти сме си бе Григоров! Както се купува панелен двустаен апартамент на Сухата река за 100 хиляди с доход под средния за България, няколко пъти по-лесно се купува къща за 400 хиляди с доход над средния в Квебек. Кое не му е достъпното? :D Или да си напомняме какво е "средно" за тук и там?
Joy, kakvo se kupuva v Bg i za kolko ne znam i ne me interesuva.

Chudia se ti naiasno li si kakav semeen dohod se iziskva za morgidj ot 400K?

Mai shte triabva da napravish i maja ti meditsinska sestra, ako shte iskash i iahta. :wink:
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

VorGrigorov написа: Joy, kakvo se kupuva v Bg i za kolko ne znam i ne me interesuva.

Chudia se ti naiasno li si kakav semeen dohod se iziskva za morgidj ot 400K?

Mai shte triabva da napravish i maja ti meditsinska sestra, ako shte iskash i iahta. :wink:
Е що да не те интересува? Те цените още ще растат, а заплатите грънци, но от това народа няма да спре да купува. Ако толкова ти е интересно КАК, по-добре питай тях как стават тези номера, защото е доста по-нереално. А за мъжа ми хич не се вълнувай- професията му е по-доходна от моята-да е жив и здрав!
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Canada

Мнение от hullboy »

Zdr.

Kam MrGeek
Брех, каква стана тя сега. Пазарната икономика в Канада, за която Хълбой толкова говореше надълго и нашироко се оказа в същност изкривена
Tam pishe pazara ( ima s v predvid pazara na nedvizimi imoti vav Vancuvar).
Nikade ne pishe pazarna ikonomika v Canada.
Obarkan si zastoto ne chetes vnimatelno.
Vzemi se saberi s Aries ili ne pomnja koi beshe ot Vancuver. Moga da namerja tozi posting. Stavashe duma za ap. v koito sanarodnik zieveel pod naem za 1000 CAD na mesets. Tragnal da kupuva sastja tozi apartament i kato smetnali kolko trjabva da plasta kato zaem, lihvi, danak sgrada, condo fee. stanalo nad 2000 CAD na mesets za da zivees v sastoto v koemo mozes da zivees i za 1000 CAD. pri tova sas 20 - 30 000 CAD down.
Razbirash li sega kakvo oznachava izkriven pazar ili oste ne razbirash.
Ela i mi pokazi takav ap. v Ottawa ili Montreal.

Ne razbiram kakvo iskash da kazes v dolnata chast na tvoja posting. Bi li objasnil.

Kam Joy
Както се купува панелен двустаен апартамент на Сухата река за 100 хиляди
Joy ti lolko apartamenta si kupi v Suhata reka za 100 000 sas zaplata kato meditsinska sestra?
Poneze sme goljami kupuvachi na ap. za 100 000 vsichki sme tuk v Canada.
Joy obadi mi se kato si kupis kasta za 2.7 mil. v Canada sas zaplata kato meditsinska sestra.
Az ste ti donesa vino za 1000 dolara butilkata za da imam chesta da go izpiem zaedno v kastata za 2.7 mil.

Hullboy
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Canada

Мнение от MrGeek »

hullboy написа:...
Ne razbiram kakvo iskash da kazes v dolnata chast na tvoja posting. Bi li objasnil.
...
Ми бизнес за милиони бе Хълбой, как така не го виждаш? Айде сега, срамота направо. :lol: :rotfl: :rotfl:
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

MrGeek, ще ми подариш кащурката, нали? Кво са за теб 2,7, а? Па ако можеш и Гибралтар да го попреместиш до къщурката, цена няма да имаш! Ти и сега нямаш, де! :D Остави го Хълбой, той твойте милиони не мож ги види, нещо му е зациклила фат таблицата. :mrgreen:

Много насериозно се вземат Хълбой и ВорГригоров, как не разбраха, че от 3-4 страници насам само се бъзикаме, не знам. :lol:
Let it go...
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

Ivet написа:MrGeek, ще ми подариш кащурката, нали? Кво са за теб 2,7, а? Па ако можеш и Гибралтар да го попреместиш до къщурката, цена няма да имаш! Ти и сега нямаш, де! :D Остави го Хълбой, той твойте милиони не мож ги види, нещо му е зациклила фат таблицата. :mrgreen:

Много насериозно се вземат Хълбой и ВорГригоров, как не разбраха, че от 3-4 страници насам само се бъзикаме, не знам. :lol:
Ивет, ще ти я подаря естествено, аз вече смятам да си взимам по-голяма на един самостоятелен остров, дето го подливат цунамитата през седмица. Едно малко счетоводно уточнение - къщата е за $27 милиона. ;) :lol: :beer: :beer:
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Ааа, знам аз за твойта нова къща! Нали ми прати покана! :dent: Няма да се разсърдиш, ако я разглася, нали? :wink:

--->Поканата<---
Let it go...
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

Ivet написа:Ааа, знам аз за твойта нова къща! Нали ми прати покана! :dent: Няма да се разсърдиш, ако я разглася, нали? :wink:

--->Поканата<---
Не, не се сърдя. Поканата е за всички, с изключение на Хълбой (той се страхува от цунамита и урагани). ;) :lol: :rotfl: :rotfl:
Заключено