3 meseca v Montreal

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Krassima
Мнения: 132
Регистриран на: Пон Ное 21, 2005 10:08 am
Местоположение: Montreal

3 meseca v Montreal

Мнение от Krassima »

Zdravejte vsichki! Vcluchvam se 3 meseca sled kato pristignah v Montreal. Iskam da pojelaja kusmet na vsichki, koito sa reshili da idvat i da gi posuvetvam da uchat i angle, zashtoto tuk naistina si triabvat i dvata ezika:)
QUI VIVRA, VERRA
Аватар
toro40
Мнения: 245
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 7:19 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от toro40 »

Пиши повече как сте, как се чувствате?
ВЧЕПЕТЛЕНИЯ :wink:
Как е бойния дух :D


Поздрави и много късмет
19.05.2009 - DCS Vienne-за 2ри път
04.06.2009 - Accusé de réception
30.07.2009 - CSQ - без интервю
02.02.2010 - Документи Букурещ
22.02.2010 - Баркодове
17.03.2010 - Формуляри Медицински
=======
Светльо, Вики, Кари и Емо
Варна
Аватар
Krassima
Мнения: 132
Регистриран на: Пон Ное 21, 2005 10:08 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Krassima »

Ami tuk e hubavo za tezi koito sa ot 2-3 godini:) Za men oshte e period na svicvane i orientacia, nie lichno veche uchim, a mug mi i raboti sled school. Naskoro si govorehme s nego che ako triabva da minem otnovo putia do tuk - dori samo purvite 3 meseca - az lichno ne bih go povtorila tova uprajnenie:) chestno, ima si dosta trudnosti i te razbira se produlgavat, no sega e poveche take it easy! Taka kazvat horata sled 5 godini:) Koe tochno vi e naj-interesno, vupreci che neshtata ne mogat da se prerazkagat, triabva da se usetiat i vidat
QUI VIVRA, VERRA
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

Е не6то много писимисти4но зву4и6 - а са минали 3 месеца - не така :) .
То сега би трябвало да сте в розовия преиод- периода на накефването от преселението. :D

То после 4овек като разбере 4е със смяната на място то нисто кои знае какво не е станло и 4е на новото място състо си има достата4но проблеми -тогава какво сте правите а?
PERO
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Сеп 02, 2003 7:01 am
Местоположение: Mtl
Обратна връзка:

Мнение от PERO »

Montreal e numero uno. za poschti tri godini mi svetna. Nema shtatite nema Evropa. Ako ste doshli za kinti shte se uzorite ma mai i tuka stava.
ninaLILA
Мнения: 93
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:48 am
Местоположение: BC

Мнение от ninaLILA »

TARpenie i stiskaite zabi,parvata godina vinagi e trydno,imam mnogo priyateli po sveta i vsichki zvuchaha po edin i sashti nachin prez parvite meseci,mislete si che vsichko e za dobro i che tova e normalno ,i po-dobroto naistina predstoi.pozelavam vi uspeh i ne se predavaite, :D
zmeikinq
Мнения: 13
Регистриран на: Съб Окт 14, 2006 8:12 am

Мнение от zmeikinq »

Е ама как само звучи,аз си мислех че да се стигне до Монреал е най-трудното пък то ще излезе ,че като си там ще е по -тежко, така ли е?аз лесно се приспособявам ,но това с големите разтояние ме безпокои много.Как стои там въпроса с придвижването,отнема ли доста време?
Аватар
Krassima
Мнения: 132
Регистриран на: Пон Ное 21, 2005 10:08 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Krassima »

Ne zabraviajte che vseki ima svoia istoria i tia nikoga ne se povtaria:)
Pravi ste - shte ni bude po-trudnichko purvata godina, dokato uchim i vzemem tukashna diploma za da si potursim po-dobra rabota. Ne moga da govoria za vsichki. Niakoi hora ostavat na sosial dulgo vreme i hodiat na COFI- tova sushto e variant, no nie poiskahme sosial predi da sa minali 3 meseca, a imahme pari samo za 1 naem i ni otkazaha, zatova sega uchim i mislim che e dobre ako vzemem stipendii. Za transporta - da, razstoianiata sa po-golemi, no transporta i ureden. Az lichno ne haresvam metroto, zashtoto vutre e mnogo goreshto i mi e podtiskashto i kato vlezesh ot mnogo studeno na mnogo toplo e gadno. No ako iskash da otidesh do centura i vuobshte po-daleche metroto e naj-udobno. Sega putuvam samo s 2 avtobusa, abcolutno sa redovni po razpisanieto koeto e na spirkata. Vutre e toplo, na men mi haresva. Osven tova horata sme razlichni - naprimer az oshte ne sum svicnala i niama da stane skoro, no na supruga mi mu haresva i se chuvstva dobre, a jiveem po edin i sushti nachin. No tova koeto misleh kogato trugvah ot BG e tochno taka - lipsvat mi priatelite, lipsvat mi horata, koito sa giveli blizo do men poslednite 10 godini- tova ne se zabravia:) Tova e
QUI VIVRA, VERRA
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Krassima, бъдете внимателни със ученето и вземането на заеми.

Заемите се трупат бързо и лесно а се изплашат бавно и трудно.
Местаната диплома не е никаква гаранция за по-добра работа. Може да ви е от полза а може и никога да не ви послужи за нищо. Както се изказа наскоро Lub0 (вещ специалист по въпроса, въпреки, че самият той не притежава местна диплома) "не е важно какви дипломи имаш а какво знаеш" :lol: :lol: :lol: . Вярно е че образованието е един от факторите за оценка при търсене на работа, но само то далеч не е достатъчно. Искат се познания , стаж и най-добре ако имате познати да ви помогнат с "препоръки".

Успех !
bravo

Мнение от bravo »

Filipe, da ma zvini6, ama ne se izpla6ta trudno, ima mnogo opcii za izpla6tane na stud. zaem, ako ti ne gi znae6 i si se nabutal, aide ne pla6i ostanalite! Nikoi ne ti opira noj na garloto !

V momenta sam na zaem, ta mi e priasno infoto.
Аватар
Krassima
Мнения: 132
Регистриран на: Пон Ное 21, 2005 10:08 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Krassima »

Da, suglasna sum. No ne vinagi moge da se napravi naj-pravilnia izbor oshte v samoto nachalo. Daje mislia che tova e naj-trudnoto neshto. Pristigame tuk i ako niamame nikakva ideia kakvo shte pravim, subugdame se sled niakolko dni i : A! A sega nakude:) Kakvo ISKAM da pravia :) i po-tochno kakvo MOGA da pravia.:O)) I togava stava veselo..
Za men- Vse pak imam stag i preporuki ot BG za tova koeto ucha v momenta i s malko poveche kusmet moge sled godina da nameria dobra rabota. Tova v momenta e poveche formation i trening. Chestno kazano rabota se namira, no ne vinagi e tova koeto gelaesh da pravish kato zadulgenia. Za zaemite e taka, no az mislia che sum vnimatelna i imam info za tova kak stoiat neshtata.
QUI VIVRA, VERRA
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

abe kato gledam i tiq na 2-3-5 godini kak sa q natra6kali,ama aide tova e druga tema ,a i da ne razvalqm entosiazma na horata :D :D :D
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Drasti Krasima & dobre do6li v Canada & Montreal.
Az mislq 4e ste trygnali po mnogo dobyr pyt, sociqla e drugia vyzmojen pyt.
A otnosno gore6tinata v metroto qvno o6te ne znae6 kvo e da vleze6 ot studeno na toplo 6toto o6te ne e stavalo studeno.
Ima si na4ini kak da se spravq 4ovek s toq problem. Ti sigurno si svryh 4uvstvitelna, a ne e lo6o ako otide6 da si proveri6 6titovidnata jleza 6toto dori i na mene na kogoto po4ti vinagi e toplo ne mi e prekaleno toplo v metroto.
Ta uspeh na cqloto semeistvo i ako imate vyprosi pitaite, moje i da stanem polezni s nqkoi syvet -:)
:beer: :beer: :beer:
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16505
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

bateto написа:abe kato gledam i tiq na 2-3-5 godini kak sa q natra6kali,ama aide tova e druga tema ,a i da ne razvalqm entosiazma na horata :D :D :D
Вземете пример от Батката и ще карате Ауди А6 след 2-3 години. Само внимавайте да не ви го изгризат катеричките. :lol: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Аватар
maria29
Мнения: 676
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2003 6:46 pm

Мнение от maria29 »

Montreal e numero uno. ..
Niama dve mnenia po vuprosa. :beer:
"If you don't know jewelry, know the jeweller." (Warren E. Buffett)
Заключено