Kолко време ще ми е нужно, за да постигна нива 7-7 и 8-8 по

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
nachinaesht
Мнения: 27
Регистриран на: Вто Юли 11, 2006 2:34 pm

Kолко време ще ми е нужно, за да постигна нива 7-7 и 8-8 по

Мнение от nachinaesht »

Вече трети месец уча френски и честно казано, понякога започва да ми харесва. На тоя етап съм наблегнал малко повече на думите, но скоро ще почна по-задълбочено с граматиката и склоненията на глаголите (засега карам на инфинитив и на някоя и друга готова фраза). Въпросът ми е към някой, минал вече по пътя, колко време ще ми е нужно, за да постигна нива 7-7 и 8-8 по френски (като за нормално обучаващ се човек)?
Аватар
zaia
Мнения: 640
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 6:09 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от zaia »

Как се обучава нормално обучаващият се? :D Сам, с частен учител, на уроци в школа, колко често, колко часа в седмицата? Не, че има точни правила, но ако отговориш на горните въпроси има по-голяма вероятност някой от отговорилите да се доближи до правилния отговор :wink:
nachinaesht
Мнения: 27
Регистриран на: Вто Юли 11, 2006 2:34 pm

Мнение от nachinaesht »

zaia написа:Как се обучава нормално обучаващият се? :D Сам, с частен учител, на уроци в школа, колко често, колко часа в седмицата? Не, че има точни правила, но ако отговориш на горните въпроси има по-голяма вероятност някой от отговорилите да се доближи до правилния отговор :wink:
Веднага се поправям :). Уча сам със Английско-френски самоучител (преди това карах с една пенсионирана учителка две седмици, но нещо не стана и почнах сам, минах Релаксата и сега почвам с новия самоучител, английския ми е достатъчно добър, за да уча на него), уча всеки ден по 2 часа, понякога пропускам, но долу-горе се стремя да не стават пропуски, понякога правя 1 час почивка и после уча още 1 час (средно около 14-18 часа седмично).

Пост скриптум: Сега видях сигнатурата... Честито и бон шанс!
Аватар
zaia
Мнения: 640
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 6:09 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от zaia »

Благодарим :D
Ти направо ме разби - сам самичък учиш нов за теб език, браво за куржа, а също и за постоянството - сериозно си се заел :beer:
Учих на курсове в група и не мога да се поставя на твое място и да преценя. Но мисля, че becks може, та виж по-долу как си е описал интервюто и подготовката по френски. Дано и при теб се развият така добре нещата, успех!
http://bgcanada.com/pforum/viewtopic.ph ... ht=#205042
bravo

Мнение от bravo »

Ako zadarji6 tova tempo, 7-10 meseca ti stigat. Vse pak, ne karai s infinitiv, za6toto pogre6noto trudno se opravia, fosilizirane na gre6kata se nari4a, i nameri na4in da govori6, moje i s compa, bez zna4enie, dori ako 6te6 samo da ti trenira 4eneto na dvijeniata. frenski e mnogo obtegnat ezik i iziskva dobra artikulacia.
mikemastercorp
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2005 12:14 pm
Местоположение: Монреал
Обратна връзка:

Капка оптимизъм

Мнение от mikemastercorp »

Здрасти,

Понеже минах поредния урок по френски, и реших малко да разпусна за 2-3 минутки, та сядам и аз да драсна някой ред за обучението. Ние с жената започнахме да учим френския едва след като фирмата която ни обработва документите ни съобщи за датата на интервюто ни - 25.10.2006 , което беше на 28.07.2006. Не, че преди това не можехме да седнем, но при мен малко беше проблемно това, тъй като работата която работя е доста динамична и на моменти едвам се добирам до леглото та камо ли до учебници и т.н. Но ето, че сега вече имаме добра причина да си натегнем парцалките, и така се метнахме самоучковски да го оправим този френски. До толкова вече взехме да свикваме, че дори решихме да предложим на френските езикови колегии да им измислим числа за 70, 80 и 90, че гледам си нямат такива :)))))

Учим по Англо-френската система Pimsleur и наистина съм очарован колко бързо се усвоява (поне при нас е така). Системата 3 от 3CD-та и имам чувството, че сега, в края на първото, все едно сме минали 1-2 нива френски на курсове :)

Та мисълта ми беше, че няма начин някой да каже колко време е достатъчно, тъй като при всеки езиковите възможности са различни. Според моя бивша преподавателка по френски (фиолог) и 500 думи може да са достатъчни за един нормален разговор без особени проблеми, стига човек да "може да слуша" и да не се притеснява какво се очаква да каже и т.н.

Остават ни още 56 дена и 2CD-та + частни уроци в последните дни, за подготовка по въпросите.

Също така мога да ти препоръчам, ако имаш наличен телефон, да направиш като мен. Аз си качих Pimsleur в телефона и постоянно където и да съм си го слушам и повтарям като малоумните, но си има ефектец да си кажем честната :)
Az znam che ti znaesh che az znam :)
Darkblade
Мнения: 194
Регистриран на: Съб Авг 19, 2006 9:24 am
Местоположение: Монреал

Re: Kолко време ще ми е нужно, за да постигна нива 7-7 и 8-8

Мнение от Darkblade »

nachinaesht написа:Вече трети месец уча френски и честно казано, понякога започва да ми харесва. На тоя етап съм наблегнал малко повече на думите, но скоро ще почна по-задълбочено с граматиката и склоненията на глаголите (засега карам на инфинитив и на някоя и друга готова фраза). Въпросът ми е към някой, минал вече по пътя, колко време ще ми е нужно, за да постигна нива 7-7 и 8-8 по френски (като за нормално обучаващ се човек)?
По Common European Reference Framework за В2-1, т.е. за желаното от теб равнище са необходими 500-600 часа, за В2-2 още 100-200 часа.
I am here because you broke something!
nachinaesht
Мнения: 27
Регистриран на: Вто Юли 11, 2006 2:34 pm

Re: Kолко време ще ми е нужно, за да постигна нива 7-7 и 8-8

Мнение от nachinaesht »

zaia написа:Благодарим :D
Ти направо ме разби - сам самичък учиш нов за теб език, браво за куржа, а също и за постоянството - сериозно си се заел :beer:
Учих на курсове в група и не мога да се поставя на твое място и да преценя. Но мисля, че becks може, та виж по-долу как си е описал интервюто и подготовката по френски. Дано и при теб се развият така добре нещата, успех!
http://bgcanada.com/pforum/viewtopic.ph ... ht=#205042
Мерси, оказа се, че най-добре уча сам (личен опит), да , съзнавам, че ще трябва малко да упражня и говора си, но съм го оставил за по-нататък като навлезна в езика и придобия някакъв запас от думи, за да мога да се изразявам. Иначе за да уча изговор единия ден само изговарям думи вместо да уча нови (тъкмо си почивам, за отмора един вид :) ). Иначе Бек малко прекалено оптимистичен ми се вижда за 6 месеца, като знам аз какво съм постигнал за два и нещо съм по-склонен да си мисля за 9 , и то за 7-7, ама ще видим как ще се развият събитията.
bravo написа:Ako zadarji6 tova tempo, 7-10 meseca ti stigat. Vse pak, ne karai s infinitiv, za6toto pogre6noto trudno se opravia, fosilizirane na gre6kata se nari4a, i nameri na4in da govori6, moje i s compa, bez zna4enie, dori ako 6te6 samo da ti trenira 4eneto na dvijeniata. frenski e mnogo obtegnat ezik i iziskva dobra artikulacia.
Мерси, аз глаголите малко ги отложих, но ще ги почна по някое време (другия месец) заедно с времената, просто исках да си обогатя речника най-напред, за да имам най-основна идея за какво става дума.

Darkblade написа:
nachinaesht написа:Вече трети месец уча френски и честно казано, понякога започва да ми харесва. На тоя етап съм наблегнал малко повече на думите, но скоро ще почна по-задълбочено с граматиката и склоненията на глаголите (засега карам на инфинитив и на някоя и друга готова фраза). Въпросът ми е към някой, минал вече по пътя, колко време ще ми е нужно, за да постигна нива 7-7 и 8-8 по френски (като за нормално обучаващ се човек)?
По Common European Reference Framework за В2-1, т.е. за желаното от теб равнище са необходими 500-600 часа, за В2-2 още 100-200 часа.
Мерси, а В-2 това на какво съответства?
Последно промяна от nachinaesht на Сря Авг 30, 2006 5:33 am, променено общо 4 пъти.
nachinaesht
Мнения: 27
Регистриран на: Вто Юли 11, 2006 2:34 pm

Мнение от nachinaesht »

mikemastercorp написа:Здрасти,

Понеже минах поредния урок по френски, и реших малко да разпусна за 2-3 минутки, та сядам и аз да драсна някой ред за обучението. Ние с жената започнахме да учим френския едва след като фирмата която ни обработва документите ни съобщи за датата на интервюто ни - 25.10.2006 , което беше на 28.07.2006. Не, че преди това не можехме да седнем, но при мен малко беше проблемно това, тъй като работата която работя е доста динамична и на моменти едвам се добирам до леглото та камо ли до учебници и т.н. Но ето, че сега вече имаме добра причина да си натегнем парцалките, и така се метнахме самоучковски да го оправим този френски. До толкова вече взехме да свикваме, че дори решихме да предложим на френските езикови колегии да им измислим числа за 70, 80 и 90, че гледам си нямат такива :)))))

Учим по Англо-френската система Pimsleur и наистина съм очарован колко бързо се усвоява (поне при нас е така). Системата 3 от 3CD-та и имам чувството, че сега, в края на първото, все едно сме минали 1-2 нива френски на курсове :)

Та мисълта ми беше, че няма начин някой да каже колко време е достатъчно, тъй като при всеки езиковите възможности са различни. Според моя бивша преподавателка по френски (фиолог) и 500 думи може да са достатъчни за един нормален разговор без особени проблеми, стига човек да "може да слуша" и да не се притеснява какво се очаква да каже и т.н.

Остават ни още 56 дена и 2CD-та + частни уроци в последните дни, за подготовка по въпросите.

Също така мога да ти препоръчам, ако имаш наличен телефон, да направиш като мен. Аз си качих Pimsleur в телефона и постоянно където и да съм си го слушам и повтарям като малоумните, но си има ефектец да си кажем честната :)

Този Pimsleur къде го продават и колко струва?
Darkblade
Мнения: 194
Регистриран на: Съб Авг 19, 2006 9:24 am
Местоположение: Монреал

Re: Kолко време ще ми е нужно, за да постигна нива 7-7 и 8-8

Мнение от Darkblade »

nachinaesht написа: Мерси, а В-2 това на какво съответства?
B2-1 =7
B2-2 = 8
C1-1 = 9
C1-2=10
C2 =11
I am here because you broke something!
amko
Мнения: 54
Регистриран на: Чет Фев 16, 2006 2:17 pm

Мнение от amko »

Здравей "начинаещ",
радвам се, че имаш такава упоритост.
Само две неща - недей оставя глаголите, ами направо ги почвай, защото те правят езика, а пък не са за подценяване.
Мился, че за самостоятелно учене вече имаш достатъчна основа и ми се струва, че ще трябва да продължиш с частен учител или курс, просто защото не виждам как можеш да започнеш да разбираш какво ти говорят в цели изречения, както всъщност е на интервюто.
Успех и продължавай в същия дух!
DEAS
Мнения: 25
Регистриран на: Сря Апр 12, 2006 12:30 pm

Мнение от DEAS »

Аз също мисля че Pimsleur е доста добър.За него виж тук :
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... highlight=

Използвам случая да благодаря на ivanko 13 :beer:
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

Nachinaesht, не се притеснявай за ниво 7-8, ще го защитиш, дори и да ти е тази година интервюто ;) Ти горе-долу си в положениято, в което бях аз преди няколко месеца. Даже си учил повече време отколкото бях учил аз.

Не си прави сметки за изучени брой часове и време. Предполагам сам знаеш, че знанията по един език не се мерят с часове "проспани" на някакви курсове. Лично за мен (от опита ми с интервюто) 5-6 месеца са достатъчни да го докараш до ниво на френски 7-8, че и повече. В моя случай аз минах с назубрени отговори на въпросите и почти без никакви импровизации. Знаех три глаголни времена, бях минал основната граматика и понаучих доста думи. За това не бих си писал и двойка,а в сертификата съм франкофон, което за мен означава доста ниски изисквания към езика. :lol:

Виж тази таблица, която беше дал някой във форума:

http://206.162.174.213/dpi/help/popupHe ... etence.pdf

7-8 според тази класификация би означавало да разбираш какво говори интервюиращия и да отговаряш на въпросите му, дори с някакви грешки. С две думи да проведеш нормален разговор.

И аз лично бих те посъветвал поне един месец преди интервюто да започнеш уроци с частна учителка или да практикуваш с някой говорене.

айде успех !!!!!!!
Darkblade
Мнения: 194
Регистриран на: Съб Авг 19, 2006 9:24 am
Местоположение: Монреал

Мнение от Darkblade »

becks, тебе си те знаем, и се надявам да се видим на срещата в Алба.
I am here because you broke something!
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

Darkblade написа:becks, тебе си те знаем, и се надявам да се видим на срещата в Алба.
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Заключено