В Квебек ускорено ще признават медицински дипломи

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

=========================================

Кат си почнал този който най-сетне се е сетил да раздава предупреждения, давай на ред- и на пумпи за "старшата" и на бгмонреал за "дежурна и гърнета" !
Аватар
bbb
Мнения: 360
Регистриран на: Вто Мар 29, 2005 12:55 am

Мнение от bbb »

JOY написа:=========================================

Кат си почнал този който най-сетне се е сетил да раздава предупреждения, давай на ред- и на пумпи за "старшата" и на бгмонреал за "дежурна и гърнета" !
Koeto si e pravo....
Стойте далече от прожекторите.После ще е късно. :) :) :)
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

JOY написа:=========================================

Кат си почнал този който най-сетне се е сетил да раздава предупреждения, давай на ред- и на пумпи за "старшата" и на бгмонреал за "дежурна и гърнета" !
Бахти и злобарката! :shock:
Не стига,че за нас "издейства" по един медал ами сега иска и за всички които и опонират.
Дай тогава админите да изпраскат по един БАН на целия форум за три дни заради теб!
То единия дразнител се махна и си направи собствен сайт/Боцо-отделен въпрос,че никой не го посещава/,сега остана и още една..............
Док............
TROUBLEMAKER
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

JOY написа:И най-ми е интересно, ти в качеството на кой му се пишеш адвокат? При това на очевадни манипулативни статии...
щот питаш, не за друго

не познавам човека, не съм го виждала с очите си, но повече вярвам на това, което е написал, отколкото на това, което ти ни навираш в очите от 2 години насам. И това по простата причина, че виждам едно правителствено комюнике, което е коментирано абсолютно коректно, а че светлината му ти се вижда прекалено оптимистична - нямам нищо против твоето мнение. От което не следва задължително, че журналиста е някакъв си, който пише врели-некипели, според теб.

Не знам защо са ти сложили предупреждение, но предполагам, че си се опитала да ме обидиш виртуално :wink: Тъй като се познаваме, не може да ме засегне, ама никак.

Писах в тази тема, за да престане това ескалиране на напрежението, което бълваш. Не е толкова страшно и безнадеждно всичко свързано с твоята професия. Медицинските сестри работят и печелят много добри пари и с по-ниски степени. На всички още от България им е ясно, че е по-трудно с тази професия: нито е новост, нито кой знае какво ще се промени. Да си догониш нивото е твой личен избор. Анексели ти написа за Онтарио наскоро колко прекрасно са се развили нещата в нейния случай, както и други случаи тук, а ти пак продължаваш да бълваш огън и жупел срещу всеки, който се опита да напише нещо по-обнадеждаващо по темата.

С една дума, вземи прочети какво е постнал като статия Докторът и направи сравнение с линка на бгмонреал - официалното комюнике. Просто аз разлика не забелязвам, освен тормозещото определение "специализирани медсестри" (което не разбирам защо толкова те тревожи) :wink:
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

krimon написа:
Не знам защо са ти сложили предупреждение, но предполагам, че си се опитала да ме обидиш виртуално :wink:
Кримоне,прочети моля те цялата тема и ще видиш,че може би е заради нежните кфалификации и епитети относно скромната ми особа :oops: .
Аз обаче не искам да я познавам!
Сестрата де...................
Док.............
TROUBLEMAKER
Аватар
bbb
Мнения: 360
Регистриран на: Вто Мар 29, 2005 12:55 am

Мнение от bbb »

Doktora написа: Бахти и злобарката! :shock:
Не стига,че за нас "издейства" по един медал ами сега иска и за всички които и опонират.
.
"дежурна и гърнета" za oponirane veche li se smiata? :shock: :shock: :shock:
Стойте далече от прожекторите.После ще е късно. :) :) :)
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

bbb написа: "дежурна и гърнета" za oponirane veche li se smiata? :shock: :shock: :shock:
Естествено........щом я юркат.
Док.............
TROUBLEMAKER
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

krimon написа: Писах в тази тема, за да престане това ескалиране на напрежението, което бълваш. Не е толкова страшно и безнадеждно всичко свързано с твоята професия. Медицинските сестри работят и печелят много добри пари и с по-ниски степени. На всички още от България им е ясно, че е по-трудно с тази професия: нито е новост, нито кой знае какво ще се промени.
Аз разбрах че става дума за два различни спора. Едно е общото, дали изобщо има шанс за реализация или няма, за което и аз съм спорила в друга тема с Джой. Другото е едно конкретно правителствено решение, което може да го изтълкува адекватно само човек който познава отблизо тези среди и тази система. Това, което излиза на повърхността, т. е. в правителствените комюникета, за съжаление е една нищожна част от това което става в действителност. И това не бих га нарекла български нихилизъм. Сега ми дойде да ума как неотдавна бившият шеф на ЦРУ си подаде оставка като го обясни с лични причини, и Буш му благодари за добрата служба. Това беше казанов комюникето и никой не очакваше повече от едно комйнике. Ето тогава дойде редът на експертът по тези въпроси на Си Ен Ен да обясни за какво в действителност иде реч. В правителствено комюнике никога няма да ти говорят за борба на интереси и такива неща, но и никой не очаква от там да научава как стоят нещата.
Просто се опитвам да обясня защо е толкова важен анализът на човек, който познава нещата отвътре, за да се изтълкува всяко едно публично решение. И не защото имам нещо против Борислав Николов, а защото знам че не е специалист по тези въпроси, не бих разчитала много да се запозная с проблематиката от коментар написан от него. Ако просто си преведе комюникето, няма проблем, ще знам какво ПР-ите на министреството са искали обществото да разбере.
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

JOY написа:Ето ви и закона, който вече не е проект:

http://www2.publicationsduquebec.gouv.q ... 06C20F.PDF

виждам, че си се светнала, че не е проект.
БРАВО!

Обаче като го чета, разбирам защо миналата година така се оплакваше, че трябва да ходиш на изпит по френски.

изобщо защо трябва да коментираш неща, които си чула от румънки и рускини, а не седнеш с един речник в ръка и прочетеш ЗАКОНА?

тоя линк за ордера дето пускаш ми е много интересен - колкото ти си му член толкова и Борето Николов :wink:
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

JOY написа:
Ето ви и ордера където хабер си нямат:

http://www.oiiq.org/

ама наистина ли?

за тия които могат да четат:
http://www.oiiq.org/publications/communiques.asp?no=189


ясно, че ти не си наясно с тоя ордер, но има и хора дето са!
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

survivor написа: И това не бих га нарекла български нихилизъм.
Наистина не си разбрала. Нихилизмът (това, което нарекох в моето изказване) е по отношение на журналиста и неговата статия, а не по принципния проблем в темата. Всеки българин, който се опита да направи нещо или успява, за кратко време е оплют и смачкан от хорските клюки и просташки изказвания.
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

survivor написа:
krimon написа: Писах в тази тема, за да престане това ескалиране на напрежението, което бълваш. Не е толкова страшно и безнадеждно всичко свързано с твоята професия. Медицинските сестри работят и печелят много добри пари и с по-ниски степени. На всички още от България им е ясно, че е по-трудно с тази професия: нито е новост, нито кой знае какво ще се промени.
Аз разбрах че става дума за два различни спора. Едно е общото, дали изобщо има шанс за реализация или няма, за което и аз съм спорила в друга тема с Джой. Другото е едно конкретно правителствено решение, което може да го изтълкува адекватно само човек който познава отблизо тези среди и тази система. Това, което излиза на повърхността, т. е. в правителствените комюникета, за съжаление е една нищожна част от това което става в действителност. И това не бих га нарекла български нихилизъм. Сега ми дойде да ума как неотдавна бившият шеф на ЦРУ си подаде оставка като го обясни с лични причини, и Буш му благодари за добрата служба. Това беше казанов комюникето и никой не очакваше повече от едно комйнике. Ето тогава дойде редът на експертът по тези въпроси на Си Ен Ен да обясни за какво в действителност иде реч. В правителствено комюнике никога няма да ти говорят за борба на интереси и такива неща, но и никой не очаква от там да научава как стоят нещата.
Просто се опитвам да обясня защо е толкова важен анализът на човек, който познава нещата отвътре, за да се изтълкува всяко едно публично решение. И не защото имам нещо против Борислав Николов, а защото знам че не е специалист по тези въпроси, не бих разчитала много да се запозная с проблематиката от коментар написан от него. Ако просто си преведе комюникето, няма проблем, ще знам какво ПР-ите на министреството са искали обществото да разбере.
напълно съм съгласен с теб, но да се човори, че жой е експерт и знае повече е СМЕШНО!
Борето също познава доста румънки и рускини (е не кисне по цял ден в руските форуми), така че може и той като жой да е чул това онова.

Та в резюме: жой е последния човек който трябва да се взима за експерт - доказателство предния ми постинг!
също така се коментират МЕД СЕСТРИ, а не ПОМОЩНИЧКИ!!!!!
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

krimon написа:
survivor написа: И това не бих га нарекла български нихилизъм.
Наистина не си разбрала. Нихилизмът (това, което нарекох в моето изказване) е по отношение на журналиста и неговата статия, а не по принципния проблем в темата. Всеки българин, който се опита да направи нещо или успява, за кратко време е оплют и смачкан от хорските клюки и просташки изказвания.
Ами аз мисля че всеки мислещ човек, а не човек свикнал да му поднасят "истината от последна инстанция" трябва да си прави преценка кой източник на информация е достоверен и кой не. И дали на един неспециализиран във въпросната тема журналист може да се вярва по специфични въпроси. И виждам от интелектуалци в Канада, че правят същото, те затова са и интелектуалци. Не знам дали тази конкретно ситуация се отнася за това че всеки успял българин бива оплют и смачкан от хорските клюки. Никой не обсъжда тук общите качествата на Борислав Николов. Аз съм против това да се казва че щом Борислав Николов е написал нещо в което изобщо не е специалист, трябва да му се вярва само защото е Борислав Николов. Да е Господ, да му повярвам, ама той не е:D
А дали на Джой трябва да се вярва по тези въпроси или не, аз мисля че ако започнем да го обсъждаме, от принципния спор ще тръгнем към лични нападки.
Абе какво спорим за глупости и ние :twisted: Аз още няколко дни съм прикована за компютъра, ама на вас ви се чудя защо не се възползвате от хубавото време :beer:
Аватар
bbb
Мнения: 360
Регистриран на: Вто Мар 29, 2005 12:55 am

Мнение от bbb »

bgmontreal написа: също така се коментират МЕД СЕСТРИ, а не ПОМОЩНИЧКИ!!!!!
A ti niama li da spresh da prevrashtash vsiaka edna tema v opluvane na Joy?
Pomoshtnichka ili sestra kakvo znachenie ima? Kolkoto i tova dali niakoi e chetovoditel ili popalvach na danachni deklaracii. :shock:
Стойте далече от прожекторите.После ще е късно. :) :) :)
Аватар
mima++
Мнения: 558
Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 9:37 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mima++ »

Малееее каква какафония се е заформила тук! :shock: :shock:
Що така бе хора? :nenam: :nenam:
Заключено