only for girls

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
XXXXX
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Дек 12, 2003 9:55 pm
Местоположение: montreal

only for girls

Мнение от XXXXX »

Momi4eta ,

malko info s koeto se sbluskah dnes. Kakto znaete, contraceptivnite sredstva, prezervativi, gelove i t.n se prodavat svobodno.Dnes oba4e mi se naloji da si kupia hap4eta ,koito se piat za predpazvane ot bremenost sled polov akt, ako ne6to se e izdunilo( pomnite na6ia Postenor, e na tozi princip. )
Okaza se 4e te sa samo s recepta. Za da ti gi dadat triabva da se otide do klinika i doktora da ti dade recepta. V protiven slu4ai, aptekaria gi izpisva, no sre6tu skromnata suma ot 25$. Za populvaneto na edin miseren formuliar! Otdelno lekarstvata, verno se pokrivat ot kasata, no vse pak idvat 15 leva i cialata istoria mi kostva 40$, 6te gi udurja ot budjeta na supruga razbira se, no da znaete, ako vi se naloji, kak se procedira :oops:
Niakoi da znae kak stoiat ne6tata s abortite?? :P
Plamen

Re: only for girls

Мнение от Plamen »

taman misleh da ti se ""karam" che izpolzvash 2-ri NIK...dobre che prochetoh :oops: . za takiva raboti moje :wink:
Za tia raboti s abortite mai mmu se vikashe "bai babo da te nne sreshtnne mechka" (Da me proshtava Mecho Puh :wink: )
Аватар
Kuma Lisa
Мнения: 4545
Регистриран на: Чет Ное 13, 2003 5:02 pm
Местоположение: BC

Re: only for girls

Мнение от Kuma Lisa »

XXXXX написа:Momi4eta ,

malko info s koeto se sbluskah dnes. .... :P

Лоша работа :? Една приятелка прави аборт и струваше $300.Отиваш при личния лекар,той те препраща естествено при гинеколог,назначават ти дата и отиваш.
Не е страшно,не бой се :) Не боли,после само ти трябва известно време за да се възстановиш,защото един аборт е равен на 2 раждания.
Успех ти желая :wink:
Нали знаете как в САЩ се избира президент:
минават целия му род под лупа, и се гледа какво е направил за благополучието на страната си и какво е учил и какви титли е защитил.

powered by Botzo
Аватар
yaiuat
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 6:29 am
Местоположение: Wall street
Обратна връзка:

Re: only for girls

Мнение от yaiuat »

малиииии :bigeyecry:
Аватар
Kuma Lisa
Мнения: 4545
Регистриран на: Чет Ное 13, 2003 5:02 pm
Местоположение: BC

Мнение от Kuma Lisa »

Уфф,знам ... :crap:
Нали знаете как в САЩ се избира президент:
минават целия му род под лупа, и се гледа какво е направил за благополучието на страната си и какво е учил и какви титли е защитил.

powered by Botzo
janette
Мнения: 26
Регистриран на: Пет Окт 03, 2003 6:25 am
Обратна връзка:

Мнение от janette »

Не се притеснявай и за възстановяването. Не е вярно, че един аборт е равен на две раждания. Далеч по-леко е и възстановяването и самата процедура. Това, което става в главата ти обаче е гадния момент. Трябва да си сигурна, че точно това искаш да направиш или че нямаш друг избор.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Фактът,че са с рецепта изобщо не ме учудва...Тези хапчета са толкова вредни,че не може да се сравняват с други контрацептиви.Максималната доза е 3 таблетки месечно,но мислите ли,че млади,неопитни и здравно неграмотни хора ще се ограничат само с това количество ако се налага?Не един гинеколог съм чувала да казват,че ако зависи от тях изобщо биха ги забранили за продажба.

janette,Кума Лиса има впредвид,че вредата за здравето,износването на организъма от 1 аборт се равнява на 2 раждания,което е така.Нито болките,нито периодът на възстановяване са сравними,но всъщност е много по-вреден от раждане.
anicata
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 4:43 pm
Местоположение: oakville

Re: only for girls

Мнение от anicata »

XXXX,

nе виждам защо трябва да се притесняваш. КУпи си веднага 1 тест за бременност и виж 'до каде са стигнали нещата'. Аз когато забременях си купих 1 тест в БГ ,които претендираше че показва дали си бременна или не 1 час след половият акт. Предполагам че всички тестове са такива. Поне няма да чакаш ,а ще си наясно с ситуацията. :ролл:
Един ден когато родиш ,аз ти препорачвам спиралата ,така всички в къщи ще спите спокоино и ще забравите за много притесненя.

А иначе Канада мисля е наи-доброто място за раждане на дете.Вземи се пробваи ,а? :оопс: Ама то така лесно се говори...на чужд грЪб и 100 тояги са малко.

Успех и дано стане както искаш!
Изображение
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Re: only for girls

Мнение от Sneji »

anicata написа:XXXX,
КУпи си веднага 1 тест за бременност и виж 'до каде са стигнали нещата'. Аз когато забременях си купих 1 тест в БГ ,които претендираше че показва дали си бременна или не 1 час след половият акт. Предполагам че всички тестове са такива. Поне няма да чакаш ,а ще си наясно с ситуацията. :ролл:
Ей, направо ме разби с този тест. Честно казано се съмнявам да има такъв тест ("показва дали си бременна или не 1 час след половият акт"). Тези, които съм ползвала аз дават 99,9% гаранция и могат да се използват най-рано 2-3 дни преди датата на очаквания цикъл.
anicata
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 4:43 pm
Местоположение: oakville

Re: only for girls

Мнение от anicata »

Sneji, ми така пишеше в упътването и то беше на чист БГ език. А иначе това не беше скоро -маи месец 2000 година. За съжаление не помня сега как се казваше тест-а ,но помня че беше с лакмус/то други има ли де ? :оопс: /. Ама ако кажете че ви интересува как се казва тест-а ще проуча нещата и мога да дам инфо тук. От тогава не ми се е налагало да ползвам тестове ,та сам позабравила нещата. Ти все пак /до колкото си спомням/ си мед. кадар и сигурно се дразниш от такива приказки,ама така пишехше там!!!
Изображение
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

anicata, не съм медицински кадър, Поля е специалиста. А за тестовете, не, не се дразня, просто ми е любопитно. На практика такъв тест не би било възможно да има, защото всички съвременни тестове действат, откривайки един специфичен хормон, който се отделя в организма на бременната жена до третия месец включително. Т.е. имам предвид, че трябва да минат поне няколко дни от бременността за да почне отделянето на този хормон, иначе просто няма начин. Нещо любопитно - ако бременна в четвъртия месец жена си направи подобен тест, той ще бъде отрицателен, защото споменятия по-горе хормон вече го няма.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

:P

Мнение от balbi »

Eeeeeeeee Sneji i az pyk shte si kupya testove za bremennost daje nqkolko , 4e me zaintriguvahte:)
agatha
Мнения: 51
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от agatha »

Po vaprosa za spiralite:Nai-novoto v tazi oblast e MIRENA koiato hem e spirala hem otdelia hormon i deistva i kato hapche.V Montreal struva 450CAD, a v Balgaria ne se vnasia /proizvejda se v Germania/.Obiknovenite spirali struvat po 150CAD.Taka che vi preporachvam da se zapasite ot Bg ako mislite che shte vi potriabva.
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Re: :P

Мнение от Sneji »

balbi написа:Eeeeeeeee Sneji i az pyk shte si kupya testove za bremennost daje nqkolko , 4e me zaintriguvahte:)
Ех, Балби, приятелю, ти защо четеш теми дето са само за момичета? Между другото наистина не е лошо да ди вземете няколко тестчета идвайки насам, нали сте младо семейство, ще ви потрябват :D (тук един тест е 10-12$).
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Grrr

Мнение от balbi »

4e kak - podgotvyam tir-a s testovete i po bulgarski shte gi prodavam po $8:)
Xixixi
Kak zashto 4eta be Sneji - vsi4ko 4eta az kak nqma:P
A i spirala moga da si vzema ama za neya shte obmislya:P
Заключено