Priziv kam vsichki "Da pomognem na Doktora"

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
kosciuszko
Мнения: 209
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 10:09 pm

Мнение от kosciuszko »

Doktora написа: Една жена може да ти разбие живота тотално и да те върне 10 години назад...

koito e glupav i niama prenup...............sam da si sarba poparata
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

Ако аз съм на мястото на Доктора, преди да тръгна да разнасям вестници ще проверя какви са ми опциите да работя нещо по-близко до специалността ми. За сведение, в Онтарио има програма за IMG (internatioonal medical graduates), която позволява fast-tracking. Една от специалностите е ортопедия. Ако не се лъжа, това е специалността на Доктора. Освен това някои провинции имат доста по-занижени изисквания за лицензиране. Е, малко по-трудно се живее там отколкото в Онтарио или Квебек, но за няколко години РАБОТА като ЛЕКАР в някоя по-забутана провинция може да се получи лиценз за практикуване в Канада - според мен по-приемливо отколкото да се бори с вятърни мелници в Квебек или Онтарио, докато в същото време разнася вестници по нощите.
Pincher
Мнения: 274
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 4:15 pm
Местоположение: u kanadsko, do rekata v diasno

Мнение от Pincher »

nai-dobriat variant e da doide v MTL , da mine na pomohti prez sashtoto vreme da bachka na cherno, da uchi prez tova vreme i kato spatri niakoia para na strana da mine na bialo. problem e sumata koiato e deklariral, no tova ne e bolka za umirane. rabota ima za raznasiane na sutreshnite vestnici - 1000$ na mesec plus delivery na kakvoto i da e pone 50-60$ dnevno za po niakolko chasa rabota. tova e v MTL, drugade e po-razlichno. :beer: :beer: :beer:
kosciuszko
Мнения: 209
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 10:09 pm

Мнение от kosciuszko »

beckythomas9 написа: Е, малко по-трудно се живее там отколкото в Онтарио или Квебек, но за няколко години РАБОТА като ЛЕКАР в някоя по-забутана провинция може да се получи лиценз за практикуване в Канада - според мен по-приемливо отколкото да се бори с вятърни мелници в Квебек или Онтарио, докато в същото време разнася вестници по нощите.

v Canada niama zabutani provincii, iavno nepoznavash tazi strana izobsto. Ako niakoia chast e zabutana", tova sa teritoriite, no iavno i tam ne si hodil
v BC I Alberta se jivee mnogo po-lesno otkolkoto v Ontario ili Quebec
Аватар
myha
Мнения: 1248
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 9:15 am
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myha »

Ok
Dok. A ti kakvo iskash tyka vseki predlaga ,no vse pak iskame da chyem kakvo ti se pravi ??
Kakvi sa ti namereniata i shte ti pomognem mislia !!!
Kaji na vsichki kakvo smiatash da predpriemesh ?
Znaem che si obarkan v momenta ,no e vreme da se ottarsish ot tova i da tragnesh !!
Chakam reshenieto ti !
Na edna vrata pishelo ''Ne razbivai, ne vlizai ,niama nishto za kradene '' a ot doly pishelo
'' nie sme dlajni da proverim '' !!!
Cherna Kosmata Raka se e spysnala nad foryma
pop
Мнения: 103
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 11:40 am
Местоположение: митарстващ

Мнение от pop »

beckythomas9 написа:Ако аз съм на мястото на Доктора, преди да тръгна да разнасям вестници ще проверя какви са ми опциите да работя нещо по-близко до специалността ми. За сведение, в Онтарио има програма за IMG (internatioonal medical graduates), която позволява fast-tracking. Една от специалностите е ортопедия. Ако не се лъжа, това е специалността на Доктора. Освен това някои провинции имат доста по-занижени изисквания за лицензиране. Е, малко по-трудно се живее там отколкото в Онтарио или Квебек, но за няколко години РАБОТА като ЛЕКАР в някоя по-забутана провинция може да се получи лиценз за практикуване в Канада - според мен по-приемливо отколкото да се бори с вятърни мелници в Квебек или Онтарио, докато в същото време разнася вестници по нощите.
100% подкрепям.
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

kosciuszko написа:
beckythomas9 написа: Е, малко по-трудно се живее там отколкото в Онтарио или Квебек, но за няколко години РАБОТА като ЛЕКАР в някоя по-забутана провинция може да се получи лиценз за практикуване в Канада - според мен по-приемливо отколкото да се бори с вятърни мелници в Квебек или Онтарио, докато в същото време разнася вестници по нощите.

v Canada niama zabutani provincii, iavno nepoznavash tazi strana izobsto. Ako niakoia chast e zabutana", tova sa teritoriite, no iavno i tam ne si hodil
v BC I Alberta se jivee mnogo po-lesno otkolkoto v Ontario ili Quebec
Сигурно знаеш по-добре - твърдиш, че в Канада има 4 провинции, а останалите са територии - така да е! :lol: Вероятно Саскачуан, Манитоба (да ме прощава Баба ви Пена, че я "забутах" :twisted: ), Нюфаундланд и Лабрадор - да не продължавам - не са в Канада. Имам някаква информация, включително и в аспекта който се дискутира, затова си позволявам да изкажа мнение. На когото не му харесва да не го чете.
BabaPena
Мнения: 976
Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 12:20 pm
Местоположение: Winnipeg, MB

Мнение от BabaPena »

Prostena si, kolejke ;-) Ne obrashtai vnimanie na gornia simpatiaga - na nego osnovnata mu rolia v jivota mu e da obesniava na horata kade ne sa bili i kakvo ne znaiat... :-) Tia dni mi beshe kazal che sam vijdala Germania prez kriv makaron... :roll:

Sorry, otplesnah se...Kato stana vapros za nashe selo...nie moje i da sme zabutani, no si imame nova programa za IMGta. Kolegi razpraviat che deistvitelno se minavalo po-lesno otkolkoto v Kvebek i Ontario. Az ne sam naiasno...Eto link ako Doc se interesuva:

http://www.healthemployment.ca/pra_imga.html

Drugo neshto: Hubavo e che tolkova hora iskat da pomognat s pari na Doc...no toi mi pravi vpechatlenie na gord chovek i majkar... Samo az li smiatam che da se predlagat pari na prav i zdrav obrazovan chovek, govoresht angliiski, s opit v zapadni darjavi e obidno? Vse edno da mu kajem...'Abe ti ne mojesh da se opravish, kakto stotitsi doshli sami v Kanada single roditeli sa se opravili, ta na ti malko pari'...

Druga rabota, ako ne dai Boje, saforumets ili niakoi ot semeistvoto mu ima zdravosloven problem...Bolest moje da svali vseki na kolene...

Da ne bi da go zasegnem Doctora v opitite si da pomagame?...

Haide sas zdrave!
calculator
Мнения: 214
Регистриран на: Съб Авг 20, 2005 12:05 pm

Haide, davai!

Мнение от calculator »

Privet i ot men. Neshto ne mozah da se sdurza i da si zamulca. Ako shte subirame pari za Doctora-ami da go pravim, a ne da mu planirame zivota vmesto nego. Dori i da otide na social, niakoi i drug dolar ot nas v nacaloto shte mu budat ot polza. A dali ste culi za niakoi covek v istinska nuzda tuk v Canada, koito e ostanal gladen na ulicata???!!! Da idva zaedno s deteto i to po-burzo. Nishto strashno niama, Doctore, samo deto ti mnogo si se stresnal, a ne triabva. Canada e tvoiata durzava, shte ti pomogne, kakvoto i da zapocnesh. Idvaite burzo s deteto. Vsicki shte te podkrepim. Po-smelo, be coveko! Cakame te.
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

BabaPena, хубаво казваш, ама става дума за заем, който се връща.
Помощта един вид се явява лихвата върху доларчетата дето ги говори Hullboy, и Док ше си я плати на софра с всички, даже ако черпи на части ше му излезе все едно е взел пари от мутрите :)
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
BabaPena
Мнения: 976
Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 12:20 pm
Местоположение: Winnipeg, MB

Мнение от BabaPena »

Zaem znachi? TFa e saFsem druga rabota. Ne sam razbrala - moia greshka.

V takav sluchai otvariaite fond 'Podpomagane na saforumtsi izpadnali vav vremenno zatrudnenie' i kajete kade da prashtam parite.

Sas zdrave!
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Doc

Мнение от hullboy »

Zdraveite

A vnimatelno s lihvata.

Kolkoto vzeme Doc. tolkova vrasta.
Az che rabotaja s pari rabotja i lihva plastam na drugi hora, no lihva ne iskam.
Da ne me izkarete lihvar sega.

A Doc. da resava barzo.

Che patsintite za doktorski uslugi napraviha opaska.
Vestnitsite ostanaha nerazkarani.
Pitsite izstinaha.
I horata koito ste pomagat da ne poharchat parite za cheka koito ste prastat.

Te za tova tuk horata sa izmislili "limeted time offer" i vinagi ima posochena data.

No za Doc. ste napravim izkluchenie s offertata.
Znaem che ne e lesno.

Pozdravi

Hullboy
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

Каква лихва бе, Hullboy, за софра говоря, даже за множество софри :)
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
potrebitel
Мнения: 471
Регистриран на: Съб Апр 23, 2005 9:14 pm
Местоположение: Торонто
Обратна връзка:

Мнение от potrebitel »

Davajte smetkata...Ne mu davajte akal na 4oveka,pari mu dajte.Toj ena naj malko nad 40g. Toj si znae naj dobre
kakвото потърсило,такова намерило
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

да дам и аз мойта сметка, като гледам колко желаещи да помогнат на другарче в беда .... :oops:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Заключено