Priziv kam vsichki "Da pomognem na Doktora"

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
potrebitel
Мнения: 471
Регистриран на: Съб Апр 23, 2005 9:14 pm
Местоположение: Торонто
Обратна връзка:

Мнение от potrebitel »

Imi daj ja de kakto e tragnalo.Kak gi iska6 albanski leki ili vietnamski von?
kakвото потърсило,такова намерило
Аватар
Sote
Мнения: 184
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 3:59 pm
Местоположение: Aeroporta na Montreal

za rabota

Мнение от Sote »

Doktore ako ima6 nqkakvi tehni4eski sposobnosti/kabelna televiziq /obadi mi se .... Kara6 malko obu4enie i po4va6.Ama sled tova 10-12-14 4asa na den/qkata/.
"В живота не винаги можем да имаме това, което искаме,но нищо не се знае"
miko
Мнения: 305
Регистриран на: Вто Дек 23, 2003 12:52 am
Местоположение: Montreal

Мнение от miko »

Док що не видиш обявата за Conciergе дето я има във форума и забрави пици и други.
Аватар
mirkaa
Мнения: 864
Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 12:27 pm
Местоположение: New York, NY
Обратна връзка:

Мнение от mirkaa »

Doktora написа:Една жена може да ти разбие живота тотално и да те върне 10 години назад.
Факт!
Док :) не се вини толкоз, същото може да се случи и с мъж ;) ела ме виж, ако ме разбираш... :x и не само 10 години назад, ами и много по-дълбоко, но както и да е, друга тема. Съдба човешка, уроци разни, научени и ненаучени. Остава ни само да гледаме напред.

Сори, сега виждам тази тема, Hullboy, брой ме и мен, дай инфо къде и как да се преведат парите. Ако имаш paypal, ще помогне много.
third generation immigrant :)
Vladislava1000%
Мнения: 6
Регистриран на: Съб Дек 03, 2005 2:52 pm
Местоположение: New Glasgow, Nova Scotia,Canada

Мнение от Vladislava1000% »

Az bih pomognala,no ako se davat pari kade shte se prashtat. Hubavo e da si pomagame
Only in our dreams are we free. The rest of the time we need wages.
LaRue
Мнения: 2647
Регистриран на: Сря Мар 03, 2004 2:13 pm
Местоположение: Карлуково, избягал от Психиатричната Клиника

Мнение от LaRue »

И аз ще се включа.
Госпожо, преди да виснете във форума изключихте ли печката???
This Account Has Been Suspended
Изображение
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

Не исках да се включа в тая тема, че привличам идиотщини, но ще ти кажа само няколко неща:


- много малко хора са тръгнали по кривия път и са стигнали далеко!

твоя път е по своята същност уникален

ако знаеш френски МНОООГО добре ела в Квебек, намери работа в някой дом за възрастни - имам няколко познати дето са минали по тоя път и учи за изпити
също става и с консиержа - хем ще си наблизо до детето, защото то е най-голямата инвестиция (ако може така да се каже). Ако го изтървеш после и две докторски заплати няма да ти стигнат

АКО НЕ ЗНАЕШ ФРЕНСКИ - не си и мисли за тук!!!!!! изпитите са на френски, практиката и т.н.

та с две думи знаенето (перфектно, ама НАИСТИНА) на френски трябва да ти е определящо!

бих ти помогнал и ще го направя, но ако не знаеш френски си е направо още няколко години загубени!
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

В Макгил няма ли на английски :? ?
Циганите - на Сатурн !
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

anxeli написа:В Макгил няма ли на английски :? ?
говорим за приравняване и практика


Изпита по френски за всички ордери си важи!
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

bgmontreal написа:
anxeli написа:В Макгил няма ли на английски :? ?
говорим за приравняване и практика


Изпита по френски за всички ордери си важи!
Френския го знам само колкото да мина интервюто!
Така и не ми стана ясно:
1.Какво ще мога да бачкам ако кацна във Мон?
2.Дали наистина бързо мога да започна работа?Щото приказките са едно а реалността нещо съвсем друго.Още повече,че не съм запознат с екстериора улици,квартали, ит.н.А докато се научат тези неща времето си върви.Биловете които трябва да се плащат също!
Ясно е,че ще съм притиснат от времето.И това е само защото нямам достатъчно пари в момента!
3.Ще мога ли да докопам социала въобще?
4.Ще трябва ли да чакам още 3 месеца в кебешко за да аплайвам за социал?
5.Какво да обяснявам за остатъка от онези 20 000 щатски долара дето уж щях с тях да кацна в Канада?
6.Мога ли да оцелявам с английски език във Френска Канада и да се явявам на изпити в Английските провинции?Това последното мисля,че може.
И последно-казах на Хълбой всичко вярно само ,че не съм казал,че тръгвам веднага!
Нали за това пуснах темата под шипките-за да ми се изяснят някои неща.Само,че колкото постинги толкова и мнения. :shock:
Док..........
TROUBLEMAKER
todor++
Мнения: 393
Регистриран на: Сря Юни 23, 2004 1:13 am
Местоположение: Южната част на Северния полюс

Мнение от todor++ »

Здравей Док. Аз съм съпругата на todor++ и искам да ти кажа само, че работа в Монреал има / съпруга ми започна работа на 5 ден,след пристигането/. За социала знам само,че на нашите приятели им искаха да докажат, че са похарчили сумата , с която са влезли в Канада,а не тази която са посочили на интервюто. Даже заедно подреждахме 2 дена касови белижки от всички покупки. И още нещо от мен- ела си с детенцето, дори и пари на заем да вземеш за билета му, после ще ги върнеш. Парите, с които ние дойдохме бяха всичките взети на заем, а сега нямаме дългове. Дано всичко се нареди добре за вас!
Поздрави.
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

Лично мнение, не се хващайте за стотинките

1. Разнасяне на вестници, пици, склададжия и т.н. - за тия работи не се иска даже кой знае колко да език и се започва еднага
пример - прословутия публисак (рекламни листовки) - 70$ на ден за около 9 часа бачкане, 4 дена в седмицата, започва се веднага. Да допълня че е гадна работа, да не се обърка някой :)
значи грубо смятаме 1100$-1200$ на месец - не е много, но за двама на първо време ще стигнат докато дойдат други парични потоци

2. Като казвам веднага - кацаш, спиш 2 дни и си готов да скачаш.
Ако е за екстериора, Монреал е на квадрати като всеки американски град, не е труден.

3. Не знам, но заем/стипендия ще ги докопаш на първия месец (стига да започнеш училище)
4. Не мисля че 3-те месеца са ти проблема, по-скоро 20-те бона
5. Сякаш най-добрата идея е, че конжуанката вземала 10, т.е. ще се обясняваш само за 10 бона
6. В Монреал може само с английски, и не само да оцеляваш, ами и да си живееш не зле. За изпитите не те питат къде живееш :)
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
mclvarna
Мнения: 26
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 3:26 am
Местоположение: Varna

Мнение от mclvarna »

Вече има изписани 5/ пет / страници с мнения и все още не виждам сметка по която да се пращат кинтите.
foxxbatter

Мнение от foxxbatter »

:wink: остави ги да се наговорят...на някои им липсва медия за комуникация..
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Честно казано и аз мислех много за проблема на доктора... Без френски обаче не виждам как ще стане работата в Монтреал... това, че можело в други провинции да се приравнява и т.н. на английски, може и да е вярно, но като гледам никой тук няма идея как може да стане...
Това с публиксаковете си е робия и според мен доктора няма да издържи...
Социал + пици става, обаче дали ше му дадат социал, плюс това пиците се носят вечер в повечето случаи, кой ще гледа детето?
Работата с ветсниците я забравете, пак заради детето.
Също не е зле да се проуяи въпроса за пазач, тази професия ми се струва идеална за студенти, но пак нощни смени...
Според мен Доктора трябва да види как може да задейства приравняването от БГ-то, там поне ще има помощ про отглеждането на детето... Чувал съм че има вазможност за вземане поне на един от изпитите във Франция...
Определено няма лесно решение на въпроса, още повече, че ако човек се забие на някаква тъпа работа, има голяма вероятност там да си остане, имах тука един познат доктор, уж щеше да приравнява, кара пици 3 години, взе паспорта и се върна в БГ-то за да не си загуби и там правата...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Заключено