Priziv kam vsichki "Da pomognem na Doktora"

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

[quote="survivor"]Споменавали са ми за приравняване на лекарска диплома. Учене, учене, при това самостоятелно, без редовна програма. А от време на време някакви такси ти искат. Ако е семейство, единият трябва да работи и да го издържа, а другият да учи за лекарските изпити. Оставете човека, с каране на камиони или разнасяне на пици лекар няма да стане. Няма да може както почти всички други да се запише да учи редовно и да получава заем и стипендия, с които да живее. На чужд гръб и сто тояги са много. Как си го представяте сам човек и детето си да гледа, и домакинската работа да върши, и лекарска диплома да приравнява, че и семейство да издържа! Имам дете на същата възраст като неговото, ами то само да го видиш след училище как е с уроците, минимум един час отнема. И то да е само това. Ако някой има нужда от социал, то е точно хора като Доктора. Нека да си приравни дипломата и да не изпуска от поглед детето, а после ще върне всичко с лихвите.[/quote]
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Щото това го знам много добре затова се спирам на социала като начин за решаване на проблема!
Не,че ме мързи да работя.
Но само работата няма да ми помогне в защитата на дипломата.Който не е пробвал той не знае за какво става въпрос.
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ЗА ОТЗИВЧИВОСТТА!
Док............
TROUBLEMAKER
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Doctora

Мнение от hullboy »

Zdrasti Doc

Karas me da pochvam da analiziram, a tuk ima hora koito samo tova chakat.

Ne kaza li che idvas sam? Kaza.
Ne kaza li che imas pari samo za billet v edna posoka? Kaza.
Ne kaz li che se pritesnjavas za sotsiala zradi objaveni 20 000 $? Kaza.
Siguren li e tozi sotsial za teb i za deteto. Ne e.

Uchliste ste pochnes nai malko sled edna godina ot dnes. Dotogava zaem v Ontario njama, za Quebec ne znam. Pitai, ima hora ste ti kazat.
Otdelno I da moze v Quebec ne moze da se zapises vednaga, moze bi sled 6 -8 mesetsa da kazem.

Kakvo ti prech da napravis tova koeto ti predlagame, eto sabraha se 10 -15 choveka koito iskat da pomognat. Poluchih i njakolko lichni saobstenja ot hora koito sasto iskat da pomognat no darzat na anonimnost.

Kato doide vreme da uchis ako iskas prodai kolata, tja ste si e tvoja. Uchi denonostno ako iskas. No tova e dalech v badesteto, ne e dnes, ne e utre.

S tazi kola moze da izkarvas na den 70 – 100 $ na den.
Moze da rabotis 25 – 30 dena ako iskas na mesets.

Staja struva 400 $ na mesets
Bachelor ap. 600. $
Hrana 400 $
Njama da minavas poveche ot 100 km, na den * 25 dena = 2500 km na mesets.
Tova sa 250 litra benzin * 0.90 = 225 za benzin
Zastrahovka na kola 200 $ max v Ontario v Quebec po malko

Dohod 25 dena * 80 $ sredno = 2000 $
Razhodi 1525 $ ( 400 + 400 + 225 + 200 + 300 da vrastas za kolata )
Chisto dohod 475 $ na mesets + residual value na kolata ( ostatachna stoinost na kolata ) kojato ako prodades i vzemes 1500 $ kato se razdeli na 10 mesetsa e = 150 koito trjbva da se pribavjat kam drugite 475 + 150 = 625.$ na mesets.

Ako iskas i sotsial si pusni no az ne te savetvam.

A kato te priemat sjadai I uchi.

Po gore ima mnenja koito te obarkvat I chuvstvam kak zalitas kam sotsiala I pochvas da si protivorechis s parvite 3 izrechenja na tozi posting

Ako njakoi ima druga ideja da pise no ne generalno za parvata 1 godina dokato Dok. go priemat da uchi

Pozdravi

Hullboy
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Doctora

Мнение от VanBC »

hullboy написа: ... Njama da minavas poveche ot 100 km, na den * 25 dena = 2500 km na mesets...
Малко ме съмнява, че колата, при положение че се използува за правене на пари (пици, вестници и т.н.), ще минава по-малко от 100 км на ден ... :nenam:
Obey gravity ... It's the law!
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Пумпи, шапка ти свалям за упоритостта. Ама представи си че нямаше и съпруга до себе си, с която да споделяш грижите за детето и дома (да не дава Господ). И имай предвид че и годинките си имат значение, едно е на 30, друго е да си на 40. Който иска да е Супермен, нека да бъде. Аз обаче както виждам нещата Доктора и на социал да излезе докато си приравни дипломата, пак трябва трябва да бъде Супермен за да успее сам да си гледа и възпитава детето и да защити докторската си диплома. Докторе, чуй едно от мен - не ни слушай нас, ние си пишем, ама после ти сам ще обираш пешкира. Гледай само по-бързо да си приравниш дипломата и да си гледаш добре детето, не си пилей силите и времето нахалост.

Хълбой, за Доктора няма училище и няма програма. Никой няма да го вземе да учи медицина. Заради това няма и заем и стипендия за учене, ама затова пък учене има много. Просто трябва да държи изпити и да си учи сам. И няма учебна година, и няма нужда да чака никакви семестри да започват, защото няма такива за него. Трябва веднага да започне да учи. И аз не виждам защо ако мислите че е нормално ако учиш с определена програма да взимаш стипендия, за лекарите които приравняват и трябва да учат самостоятелно да не е нормално да взимат социал. Просто случаят с лекарите е съвсем уникален и нашият опит тук не върви.
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

И аз съм в играта на Hullboy (слагай ме в листата :)), само не давайте акъл на Доктора , ами вадете достоверна информация, подплатена с цифри и официални линкове.
Той е дърто магаре и сам ще си направи избора.

P.S. относно ученето - май все пак ще да го вземат да учи Доктора.
ето в този формуляр например http://www.meq.gouv.qc.ca/ens-sup/ens-c ... dent_A.pdf
се описва кога един човек е Кебек-резидент от гледна точка на колежите в Кебек (не съм търсил още за университетите, ама ще го направя)
там се казва че за да имате привилегията да сте квебеква :), трябва да е в сила едно от няколко условия, и третото в списъка е:
"You have a Québec selection certificate (certificat de sélection du Québec–
CSQ)." ,
което се доказва с
"Québec selection certificate (certificat de sélection du Québec–CSQ), or immigration form IMM-1000 or IMM-5292
with CSQ number, or official letter from the Ministère de l’Immigration et des Communautés culturelles confirming the
issue of a CSQ before permanent residency was obtained"

Освен това не разбирам защо трябва да се учи след година, след като аз лично започнах на 3-я месец(т.е. постъпките ги правих по-рано), а също така познавам човек, кацнал преди 20 дни, който вече е 10 дни студент в колеж, даже още не могат да му разгледат молбата за стипендия поради липса на SIN, ама и то ще стане.
Моля, ако някой изрови нещо из правителствените сайтове по въпроса за резиденството в Кебек да го сподели.
Сега като размисля, излиза, че Док си е резидент на Кебек, разбира се ще попита и бюрото на Aide Financiere какво мислят по въпроса.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Не разбирам какво лошо има да е на социал и да работи на черно с колата Доктора. Така ще учи и ще е при детето през деня, а рано сутрин или късно вечер, когато то гледа телевизия или спи може да носи пици, вестници, каквото реши, ето пумпи даже му предложи да му помогне за район за вестници. На пици пък може и над $100 на вечер да се изкарат. Това е за начало и ще му помогне да е спокоен. Като се установи вече може да мисли за стипендия за нещо лесно, да се огледа за друга работа, много неща. Но дотогава ще е спокоен, ще си докара детето и ще знае че няма да трепери за следващия месец.
Циганите - на Сатурн !
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

Абе верно, че Док има сертификат за селекция! Кво сме се затормозили!
Хълбой, дай координати къде да изпращаме чековете.
Идеята е велика!
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

Док, каквото и да решиш, имаш подкрепата ми. ;) :beer:
Аватар
Jeeves
Мнения: 1025
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 9:39 am
Местоположение: Wild West

Мнение от Jeeves »

И моята, но все още от България :lol:
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

C200, по принцип си прав за може би всяка специалност, с изключение на лекарската. Там за имигрантите програма няма, а индивидуално учене и взимане на изпити, за което няма как да ползваш всичките студентски привилегии, които ползват другите. Спирам вече да го повтарям, едва ли има някой от нас който да е в ситуацията на Доктора, така че примерите които давате с вас едва ли са на място. Успех и от мен!
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

Имам предвид учене отначало, за приравняване не говоря, защото не ми е ясно въобще как става.

Може да се започне учене на общо основание, от университета зависи дали ще признае някои кредити заради БГ дипломата.
Каквото признаят ще съкрати срока на учене, според мен чувствително.

За доктори не съм подготвен да говоря, но например знам от познат ветеринар (и те имат яка Орда), че вместо за 5-6 години може да влезе в играта за 3 и половина. С право на заем/стипендия.
Подобно нещо важи и за адвокати (тая Орда е по яка и от на докторите), те си имат едно Ecole du Barreau дето определя кой става за тая работа и колко да учи - 3 години и там е съвсем реален срок ако се учи на фул-тайм.

Аз също не уча по "Програма за имигранти", карам си Continious Education на общо основание.

Aide Financiere не прави разлика между жители и имигранти, гледат дали отговаряш на условията и дали специалността ти въобще подлежи на правителствено финансиране (това се проверява в университета/колежа).
За медицинския факултет на МакГил например има такава възможност, както и още 5-6 вида заеми и помощи за бедни студенти, за семейни и прочее, всичко това на www.mcgill.ca
Изрових и документа за Кебек-резидент за университети, същия е като за колежите http://upload.mcgill.ca/student-records ... iteEn3.pdf

И още нещо - ако някой университет не ще да признае нищо от БГ дипломата, това не е задължително да е вярно за всички университети, трябва да се проверява наред и да се избере този дето е най-дащен :)
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Доколкото знам те не приемат току-така медицина лекарите-имигранти :( Това е проблемът. За адвокатите знам че става.
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

е това е работа на Док, да си намери място, където ще го приемат например като завършил колеж (БГ висшето образование всякак минава за колеж, даже и плюс). За целта не трябва оная хартия на министерството дето е 105$, а просто университета да признае твоите хартии, било с показване, било с кореспонденция с БГ университета.
По-сложно е за Post-Graduated ама то човек ако не може да се оправи с приемната процедура, къв студент ще е :)

ето един пример къде да се чете (има и още)
http://www.medicine.mcgill.ca/admissions/mdcm.htm

Доста неща се изясниха в тази тема, ето например аз мислех само за университети, а Poumpy изрови и някакъв колеж, може би има още някоя възможност, за която не сме се сетили.
Стипендията вече му дадохме на Док, ако поразсъждаваме още малко може и да удари печалбата от Лото Кебек :)
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
Stoynev
Мнения: 309
Регистриран на: Чет Авг 26, 2004 8:39 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Stoynev »

Добра идея Hullboy. И аз ще помогна.
"Най-добрият сред хората е оня, който е най-полезен" - А. ДЖАМИ
Аватар
rose
Мнения: 265
Регистриран на: Съб Май 08, 2004 9:09 am
Местоположение: Montreal

Мнение от rose »

Докторе,
Отдавна не съм влизала във форума, но съм запозната с твоя случай, за което много съжалявам! :( Бих желала да помогна и аз, разбира се като всички хора, които са взели присърце твоята история.
Обаче имам особено мнение като жена. Не те познавам като човек и не съм аз тази, която ще те съдя, но мисля, че за да се установиш и реализираш в Канада, трябва да промениш просташкото си отношение към жените, което се долавя във всичките ти постинги, включително и в този на портала. Уважавам страшно много професията, която упражняваш и факта, че сега сам се грижиш за детето си, но само си помисли колко жени има в твоето положение, най - вече в България. Мисля че преди всичко трябва да бъдем добри хора и да се опитваме да приемаме слабостите на тези около себе си! Псувните, нафуканото отношение и генералните заключения към срещуположния пол не са донесли полза на никого. Даже мисля, че хората които минават океана, за да се установят в Канада, бягат именно от това в България. Истинските мъже не се правят на мъже, те просто са мъже.
Ако съм те засегнала с моя постинг, моля за извинение! Не съм искала нито да те обиждам, нито да съдя, а просто да ти предложа друга философия за живота, която пък кой знае, може да ти е от полза...
Късмет!
Rose
Заключено