Kakvo da se pravi v sluchai na trudova zlopoluka

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
bliasaka
Блясъчко Мечтателник
Мнения: 350
Регистриран на: Пон Авг 04, 2003 1:20 pm
Местоположение: Canada

Kakvo da se pravi v sluchai na trudova zlopoluka

Мнение от bliasaka »

Naskoro moi kolega i priatel pretarpia trudova zlopoluka.Ne beshe neshto mnogo losho,no pri vsichki polojenia beshe nepriatno.Iskam da spodelia s vas tova,koeto toi mi kaza i po-tochno kak se procedira v takiva sluchai.
Parvo-pazete si vsichki bumagi i dokumenti ot bolnicata,v koiato otidete sled zlopolukata.Vsichko.Ne se znae kakvo koga shte vi potriabva.
V bolnicata shte vi pitat dali incidenta e stanal po vreme na rabota ili niakade drugade.Kazvate,che e stanal po vreme na rabota i te go pishat v tiahnata baza danni kato takav.Po-kasno incidenta se report-va ot samata bolnica po slujeben pat do provincialnia Workers Compensation Board.Pone takova e imeto mu v Manitoba.
Pri sledvashtia etap Compensation Board-a vi prashta pismo s vashia Claim Number.Pismoto sadarja razni forms,v koito vie obiasniavate v detaili kakvo tochno i koga e stanalo.Izobshto obiasniavate detailite na incidenta.Po-kasno moje da vi pratiat vtoro pismo,v koeto da iskat poveche podrobhnosti-napr. ime na doktora,koito prav vi e vidial,imeto na doktora pri koito e triabvalo da otidete sled tova,dali poseshtavate terapevt,koga ste zapochnali otnovo da hodite na rabota i prochie.
Ideiata na tozi Compensation Board e v sluchai,che se nalaga da otsastvate ot rabota neopredelno vreme poradi trudovata zlopoluka te (Board-a) da vi plashtat obezshtetenie po vremeto,kogato ne ste na rabota.
Drugoto vajno e,che pone v Manitoba (ne znam kak e po drugite provincii) triabva da si rabotil minimum 3 meseca vav firmata za da mojesh da se polzvash ot oblagite na Workers compensation board-a.
Ako ima drugi,koito sa se sblaskvali s podobna situacia neka spodeliat opit za da imame poveche info.Vse pak pochti vsichki ot novite imigranti rabotiat cherna rabota,koeto predpolaga i po-opasna za zdraveto.
Заключено