Пристигнахме.........

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Ало,мене що ме причислявате към оплаквачките ,аз никога не съм се оплаквал с едно изключение когато държавни служители ме преебаха с шофьорското училище и ми нататрузиха 8000д. заем да плащам с/у което не получих нищо насреща,получи се напрактика една измама и едно ограбване спрямо мен.
Аз съм железен и с бетонна глава с която се опитвам да пробивам стени ,боря се със системата ,която не ми позволява да вляза през вратата и по тази причина съм критичен,но не се оплаквам.Споделял съм си настоящата ми автобиография и много добре знаете ,че съм човек който от първия ден тук се трепе за да е по малко зависим,професионалният ми път го доказва това,не чакам с разтворени шепи някой нещо да ми даде ,а се трепя да си го взема сам ,но много фактори на този етап ми пречат и спъват да го реализирам,но не съм спрял да се движа,самият факт ,че съм оптимист трябва да го свържете с другия факт -Батето ,не се оплаква ,а критикува,критикува селяните и аборигените пред които постоянно трябва да се доказва ,че не е от кал ,а е бял човек.
Моля ,четете ме и ме цитирайте точно за пореден път ,никога не съм се оплаквал ,само съм споделял ,че тук начинът и качеството на живот не ми харесват,това е много лична преценка ,може би обвързана и със стандарта ми на живот който съм имал преди да дойда тук,поради тази причина не се съобразявайте с думите ми,но ви гарантирам ,че всичко споделено от мен е искренно,казвам това което виждам и чувствам,няма и грам манипулация ,освен някой майтап,но предполагам ,че се усеща когато говоря несериозно.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Doktora написа:Не е само лотария!
Въпреки,че е и въпрос на късмет както казвош.
Док........
Наистина не е само лотария. Ама представи си един и същи човек в две ситуации - в първата го настаняват в един гнусен дървен блок миришещ на индийски подправки, защото съседите му са такива, от най-лошите дървени блокове, защото има и прилични, а над него - арабско семейство с 3 деца. 15 минути след пристигането му идват съседи отдолу да се оплакват че детето му много тропа. И му предстои цяла година да живее там. Представи си същия човек, който от идването си идва в един приличен бетонен блок с басеин, с мокет по коридорите и мрамор на входа. Не мислиш ли че този един и същи човек в първия сценарий би намразил Канада още от първите си дни, и то с пълно основание, а във втория сценарий има силна вероятност това да не стане? Когато пристигнеш първите впечатления са страшно силни и играят огромна роля за цялостната нагласа на човека - дали след това ще търси само аргументи за Канада или аргументи против Канада. И това с жилището е само един от многото фактори на риска.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

За справка аз от първия ден ,пардон от втория месец/първия бях на временна квартира на Жан Талон/ и до сега живея в бетонен блок с басеин и сауна,с мокет до кокалчетата на краката и мрамор и асансьори дето и в Шератон София ги няма с/у скромния наем от 800д. за малко 3 1/2 на 300м. от най престижния квартал на Мтл.-Вестмаунт и Кво.
Много елементарен пример Уатсън :D ,дай нещо друго.
Аватар
Дякон Игнатий
Мнения: 1520
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:47 am
Местоположение: DIX30,QC,CANADA

Мнение от Дякон Игнатий »

Бе, пичове що не мирнете малко ,бре? Аз исках да споделя ,че се приземихме успешно на канадска земя а вие изгинахте.......Споко,бре,чада Божии
НАПРАВИ НЕЩО ЗА РОДИНАТА-ЕМИГРИРАЙ
Аватар
KpacuB
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 8:34 pm

Мнение от KpacuB »

Бате, недей се връзва да даваш обяснения защо ти харесва и защо не. Аз немога да разбера, защо не се говори конкретно на кой какво му харесва или не и защо.
Ето например Independent споделя:
Independent написа: Я ме виж сега! В България няма да се върна, преди да мога с едната заплата да си имам апартамент (пък било то и под наем), да купувам свястна храна и да приказвам по 2 часа на ден по "маймунката", без да се притеснявам от цените на разговорите.
Кратко и ясно се разбира какво му харесва на човека тук...
Живота не се мери с броя вдишвания, а с моментите, които спитат дъха ни!
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

ЯЯЯЯЯЯ поправете ме ако греша, но май на Дякона девиза му е посинял вече от студ !!! Не беше ли топло-червен преди време ? а? а?
Аватар
Дякон Игнатий
Мнения: 1520
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:47 am
Местоположение: DIX30,QC,CANADA

Мнение от Дякон Игнатий »

Godis написа:ЯЯЯЯЯЯ поправете ме ако греша, но май на Дякона девиза му е посинял вече от студ !!! Не беше ли топло-червен преди време ? а? а?
Ех ти палавник :wink: .Девиза ми е бил винаги син и не защото съм от Левски,а по други причини.Но ако на -5-8 викаш студ .....Да видим -25-30 пък ще видим :cry:
НАПРАВИ НЕЩО ЗА РОДИНАТА-ЕМИГРИРАЙ
vnenovbg
Мнения: 170
Регистриран на: Нед Сеп 05, 2004 2:17 am
Местоположение: Montreal , Qc
Обратна връзка:

Мнение от vnenovbg »

Дяконе поздрави от всички нас - тук в София ! Най - накрая сте в истинския свят !!! Е .. май сега борбата започва отново !!! Ян поздрави и на всички вас ! Сега още не мога да пиша много - много , но вече от другата седмица съм по-свободен и започвам да се изявявам сериозно ..... :D :D :D Вервайте ми !!! :beer:
А за доктора или как му е името не се косете ! С него се познаваме задочно много добре :evil: :twisted: и зная , че е силен в приказките на чужд гръб !!! Е .... както е казал господ - ВСЕКИМУ СВОЕТО...............
до скоро
Всеки прави , каквото може !
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

vnenovbg написа:Дяконе поздрави от всички нас - тук в София ! Най - накрая сте в истинския свят !!! Е .. май сега борбата започва отново !!! Ян поздрави и на всички вас ! Сега още не мога да пиша много - много , но вече от другата седмица съм по-свободен и започвам да се изявявам сериозно ..... :D :D :D Вервайте ми !!! :beer:
А за доктора или как му е името не се косете ! С него се познаваме задочно много добре :evil: :twisted: и зная , че е силен в приказките на чужд гръб !!! Е .... както е казал господ - ВСЕКИМУ СВОЕТО...............
до скоро
Какво намекваш бе човек?
Ако имаш да казваш нещо казвай го ама не по заобиколни начини и познавайки ме задочно.
Док........
TROUBLEMAKER
Аватар
Дякон Игнатий
Мнения: 1520
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:47 am
Местоположение: DIX30,QC,CANADA

Мнение от Дякон Игнатий »

Doktora написа:
vnenovbg написа:Дяконе поздрави от всички нас - тук в София ! Най - накрая сте в истинския свят !!! Е .. май сега борбата започва отново !!! Ян поздрави и на всички вас ! Сега още не мога да пиша много - много , но вече от другата седмица съм по-свободен и започвам да се изявявам сериозно ..... :D :D :D Вервайте ми !!! :beer:
А за доктора или как му е името не се косете ! С него се познаваме задочно много добре :evil: :twisted: и зная , че е силен в приказките на чужд гръб !!! Е .... както е казал господ - ВСЕКИМУ СВОЕТО...............
до скоро
Какво намекваш бе човек?
Ако имаш да казваш нещо казвай го ама не по заобиколни начини и познавайки ме задочно.
Док........
Как беше?????/........
Живота е кръчма-да седнем да пием по бира.....
НАПРАВИ НЕЩО ЗА РОДИНАТА-ЕМИГРИРАЙ
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Мнение от some »

Be diakone tva Longueuil - дълъг гьол li znachi?
:)
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

От няколко постинга по нагоре разбирам ,че имало два свята ,този в които живеем и така наречения ;истински; :D :D :D ,абе да не би досега да сме живели във фалшивия :( :( :( ,къде да проверя.
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

bateto написа:От няколко постинга по нагоре разбирам ,че имало два свята ,този в които живеем и така наречения ;истински; :D :D :D ,абе да не би досега да сме живели във фалшивия :( :( :( ,къде да проверя.
Бате,мисля си,че в момента не си в истинския.
Док............
TROUBLEMAKER
Аватар
coolcoldy
Мнения: 190
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 3:44 pm
Местоположение: Mоntreal
Обратна връзка:

Мнение от coolcoldy »

Здравейте!
Леле,чета си аз за Дякона и какво следва....
Първо искам да поздравиа Игнат за успешният финал на процедурата.
-Дяконе честито!От тук нататък братле следват яките неща/ ще имаш почти от всичко по най/Пожелавам ви да бъдете щастливи,много успехи и нека СИЛАТА да бъде с вас!
Ще се видим след като и ние дойдем там.Пък ще има едни :beer: -и едни мезата,едно цър-пър е-е-е-ех.Айде сега да не ви хване носталгиата и да се разчустваме.
Най-важното е да сте щастили и силни. Me comrenez-vous?


А сега да ви кажа аз на вас калпазани такива! Ще се карате на друго място.Има "под шипковия храст",има идруги форуми където да си мерите ...."музиките"
Дякона споделя с нас радостта си и очаква друго,не вашите кавги.Едва ли ще му е приятно вместо поздрави и приветствия да прочете за това кой как му е гадно или не.
"...ако сме сами във вселената си е чиста загуба на пространството..."
Аватар
Kwon-Do
Мнения: 391
Регистриран на: Съб Юни 18, 2005 4:31 am

Мнение от Kwon-Do »

:D Дяконе,успех ти пожелавам!!!!
Дано да започнеш живота си наново, с по-добър старт и без да правиш грешките които си правил (може-би) досега!Пожелавам ти да забравиш България и всички гадости които са ти се случили тука(може-би) и да се настроиш за позитивен и весел ,успешен в професионален и личен план живот :beer: :beer: :beer: !!!
Заключено