Gotov li e Quebec da poeme potoka ot hora s visshe..........

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

:beer: :beer:
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Хеми, винаги съм готов да поспорим.
ivandi, по въпроса за образованието в Квебек, лично аз нямам идея дали е добро или лошо, но както и навсякъде по света, от студентите си зависи дали ще учат, никой няма да им налива с фуния в тиквите.
Същото е и за работата, ти бъди в първите по успех завършващи, пък после да видим дали ще ти е трудно да си намериш работа. И последно тези инжинери дето ги познаваш и дето не знаят френски, нула ли си бяха написали по френски, като си подаваха документите?
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Ognen_led
Мнения: 637
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 8:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Ognen_led »

Потока настрана, знаете ли кой 4 качества трябва да притежаваш за да успееш в Quebec?

1) да си самоуверен и да си висшищ
2)да си умен и да си висшист
3)да изглеждаш добре и да си висшист
4)да умееш да убеждаваш

ако те бива по последната точка другите три отпадат ;)


P.С. горното освен за Quebec важи за всяко нормално място на земята
Ognen_led
Мнения: 637
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 8:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Ognen_led »

Hemoglobin написа:
Инак Огнен лед истински ми хареса...най-накрая някой ми опонира с мои доводи. "КОгато не ти харесва положението промени го..." отлично! Критичния поглед като двигател на прогреса. Харесваш ми Огнен лед.
Окси Хеми... или си дезокси ;).
Страшен си. Аха аха и да ме разоръжиш. Ми тъй де не е леко да се противопоставиш на човек дет те харесва. Няма майтап проста житейска истина - ако човек поне малко харесва и уважава другите и на него му се отвръща обикновено със същото. Просто нали. Да ама не чак до там, щото кво правим ний българите (много от нас де), ами зорлан се настройваме срещу домакините ни хората от Quebec. То е ясно че и те като всички хора си имат и кусури и качества. Ами идеята ми е, че не може целия ти мозък да е пропит от омраза и презрениете към местните и те да те приемат било на работа, било като приятел. Sthoto омразата към околните не можеш я скри. Осмърдява орталъка. И с 5 висши да си, като смърдиш хората бягат от теб... и почваш още повече да смърдиш.

Инак е вярно, че критичния поглед е двигател към прогреса. Но от критичен поглед до махнаджииство има разлика нали?
Пък и само с недоволство и критики ако ставаха работите, ние българите май щяхме да сме най-прогресивните.

Значи Хеми, уважавам те че си родолюбец. Уважавам всеки българин които уважава себе си и страната си. Ама това че обичам България и с хубавото и лошото значи ли че трябва да презирам местните? Мръсна думичка ли е интерграция? Ми интеграция по нашенски си е баш приобщаване и приспособяване към дадена среда. Та както би казал дядо ми Дарвин тя дето не се приспособяват... хващат първи самолета... за оня свят ;)...

Баси кво се разписах толкоз. Покрай писанята си се сетих за една сцена от филма ``от глупав по-глупав^^ но ще я напиша по-късно, стига да не забравя или да ме домързи.
Аватар
maria.com
Мнения: 123
Регистриран на: Пет Юли 15, 2005 8:18 am
Местоположение: Toronto / ON

Мнение от maria.com »

а някой беше казал в една книга.....

Why worry?
There are only 2 things to worry about
Either you are well or you are sick
If you are well, then there is nothing to worry about
But if you are sick, there are 2 things to worry about
Either you will get well or you will die
If you get well, there is nothing to worry about
If you die, there are only 2 things to worry about
Either you will go to Heaven or Hell
If you go to Heaven, there is nothing to worry about
If you go to Hell, you will be so damn busy shaking hands
with friends, that you won’t have time to worry at all



останалото си е житейски път,съдба или жив късмет....
Аватар
Hemoglobin
Любим форумец
Любим форумец
Мнения: 447
Регистриран на: Чет Яну 29, 2004 9:03 pm
Местоположение: Само в самолета съм си у дома.
Обратна връзка:

Мнение от Hemoglobin »

Ognen_led написа:Значи Хеми, уважавам те че си родолюбец. Уважавам всеки българин които уважава себе си и страната си. Ама това че обичам България и с хубавото и лошото значи ли че трябва да презирам местните? Мръсна думичка ли е интерграция? Ми интеграция по нашенски си е баш приобщаване и приспособяване към дадена среда. Та както би казал дядо ми Дарвин тя дето не се приспособяват... хващат първи самолета... за оня свят ;)...
Здравейте,
Огнен лед, виждам, че стоим на една и съща пътека, що се отнася до възгледите ни (само на различни места по пътя на тази пътека) за критичното мислене и пр. (все пак и аз съм казвал неведнъж, че едно е да мрънкаш (махнаджийство какото го нарече), друго е да променяш нещата които не ти харесват).

Хммх добре, заговорихме за еволюция, оцеляване, отмиране... приспособяване към дадена среда и пр.... социалноевлюционни възгледи. Да започна с няколко постулата.

1. Приспособяването към променящата се среда е винаги с една единствена цел, оцеляване (надмощие в междувидовата борба и тази с факторите на средата от друг характер), усвояване ресурсите на средата и размножаване. Приспособяването е процес на натрупване на характеристики у вида даващи му преимущества в конкуренцуята с другите видове в усвояване на ресурсите на обитаемата среда.

2. Индивида никога не оцелява оабче, индивида е краен - умира, ВИНАГИ.

3. ОЦЕЛЯВА ВИДА! ОЦЕЛЯВАТ И ГЕНИТЕ (по точно алелите)! Индивидите винаги са крайни, те са само продължители и преносители на генотипа на вида.

Така, сега що се отнася до интеграцията сред квебеквата
Тпва не е приспособяване във смисъла в който се пропагандира тази велика думичка на деня (тъй обичана по ОФ дружинките за да се обясни удобно всичко с което ще се сблъска новодошлия наивник).
Интеграцията не приспособява българина, тя само го прави подобен на другите. Не му дава никакви ПРЕИМУЩЕСТВА пред останалите. Просто го превръща в полу-квебеква.

ИНТЕГРАЦИЯТА НЕ Е СОЦИАЛНИЯ ЕКВИВАЛЕНТ НА ЕВЛЮЦИОНЕН ПРОГРЕС, ТЯ Е САМО ЕДНА ЖАЛКА ФОРМА НА МИМИКРИЯ.

Да има видове (разбирай и етноси, защото в момента говоря само с примери които смятам, че са напълно валидни и за човешкиете общества) за които мимикрията е много печеливша стратегия. Това са обикновено дребни видове, които не са развили естествени защити и нямат набор приспособления за оцеляване в междувидовата борба. Най-често в природата мимикрират насекомите... "земната пчела е напълно безобидна, няма жило, нито отрова, но пък е придобила поведението и окраската на оса". Дивакът взет от джунглата наистина трябва да се интегрира и за него това е силно облагодетелстващо.

Сега тук мисълта ми трябва да се раздели в две посоки.
Първата е въпроса: Ние вярваме ли, че като народ сме тъй ненадарени и неспособни да се усвоим ресусрсите на средата? Че единствения ни изход е мимикрията, приемането на поведение и мислене на друга група. Аз лично не се виждам в тази роля. Смятам, че като хора сте (това за да избегна забележки за самочуствието) доста надарени, и прозхождаме от култура и цивилизация значително превъзхождаща местната......

А това само по себе си ме прехвърля във втората насока. Да речем някой реши за себе си, че ето на, социалната еволюция го е забравила и той няма никакви способности активно да усвои тази среда. Той решава да се интегрира, да мимикрира поведението и мисленето на квебеква.
И тук се питам: КВЕБЕКВА ЛИ Е НАЙ-ВИСШЕТО СЪЩЕТВО КОЕТО ЩЕ СЕ МИМИКРИРА?
Което ме кара да погледна по горе точка 1. и да видя целите на приспособяването за да преценя къде стоят квебква в хранителната пираммида на северноамериканското общество. Я да видим сега, оцеляване и размножаване: квебеква са заели една мъничка социална ниша, никой не е и чувал за тях, и съществуват пасивно без никаква намеса в по голямата икономическа и социална картина. Тоест тяхното оцеляване е свързано със случайно попадане в укритие, и пасивно усвояване на малкото ресурси давани от това укритие - тоест бентосен перифитон (с нормални думи: червеи заровени в тинята).
Усвояване на ресурсите на средата....ами всеки вижда на какво прилича квебек в сравнение с другите провинции или щати на северноамериканското общество. Подарената им от федерална канада инфраструктура гние в ръцете на квебеква, икономиката сякаш отбягва квебек откакто те искат и имат възможността сами да се управляват. Образованието е и то в батака... тоест квебеква не показват и да усвояват някак ресурсите и икономическия потенциал.
Квебеква не се и размножават, на територия колкото цяла източна Европа броя на квебеква популацията е по малко от 1/2 тази на България и намалява, това при условие, че топлото канадско теченеи постоянно влачи плнктонец пред устите на тинестите червеи квебеква които само те от цялото им тяло се подават над тинята.

И това е най-приспособената социална група тук към която ще се интегрираме? Ако това е така, Бог да ни е на помощ.

А бе хора, вижте ги евреите бе, фанатици или не, владеят тук. Защо? Защото са се интегрирали към квебеква ли? Защото са им казали в някоя имигрантска организация "ааа вие трябва да си промените мисленето и стратегиите и да са по-нашия начин!" и те речено сторено? Интегрирали на най си! Имат си собствено общество с техни си правила и тяхната игра няма нищо общо с правилата на играта квбеква... и са почти на върха на хранителната пирамида.
Ето на това му викам приспособяване към използване на ресусрите на средата и то до такава степен, че и квебеква за тях не са нищо повече от ресурс.... А за жалкия "интегрант" квебеква е върховна цел и пример, нирвана в неговия социално еволционен път . Това къде би ни поставило в обществената пирамида...? замисляли ли сте се? (май май където е планктона).


А в светлината на другите два постулата на еволюционното приспособяване, интергацията се явява антагонист на приспособяването на вида. Индивидите си отиват. Интегрант или не аз или ти...утре някой от нас може и да не се събудят...и да не е утре все някога. Ние се приспособяваме за да оцелее етноса и/или (или за тези които не обичат етноса си) рода.
Само че инеграцията във вида в който всички я виждаме е най-решителната стъпка към затриването на етнос и род. Интегрантите първи губят чуството си за принадлежност към българите, мощно се настройват срещу тях, издигат в култ перифитона.
Сега дотук нищо не се променя, но техните деца са децата които в най-честия случай няма и да знаят езика си, ще се наричат квебеква, ще започнат да приемат "лесно произносими" квебеква имена т.н.
Тоест интегранта вади себе си и поколенията си от българския етнос. Вероятно ще ги извади и от рода. Излиза, че в рамките на две поколения, интегрантщината води до драстично намаляване на българите, а след още няколко поколения вече няма Георги Батаков (например) а Жорж Батак, който горкия не знае колко е 14 часа (знае 2 ама 14?!?), търси Лондон във Франция на картата, възхищава се на някой имигрант, който може наум да сметне 35+12 и пр.... воалаС процеса е завършен. Социален регрес свързан със изваждането на поколения от рода.

Тоест за да сложа всичко описано досега в кратко:
Интегрантщината е социалния еквивалент за еволюционен РЕГРЕС, тя е процес на жалка имитация на един от най-несъвршенните етноси обитаващи този контиент от етнос който притежава значително по-голям потенциал и способности. Имитация която води до претопяване на имитиращия етнос и затъпяване на неговото мислене и възможности.

А инак пак да повторя. Вярвам, че интегрантщината е много полезна за някои. Хаитянските негри в повечето случаи силно ще се облагордят след като се интегрират. Някои от по-дивите пакистанци и филипинци също ще намерят силни ползи от интеграцията...но не и ние.

П.С. Няма да коментирам за оцеляването на алелите защото вече съм го правил и ако го повторя току виж пак ми изтрили мнението, но предполагам и вие може да се сетите.
"Бързата кучка слепи ги ражда"
българска поговорка
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Hemoglobin написа: А инак пак да повторя. Вярвам, че интегрантщината е много полезна за някои. Хаитянските негри в повечето случаи силно ще се облагордят след като се интегрират. Някои от по-дивите пакистанци и филипинци също ще намерят силни ползи от интеграцията...но не и ние.
Питай един западноевропеец по въпроса, ще каже същото и за нас :(
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Все едно съм се пренесла в началото на 20 век :lol: Само дето Кръстьо Кръстев, Спиридон Казанджиев, Янко Янев, Константин Гълъбов, Борис Йоцов и т.н. радетели ... биха се скрили от срам от генетичното си наследство в имиграция.

Доста посредствено за висш представител на войнстващия български национализъм в имиграция - теориите за чистите и висши раси бледнеят на фона на по-горе изписаното :wink:

:beer: :beer:
Ognen_led
Мнения: 637
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 8:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Ognen_led »

Hemoglobin написа:
Огнен лед, виждам, че стоим на една и съща пътека, що се отнася до възгледите ни
Хемоглобине,
може и да сме на една пътека, ама като приказката за двете козлете май в насрещни посоки гледаме.
Лошото е че не сме и козлета, ами баш едни дърти пръчове. :).

В предното ми съобщение бях споменал че ще напиша за една сцена от филма 'от глупав по глупав. Та Jim Carrey вика на мацката които от двамата се качи първи на етажа печели. Не знам къв беше залога, но двамата се юрнаха по стълбищата... Мадамата аха аха и да изпревари Керито... и той прасс хвана я за краката и я изтрещия на земята. После се качи на стълбището и зе да куфее че спечелил...''

Разбираш ли ме кво искам да кажа. Ай да е по-ясно поиснявам. Като сме толкоз добри и най- най българите защо трябва да мачкаме макар и с люти думи и пренебрежение местните.

Абе хора, според вaс един човек (народ) които уважава истински себе си ste омаловажава li другите? Ако се чувстваш наистина силен и с класи otgore ще ти трябва ли да ги принизиаваш drugite за да изпъкнеш?...
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Ognen_led, не бъркай (не прави глобални изводи :) ) българския народ с някои представители на нововъзраждащото се националистично движение (между другото в цяла Европа, що ли :wink: )
Ognen_led
Мнения: 637
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 8:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Ognen_led »

krimon написа:Ognen_led, не бъркай (не прави глобални изводи :) ) българския народ с някои представители на нововъзраждащото се националистично движение (между другото в цяла Европа, що ли :wink: )
Krimonche, kyde gi vidia tia globalni izvodi? Az prosto razkazah edna scenka ot film i zadadoh dva vyprossa.
chao, che dneska mnogo se razpissah nesto. Predpochitam da hodia da igraikam :) :beer: vmesto da si palnia bakata (kratunata) s globalni misli ;)
bravo

Мнение от bravo »

i kvo ot tova kat se zatriat niakolko tona bg-ta? niama da ima koi da prikazva za velikata ni istoria, za nas samite, kvi sme veliki i fanali gospod za 6lifera, ama ne slu4ili na upravnici, ta do6li tuk pri prostacite.


zemiata 6te spre da se varti sigurno, a i nie sme nezamenimi, nali?
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

браво, забрави да споменеш, че българите се знаят навсякъде на света, освен там където не се знаят .... защото хората там са полу-идиоти :wink:

и се знаят като хората с най-дълга и най-велика военна и културна история, освен това като най-умните, най-способните и най-незаменимите сред всички народи по света ... абе нещо като Омпа-Уомпа в Шоколадовата фабрика ... само чудно защо не си стоят в страната (най-хубавата !!! - е тука няма 2 мнения по въпроса)
bravo

Мнение от bravo »

taka, taka, za vsi4ko sme NAI..


egiptianite naprimer da duhat supata, kvo kat istoriata im po- ot na6ata, iaaa prostaci s tapi piramidi! goliam praz! nie sme po-zavistlivi pak!


ama ha!
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

отгоре на това тъпите египтяни са и с тъмна кожа - амаха ! мангали !
Заключено