Gotov li e Quebec da poeme potoka ot hora s visshe..........

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

krimon написа:ами аз нямам пишка, хуба, тъй че ти печелиш :beer: :beer:
твоята е по-голяма :lol:
имаш, но се води закърнял орган :D
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
myha
Мнения: 1248
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 9:15 am
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myha »

аз когато отидох да кажа, че заминавам за Канада, със свито сърце, хората подскочиха две педи от земята от щастие за мен ... защото знаят, че професионализмът в България нищо не

koi e podskochil ???:)))
tyka vseki zavijda :))
neshto mai slangosvash :wink:
A za vsichko tova mislia che, vseki si go pravi sam jivota to bil dobar ili losh i pojelavam na vseki da se razvie do krai i da yspee :thumbsup:
Na edna vrata pishelo ''Ne razbivai, ne vlizai ,niama nishto za kradene '' a ot doly pishelo
'' nie sme dlajni da proverim '' !!!
Cherna Kosmata Raka se e spysnala nad foryma
Ognen_led
Мнения: 637
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 8:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Ognen_led »

sasho71 написа:
Ognen_led написа:V koia dyrjava vi chakat s otvoreni obiatia na letishteto da vi nakichat s lekarskite prestilki...ili s kvito tam zlatni dospehi vi si e prishtialo ? .
в Уганда, Либия, Мароко, Бряг на слоновата кост, Джибути, Алжир, Нигер,Нигерия, ЦАР, Судан и Етиопия :D
:beer:
huba
Мнения: 925
Регистриран на: Вто Дек 07, 2004 1:54 pm

Мнение от huba »

sasho71 написа:
krimon написа:ами аз нямам пишка, хуба, тъй че ти печелиш :beer: :beer:
твоята е по-голяма :lol:
имаш, но се води закърнял орган :D
Zakarnelia organ ne prechi na sebedokazvaneto. :D :D :D
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

хуба, какво означава себедоказване :?:
дай моля определение, за да има основа за разговор, а да не се окаже, че само се заяждаме виртуално :wink:
Аватар
myha
Мнения: 1248
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 9:15 am
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myha »

Takiva vishisti kato vas ne:)))
:wink:
Na edna vrata pishelo ''Ne razbivai, ne vlizai ,niama nishto za kradene '' a ot doly pishelo
'' nie sme dlajni da proverim '' !!!
Cherna Kosmata Raka se e spysnala nad foryma
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Таратор написа:
Lub0 написа:И на мен ми е интересно как точно успяват обратно в БГ след 2 годишно седене на социал и кофи или работа за $8/час в завод?
Значи има какво още да научиш.
Лично аз не бих искал и да науча, примерно да попадна на зъболекар в БГ, който е бил картач 2 години в Канада :)
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
Hemoglobin
Любим форумец
Любим форумец
Мнения: 447
Регистриран на: Чет Яну 29, 2004 9:03 pm
Местоположение: Само в самолета съм си у дома.
Обратна връзка:

Мнение от Hemoglobin »

Куриозна работа,
от всички бурно несъгласили се с мен само Любо май, нормално каза "аз не съм съгласен".
И ако, че темата хич ама хич не касае положението в България и при все че наблегнах, че дума не отронвам за България, диспечерите на имиграционния поток, започнаха пак да разпределят полетите. "Извинете моето място до крилото ли е? 'Щото аз обичам там да сядам. Аааа да и накъде ме слагате да летя?ОК, Алжир, алжир, щом като сте рекли. Само моля ви не слагайте оная с закърнялата пишка до мен, че всъщност не е закърняла особено и стърчи и плаши децата."

Освен имиграционните диспечери, бръжко се включиха и моралните поучители: "ма вие какво си мислехте...?" ....добре само, че замисляте ли се, че когато се каже "Ама вие какво си мислехте" просто по друг начин се казва..."Вие да не си мислехте че тук е много хубаво?".
Както виждате не съм окачествявал с морални категории в предното си описание, не съм сравнявал с България, казах ви какво мисля за това което се коментира.... но не на някои хора все ги тегли към България.

Тяхната работа ми напомня следната ситуация:
"Абе знаете ли че на Пешо сестра му е гейша?" на което гореспоменатите ще отговорят:
"Ма ти кво очакваш, бе да е светица ли на Пешо сестра му. Ти да знаеш майката ни ква гейша е!"
"Ма акай сега ние не говорим за майка ви. Нейсе.... Гошо вземи си загащи ризата бе оууу" на което горните опонират
"Сега какво му казваш на Гошо да се огащи, малко изпадаш в крайности, я виж майка ни колко е разгащена, пълна парцалана!"
"Офффф, аз за добро му виках на Пешо да не се излага....."
"Аааа ще се излага, ти ако видиш мака ни как се изложи! А бе ти що не се качиш на асансьора и да отидеш на 7мия етаж...като не ти харесва аз как говоря за майка си и на Гошо ризата и на Пешо сестра му!"
:shock:

Инак Огнен лед истински ми хареса...най-накрая някой ми опонира с мои доводи. "КОгато не ти харесва положението промени го..." отлично! Критичния поглед като двигател на прогреса. Харесваш ми Огнен лед.

И нека пак се върна на темата, да определено наблюденията ми ме карат да смятам, че това което казах преди е факт... приемам почтителното несъгласие на Любо и с удоволствие бих го обсъдил с него при взаимно желание. Другото беше "ма ти кво си мислиш" , "ма аз ся като те кача тук на полет ЛЗ2304" и пр. нравоучения, които нито казаха Хемо, не е така, еснафи няма, Хемо не си прав, лекарите биват бързо приобщени към медицинската система, Хемо аз не познавам образован човек тук да разнася пици. Тоест поведението им поне на мен говори, че не намират това което казах за измислено или несъществуващо тук... просто го намират за нещо което ги дразни.
ТОест ако това което съм казал ви е подразнило, кое по точно ви "деранжира:)", това че го казах аз, или това, че тези явления съществуват?

Сега кой как ще се пребори със ситуацията е друг въпрос един с много мъки, друг с много късмет, трети никак...въпроса е, че тези които се наркотизират от собственото си опиянение с великото постижение, че канада ги е "приела" май най-първи сдават багажа и мечтите си. Говорейки за мечти и достойнство, някой иронично спомена за лекарски престилки и други "рицарски доспехи"... тези рицарски доспехи самочуствието на обособена личност и професионалист ли олицетворяват (самочуствие което друг изкритикува, че сега май си го вдигаме).
Е защо аджеба не едно, а няколко мнения, реагираха остро срещу самочуствието? Какво е лошото в това да имаш ясна идея за това къде стоиш и къде се целиш в обществото... на мен не ми се иска да вярвам, че подобни мнения са всъщност изказване на ревност (или завист) към тези които все още пазят самочуствието си. Не ми се ще да мисля, че когато някой бъде лишен от самочуствие, той ще се дразни от всеки който все ги го е запазил. (каквото и да е рекацията не беше единична, така, че явно зад нея се крие масово явление)

Нямам много наблюдения още, но определено у мен се изгражда мнението, че като цяло тези които са дрогирани с върли проквебешки емоции (говоря за агресивните защитници) са с най ниски социални постижения и стандарт на живот... докато по умерените и по-критично настроените са няколко стъпала над тях... ако се окажа прав за това, ще е голям парадокс... или може би не, или е просто другата страна на поговорката "бийй за да те уважават".
"Бързата кучка слепи ги ражда"
българска поговорка
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Hemoglobin написа:Само моля ви не слагайте оная с закърнялата пишка до мен, че всъщност не е закърняла особено и стърчи и плаши децата."
.
:rotfl:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

sasho71 написа:
Hemoglobin написа:Само моля ви не слагайте оная с закърнялата пишка до мен, че всъщност не е закърняла особено и стърчи и плаши децата."
.
:rotfl:
На това му се вика джентълменство, изтънченост и възпитание.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

survivor написа:
sasho71 написа:
Hemoglobin написа:Само моля ви не слагайте оная с закърнялата пишка до мен, че всъщност не е закърняла особено и стърчи и плаши децата."
.
:rotfl:
На това му се вика джентълменство, изтънченост и възпитание.
виж сега, Survivor, ние хората от научните среди , се изразяваме малко по-натурално :wink: и то е за да се добие по-ясна представа, щото ако питам кой орган имах предвид...
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

сървайвър, това е лангажа :wink: на високообразованите българи с висока социална реализация в обществото от идиоти в Квебек :beer: :beer: , с други думи - изтеклите мозъци в канализацията :oops:

как беше поговорката, по-добре първи на село, отколкото втори в Рим :lol:
Аватар
edelwais
Мнения: 968
Регистриран на: Чет Дек 04, 2003 2:31 pm
Местоположение: Edinburgh, Scotland

Мнение от edelwais »

Hemoglobin написа: Нямам много наблюдения още, но определено у мен се изгражда мнението, че като цяло тези които са дрогирани с върли проквебешки емоции (говоря за агресивните защитници) са с най ниски социални постижения и стандарт на живот... докато по умерените и по-критично настроените са няколко стъпала над тях... ако се окажа прав за това, ще е голям парадокс... или може би не, или е просто другата страна на поговорката "бийй за да те уважават".
Ей са ша та изядат!


м/у другото, кое е другата страна на поговорката "бий за да те уважават" - "уважавай за да те бият" ли?
това малко на садо-мазо ми го докарва, ама в контекста на дискусията ми прави смисъл :lol:
Пътувахме много, но изобщо ... едва ли.
Аватар
Таратор
Мнения: 1006
Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 4:04 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от Таратор »

Lub0 написа:
Таратор написа:
Lub0 написа:И на мен ми е интересно как точно успяват обратно в БГ след 2 годишно седене на социал и кофи или работа за $8/час в завод?
Значи има какво още да научиш.
Лично аз не бих искал и да науча, примерно да попадна на зъболекар в БГ, който е бил картач 2 години в Канада :)
Е тъкмо ше се е специализирал в дълбаенето. :lol:
Изображение ... и в темите също!
ivandi
Мнения: 631
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2003 2:28 pm
Местоположение: Quebec City

Мнение от ivandi »

Квебек не готов да приема хора с висше образование, защото никога не се е готвил. Готов е да приема само хора. Както каза един функционер преди половин година: избират се хора с образование, защото те създават по-малко проблеми.

Квебек не е готов да приеме и кебекарите с висше образование. Някой беше казал: в Канада има твърде много образование и твърде малко работа. Това важи още по-силно за Квебек, където образованието е доста по-достъпно. Маса народ, който не иска да кара пици отива в унито. Това обаче все по-малко му гарантира, че няма да продължи да ги разнася след като завърши.

По повод на това колко е велико канадското образование ще цитирам един преподавател от Лавал по повод на изпита по електрически кръгове в ордера: 50% от студентите ми не биха издържали този изпит. А изпитът не е кой знае какво, вярвайте ми.

Има и едно изказване по-горе: какви са тези специалисти дето ходят на КОФИ. Единствените инженери говорещи френски, които познавам са от Магреба. (е, и жената, ама тя е рядка комбинация - френска гимназия и МЕИ :D ). А в ел. факултета на на франкофонския университет Лавал учебници на френски почти няма. Също и в списъка с литература за потготовка за изпити за ордата. Така че френският няма нищо общо с това кой какъв специалист е. Просто трябва да се понаучи, за да се разбираш с хората.

Според мен по-важен е въпроса дали хората с образование идващи тук са решени да се възползват от това, което вече имат, а не да се оставят да бъдат убедени, че са тъпи и некадърни и образованието им не струва нищо.
"Всяка глупост има си време да стане малка правда дори" - Ахат
Заключено