Gotov li e Quebec da poeme potoka ot hora s visshe..........

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
huba
Мнения: 925
Регистриран на: Вто Дек 07, 2004 1:54 pm

Мнение от huba »

danini написа:
Na mnogo hora ot tozi forum ne im ponasq emigraciqta. Kato se mislite za nerazbrani genii tuk - varnete se v BG .
Nqma za kakvo da blagodarite - saveta be6e besplaten !
Как не, да се върнем. Нали там ще ни скъсат от бачкане. А тук си се прозяваме срещу лаптопа, правим се, че работим, а всъщност сърфираме безгрижно и се кахърим за проблемите на бедните. Така се бачка при капитализма :D
Kak ne te e sram? Ia zapochvai da majesh s rozovata chetka , ako moje v svetlo-rozovo samo ,zashtoto tamnite zvetove sa zabraneni. :) Taka se sazdava avtoritet na preuspiavash profesionalist vav foruma , ne znaesh li ?Ia vzemi primer ot mumiata, toi e maistor v mazaneto.Napravo e na "svetlinni godini" v izpalnenieto. :) :) :)
Аватар
St.Anger
Some Kind of Monster
Мнения: 712
Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:26 am
Местоположение: Montreal

Мнение от St.Anger »

krimon написа:Въпросът на темата е объркан според мен. Би трябвало да се запитаме готова ли е България да поеме потока от български висшисти, които се завръщат в родината :wink:...
Към "въпросния потребител krimon" :lol: : Абе гледам много "потребители" :lol: тука са изпаднали в една заблуда, а именно, че хората се връщат в БГ ей така, просто си хващат самолетчето и айде! Сигурно има и такива, но повечето се връщат с ЯСНАТА ИДЕЯ КАКВО ГИ ЧАКА В БГ, за разлика от идването им в Канада, с пълното разбиране за положението в България, което не е много розово както знаем, с планове какво ще правят там! Това в известен смисъл си е по-голям авантюризъм, защото в Канада ако не друго поне можеш да си висиш на социал без проблем цял живот. И съм сигурен, че не малка част от хората успяват да реализират проектите си за разлика от процента бг емигранти реализирали мечтите си в Канада! Така, че не ги съжалявайте, ами вие му мислете какво и как ще правите! И ми се струва, че доста приказки, нерви и време си губите като раздавате билети наляво и надясно ("авиодиспечери", :lol: това много ми хареса) :lol: :lol: :lol:
To Live Is To Die
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

И на мен ми е интересно как точно успяват обратно в БГ след 2 годишно седене на социал и кофи или работа за $8/час в завод?
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

St.Anger написа:Към "въпросния потребител krimon" :lol: : Абе гледам много "потребители" :lol: тука са изпаднали в една заблуда
"Въпросния потребител St.Anger" не разбрах къде ми е заблудата :wink:, много ти е сложен стилът ... аз съм с 2 ръце за тези висшисти дето се връщат в България ! Това си е техен избор.

Аз това, което знам от личен опит го написах за приема на висшистите и намирането на работа в България... за "нещастие" не всички са програмисти, футболисти и "бизнесмени" :wink:

аз когато отидох да кажа, че заминавам за Канада, със свито сърце, хората подскочиха две педи от земята от щастие за мен ... защото знаят, че професионализмът в България нищо не струва и че всичко прелива от пусто в празно ... Даже не говоря за заплащане или пък стандарт на живот. Аз не съм се и надявала на някакво "професионално развитие" в Канада, но бях приятно шокирана :shock: Неща, които никога, ама никога няма да пипна в България (а би трябвало, защото това засягаше основни функции на работата ми :( ) са на мое разположение , ей така ... защото хората тук умеят да ценят високообразованите български специалисти :wink: Това, което видях за 3 години тук, едва ли щях да го видя в живота си. Възможностите са във вашите ръце, тук ! Ама явно това не важи за всички, за съжаление (но не мое) :beer: :beer:
Последно промяна от krimon на Вто Ное 15, 2005 6:10 pm, променено общо 1 път.
huba
Мнения: 925
Регистриран на: Вто Дек 07, 2004 1:54 pm

Мнение от huba »

Tazi tema stana porednoto miasto za merene na p......i sebedokazvane. :D :D :D
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

ами аз нямам пишка, хуба, тъй че ти печелиш :beer: :beer:
твоята е по-голяма :lol:
huba
Мнения: 925
Регистриран на: Вто Дек 07, 2004 1:54 pm

Мнение от huba »

O vijdam che mnogo dobre se spraviash i bez takava :)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

няма да те огрее, не се натягай :wink:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Не се настройвайте и не се съмнявайте в добрите намерения на държавата в имигрантската и политика .Тя желае да реализира това което рекламира ,хората заети с тази дейност мислят държавнически с цел осигуряването на бъдещето на държавата и нейният просперитет,но само до тук и стигат функциите ,защото от тук нататък започва да действа политиката на свободния пазар и на дивата джунгла,но в по цивилизован вариант,където по силния не изяжда по слабия ,а го прави зависим заради собственната си изгода и просперитет.
Ако сте ходили поне веднъж на циганска сватба ще ви стане по ясна тезата ,която излагам пред вас .Всеизвестно е ,че на този ;купон; ,който плаща той поръчва музиката.Ако на някой му е по силите макар и облечен във функциите на държава нека да извади по вече пари и да води хорото от Еврейската ,Италианската ,Кебешката и Канадската политическа мафия и да се опита да наруши статуквото.
Ако не е в състояние по добре да се сниши и да спре да мърка и да се примири,че на външните врати на така наречените доходни кабинети/били те докторски,адвокатски,архитекски и каквито се сетите/ ще присъстват за дълго време имена завършващи на -арц,ерц,щайн,ани,оти,ути,бли,юдо,ион ,а не ов,ова,ев,ева.

ОК,на финала на който не му изнася да се изкажа и аз като Тутанкамон да се навежда цял живот вързвайки връзки да си взема самолета когато направи някой лев и се почувства готов за обратния полет.На който пък му изнася да стиска бузи и да си мълчи му пожелавам успех и по вече кураж,ако види по вече зор вазелина все още се продава без рецепта във Фармапри. :D
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Мнение от tochica »

:D :D :D
има прогресия бате в описанията ти , в сравнение с предните постинги .
все вярно де , но става все по-цветно .
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
Аватар
Таратор
Мнения: 1006
Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 4:04 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от Таратор »

Lub0 написа:Тука хич не съм съгласен с Хемо, хората са казали ясно, че търсят квалифицирани специалисти, подчертавам квалифицирани. Освен това са им обяснили, че има ордери и т.н. и ако човек иска да работи като квалифициран специалист си има правила, направени за всички (не само за нас Българите) и ако човек има сили да се бори, един ден ще стане лекар или заболекар или инжинер и т.н. На никой не са му казали че от летището ще почнат да го замерят с пачки. А за фалшивите дипломи, стажове, бележки за знаене на езици и т.н. хич няма да започвам и да ги коментирам.
Те, че казват казват, ама дали казват всичко. Също като при рекламите с едри букви и цифри за лизинг, намалението на века и прочие зарибявки. После като подпишеш договорчето се оказва, че със ситен шрифт са написали някаква заробваща клауза, а ти вече имаш главна роля във филма.
Изображение ... и в темите също!
Аватар
Таратор
Мнения: 1006
Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 4:04 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от Таратор »

Lub0 написа:И на мен ми е интересно как точно успяват обратно в БГ след 2 годишно седене на социал и кофи или работа за $8/час в завод?
Значи има какво още да научиш.
Изображение ... и в темите също!
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Има надежда Точке както казваш Ти и слепия да прогледне.
Всеки индивид изпада в моменти когато има нужда от помощ.Важното е да гледа с отворени очи макар и с
розови очила и да поддържа незамъглено съзнание,т.е. по реалистично да гледа на живота и да бъде непрекален оптимист.
:D :D :D
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

bateto написа:Не се настройвайте и не се съмнявайте в добрите намерения на държавата в имигрантската и политика .Тя желае да реализира това което рекламира ,хората заети с тази дейност мислят държавнически с цел осигуряването на бъдещето на държавата и нейният просперитет,но само до тук и стигат функциите ,защото от тук нататък започва да действа политиката на свободния пазар и на дивата джунгла,но в по цивилизован вариант,където по силния не изяжда по слабия ,а го прави зависим заради собственната си изгода и просперитет.
Ако сте ходили поне веднъж на циганска сватба ще ви стане по ясна тезата ,която излагам пред вас .Всеизвестно е ,че на този ;купон; ,който плаща той поръчва музиката.Ако на някой му е по силите макар и облечен във функциите на държава нека да извади по вече пари и да води хорото от Еврейската ,Италианската ,Кебешката и Канадската политическа мафия и да се опита да наруши статуквото.
Ако не е в състояние по добре да се сниши и да спре да мърка и да се примири,че на външните врати на така наречените доходни кабинети/били те докторски,адвокатски,архитекски и каквито се сетите/ ще присъстват за дълго време имена завършващи на -арц,ерц,щайн,ани,оти,ути,бли,юдо,ион ,а не ов,ова,ев,ева.
....... :D
E и? Вие какво си мислете преди дойдете? :roll:.Не ви разбирам проблемите ,ама хич и въобще не ви разбирам какво сте си мислили преди да дойдете :shock: ,че ще водите хорото ли или нещо още по наивно ще да е .Това че като малки деца сте си въобразявали разни неща си е ваш проблем,сега е късно да ревете ,а и добре да осъзнаете че не всички са толкова наивни и си имат други планове и си ги следват един по един и ги и осъществяват :idea:. Зависи кой за какво е дошъл все пак. :roll:
Писнаха ми тези теми ,това е последното нещо което пиша в подобна тема. За тези които тепърва ще идавате - не си въобразявайте глупости,за да не съжалявате. Никой нищо не ви обещава,вие си въобразявате че някой ви обещава.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

абе разкъсайте оковите ,бе хора/ както вика анксели/ :D отпуснете душите...
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Заключено