Инфо за бъдещи майки и татковци

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

След като вече сте в Канада, много по-малко вероятно е да ви открият "медицински показания", които в Бг са или в следствие на недоглеждане и лекарска грешка или в следствие на лекарска алчност. Диагноза "тесен таз" :wink: е много рядко срещана тук. Изборно секцио няма, налага се при около 1/4 от ражданията поради високо кръвно, проблеми с ретината, внезапна загуба на тонове при бебето и т.н. работици, когато положението "преди секцио" би довело до близо 100% смъртност, така че "след секцио" е последна грижа, така да се каже и е доста за предпочитане като етап :D . Като се има предвид, че смъртността на родилките в Канада клони към нула, хайде да не се притесняваме отсега за смъртността сред 50% от изключително редките усложнения след секцио. Пийс 8) .
Док, надявам се че не се подбиваш с биохимичните промени, в кавички си ги сложил. И предполагам че статистическите ти данни са от БГ. Тук са по-различни.
Циганите - на Сатурн !
Flanker
Мнения: 389
Регистриран на: Сря Окт 22, 2003 10:08 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Flanker »

anxeli написа: ....Изборно секцио няма.......
Anxeli ne znam kade rabotish no tova kakto i informaciyata ti za obryazvaneto predi, prosto ne e vyarno - pone za Quebec - tuk spored statistikata okolo 65-70% ot jenite rajdat sas sekcio, edva li na vsichki im se e nalagalo! Moya kolejka si izbra da rodi sas sekcio i taka i stana za jalost!
Moeto mnenie e che naistina ne tryabva da ima sekcio po izbor na pacienta - zaradi ednata kozmetika nyakoi sa sklonni da si navlekat suma ti nepriyatnosti na sebe si i na deteto si! Po sashtiya nachin e i reshenieto za upotrebata na epiduralnata upoika s leka raka!
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Говоря за Онтарио, не защото работя тук, а защото съм раждала и съм чела статистиките. Работата ми не е свързана с раждане и пренатални грижи. Сори ако е много различно в Квебек. Елате в Онтарио :D .
Циганите - на Сатурн !
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

maria29 написа:Blagodaria ti Joe za infoto koeto si napisala i za vremeto koeto si ni otdelila.
Imam edin vupros, koito me vulnyva ot dosta vreme.
Ako maikata iska da rodi 4rez operatzia (makar i da ne go nalagat obstoiatelstvata) kak i koga triabva da go suob6ti? Vuob6te ima li pravo da iska rajdane s pulna ypoika v Kanada?
Мария, специално за теб. Гледай другия вторник в 21.00 Enjeux -"Цезарово по поръчка". Изглежда се практикува, въпреки, че не е записано в хартата за правата на бременната. :nenam: За мен е новост :briah:, но ще се поинтересувам...
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

Поредната простотия на някои колеги за зарибяване на родилките ще да е тая тема за "Цезарово сечение" по поръчка..........и още един начин за източване на Здравната каса на Кебек.
Егати и франсетата! :shock:
Какви ли не "френски" номера измислят за пари.
Ако това е нормално Господ/да ме прощава,че използвам напразно името Му/ щеше да създаде жената да ражда само със секцио.
Какво ли се учудвам като гледам,че всички около мен са го ударили на печалбарство.
Док........
TROUBLEMAKER
Аватар
maria29
Мнения: 676
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2003 6:46 pm

Мнение от maria29 »

JOY написа: Мария, специално за теб. Гледай другия вторник в 21.00 Enjeux -"Цезарово по поръчка". Изглежда се практикува, въпреки, че не е записано в хартата за правата на бременната. :nenam: За мен е новост :briah:, но ще се поинтересувам...
Blagodaria ti, Joe. Na vsiaka tzena 6te go gledam.
http://www.src.ca/television/guide_hora ... 2005-10-18
"If you don't know jewelry, know the jeweller." (Warren E. Buffett)
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

maria29 написа:
JOY написа: Мария, специално за теб. Гледай другия вторник в 21.00 Enjeux -"Цезарово по поръчка". Изглежда се практикува, въпреки, че не е записано в хартата за правата на бременната. :nenam: За мен е новост :briah:, но ще се поинтересувам...
Blagodaria ti, Joe. Na vsiaka tzena 6te go gledam.
http://www.src.ca/television/guide_hora ... 2005-10-18
Брей, Мария, изглежда не само за мен е новост... :roll: Днес попитах преподавател разрешено ли е в Канада по закон, на което ми отвърнаха твърдо НЕ. Абе как, викам, не, като рекламират тв-предаване по този въпрос? Шок в залата. "Не може да бъде! :shock: C'est ridicule ça! Не мога, -казва -да си представя кой би поискал доброволно подобно нещо, а още по-не мога да си представя,че може да е разрешено по закон." Така че...не само ти ще чакаш предаването с интерес. Някои хора за дългогодишната си практика в родилни зали не са чували за подобно нещо...Аз също съм ужасно любопитна, но май ще го гледам после в Нета на запис ако го качат.
Аватар
Kuma Lisa
Мнения: 4545
Регистриран на: Чет Ное 13, 2003 5:02 pm
Местоположение: BC

Мнение от Kuma Lisa »

Практикува се, всяка бременна жена е питана как иска да роди, нормално или секцио. Мен лично ме питаха, изхождайки от факта, че съм с друга народност, което не знам какво общо може да има.
Нали знаете как в САЩ се избира президент:
минават целия му род под лупа, и се гледа какво е направил за благополучието на страната си и какво е учил и какви титли е защитил.

powered by Botzo
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

anxeli написа:След като вече сте в Канада, много по-малко вероятно е да ви открият "медицински показания", които в Бг са или в следствие на недоглеждане и лекарска грешка или в следствие на лекарска алчност. Диагноза "тесен таз" :wink: е много рядко срещана тук. Изборно секцио няма, налага се при около 1/4 от ражданията поради високо кръвно, проблеми с ретината, внезапна загуба на тонове при бебето и т.н. работици, когато положението "преди секцио" би довело до близо 100% смъртност, така че "след секцио" е последна грижа, така да се каже и е доста за предпочитане като етап :D . Като се има предвид, че смъртността на родилките в Канада клони към нула, хайде да не се притесняваме отсега за смъртността сред 50% от изключително редките усложнения след секцио. Пийс 8) .
Док, надявам се че не се подбиваш с биохимичните промени, в кавички си ги сложил. И предполагам че статистическите ти данни са от БГ. Тук са по-различни.
странно онзи ден жена ми беше на преглед при гинеколога си и той и каза, че няма проблем да и направи секция стига да поискаме....
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

poumpy написа:странно онзи ден жена ми беше на преглед при гинеколога си и той и каза, че няма проблем да и направи секция стига да поискаме....
:wink: :lol:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

krimon написа:
poumpy написа:странно онзи ден жена ми беше на преглед при гинеколога си и той и каза, че няма проблем да и направи секция стига да поискаме....
:wink: :lol:
пак добре, че не съм написал "да и направи бебе стига да поискаме" :shock:
Заключено