Ontario ili Britanska Kolumbia za u4iteli?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Sava
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Окт 04, 2005 8:28 pm

Ontario ili Britanska Kolumbia za u4iteli?

Мнение от Sava »

Zdraveite vsi4ki!
Ot dva mesetsa 4eta foruma, no edva sega se registrirah tai kato niamam svoi komputar i ne mi se udava 4esto vazmojnost da mu otdeliam pove4ko vreme.
Vaprosat mi e kam u4itelite , koito sa se borili za razreshitelno za u4itelstvane v Kanada. Ima li niakoi predstava dali v Ontario ili v Britasnka Kolumbia e po-lesno da se sdobie 4ovek s takova?
V koia ot dvete provintsii sa po-otvoreni da naemat imigranti na rabota v tazi profesia,zashtoto vse pak se otnasia do obrazovanieto na detsta im?
Blagodaria predvaritelno na vsi4ki!
Аватар
taralej
Мнения: 701
Регистриран на: Нед Яну 16, 2005 4:01 pm
Местоположение: GTA

Мнение от taralej »

Нямам инфо дали признават дипломи и т.н....но знам,че в Онтарио за да станеш учител учиш 5-6 години в Унив. и струва доста.....защото след това когато започнат работа са на говермент заплата и стартират с 20$ на час..имат всички ваканции и свободно време и т.н.....много канадки искат да бъдат учителки...тъкмо днес говорих с една съседка завършила лингвистика точно с идеята да става учителка...та тя ми каза,че и е струвало около 40 000$ да завърши и въпреки всичко не работи като учителка сега/то си е до късмет все пак/.Но пък ако имаш късмет, признаят дипломата и успееш да започнеш работа ще е много добре.
Според мен в ГТА ще бъде доста трудно.Но предполагам,че в някой малък град в който са закъсали с подходящото образование/приравнено....ако успееш да го приравниш/ ще имаш доста повече шанс.
За това,че ще бъдеш с акцент..не мисля,че ще има толкова голямо значение....доколкото знам взимат такива кадри доста често...но аз бих те посъветвала да се поровиш в обявите за работа в по-затънтените градове/не искам да кажа бедни/ и където видиш най-много там отивай......моя личен опит е,че в по-малките градове хората са по приятни и по-лесно приемат чужденци....и по-лесно се намира работа защото няма толкова много конкуренция.....Има доста интересни по-малки градове....преди една-две седмици примерно говорихме тук в форума за Келовна....само подхвърлям идея..... :wink:

Успех
"Книгата на живота започва с един мъж и една жена в една градина, а завършва с Апокалипсиса." - Оскар Уайлд
agur
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Окт 18, 2004 6:52 pm

Мнение от agur »

zdravei,az lichno ne znam za balgari,no poznavam edna rumanka,koyato za 1 godina e uspiala da zapochne kato uchitel po angliiski.kak go e napravila ne znam.stava vapros za vancouver.
todoto

Мнение от todoto »

Съжалявам, ама ще те разочаровам. В момента учителите в БС са в стачка така, че няма да е лесно. Има много учители и то канадци, които карат само почасово работа и то точно преподаващи езици .

http://news.yahoo.com/s/cpress/20051007 ... rs_dispute
ninaniksan
Мнения: 25
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 2:50 pm

hi

Мнение от ninaniksan »

Az sasto sam u4itel i ne znam kam kakvo da se naso4a ( stava vapros za rabota i za grad ) dali moga da si praktikuvam rabotata ako poloja priravnitelni izpiti . imam staj 3 g. znam nemski i angliiski tova ste mi pomogne li? Molja vi daite mi savet!
Заключено