Vapros za meditzinskite

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
AlexAA
Мнения: 431
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 2:41 pm

Vapros za meditzinskite

Мнение от AlexAA »

Dobar den mladeji i momi, pozdrav ot BG-to,
Da bodna edin braz vapros za meditzinskite za Quebec:
Nyakoj znae li dali za medicinskite izsledvaniya za Quebec se vzema proba za Hepatit B (Avstralijski Antigen).
Predvaritelno se izvinyavam za moje bi profanskiya wapros, No tryabva da znam dali chovek s takav antigen moje da mine meditzinskite za Quebec?
Merci na vsichki
Nazdrave
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

ахам, взима се, НО ако имат данни, че си боледувал :wink:
всъщност не е толкова страшно, аз го минах - само дето навремето платих още 32 лева и ходих в една друга клиника да ми го направят :(
после нямаше проблеми с медицинските, аааааааа с изключение, че ми правиха 2-ри път тест за СПИН :lol:
AlexAA
Мнения: 431
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 2:41 pm

Мнение от AlexAA »

Thank you brato,
Ne mi stana yasno, ta da pitam pak.
Kakvo znachi ako te znayat, che sam go boleduval. Ami az nema da im kazvam.
Mogat li da me sprat za Canada/Quebec ako go imam tozi pusti antigen?
V koya klinika preporachvash da otida za medicinskite?
Cheers
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

виж сега, аз доброволно си признах, че преди 100 години съм боледувала от хепатит Б и нямаше начин да не ми направят изследването за австралийски антиген, но спокойно щяха да ме подминат /защото е много скъпо предполагам/ и не го правят към редовните медицински

та аз не ти препоръчвам клиника, тя си е "Вита", а ако правят изследването за австралийски антиген се ходи в една лаборатория на Позитано, но не си спомням името й

в общи линии няма проблем с този антиген, ако не си носител на зараза де :beer: :beer:
kalia
Мнения: 211
Регистриран на: Чет Юни 23, 2005 7:21 am
Местоположение: Montreal

и аз да питам, извинете ме

Мнение от kalia »

правят ли го този тест за австр.антиген към медицинските за КАНАДА?Т.Е. ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН ЛИ Е
ronni
Мнения: 810
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2004 11:04 am
Местоположение: back to small apple
Обратна връзка:

Мнение от ronni »

оборудването във ВИТА е добро според мен правят всичко което е възможно но това не бива да ви плаши
"Chance favors the prepared mind" /"Le hasard ne favorise que des esprits préparés"
L. Pasteur, 1854
Аватар
Таратор
Мнения: 1006
Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 4:04 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от Таратор »

krimon написа:виж сега, аз доброволно си признах, че преди 100 години съм боледувала от хепатит Б и нямаше начин да не ми направят изследването за австралийски антиген, но спокойно щяха да ме подминат /защото е много скъпо предполагам/ и не го правят към редовните медицински

та аз не ти препоръчвам клиника, тя си е "Вита", а ако правят изследването за австралийски антиген се ходи в една лаборатория на Позитано, но не си спомням името й

в общи линии няма проблем с този антиген, ако не си носител на зараза де :beer: :beer:
Аз пък не си признах, че преди 100 г съм боледувал от хепатит. Един приятел преди мен си призна и го караха да прави някви допълнителни изследвания.
Изображение ... и в темите също!
ts
Мнения: 286
Регистриран на: Съб Ное 13, 2004 4:40 pm

Мнение от ts »

Да се включа и аз с един въпрос. Какво и гледат толкова на тая урина? Не би трябвало да имам, но ако вземат да ми открият някакви камъни или пясък? Какво ще стане тогава? Само за това ли се дава урина или изследват и нещо друго чрез нея?
BabaPena
Мнения: 976
Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 12:20 pm
Местоположение: Winnipeg, MB

Мнение от BabaPena »

Spored men za 200ina leva (kolkoto tam struva meditsinskia pregled) ne moje da napraviat koi znae kakvo...povecheto spetsializirani testove ne iziskvat samo aparatura, a i konsumativi koito moje da struvat maika si i bashta si...

Dokolkoto mi e izvestno kravta se izsledva za SPIN i sifilis, a urinata ia gledat s niakakva lakmusopodobna hartiika (predpolagam che i meriat pHto t.e. mogat da zapodozrat nalichieto na opredeleni tipove kamani) i samo ako dade otklonenia ili niakoi si e priznal se izsledvat neshtata seriozno...

V cic.ca imashe edin handbook za lekari v koito se kazva pri kakvo zaboliavane kakvo da se pravi...

Obshto zveto, niama zashto da se pritesniavate - osven ako niamate niakoe ebola podobno zaboliavane shte minete... (v sashtost i sas SPIN puskat, ako se mine prez psiho test...ili pone taka pishe vav vaprosnia handbook)

Sa zdrave!
ts
Мнения: 286
Регистриран на: Съб Ное 13, 2004 4:40 pm

Мнение от ts »

Благодаря ти, Бабо Пено!
Аватар
Igor
Мнения: 423
Регистриран на: Пет Окт 24, 2003 2:19 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Igor »

AlexAA написа:Kakvo znachi ako te znayat, che sam go boleduval. Ami az nema da im kazvam. Mogat li da me sprat za Canada/Quebec ako go imam tozi pusti antigen?
В самите медицински има задължителен въпрос за хепатит, така че ще те питат. За да избегнеш допълнителни плащания и загуба на време можеш да не си признаеш.
Дори и да проверяват, винаги имаш оправдание, не помниш, бил си много малък и тем подобни...
Забравихте как изглежда България? Тя е красива - http://nigor.myphotoalbum.com/
Аватар
Alli@nce
Мнения: 162
Регистриран на: Пон Юни 21, 2004 4:06 pm
Местоположение: Saint-Eustache, Quebec
Обратна връзка:

minati medizinski v chuzbina

Мнение от Alli@nce »

Zdraveite na vsichki !
Na 05.10 poluchixme meizinskite i oshte sashtia den si rezerviraxme chasove v Lille/Fr/ za minavane na izsledvaniata.
Tuk ima goliama razlika sas med v BG i shte vi razkaza samo za vasha informazia.
Sutrinta dadoxme az i sapruga mi krav i urina a za dezata samo urina kato vseki ot nas imashe spez formuliar sas novi snimki koito nosixme i ortoriziranata doktorka gi popalva i slaga pechati na kanadskoto posolstvo vsichko tova stana za 15 min vsichki i chakaxme za 14.30 chasat ni za rengen .V tochnia chas biaxme tam i rengenovi snimki pravixme az i sapruga mi i golemiat ni sin koito e na 13 a do 7 god ne iskali snimki taka che malkiat ne go snimaxa.i do 17.30 otnovo biaxme na razxodka v Lille do krainata ni sreshta s doktorkata za prekluchvaneto na medizinskite ni pregledi.
Bixme v kabineta i malko po rano no tia si ni prie v opredelenia si ot neia chas i zapochna sas pregleda koito beshe kato na bebe na vsekimesechna konsultazia .Teglene na kg . i visochina kak ste boli li vi tova boli li vi onova pete li pushete li i t.n vseki edin ot nas pootdelno bez ochni bez uchni i t.n NE kakto e v bg.
Taka v 19.00 si tragnaxme ot neia i vsichko beshe minalo mnogo barzo i bezproblemno
No razlikata e i v zenite a te sa
28 evro za dezata urina i 82 evro za nas za krav i urina.
112 za tri rengenovi snimki.
400 evro za nas 4rimata za pregleda pri doktokata.
TAKA CHE VSICHKO E RAZLICHNO A UZ VSICHKI TRAGVAME ZA KANADA ?????????
Ostava ni chakaneto na pismoto za vizi.Dano da e skoro.
"Ако A е успехът в живота, то тогава A е равно на x + y + z.
x е работата,
y е забавлението,
а z е да си държиш устата затворена."
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

Не знам какво си мислиш, че е в България, но според това, което разказваш, излиза, че като нищо може да сте направили медицинските и във Вита. С тази разлика, че на нас от стъпването в клиниката до излизането от нея с всички направени изследвания и прегледи ни отне 2 часа, а не цял ден. А, да, и паричките бяха по-малко - около 120 лв на човек.
Иначе самите изследвания и прегледи по нищо не се различаваха от вашите!
Аватар
Alli@nce
Мнения: 162
Регистриран на: Пон Юни 21, 2004 4:06 pm
Местоположение: Saint-Eustache, Quebec
Обратна връзка:

Мнение от Alli@nce »

Znachi razlikata e che tuk ne minavaxme ushi nos i garlo ochen lekar i ne iskaxa tzitona maska kakto i mozexme da se bavim ne samo zial den ami i niakolko zavisishti ot svobodnite chasove na otdelnite laboratorii.
T.E misalta mi beshe che v bg e po goliama otgovornosta na pregleda za po malko pari a tuk e tapo i skapo.
I go napisax minavaneto na naia pregled kato sravnenie
Na nas nikoi ne ni e vinoven che sme tuk i davame poveche pari.
"Ако A е успехът в живота, то тогава A е равно на x + y + z.
x е работата,
y е забавлението,
а z е да си държиш устата затворена."
Аватар
myha
Мнения: 1248
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 9:15 am
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myha »

KADE E DOKTORA DA SI DADE MNENIETO?:)
Kogato ti triabva nai mnogo vse go nema :))) :wink:
Na edna vrata pishelo ''Ne razbivai, ne vlizai ,niama nishto za kradene '' a ot doly pishelo
'' nie sme dlajni da proverim '' !!!
Cherna Kosmata Raka se e spysnala nad foryma
Заключено