Nakratko ot BG

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Tutankamon
Мнения: 776
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 11:52 am

Мнение от Tutankamon »

JOY, незнам в какви среди се движиш и какви българи познаваш, но оставам с убеждението, че ти говориш само за българите, които посещават форума. Това означава ли, че ти с други хора не контактуваш. Аз пък непознавам, някой, който да ми говори за носталгии, за загубена ориентация къде му е дома, и въобще, че нещата в България са много по-добре. Наистина ти казвам, непознавам българи, които да демострират, това което се опитваш да кажеш ти.
Tutankamon
Мнения: 776
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 11:52 am

Мнение от Tutankamon »

Pepon, съгласен съм с теб, че в БГ строят много хотелчета по Черноморието. Но би ли ми казал, при положение, че българите са бедни, как става така. Как става така, че то друго на БГ не й остана, освен туризма. И как мислиш, от къде идва всичко това. Немислиш, ле че се вливат някакви огромни пари, които не са български. И се очаква като влезе България в европейският съюз, тези хотелчета да заработят, и приходите от туризма да напълнят държавната хазна.
Та БЪлгария няма вече нищо друго, няма икономика, та нали само сега на това се разчита, на туризма. И какво сега, да говорим, че българите живеели добре. Ами не е така, щели да се осигрят работни места, като имало хотелчета. Та младите българи, предпочитат да работят по чужбина и по корабите, като сервитьори и крупиета, но не и да работят за измислени пари.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Така като гледам, болшинството от тези хотели, са построени за да се изперат парите, откраднати от нашите родители, а не по някакъв бизнес план, освен това да си хотелиер е опасна професия в днешно време, защото почнаха да ги гърмят хотелиерчетата, Жорето не бил лош човек, с пот на челото си изкарал паричките, и по една случайност му пратили снайперистчето, сигурно са го объркали с някой друг...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

А и още нещо, незнам какво ви кефят тези грамади от бетон и стъкло, без нито едно дърво или пък трева около тях?
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Мисля, че едва ли разбираш какво се опитвам да кажа аз... :?
Самият факт на краен негативизъм към България е израз на носталгия в определена степен. Когато носталгията си отиде (ако си отиде), уверявам те, би ти било асболютно безразлично как се живее там- по-добре или по-зле и какво изобщо става...
Познавам разбира се, много българи. Първото нещо което ми споделиха познати тук от поне 15-тина години беше "Ние винаги ще сме разделени психически между Канада и България и едва ли някога ще сме сигурни къде точно ни е дома." Бях шокирана да чуя подобни неща- още млада имигрантка, при това че знам как тези хора отлично са адаптирани тук. Сега знам какво имат впредвид. Остава и ти да доживееш да разбереш. Ослушай се добре, Тутанкамон и ти ще чуеш подобни неща. Ето ти на втора страница:
Просто знам, че ми е празно на душата и не мога да си намеря мястото...
А най-важното -вслушай се в себе си! Убедена съм, че един ден когато болката позаглъхне, ще чуеш същото и там. :roll:
huba
Мнения: 925
Регистриран на: Вто Дек 07, 2004 1:54 pm

Мнение от huba »

sneja написа:Но все пак трябва да допуснете, че и в България има хора, които се чувстват добре и са щастливи, опитват се да се справят с несгодите в живота, които определено не заслужават, но не се отказват. Мисля, че и тези хора заслужават уважение. Не може всички да се изнесат в Канада. Просто между вас и тях, колкото и да е неприятно, вече има една пропаст, която няма как да не се усети при общуването. За тях вие също сте далечни и неразбираеми. Това е нормално стечение на обстоятелствата и мисля, че е трябвало да го предвидите още, когато сте решили да се разделите с тези хора и с тази обстановка. Вие дори нямате общи теми за разговор с тях и всичко, което казват те ще ви се струва лицемерно, понеже е изсмукано от пръстите, за да се поддържа някакъв разговор. Така мисля аз - не е задължително да съм права, но моля ви не слагайте всички българи под един знаменател. Разбира се всяко стадо си има мърша и това е вярно както за България, така и за Канада. Аз също се сблъсквам с токова отношение от хората, на които казвам, че имам намерение да имигрирам, но пък и попаднах и в другата ситуация - да посрещам гости от чужбина, които гледат със снисхождение на опитите ми да подобря живота си. Така че истината е някъде посредата според мен.

:) :)

:beer: :beer: :beer:
Аватар
Таратор
Мнения: 1006
Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 4:04 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от Таратор »

perah написа:не знам колко от Вас са почивали в луксозен хотел в БГ обаче това че хотела изглежда прелестно на картинката не означава че наистина всички услуги в него са на нужното ниво.Повечето от моите познати са завършили като мен Международен туризъм и работят в тази сфера затова имам преки наблюдения.
Аз пък мога конкретно за този хотел да кажа, че всичко е на най-високо ниво, защото имам преки наблюдения. Това е най-новия 5-звезден хотел на Дюни-Марина Палас II, който беше пуснат в експлоатация миналата година.

П.П. Говоря за хотела който се появява най-горе като отвори страницата.
Изображение ... и в темите също!
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

Просто знам, че ми е празно на душата и не мога да си намеря мястото...
Това е мое изказване и за жалост беше като твърдение, че не си намирам мястото в България...Все още не мога да повярвам, но е факт!
Освен това тук ще се присъединя към Тутанкамон - на мен домът ми е в Канада, което няма особено общо с родината. И също така - не познавам българи тук, които да страдат по България или да се тресат от носталгия. Сори, който както си го направи. Специално на мен ще ми е добре където и да отида, особено ако съм решила - така съм устроена.
Не разбирам как все се заяждаме - май хората не обичат чуждо мнение...
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

Lub0 написа:Така като гледам, болшинството от тези хотели, са построени за да се изперат парите, откраднати от нашите родители, а не по някакъв бизнес план, освен това да си хотелиер е опасна професия в днешно време, защото почнаха да ги гърмят хотелиерчетата, Жорето не бил лош човек, с пот на челото си изкарал паричките, и по една случайност му пратили снайперистчето, сигурно са го объркали с някой друг...
Още по страшното е, че го изкараха светец, отидете на www.djtacho.com i вижте Бтв новините от неделя да видите кои се бяха изтипосали на погребението. А отвратягата тити папазов още малко щеше да се разреве :cry: . Егати наглостта. Добре, че се ометох овреме.
ian
Мнения: 62
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 2:43 am

Мнение от ian »

Lub0 написа:А и още нещо, незнам какво ви кефят тези грамади от бетон и стъкло, без нито едно дърво или пък трева около тях?
Oколо хотела от който е застрелян Георги Илиев има 1 метров жив плет. Там е намерена пушката с която е бил убит.
Аватар
Таратор
Мнения: 1006
Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 4:04 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от Таратор »

Lub0 написа:Така като гледам, болшинството от тези хотели, са построени за да се изперат парите, откраднати от нашите родители...
Любо, според мен тук грешиш. Едва ли са много хотелите построени с парите на нашите родители /аз не разбрах кои пари точно са техни/, ако въобще има такива. Болшинството хотели не е тайна, че са направени от мутрите, а те се появиха последните 10 г. Всички знаят и от къде са им парите-контрабанден внос, търговия с наркотици, оръжие и плът, рекет и съвсем малка част от производство/услуги.
Изображение ... и в темите също!
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Парите на нашите родители са откраднати от скапаните комунистчета и после завъртени от тях и от така наречените мутри, защото за контрабанда и т.н са нужни капитали, особенно за големи сделки с наркотици и оръжие...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

тараторе преди точно 16 години всичко беше на всички помниш ли?

после се оказа че е само на някои определени.

в тва общото дето стана частно са парите на моите родители и продължават да плащат за него и до ден днешен.

конкретно на златните - хотелите са разпределени ХХ% на руснаци и УУ % на германски евреи :lol:

за първите понеже се пробвах да работя малко за тях знам че са честни бизнесмени ,които инвестират с пот изкарани :lol: :lol: :lol: пари

за "германските" "туроператори" и "инвеститори" също имам едно две впечатления

ама айде да не пишем таквиз работи че занйш ли кой го чете тоз форум,може да се обиди някой
Пари на заем - само взимаме.

http://www.thc-ministry.net/untoldstory/#INDEX
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

на практика търговията с наркотици допреди 10-15 години беше държавен монопол - предполагам се е приватизирала пак от държавни служители , ако се е приватизирала.
търговията с оръжие - аз познавам лично поне един сериозен бизнесмен собственик на поне една сериозна фирма , който забогатя с пари от кинтекс - име на лс.
проституцията едно време беше в ръцете на ДС ( както и повечето неща) сега вярвам има и скромни малки предприемачи , които заработват нещо отстрани но понякога свършват печално - ванко 1 :cry: :cry: набеден за склоняване :lol: :lol: :lol: ехехехе ама тоя термин не може да не му се засмееш.

всъщност както се оказва бая парите са смъкнати именно от нископроизводителните социалистически хора по кажи речи официално легален начин.
това е най-често срещаната злоупотреба явно - с държавни пари ( от нашите родители ) - частно имане
Пари на заем - само взимаме.

http://www.thc-ministry.net/untoldstory/#INDEX
Аватар
Таратор
Мнения: 1006
Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 4:04 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от Таратор »

Lub0 написа:Парите на нашите родители са откраднати от скапаните комунистчета и после завъртени от тях и от така наречените мутри, защото за контрабанда и т.н са нужни капитали, особенно за големи сделки с наркотици и оръжие...
Съгласен съм с теб, но донякъде. Вярно е, че се завъртяха комунистически пари, но нали не си забравил и другия източник на капитали-рекет и т.нар. застраховки. Нали помниш стикерите по колите? А номера с инфлацията 1996 г.? Точно тогава се стопиха и последните спестени левчета.
Изображение ... и в темите също!
Заключено