Nakratko ot BG

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
ArchTyrael
Мнения: 240
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2005 12:32 am
Местоположение: Montreal

Мнение от ArchTyrael »

bylgariq bila mrysna li ? 4e v canada kvo e? az sam v montreal i tova koeto PYRVO mi napravi vpe4atlenie e 4e nqma uli4ni kosh4eta, MNOGO e rqdko da sreshnesh nqkoe i kvo praat horata ? farlqt po ulicata ... v Bylgariq syshto beshe mrysno dori i sled kato naslagaha kosh4eta navsqkade, no posledno predi da zamina imashe ogromna razlika ot predi 5 godini, ciganite v bylgariq gi naema obshtinata da 4istqt ulicite (govorq za plovdiv az sam ot tam) predi da zamina za kanada v plovdiv si beshe super 4isto, tuk v montreal e mnooooooooooooooogooooooo po mrasno !!!

a kato vi se jivee tolkova mnogo v gradove kadeto kupona ne spira, ne se zanimavaite s amerika shtoto tam kupon nqma. ta tam dori i more nqma ima samo 2 prosti okeana deto nqkoq akula da te izde nai mnogo

otidete TUK
България над всичко
BiskVitkA
Мнения: 215
Регистриран на: Съб Яну 15, 2005 10:59 am

Мнение от BiskVitkA »

ArchTyrael написа:bylgariq bila mrysna li ? 4e v canada kvo e? az sam v montreal i tova koeto PYRVO mi napravi vpe4atlenie e 4e nqma uli4ni kosh4eta....
:wink:
Да споделя и аз, че миналата година в моя град също беше по-чисто от Монреал, т.е Кот де Неж.... върха на мръсотията, а и не само тук :beer:
"Добре е да имаш пари и нещата, които можеш да си купиш с тях, но също е добре, от време на време да се уверяваш, че не си загубил нещата, които не могат да се купят с пари"
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Той човечецът в момента живее в Отава, а преди това е бил в Лас Вегас. Ама сравняваше София с Варна, не с канадските градове. Канада я сравняваше с Америка, както казах, в полза на Америка.
Lost_soul
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Сеп 10, 2005 5:18 pm
Местоположение: UK

.... BG

Мнение от Lost_soul »

Щастливецът написа:

" Тия дребни мазни политичета – с вечните си ежби и интриги, дотолкова затънали в корупция и преследване на личните си интереси, че това вече не им прави впечатление, продали страната и народа си, дотолкова прегърнали лъжата и сами повярвали си, че са благодетели за отечеството – те ли са България?!"

Te NE sa Bulgaria !

Bulgaria e moeto semeystvo, moeto detstvo, grobovete na moite blizki, planinite s ezerata i gorite, toploto more, malinite, izoranite nivi, istoriyata na moya rod ...
Vseki mozhe da izbroi mnogo pove4e cenni neshta za sebe si i za tova kakvo e BG za nego. Loshoto e 4e sme otkysnati ot tova koeto ni e napravilo hora ... i nyamame silata da si go vyrnem ...

A politicite po cyal svyat sa korumpirani i obvyrzani s ikonomi4eski interesi. Mozhe li nyakoi da poso4i pone edna dyrzhava, v koyato politicite da ne sa vodeni ot partiyni (klubni, kororativni i pr. ) interesi, kyde ne sa obvyrzani s firmeni krygove, koncerni, karteli i podobni ...

Prosto Bg e malka i bedna strana i kogato politicite kradat i pravyat prostotii, tova se stovarva na glavite na vsi4ki 4itavi bylgari.

Tova, koeto me krepi dale4 ot Bg e nadezhdata 4e moga da pomagam na horata koito obi4am v Bg da mogat po-lesno da prezhiveyat sledvashtite 2-3 godini i se molya samo da nyama razmirici, 4e tezhko i na Bg togava ...

Sila i zdrave na vsi4ki bylgari !
spajdi

Мнение от spajdi »

Евала Seul_Perdu
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Евала пич,само за едно не съм съгласен-Имаме сили,поне някои от нас.За тези които нямат не отговарям ,нека си стоят в робство и разкрачени м/у два континента или дърво без корен ,както се оприличават.
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

bateto написа:......
робство ???????? на кой си роб бате????
Lost_soul
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Сеп 10, 2005 5:18 pm
Местоположение: UK

za silata ...

Мнение от Lost_soul »

na bateto: pozhelavam ti nay-iskreno da postignesh celite si ...

Misylta mi beshe, 4e horata koito sa izbrali da napusnat BG i da zazhiveyat nadale4 (vremenno ili zavinagi) sa ostavili neshto zad sebe si, neshto cenno, razdelili sa se s neshto, prekysnali sa nyakakvi nishki, lishili sa se ot 4ast ot emocionalniya si komfort .... neshta, koito ne mozhem da si vyrnem, te sa ska4eni s vremeto i izminalata 4ast ot zhivota ni. I predpolagam 4e tova e zashtoto ne sme uspeli da syzdadem, da nasledim, da izgradim, da modelirame, da zapazim, da predadem na decata si tazi Bylgaria i tozi zhivot koito tyrsim po sveta, za tazi sila mi beshe dumata.
Abe ... sbyrkana istoria e emigrantsvoto ... no vse pak e alternativa na tova da si dyv4em kaltyrmite v BG ...

Sys zdrave !
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Мнение от Guinness »

We're just two lost souls
Swimming in a fish bowl,
Year after year,
Running over the same old ground.
What have we found?
The same old fears.
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

Guinness написа:
We're just two lost souls
Swimming in a fish bowl,
Year after year,
Running over the same old ground.
What have we found?
The same old fears.
От любимият ми албум на "Пинк Флойд"-Бих искал да бъдеш до мен.
От 1975 год.
Поздравления Гинес!
:thumbsup: Док..........
TROUBLEMAKER
Щастливецът
Мнения: 29
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 3:39 pm

Мнение от Щастливецът »

В момента в BG:
- 130 000 са частните охранители;
- 29 000 - полицаите,
- 45 000 - военнослужащите.
Inf.: в. "Дневен Труд", 16.09.2005, стр. 12.
7 милиона имат щастието да живеят в България. Другите нямат това щастие, но затова пък имат всичко останало.
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

Щастливецът написа:В момента в BG:
- 130 000 са частните охранители;
- 29 000 - полицаите,
- 45 000 - военнослужащите.
Inf.: в. "Дневен Труд", 16.09.2005, стр. 12.
Плюс 250 000 въоражени ловци!
Като гледам така ако се организират спокойно могат да вземат властта с превратче! :shock:
Правят общо 280 000 щика с/у 74 000 държавни служители.
Док..........
П.С.
Тая последната инфо за какво я пускаш Щастливецо?
TROUBLEMAKER
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

Doktora написа:[Тая последната инфо за какво я пускаш Щастливецо?
И аз това щях да питам :)
Обичам да преча
Аватар
Дякон Игнатий
Мнения: 1520
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:47 am
Местоположение: DIX30,QC,CANADA

Мнение от Дякон Игнатий »

anito написа:
Doktora написа:[Тая последната инфо за какво я пускаш Щастливецо?
И аз това щях да питам :)
К'во питате?
VENSEREMOSS
НАПРАВИ НЕЩО ЗА РОДИНАТА-ЕМИГРИРАЙ
Щастливецът
Мнения: 29
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 3:39 pm

Мнение от Щастливецът »

anito написа:
Doktora написа:[Тая последната инфо за какво я пускаш Щастливецо?
И аз това щях да питам :)
Тези емпирични данни сочат, според мен, че:
1/ съществува обективна необходимост от този вид дейност [в този момент, на това място, независимо дали това на нас ни харесва или не];
2/ съотношението между обема на различните субекти, занимаващи се с нея, за мен ясно сочи, че в тази ниша - защита и осигуряване на реда на физическо ниво - по начало, исконно принадлежаща на държавата - същата тази държава е изпуснала нещата и е мигрирала някъде (но къде - не е ясно);
или (което е пак същото) качеството на услугата, предлагано от държавата е такова, че нуждаещите се от охрана предпочитат тя да бъде оказвана от не-държавни субекти.
7 милиона имат щастието да живеят в България. Другите нямат това щастие, но затова пък имат всичко останало.
Заключено