Nakratko ot BG

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Botzo

Мнение от Botzo »

burq_1 написа:БЪЛГАРИЯ МОЖЕ БЕЗ ТЕБЕ НО ТИ НЯМА ДА МОЖЕШ БЕЗ БЪЛГАРИЯ
A ozi sin dali posle se e vurnal?
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

burq_1 написа:Аз няма да коментирам това което Анито казва само ще цитирам една майка която изпращала сина си И ПОМНИ СИНЕ БЪЛГАРИЯ МОЖЕ БЕЗ ТЕБЕ НО ТИ НЯМА ДА МОЖЕШ БЕЗ БЪЛГАРИЯ
СМЕЛОСТ БРАТЯ И СЕСТРИ БЪЛГАРИ
простотията е навсякъде по света.ти като си толкова отворен,защо не пишеш с Ник-а си,ами специално се регистрираш наново да редиш бисери?
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

Ани, напълно споделям твоето мнение!
Аз, за нещастие, все още съм в БГ и откакто съм дошла броя дните, които ми остават...Имах резервация за 9, ама се наложи да отложа за 20 и така...
Аз за България нищо лошо няма да кажа, щото тук съм се родила, изучила и развила като човек...Ама и нищо добро не ми идва на акъла (освен от детството, обаче не е там работата)...
Просто знам, че ми е празно на душата и не мога да си намеря мястото...Някак си ми е тъпо да установя, че времето тук е спряло...Не разбирам какво точно се случва, ама не ми изглежда да е супер готино...И некак си не ме кефи идеята да се срещам с разни хора, които лицемерно ми обесняват кви високи заплати получават (задължително с вмятане: за България) и колко добре си живеят, а в същото време тайно да си гризат лигавицата на устната кухина, чудейки се що не са на мое място...За да не скочи сега някой да ми се репчи как това хич не е така ще добавя, че това не се отнася за 100% от настоящето население в БГ, което странно защо, не спира да намалява...
Аре стига, че се нервирах!
Поздрави
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

ian написа:В тона на Анито се усеща злорадство. С какво Родината е заслужила такова отношение? Вместо да се помага нашите роднини и приятели да се придвижват малко напред, ние се хващаме за главите и си казваме оправяйте се там сами. Знам гадно е в БГ, но какво от това? Това е най-хубавата страна в света с най-хубавите хора и с най-отвратителните управляващи и с най-гадните престъпници. Това на всеки мисля, че е ясно.?
Ne e zloradstwo, a maka... (ne znam kade go useti towa zloradstwo, iawno wse se namira niakoi da 4ete mejdu redowete). Elia dobre go e kazala, wremeto e sprialo tuk. Gradat e palen s hora, no ima wid na zapustial. A predi da doidem, na6ite roditeli i poznati s goliama gordost ni se hwaleha, 4e gradat e stanal mnogo hubaw... Ma4no mi e za horata, koito se ma4at da jiweiat tuk, nezawisimo ot towa, 4e te sa naprawili izbora si da stoiat tuk.
Towa, 4e nie obikaliame po kra4mite, ne zamazwa tazi kartinka.
Niamam predwid poslednoto nawodnenie, koeto e kapak na cialata ni6teta i muka. I bez nego wsi4ko e dostata4no tejko.
Powe4e 6te pi6a, kato se priberem, sega hodim w I-net klubowe.
Обичам да преча
kosciuszko
Мнения: 209
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 10:09 pm

Мнение от kosciuszko »

burq_1 написа:Аз няма да коментирам това което Анито казва само ще цитирам една майка която изпращала сина си И ПОМНИ СИНЕ БЪЛГАРИЯ МОЖЕ БЕЗ ТЕБЕ НО ТИ НЯМА ДА МОЖЕШ БЕЗ БЪЛГАРИЯ
СМЕЛОСТ БРАТЯ И СЕСТРИ БЪЛГАРИ
i ako nikoi ne e ostanal v BG, zasto da ne moje bez BG?
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Re: Nakratko ot BG

Мнение от todor73 »

anito написа:Koito misli, 4e w Ca e gadno, da izkara edin opresnitelen kurs w BG :)
oh la la :D :D :D
Maitap be Anito :twisted: trebe da se vidi, bg de :wink:
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

Trebe, da, To6ko, za6toto sme ostawili roditelite si tuk da se ma4at. A i za otrezwiawane: da widim, 4e w spomenite si idealizirame miastoto, koeto sme napusnali. Pone za nas e taka. I 4e kolkoto i da e trudno tuk, ne moje da stawa nikakwo srawnenie s ejednewieto w Ca i w BG. E, ne zabrawiam prikazkata za kambanariata. Ot moiata towa se wijda.
Обичам да преча
Щастливецът
Мнения: 29
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 3:39 pm

Мнение от Щастливецът »

Elia написа: Ани, напълно споделям твоето мнение!
... Просто знам, че ми е празно на душата и не мога да си намеря мястото...Някак си ми е тъпо да установя, че времето тук е спряло...
"Напрежение. Някакво напрежение цари навсякъде.
В градския транспорт - искаш да се качиш или да слезеш, хората те гледат враждебно.
По софийските улици шофьорите карат колите агресивно - всеки иска да изпревари и да премаже другия.
Във въздуха има електричество. Трябва само една малка искра и атмосферата ще се взриви.
Прави ми впечатление тъжната картина по тротоарите. Хората вървят унили и замислени. По-ведри и усмихнати са само децата и младежите.
Почти всички други останали са мрачни, живеят ден за ден.
Става дума, че бъдещето тук е абстрактно понятие ..."

Из интервю със Светослав Пеев, вестник "Сити Маркет" (София), 29 юли-04 август 2005, стр. 6.

Светослав Пеев - актьор, завършил ВИТИЗ "Кр. Сарафов" (1964), актьор и директор в Сатирчния театър, от където е уволнен без обяснение и предупреждение; 23 игрални филма, над 1100 театрални постановки, над 100 телевизионни постановки, 4 год. пресаташе на футболния клуб "Локомотив-София", от пет години играе и преподава актьорско майсторство в "Театро Сатирико", Никозия (Кипър) (по информация от интервюто)
7 милиона имат щастието да живеят в България. Другите нямат това щастие, но затова пък имат всичко останало.
Щастливецът
Мнения: 29
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 3:39 pm

Мнение от Щастливецът »

burq_1 написа:Аз няма да коментирам това, което Анито казва; само ще цитирам една майка, която изпращала сина си: "И ПОМНИ, СИНЕ, - БЪЛГАРИЯ МОЖЕ БЕЗ ТЕБЕ, НО ТИ НЯМА ДА МОЖЕШ БЕЗ БЪЛГАРИЯ.
СМЕЛОСТ, БРАТЯ И СЕСТРИ БЪЛГАРИ!"
(позволил съм си да ти сложа някой и друг препинателен знак)

Аз пък съм 300 процента съгласен с Anito.

А ти, burq_1, не ми е ясно какво разбираш под "България" - и май на теб самия това не е ясно...

Защото това, което разделя българина от неговата родина, е българската държава.

И за да не плегиатствам чужди мисли, не съм го измислил аз, а перифразирам Иван Кулеков, изказване в едно предаване от Шоуто на Слави Трифонов по bTV.
7 милиона имат щастието да живеят в България. Другите нямат това щастие, но затова пък имат всичко останало.
Щастливецът
Мнения: 29
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 3:39 pm

Мнение от Щастливецът »

kosciuszko написа:
burq_1 написа:Аз няма да коментирам това което Анито казва ... БЪЛГАРИЯ МОЖЕ БЕЗ ТЕБЕ, НО ТИ НЯМА ДА МОЖЕШ БЕЗ БЪЛГАРИЯ...
i ako nikoi ne e ostanal v BG, zasto da ne moje bez BG?
(подчертаването в цитата в синьо е мое)

Kosciuszko, още преди, мисля, 3-4 години, ако ли не и повече, вестник "24 часа" на цяла страница пусна статия със заглавие (големина на буквите - като на тези в наименованието на вестника (!))
"В България останаха само некадърните, пенсионерите и циганите"
(или нещо подобно).
7 милиона имат щастието да живеят в България. Другите нямат това щастие, но затова пък имат всичко останало.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Щасливец да си позволя да до
пълня 24 часа -и такива ***** като теб.Що не вземеш да се разкарш и да не ни знимаваш с комплексите си.Никой не ти е виновен ,че си ******.
Щастливецът
Мнения: 29
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 3:39 pm

Мнение от Щастливецът »

Bate, ти да не си екстрасенс, психоаналитик или да работиш в “Чистотата” в Montreal – или и трите накуп?!
Не разбирам, с какво предизвиках справедливия ти гняв.
Ако си закупил 51% от форума, кажи, да не ти нарушавам частните права и не пиша (да не дишам) в него.

Хайде, бъди щастлив!

P.S. А, сега разбрах, защо се гневиш – то ти си се готвил да се връщаш в BG:
bateto написа: … повече я харесвам като место за живеене отколкото Канада,ако разисквхме къде бих стоял за да правя по вече пари отговорът щеше да е друг.Аз ще се връщам в България защото първо там най ми харесва и второ за такива като мен там е най лесно да правят лесни пари ,а не както тук в трудовия лагер ,но ще го направя като си събера приличен капитал.Не ме питайте също как се првят лесни пари в Бг.,щом досега не сте го научили няма смисъл много да се обяснява,някой ако има желание сам да си открие пътя.Аз съм на ясно за себе си….
Тема: Европа или Канада, Форум Канада, http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... ht=#156288
(подчертаването в червено - мое, Щастливецът)

Радвам се за теб, приятелю, че си наясно със себе си. Извинявай още веднъж, ако съм те засегнал с нещо. Бъди щастлив!
7 милиона имат щастието да живеят в България. Другите нямат това щастие, но затова пък имат всичко останало.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Предизвикваш неуважението ми към теб с честата си смяна на анонимноста,опитваш се да прокараш някаква тез която да оправдае собственните ти комплекси и даваш повод с това за такива като мен да се забавляват с това .Иначе нищо лично,аз съм великодушен човек и уважавам всяко различно от моето мнение ,но съм много критично настроен към подобни натури като теб .
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

bateto написа:Предизвикваш неуважението ми към теб с честата си смяна на анонимноста,опитваш се да прокараш някаква тез която да оправдае собственните ти комплекси и даваш повод с това за такива като мен да се забавляват с това .Иначе нищо лично,аз съм великодушен човек и уважавам всяко различно от моето мнение ,но съм много критично настроен към подобни натури като теб .
Батка,що нападаш така Щастливеца?
Мен лично този човек ми харесва,независимо от малкия му брой постинги до момента.Плюс това зададе и точно тези въпроси които аз от толкова време не съм пожелал(посмял) да задам-имам предвид емигрантите в чужбина-в друга тема.
Критичността му говори за ниво на аналиитична мисъл,която у много хора кой знае защо отсъствува.Ти също си критичен и това е хубаво.
Сега.........до колко е анонимен все още не мога да определя за себе си.....но е интелигентен Щастлив човек.
Прилича ми на някой но...............
Док.......... :idea:
TROUBLEMAKER
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Shtastliveco, kefish me! Az kato jiveeh v Bulgaria se chuvstvah po-sashtiya nachin. Slava Bogu veche ne jiveya tam. Izpolzvay vsichko negativno, koeto vijdash okolo sebe si v tvoya polza- motivaciya da se mahnesh po-brzo ot Bulgaria! Good luck!
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Заключено