Kakvo e homeopatia i homeopati4ni lekarstva?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Мнение от yahoo »

totev, човека може да носи много, отцелял е и без хомеопатия хиляди години, ще отцелее и въпреки намесата на докторите и техните лекарства :D
Когато доброволно решиш да поемаш всекидневно отрова след което да страдаш или търсиш противоотрова, доброволно си усложняваш живота и не ти е виновна нито медицината нито хомеопатията :D
От самосебе си се вижда че това за водата го казах на шега, защото в предното изречение споменах че хомеопатията няма да му помогне в този случай.
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

Извинявай,
май съм прехванал от Боцката да прескачам някои друг ред :D
алкохола понякога е вреден, понякога полезен, в приятна компания,след турбо гаден и напрегнат работен ден мисля ,че е по-добре да употребиш, отколкото да не употребиш :beer:
...мразя мастика без айрян...
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

yahoo, значи ли че ако капна 1 капка ракия в 1 чаша вода ще ми мине махмурлука? и има ли начин цялата кана с вода вместо да се зарежда да се превърне в кана шкембе чорба, а кутийките с кола в гроуш, че да мога да последвам съвета на тотев?
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Мнение от yahoo »

Lub0 написа:yahoo, значи ли че ако капна 1 капка ракия в 1 чаша вода ще ми мине махмурлука? и има ли начин цялата кана с вода вместо да се зарежда да се превърне в кана шкембе чорба, а кутийките с кола в гроуш, че да мога да последвам съвета на тотев?
Всичко може, например добре известно е че в хомеопатията няма значение дозата 1-2 капки или цяло шишенце.
Не само на шега мога да кажа че хора като Сай Баба правят дори злато и диаманти от нищото, но все пак за шкембе чорбата предпочитам лично да си я сготвя, не вярвам че този Сай Баба ще я материализира по-вкусна :D
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Не е възможно, защото когато се приемат хомеопатични лекарства е изключена употребата на алкохол, ментови продукти, дъвки и лекарства от традиционната медицина. Всяко едно от тях повлиява отрицателно и просто няма ефект.

Хомеопатията не лекува следствието - видимото заболяване, а първопричината. Тъй че ако има махмурлук Любо, по-скоро ще лекува причините той да пие (например тежък живот :wink: ), а не следствието :wink:
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

krimon, защо пък реши тежък живот? Точно обратното, човек пие защото животът е купон и има веселба всяка вечер, лошото е като стане сутрин и трябва да ходи на бачкане...

Яху, мерси за инфото, а какъв е сайта на този Али Баба да го питам аз за шкембето, че сега няма кой да ми зготви на мен.
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Любо, те за това са специалисти хомеопатите - за да разберат от тежкия живот ли е махмурлукът или от ходенето на работа. Аз само казах например. Може да е съвсем другаде първопричината, като липса на достатъчно физическа активност, тъга по старите времена, семейни проблеми, непоносимост към монреалския климат и т.н. и т.н. Ай, :beer: :beer:
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Колкото и странно да звучи, махмурлукът е пряко свързан с ваканцията на жена и децата, чудно защо ли? ;)
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

И още по-интересно, че не само мойте са във ваканция ами и на някои други мой близки приятели, сигурно ще трябва да отида на хомеопат да ми обясни, това конспирация на лекарствените копмании и туроператорите ли е?
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
flateric
Мнения: 615
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2004 1:30 pm

Мнение от flateric »

добави и производителите на бира в частност Гролш :D
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Направо ги разкрих с ваша помощ драги съфорумници.
Значи ето каква е конспирацията:
Туроператорите излъчват вълни нощно време и карат жените и децата на група хора да отидат във ваканция, след което въпросната група хора видяла се изведнъж с много свободно време започва ходене по кръчми и купони, всичко е ОК доакто настъпи "другата сутрин". Тогава групата хора е принудена да пие хапчета за глава и други подобни "традиционни" цярове и по-този начин облагодетелства фармацефтичните компании, които дават процент на туроператорите...
Мръсници, ще трябва да минем на трева, тогава ще ги фалираме гадовете!

Ха Наздраве!
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

Lub0 написа:Колкото и странно да звучи, махмурлукът е пряко свързан с ваканцията на жена и децата, чудно защо ли? ;)
Хахаха, сега разбирам защо с Любо се разбираме без думи.
Наздраве батка и моята жена е на почивка..............
айде ще бягам,че тайфата ме чака долу, а утре пак ще "работя".
От опит зная че след определено време капка водка в бирата прави чудеса, зарежда те с енергия,подобрява кръвообращението и настроението, изтрива неудобните спомени.......happy hollyday :beer:
...мразя мастика без айрян...
Аватар
Клечка За Чистене На Уши
Мнения: 1426
Регистриран на: Нед Юни 05, 2005 12:04 pm

Мнение от Клечка За Чистене На Уши »

totev написа:От опит зная че след определено време капка водка в бирата прави чудеса, зарежда те с енергия,подобрява кръвообращението и настроението, изтрива неудобните спомени.......happy hollyday :beer:
Абе по-добре пробвай с капка вода - същата работа е, не боли толкова глава само дето трябва да изпиеш повече бири. Работи обаче.
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

Браво Клечка, да развалям бирата :beer:
...мразя мастика без айрян...
Заключено