Kakvo e homeopatia i homeopati4ni lekarstva?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Kakvo e homeopatia i homeopati4ni lekarstva?

Мнение от yahoo »

survivor, имай предвид че Joy учи това което и се преподава, а това
което се преподава по стара традиция не е задължително да е
абсолютната истина, особено когато цяла значима прослойка от
"професионалисти" ще си "изкарва хляба" от това. Пробвай да
прочетеш книги като например "Световната конспирация срещу
здравето" и ще разбереш за какво иде реч, ако случайно
не знаеш :wink:
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Kakvo e homeopatia i homeopati4ni lekarstva?

Мнение от miteto »

yahoo написа:survivor, имай предвид че Joy учи това което и се преподава, а това
което се преподава по стара традиция не е задължително да е
абсолютната истина, особено когато цяла значима прослойка от
"професионалисти" ще си "изкарва хляба" от това. Пробвай да
прочетеш книги като например "Световната конспирация срещу
здравето" и ще разбереш за какво иде реч, ако случайно
не знаеш :wink:
Яху, за каква конспирация става въпрос, при положение че хомеопатичните лекарства са едва ли не по-скъпи от традиционните ? Големите фармацевтични компании са мафия, тук съм съгласен, обаче тези които произвеждат хомеопатични да не са някакви алтруисти ?
А за обучението - не знам защо смяташ че един германски лекар от средата на 19-ти век е записал в книгата си по-големи научни открития от тези на традиционната медицина, която се развива от много векове (а през 20-ти век има открития граничещи едва ли не чудеса) ?
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Kakvo e homeopatia i homeopati4ni lekarstva?

Мнение от yahoo »

miteto, тази тема е много дълга. Съгласен съм единствено с мнението
че съвременната медицина и фармацефтика прави бизнес със
здравето на хората. Естествено е тогава и лекарствените препарати
да се произвеждат не от кой да е, следователно цената им се
определя по други критерии, съвсем не според себестойността им.
Че винаги е имало и ще има чудеса, това е вярно, въпроса е за
кого са изгодни и за кого не. Който се интересува повече по въпроса
има достатъчно литература :idea:
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Re: Kakvo e homeopatia i homeopati4ni lekarstva?

Мнение от survivor »

miteto написа:Яху, за каква конспирация става въпрос, при положение че хомеопатичните лекарства са едва ли не по-скъпи от традиционните ? Големите фармацевтични компании са мафия, тук съм съгласен, обаче тези които произвеждат хомеопатични да не са някакви алтруисти ?
Miteto, shte si pozvolja da otgovorja predi Yahoo, a toj da dopalni. Taj kato veche zapochnah primera s moja sin, shte ti kazha che predi da zapochnem s homeopatijata, trjabvashe da vzima vseki bozhi den, po 3 pati na den i to v prodalzhenie na godini po njakolko vida siropi. Homeopatichniyat kurs prodalzhi okolo mesec i kraj - lekarstva poveche ne mu trjabvaha! Chatkash li sega zashto ne im e izgodno na golemite farmacevtichno kompanii.
A za homeopatichnite farmacevtichni kompanii i izobshto za vsichki golemi kompanii - sashto ne mi gi hvali. I te si gledat interesa. Lekarstvata im ne se skapi s izkljuchenie na edni shirpotreb koito se prodavat kato Osciloccoccuim li beshe, veche ne pomnya, ama tezi lekarstva po princip ne gi uvazhavat. Inache standartnite tuk sa po 7 dolara i tam ima primerno po 80 granulki, a za edin priem e dostatachna i edna granulka. Samo che ot kompaniite predpisvat da piesh po 5 granulki navednazh, che da svarshat po-barzo, vapreki che v homeopatijata kolichestvoto njama znachenie :D

Yahoo, chuvala sam za tazi kniga, shte ja potarsya sega kato si otida v Balgaria.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Kakvo e homeopatia i homeopati4ni lekarstva?

Мнение от yahoo »

miteto, скоро всеки ще може да си прави сам хомеопатични лекарства
в къщи или най-малкото да ползва услугите за дистанционно
зареждане на вода с какъвто хомеопатичен медикамент ти е нужен -
дори и сега тази услуга е към $2 без значение къде си по света,
което не смятам че е по-скъпо от което и да е друго "традиционно"
лекарство. Но не всеки е готов да го възприеме и проумее - за всеки
е нужно различно количество време :wink:
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

За фармацевтичните комапнии разбирам, аз също мисля нещо подобно. Нищо не казахте обаче по въпроса ми за историята на съответната наука - едната се развива от много векове и много велики учени, другата е от 200 години базирана почти единствено на наблюденията на един германски доктор ?!?

П.С. Яху, това за дитанционното зареждане на водата ще го приема като майтап (поне това което разбирам от обяснението ти) :wink:
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Мнение от yahoo »

miteto написа:За фармацевтичните комапнии разбирам, аз също мисля нещо подобно. Нищо не казахте обаче по въпроса ми за историята на съответната наука - едната се развива от много векове и много велики учени, другата е от 200 години базирана почти единствено на наблюденията на един германски доктор ?!?

П.С. Яху, това за дитанционното зареждане на водата ще го приема като майтап (поне това което разбирам от обяснението ти) :wink:
съвсем не е майтап, виж последното ми изречение по-горе, а ако
държиш бих ти дал и линк за да пробваш :D

На по-горното което си написал не е необходимо обяснение - то е
очевидно. Освен това не забравяй че значимата част от съвременните
лекарства на които се крепи бизнеса също са открити през този
период от 200 години. Има безкрайно много документирани случаи
на открития в медицината дори за лекуване на "нелечими"
заболявания като рак например. Те са достатъчно добре пратени
в невидение от тези които са си извоювали правото да казват да или
не, защото има разлика дали ще продадеш лекарство за $50 или
терапия за над $200 000 с последващо доживотно възстановяване,
ако междувременно пациента оживее, но това рядко се случва
поради етикета "нелечимо".
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Аз искам да си заредя водата в хладилника, с нещо подходящо за махмурлук сутрин, че напоследък често ми се случва (всяка сутрин) и съм готов да платя за услугата доста повече от 2 долара. Също въпросът ми е къде точно да си сложа каната? в хладилника ли да я даржа или да я оставя до прозореца? или пък направо да изпратя координатите по GPS? и също как ще позная кога ще е заредена или те ще ми изпратят потваждение по майла?

Мерси предварително.
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Joy, ti naistina li ne mozhesh da razberesh zashto ti davam primera s izlekuvanoto bebe kato se opitvash da obyasnish uspehite na homeopatijata sas samovnushenieto Tvojat profesor govoril li vi e za psihicheskata nastrojka na bebetata, ili tova go e propusnal, zashtoto ne mu iznasya?
survivor, мисля, че ти написах за бебето...Какво очакваш още да ти кажа? За разлика от Док, аз не вярвам в ненаучни методи на лечение. Енергийни нива, зареждания...Дрън-дрън на бай ти Захариев енергичните петна. :lol: :lol:
Никой не ти забранява да вярваш и да се лукуваш. И при врачки се лекуват хората и също твърдят, че било страшно ефикасно. :lol:
Мога да ти дам адреса на Митето Захариев-и той е "лекар". :lol: :lol: Дипломиран! Нищо че е с бръмбари в главата...Не,не, бръмбарите са за тези дето му купуват енергетично заредените мазила, а той много добре си върти бизнеса. Бръмбари в главата имат тези дето хукнаха по Канада май... :roll:

Да, и на Господ да не пропуснете да се молите-нищо, че не е доказан, но лекарствата не забравяйте да си пиете! :D
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Преди 12-13 години една колежка безкрайно интелегентно момиче ми предложи да участвам в среща м/у БГ лекари и английски колеги по въпросите на хомеопатията.
Аз тъпакът тогава и отказах щото бях възпитан в духа на стандартната и догматична до някъде медицина.Не можех да повярвам,че всичко това е истина и си мислех,че е поредната модерна шмекерия а аз шмекер никога не съм бил.
След време разбрах,че съм бъркал.Да ама годините си минаха.
Сега колежката е една от водещите фигури в хомеопатията в БГ и живее в София.
:D Видя ли бе, Док? И мен така ме караха, ама и аз...Канада та Канада! :D Пък хомеопатите и в София луди пари си правят...

То пък никога не е късно, бе! :D Ей тук го изкарваме за нула време и ей ти бизнеса! Не пускали лекари, а? :D
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Мнение от yahoo »

Joy, напълно разбирам становището ти, естествено е че е такова, понеже такъв е начина за промиване на мозъци който прави пари както за вас, така и за лекари, фармацефти и още толкова много други хора. Но когато става дума за истинско оздравяване, тогава нещата стоят по по-друг начин. Вероятно го знаеш, а може би не. Прочети по-горната книга която препоръчах, ще научиш доста интересни и полезни неща. Който иска научава, иначе рано или късно ще бъде принуден от "обстоятелствата" да го научи, но в доста стресиращи условия. Не искам да споря с теб - ще си загубим взаимно времето, когато си готова за даденото нещо, сама ще го узнаеш.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Мнение от yahoo »

Ще си направя труда да отговоря популярно на централния въпрос на темата и в частност на този на Любо.
Имената на болестите са термини измислени от лекарите, на базата на конкретно проявени симптоми. Болести на практика не съществуват. Съществува състояние на човека в равновесие(баланс) и такова в неравновесие. Основния метод за вкарване в равновесие е самооздравителен процес на самия организъм, който трябва да бъде задействан по-мощно, когато нормално функциониращ не успее да се справи. Така наречените симптоми при неравновесие са пратеници които искат да ни кажат че нещо не е наред и да обърнем внимание. Традиционната медицина по-скоро се стреми да премахне симптомите надявайки се че и "болестта" се излекува, но в повечето случаи не е така. Симптома вероятно изчезва, но ако не се премахне първопричината, скоро се проявява друг и така до безкрайност. Ние си мислим да, излекувахме се от това, но после се разболяхме от друго. Тук метафизиката дава много добро обяснение как възникват и как се отстраняват "болестите" но няма да ви занимавам с това. Така въпроса е ще отстраняваме симптоми или цялостно ще лекуваме тялото. Традиционната медицина се е развила на базата на първия принцип - отстранява симптоми за да си мислим че сме излекувани, докато тялото само се справи или докато избие в друга "болест". Алтернативната медицина много по-отдавна е видяла че това не е решение на проблема убивайки вестоносеца който ти носи лошата вест, защото ще последва нов вестоносец и така докато проблема сам се реши или се разрастне дотолкова че му предписваме етикета "нерешим" (нелечим). Така стигаме до един от методите открит от д-р Самуел Ханеман който е основан на принципа че подобното се лекува с подобно и е холистичен метод, лекува цялото тяло само с едно лекарство, на базата на всички симптоми породени от дисбаланса на организма. Науката доказа че това е на практика енергиен метод. Носителя в лекарството носи енергията на субстанция, която силно концентрирана в здрав организъм предизвиква множество симптоми на "болести", а когато същите симптоми вече съществуват, силно разредена доза от същата субстанция активира оздравителните сили на организма на максимум за пълно излекуване от тях. Естествено има много особености, които трябва да се имат в предвид, затова винаги при по-сложни случаи е необходимо да се ползва професионалист. Спазват се и "диети" когато се употребява хомеопатия за да не се антидотира(намали или спре действието на лекарството) от други по-силнодействащи субстанции като камфор, мента, кафе...
От всичко казано до тук следва че на Любо не му е необходимо никакво хомеопатично лекарство, защото то няма как да действа - самия пациент очаква същото както при традиционната медицина: "Докторе боли ме глава, но бързам, давай хапче и да бягам". Но ако все пак искаме да спазим принципа на хомеопатията трябва само при махмурлук да изпием огромно количество вода и готово - имаме си хомеопатично лекарство. Както вече казах алкохола предизвиквайки в големи количества махмурлук би следвало ако се разреди с голямо количество вода да се превърне в хомеопатично лекарство и да задейства оздравителните сили на организма сами да се справят с махмурлука :D
Хомеопатията също е сериозен бизнес, поради лесния метод, евтини и ефикасни лекарства без странични действия, дори и да объркаме лекарството нищо лошо няма да се случи. НО: това можем да го прилагаме на своя глава САМО при съвсем незначителни проблеми - при по-серозни такива е задължително намесата на професионалист, без да се пренебрегват и постиженията на традиционната медицина, които в случаи на спешност, както и на неотложни оперативни намеси засега са незаменими.
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

Е това за пиенето на вода при тежък махмурлук е просто пълна простотия, съветвам никои да не го ползва.Като бях студент, и се напивахме редовно ,единия съквартирант беше научил отнякъде, че ако изпие 2-3литра вода преди да заспи, на другия ден няма да има махмурлук.Може и да нямаше, ама ставаше по пет пъти на нощ да ходи до тоалетната и на сутринта изглеждаше като изнасилен от стадо бизони, естествено от недоспиване.Друго си е като си махмурлия на сутринта да вземеш една хомеопатична бира с шкембе, после кафе с цигара, важната работа в двете нули и си готов за нови подвизи.
Иначе хомеопатията има някои достатъчно шантави идей, че да бъдат верни :wink:
Пожелавам на всички през лятото леки махмурлуци, и следобедни събуждания :D
...мразя мастика без айрян...
flash*
Мнения: 52
Регистриран на: Пет Апр 01, 2005 12:43 pm

Мнение от flash* »

:) :) :)
Последно промяна от flash* на Сря Юли 27, 2005 9:24 am, променено общо 1 път.
flash*
Мнения: 52
Регистриран на: Пет Апр 01, 2005 12:43 pm

Мнение от flash* »

:)
Заключено