Моля, отговорете!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
paradis
Мнения: 21
Регистриран на: Съб Апр 23, 2005 4:18 pm

Моля, отговорете!

Мнение от paradis »

Здравейте, съфорумци!
Пиша,ви защото днес след обяд получих писмото за потвърждение от Виена. Пишат,че датата на интервюто ни ще бъде втората половина на 2005 година, което много ме изненада, защото означава, че ще е съвсем скоро. Въпросът ми е - имате ли информация кога ще е следващата сесия и има ли вече хора с насрочени дати за интервю или още е прекалено рано? Питам,защото искам да си направя преценка с какъв интензитет да се провеждат уроците ни по френски / който в никакъв случай не е блестящ и на двамата/.

Отделно от това бих искала да помоля да ми кажете какво точно означава това:

"Dans lqintervale, nous vous demandons de ne communiquer avec notre service qu'en cas d'absolue necessite. Tout paiement complementaire non demande, tout envoi de document non requis ou toute demande d'information retarde en effet le traitement de votre demande. Nous vous remercions de votre comprehension et vous prions d'agreer l'expression de nos meilleurs sentiments."

Както казах, френският ми в момента въобще не е силната ми страна, а това нещо не го схванах, пък и нямам търпение да чакам до утре, когато да ми бъде преведено от преподавателката ни.

Предварително ви изказвам своята огромна благодарност!!![/quote][/b] :rotate:
СВОБОДА за българките в Либия!
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Re: Моля, отговорете!

Мнение от Doktora »

paradis написа:Здравейте, съфорумци!
Пиша,ви защото днес след обяд получих писмото за потвърждение от Виена. Пишат,че датата на интервюто ни ще бъде втората половина на 2005 година, което много ме изненада, защото означава, че ще е съвсем скоро. Въпросът ми е - имате ли информация кога ще е следващата сесия и има ли вече хора с насрочени дати за интервю или още е прекалено рано? Питам,защото искам да си направя преценка с какъв интензитет да се провеждат уроците ни по френски / който в никакъв случай не е блестящ и на двамата/.

Отделно от това бих искала да помоля да ми кажете какво точно означава това:

"Dans lqintervale, nous vous demandons de ne communiquer avec notre service qu'en cas d'absolue necessite. Tout paiement complementaire non demande, tout envoi de document non requis ou toute demande d'information retarde en effet le traitement de votre demande. Nous vous remercions de votre comprehension et vous prions d'agreer l'expression de nos meilleurs sentiments."

Както казах, френският ми в момента въобще не е силната ми страна, а това нещо не го схванах, пък и нямам търпение да чакам до утре, когато да ми бъде преведено от преподавателката ни.

Предварително ви изказвам своята огромна благодарност!!!
[/b] :rotate:[/quote]
Щом ще е втората половина на 2005 значи ще е между юли и декември.Не им се обаждай да ги притесняваш освен ако не е съвсем наложително казват.Ще получиш и ощи указания от тях за в бъдеще.В общи линии такива ми ти работи плюс задължителните любезностти от тяхна страна.
Док...
TROUBLEMAKER
Аватар
trans
Мнения: 372
Регистриран на: Съб Яну 24, 2004 2:00 pm
Местоположение: Mtl

Мнение от trans »

Ами явно ноистина ще е скоро интервюто Успех ви желаем

А там пише в този интервал до интервюто да не ги безпокоите освен ако не е много необходима Пеше също че допълнително плащане не се изисква както и че не се изискват допълнителни документи и ви благодарят
Това са стандартните неща и на нас ни пишеше същото не се притеснявайте всичко е наред :D
paradis
Мнения: 21
Регистриран на: Съб Апр 23, 2005 4:18 pm

Мнение от paradis »

Много благодаря за информацията! trans, вие минахте ли интервюто? Благодаря за бързия отговор и за милите пожелания! Док, изключително се радвам, че ми пишеш точно ти, защото в мое лице имаш най-големия фен в този форум. Благодаря от все сърце!
СВОБОДА за българките в Либия!
kupro
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Май 16, 2005 3:44 pm
Местоположение: chez moi

Мнение от kupro »

I nie polu4ihme pismo, sus su6toto sadarzanie. Uvedomjavat ni,4e 6te sme vtorata polovina na 2005. Imam informacia,4e sledva6tata sesia 6te e octomvri ili noemvri,no tja ne e potvardena.Puk i malko tupo mi se struva v sezona na otpuskite da pravjat intervjuta. Za frenskija ne se kosi- da znae6 nie na kakvo deredze sme,no mislja,4e sus malko po-seriozno stjagane 6te se spravim.Uspeh! I da pi6e6 koga ste kato polu4ite pismo za data! :lol:
sovite ne sa tova,koeto sa
paradis
Мнения: 21
Регистриран на: Съб Апр 23, 2005 4:18 pm

Мнение от paradis »

Благодаря за информацията, kupro!Дано да е малко по-нататък във времето, за да може да се подготвим по-добре. И аз мисля, че не е логично да се правят интервюта август, но имам подозрение за септември. А за датата проблем няма -в момента, в който получа писмото ще пиша на всяка цена.
СВОБОДА за българките в Либия!
Аватар
Таратор
Мнения: 1006
Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 4:04 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от Таратор »

Интервюто ви може да бъде насрочено най-рано за последната седмица от август, преди това са в отпуска. Важното сега е да си подготвите всички нужни документи, като същевременно наблягате и на френския, че трябва да защитавате нивата писани в апликейшъна. Успех.
Изображение ... и в темите също!
kupro
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Май 16, 2005 3:44 pm
Местоположение: chez moi

Мнение от kupro »

Таратор написа:Интервюто ви може да бъде насрочено най-рано за последната седмица от август, преди това са в отпуска. Важното сега е да си подготвите всички нужни документи, като същевременно наблягате и на френския, че трябва да защитавате нивата писани в апликейшъна. Успех.
Ako intervjuto mi bude opredeleno za kraja na avgust 6te ja vtasam otvsjakude. Plius tova maza mi 6te se varne ot Francia prez septemvri! Kak moze da proverim koga moze da bude purvata sesija sled otpuskite? Ima li hora vav foruma s ve4e nasro4eni dati za avgust? :roll:
sovite ne sa tova,koeto sa
Аватар
trans
Мнения: 372
Регистриран на: Съб Яну 24, 2004 2:00 pm
Местоположение: Mtl

Мнение от trans »

Да ние минахме интервюто :D Беше страшно лесно на всеки го пожелавам
Аватар
Таратор
Мнения: 1006
Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 4:04 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от Таратор »

kupro написа: Ako intervjuto mi bude opredeleno za kraja na avgust 6te ja vtasam otvsjakude. Plius tova maza mi 6te se varne ot Francia prez septemvri! Kak moze da proverim koga moze da bude purvata sesija sled otpuskite? Ima li hora vav foruma s ve4e nasro4eni dati za avgust? :roll:
Виж сега, ако не сте готови за интервюто независимо по какви обстоятелства може да го отложите до 1 г., но трябва да имате основателна причина за това. Друг е въпроса дали този вариант ви устройва.
Не знам как можеш да провериш кога ще бъде първата изпитна сесия след отпуските.
Успех.
Изображение ... и в темите също!
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

Таратор написа:
kupro написа: Ako intervjuto mi bude opredeleno za kraja na avgust 6te ja vtasam otvsjakude. Plius tova maza mi 6te se varne ot Francia prez septemvri! Kak moze da proverim koga moze da bude purvata sesija sled otpuskite? Ima li hora vav foruma s ve4e nasro4eni dati za avgust? :roll:
Виж сега, ако не сте готови за интервюто независимо по какви обстоятелства може да го отложите до 1 г., но трябва да имате основателна причина за това. Друг е въпроса дали този вариант ви устройва.
Не знам как можеш да провериш кога ще бъде първата изпитна сесия след отпуските.
Успех.
Вижте сега-моето мнение е,че не трябва да отлагате интервюто по никакъв начин!А защо мисля така:
-Първо защото моите впечатления са,че канадците правят всичко възможно да приемат колкото се може по-бързо и колкото се може повече български имигранти преди влизането на страната ни в ЕС.Но независимо от темповете работата не върви чак толкова бързо.Информацията ми от МОМ /Международна Организация по Миграцията/ е ,че около 200 българи месечно заминават за Канада.Като го сметнете ще видите,че цифрата от 2500 души годишно не е чак толкова голяма.Квотата им за прием на емигранти е мноооого по-голяма.Това е въпрос на държавна политика.Тоест интервюиращите гледат да приемат повече и то по лесния начин.Номера е да се оправяте горе долу с френския и да не правите груби грешки по време на интервюто.
-Второ-Дори и да се провалите на интервюто недай си боже в 99% от случаите те ще ви насрочат нова дата за интервю да речем след 6 или 8 месеца.За да понаучите повечко френския.Същата работа ще е все едно вие сте се отказали и сами сте поискали отлагане на интервюто във времето.А така вече сте загубили шансът който вече ви е предоставен-т.е. да минете от първия път.
Запомнете съвета ми,че не губите нищо ако се явите в уречения ден и час!
Само наблегнете малко повечко на френския и тренирайте по 212 въпроса предоставени от Боби и Роси-ще ги намерите във форумите отпред.
Компренде :?:
Явявайте се Смело и Безотговорно и Успех!
Док......... :lol:
TROUBLEMAKER
borsay
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Яну 21, 2004 11:34 am
Местоположение: Saint Liban

bongour

Мнение от borsay »

I ne pravete kato Doktora, vizte si imeto na uchebnika po frenski, che ne vseki e perde v takiva situatzii. Bonjour pak
kupro
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Май 16, 2005 3:44 pm
Местоположение: chez moi

Мнение от kupro »

Blagodarja za savetite! Shtom sme se hvanai na horoto shte go igraem do kraja.Zivot i zdrave 6te gledame da se opravim,puk kakvoto sabja pokaze!Sega slagam le6tite i po4vam frenskija! :cajsi:
sovite ne sa tova,koeto sa
Аватар
grobari
Мнения: 301
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 1:02 pm
Местоположение: SOFIA

Мнение от grobari »

paradis, колко точки сте писали на френски? Ние получихме същото писмо един ден след вас, та явно ще се засечем на интервюто.
nobleman

Мнение от nobleman »

trans написа:Да ние минахме интервюто :D Беше страшно лесно на всеки го пожелавам
Ами честито тогава... :D и да не забравите да почерпите :beer: .
Пожелавам ви лека и сигурна!!!!!по-нататъшна процедура и, останалото го знаете :wink:


-----------------------
До Автора на темата:
И на нашето писмо, което получихме в началото на тази година, пишеше да очакваме интервю през втората половина на 2005, но виж какво стана...Така че споко човече, на интервю ще отидеш. Учи франсето!!! :wink:
Заключено