някой сблъсквал ли се е с подобно нещо?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

VanBC, идеята на линка беше, че и мангалите са расисти, а не че има дискриминация на бели in general. Опитай да се вмъкнеш в някоя такава група и ще удариш на камък. Освен ако не си смениш името на Рави Радхакришнан например, направиш колорация в по-тъмен отенък и добиеш лека характерна миризма, позната от БГ :lol: .
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

Veliko написа: VanBC, идеята на линка беше, че и мангалите са расисти, а не че има дискриминация на бели in general....
Така съм съгласен! :beer: :D. От предишният ти постинг бях останал с друго, явно грешно, впечатление:
Veliko написа:А че белите се дискриминират може да видите от сайта на известен професор от Тор. Университет .....
:beer: :beer:
Obey gravity ... It's the law!
Аватар
Таратор
Мнения: 1006
Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 4:04 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от Таратор »

VanBC написа:
Таратор написа:VanBC, имам един колега с име Leo Marten, според теб какъв е по народност?
С това име, най-вероятно е черен ... Само дето не мога да ти схвана идеята на въпроса :roll:.
Ами не е черен. Идеята можеш да я схванеш от постинга на G_Rosi.
Изображение ... и в темите също!
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

Таратор написа: Ами не е черен...
И какъв е тогава? Достатъчно ни разпали любопитството, кажи какъв е отговора :wink:?
Таратор написа:...Идеята можеш да я схванеш от постинга на G_Rosi.
Идеята не мога да я схвана и от постинга на Роси, та ако може ми я обясниш с думи прости ... :briah:
Obey gravity ... It's the law!
sashka
Мнения: 187
Регистриран на: Сря Ное 12, 2003 4:21 am
Местоположение: Montreal

Мнение от sashka »

Tutankamon написа:Искам да попитам първо родителите, като записвате децата си където и да било, знаете ли въобще къде ги записвате, и на какъв език ще ви обучават детето. Защото, ако това е англоговоряща група, грешката е лично ваша.
Второ, трябва ли прекалено много да се вярна на децата ни, не допускате ли, че понякога децата преувеличават, и ако е така, вие как мислите, имали въобще смисъл от вашето изказване в момента.
Напълно е недопустимо детето да бъде оставено на слънце цял ден, и да го разболеят. Всички са добре запознати, че едно такова оплакване може да донесе много щети, но при положение, че са неоснователни, е ясно, че така ще ви се реагира.
Колкото до детето Ви, не си мислете, че винаги вашето дете е право, погледнете и от другата страна на зарчето.
Ей аз много съм изпуснала бре тя станала дълга тема.
Tutankamon много си прав, че децата преувеличават, но и възрастните също го правят, когато им е изгодно, защото когато им заявих, че детето ми не удряло най-добрия си приятел и директно им казах, че това не е истина "демек те лъжат" набързо спретнаха друга история че бил размахвал ръце просто ей така и застрашавал другите, та искам да ти кажа, че това са пълни глупости за оправдание. Има и нещо друго малко или много един родител знае докъде детето му може да стигне с лудориите. Не се опитвам да го защитавам, но той не е от тези които обичат да се бият. Та не това е което ме ядосва във всичко това ами факта ,че си отмъщават на детето със наказание само, защото ние родителите отказахме да го накараме да пише на английски. Значи водим сутринта детето и никой нищо не казва. Тръгваме си ние и това момче - ръководителя пита детето дали си е написал домашното/при положение че предния ден сме говорили/ и прилага наказанието зад гърба ми. Извинявай но това си е чиста проба злоба "безсилен съм към родителите чакай да си го изкарам на детето".
А колкото до избора на лагер, малко е трудничко на човек да проучи и да се сдобие с информация след като е пристигнал след два месеца а и още повече, че в нашия квартал май няма много избор на лагери.

Искам да благодаря за съветите ви. За някои може да не е правилно но след заплахата и обещанието от тяхна страна, че ще ме предупреждават ако решат да наказват май има ефект. Инциденти няма само злобни погледи към мен, но поне съм по спокойна за детето. :D :D :) :roll:
Аватар
Таратор
Мнения: 1006
Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 4:04 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от Таратор »

VanBC написа:
Таратор написа: Ами не е черен...
И какъв е тогава? Достатъчно ни разпали любопитството, кажи какъв е отговора :wink:?
Таратор написа:...Идеята можеш да я схванеш от постинга на G_Rosi.
Идеята не мога да я схвана и от постинга на Роси, та ако може ми я обясниш с думи прости ... :briah:
Индиец е човека, но мисълта ми беше, че няма начин по името да познаеш цвета на човека. Е, има и някои изключения като окончанията -ов, -ова и т.н.
Изображение ... и в темите също!
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

Таратор написа: ... но мисълта ми беше, че няма начин по името да познаеш цвета на човека...
Това си е верно и никога не съм го оспорвал! :beer: :D
Obey gravity ... It's the law!
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Абе не съм съгласен ,досега негър Иван или Станчо не съм видял.
G_Rosi
Мнения: 714
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 5:35 pm

Мнение от G_Rosi »

Veliko написа::)))и добиеш лека характерна миризма, позната от БГ :lol: .
:)))e tova e kljucha ot barakata!:))
Tutankamon
Мнения: 776
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 11:52 am

Мнение от Tutankamon »

Сашка, виж какво ще ти кажа, неможеш да нападаш така хората и така да говориш при положение, че не си наясно с много неща тук в Канада, така, че, първо вашето задължение е да се запознаете с обстановката около вас и после да имате каквите и да имате претенции, и дори претенции за децата Ви. Защото това е Канада, а не България.
Тук има различни училища и така, че в зависимост какво сте избрали за вашето дете, това ще е, а не това, което описвате в исказването си. Това е просто недопустимо тук. Това е лично ваша грешка мисля аз. Личи си, че вие нямате никакви други доводи, да докажите, че сте прави, така, че грешката е лично ваша, че сте изпратили детето си в англоговорящо училище. Претенциите ви са излишни, няма какво да спорите в училище къдетот се преподава само английски.
Нямам какво да кажа повече по темата.
Направете си сами изводи за това, което се е случило в това училище.
Късмет на всички!
sashka
Мнения: 187
Регистриран на: Сря Ное 12, 2003 4:21 am
Местоположение: Montreal

Мнение от sashka »

Tutankamon написа:Сашка, виж какво ще ти кажа, неможеш да нападаш така хората и така да говориш при положение, че не си наясно с много неща тук в Канада, така, че, първо вашето задължение е да се запознаете с обстановката около вас и после да имате каквите и да имате претенции, и дори претенции за децата Ви. Защото това е Канада, а не България.
Съжалявам, че си ме разбрал погрешно, но тук не става въпрос за претенции или кой от колко време е тук и дали е запознат с обстановката ами просто за едно човешко отношение към децата и здравето им. Предполагам че имаш деца и не съм сигурна дали щеше да стоиш безучастно, когато видиш детето ти червено като рак, едвам гледащо, изгоряло от слънцето вследствие на някакво си наказание . Съжалявам, но това не са претенции ами грижа за здравето на моето дете. И няма значение дали си в България или в Канада за да предпазиш детето от последствията. Надявам се да не го приемеш това като заяждане. Успех :)
Заключено