За някои митове относно квалифицираната работа.

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Мнение от Marto »

Писна ми вече и реших да се включа. Девет страници най-вече глупости, не знам откъде да започна!

Това проучване, което Юлия пост-на само потвърждава това, което всички си го знаем още от България. Връзките, здравите въжета са много важни.

I "АЗ СЪМ БЪЛГАРЧЕ"

Как обаче да правим връзки? Първо ще ви кажа как НЕ СЕ правят връзки. На много от вас това ще е познато, защото е огромна част от ежедневието ви. Бил съм на много места в Северна Америка, и много от българите ходят на гости само на други българи, нямат други приятели... е, познават там някой друг босненец или сърбин. Да не говорим как това пък "помага" на езиковите ви способности. Защо, да речем не:
1. Отидете на черква, протестантска или католистическа, в неделя. Там никого не връщат. Има хора всякакви, много от тях добронамерени, доста от тях и в позиция да ви помогнат. И не искам да чувам "ааа, тия ли сте ни учат на религия, че нал Ицето каза че Господ е българин". Трябва да си промените отношението. Тая жилка за отношението, за съжаление, май ще се наложи да я следвам през целия си пост.
2. 3-4 дни в месеца да се включите в някое доброволско начинание. И от там никого не връщат!!! "Ама как ние такива специалисти от световно равнище ще бачкаме без пари? Ние тези ленински съботници ги изобретихме в България". Доброволците не са хора всякакви. Повечето от тях са добронамерени, много от тях и в позиция да ви помогнат.

---

Разбира се, тези запознанства няма да ви помогнат въобще ако хората, които срещнете не ви харесат. Не знам защо е така, нещо имаме в националния манталитет, за нас мъжете става дума, да се правим на тежкари. А тук такива работи не минават. Навъсени, надути и нацупени балкански субекти никoй не ще! Вижте само някои от никовете. С "бате" се обръщат към вас хора, чието уважение сте заслужили, а не да се визирате сами така. Това между другото.

---

II "АЗ СЪМ СПЕЦИАЛИСТ"

Научете се да мислите... think outsidе the box бe хора. Ще ви дам само един малък пример. Тук "най-здравия" аргмент на хленчещите е че доктор, зъболекар или медицинска сестра не може да намери хубава работа. Милички, вие ако сте очаквали че веднага ще ви връчат скалпела като кацнете, не само не знам как сте завършили медицина, ами се радвам за роднините си в България, които иначе можеше да ви бъдат пациенти! Ето обещаният пример:

Един от най-добре заплатените хора, които познавам е "medical instrument salesman". Взема повече пари от някои доктори. Обаче такива обяви във вестника наш'те хора ги подминават. А хора с толкова мeдицински стаж и каквото и да е висше или полувисше образование могат много лесно да се преборят за такова работно място. Разбира се, това няма да стане ако сте сърдит Петко, който само може да срича на английски. Виж параграф I.

III. "КОЙ Е ТОА, БЕ?"

Все пак ви разбирам, в България още след прогимназията си избираме професионалната пътека. Еди-какъв си техникум, езикова гимназия, математическа гимназия. И никoй не иска да работи работа "под достойнството си". Първо, достойнство има във честния труд, какъвто и да е. Това не бива да остане само западна ценност. Второ, както показах по-горе, има и други "бели" професии, които човек може да хване, само и само да си разшири хоризонтите. Просто нужна е повече гъвкавост и малко дръзкост. Това последното че го имате сте го доказали прекосявайки океана. Ето и аз, 30-годишен, наесен започвам да следвам право тук, в Канада. Ще се чувтствам ли понякога като хлапе, което е повторило някой клас 5-6 пъти? Със сигурност! Но не ми пука. И затова знам че ще успея.


Аз казах, хау!
Аватар
flateric
Мнения: 615
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2004 1:30 pm

Мнение от flateric »

хау :beer:
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Бла-бла...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Marto написа:Един от най-добре заплатените хора, които познавам е "medical instrument salesman". Взема повече пари от някои доктори.
Аз казах, хау!
Марто,
би ли ни светнал каква е тази култова професия :rotfl: да не е от типа директен маркетинг, едни дето ми звънят на вратата и ми се молят да си купя клечка за чистене на ущи щото били на deal :lol: айде моля ти се не ставай смешен!

Хау :wink:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

sasho71 написа:
Марто,
би ли ни светнал каква е тази култова професия :rotfl: да не е от типа директен маркетинг, едни дето ми звънят на вратата и ми се молят да си купя клечка за чистене на ущи щото били на deal :lol: айде моля ти се не ставай смешен!

Хау :wink:
a sashe, niakoi ot teia v pharma companiite praviat poveche ot doktori
vse gi izbirat krasivi i umni
az poznavah hora rabpteshti za baxter koito praveha po edna shapka pari na mesec
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Марто,гледам си ми цитирл ника по горе.За да не оставаш в заблуда ще ти дам малко разяснение от къде произлиза и как ми е хрумнало да си го лепна .
Първо по случайност съм адаш на оригинала :батето;,второ познавам се лично с него от преди 15год. от кръчмарските му изпълнения и трето се възхищавам на хумура му ,който те уверявам е убийствен и на много прямото му отношение и ненадменно държание към всички хора ,от овчаря до министъра, независимо от ранга и житейското му положение .
Малко преди да се регистрирам във форума ,четох някакви негови бисери в пресата и когато трябваше да си избера ник ми хрумна да изплагиатствам и да си сложа неговия прякор,а не съм се ;покръстил; така за да ми се кланя някой наричайки ме ;бате;
Предполагам си светнат вече.Иначе в общи линии си прав ,само не одобрявам збирките по църквите и волунтаризма,като начин за създаване на контакти с цел някой добър човечец да ни помогне.Смятам ,че сме достатъчно способни да си помогнем сами и да си създадем социални контакти в работата и иизвън нея та да изпадаме в положение да чакаме подаяние от някой добронамерна баичка или лелка редови член на подобни мероприятия.
А що се отнася до контактите с българи,мен лично достатъчно ме натоварва и изморява по цял ден на работа и през цялата седмица да си кривя езика на чуждия език ,затова ми е приятно през свободното си време да си комуникирам на родния език с българи,което правя и в момента драскайки си из форума.
И накрая аре писна ми от комплексари ,дето постоянно си търсят трибуна да се докарят с разни тъпи съвети пред мнозинството лузъри към което се числя и аз.
Заключено