За някои митове относно квалифицираната работа.

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

аз нищо лошо не исках да кажа - браво на човек апуснал темата - наредил се.
който се наредил :beer: :beer:
който не се наредил пак :beer: :beer:
Аватар
bis
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Авг 05, 2003 3:55 am
Местоположение: ville de Quebec
Обратна връзка:

Мнение от bis »

THC написа:ми работете в бг - това е - с тоя интернет е все едно къде бачкаш.
аз примерно за хората, които визирам знам че работят за английски компании.
във варна имаме една сравнително голяма компотаджийска фирма диенджи се казва ами там работи един пич Иван-някакъв мениджър ли е кво ли,на който доколкото знам му дадоха виза за тук,но явно там взема повече пари та се отказа да тръгва
Maleee e tova naistina moje da go kaje samo chovek deto ne razbira ot kompoti :lol: :lol: :lol:

za ciala Varna - edno "diendji" i kolko li komputurdjii mogat da se vrediat tam a?

A puk menager v komputurna firma ne znachi komputurdjia. :cry: :cry:

I nie sme ot Varna i ni e mnogo iasen pazara tam............
Само човек, който рабира нещо изцяло, може да го обясни така, че друг да не може да го разбере.
/Нобелов принцип на Рудини/
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

е Иван специално е компютърджия със сигурност,а че по съвместителство е и мениджър е друга работа.

обаче аз имах предвид други хора - уебдизайнери и т.н. ,които си бачкат от дома даже не им трябва да ходят никъде.
като сте от варна на кое ви е ясен пазара там на компотите ли :D :D
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

Tutankamon написа:Айде наздраве на всички, не се дразнете, да са живи и здрави всички!
Приятно време настана сега в Канада, време за разлечения, хубаво време, емоции, бира, разнообразия, забравете си проблемите бе хора, нали виждате, че всички тук в Канада така правятт лятото, разпускат, какво сте се наострили.
Що така мислиш?

И аз разпускам. Ама да е ясно, ча има защо хората тук да се двоумят преди да посегнат към имигрантското резюме.

Аз, например, като ми споменаха навремето за пръв път (в говорим вид), че "we will tee off at 11AM", си помислих, че нещо ще сядаме да пием чай. Добре че си замълчах... И как после да имаш вяра на такъв като мен.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Re: митовете

Мнение от sasho71 »

foxxbatter написа:
sasho71 написа: а първото ми тукашно гадже беше чистачка в CIBC, ама след туй я харесаха и застана на гише да обслужва клиенти, след година вече е мениджър на банковия клон. а има диплома от УПК за фризьор :rotfl:
туй е то , страната на неограничените възможности :wink:
Сашо вкарах те в проблясъците от форума но тука да си попитам.

Защо сте се разделели? Да не си е вдигнала толкова тарифата на час че не ти е била по джоба? :wink: 8)
Не! Две бяха причините:
1.Отказа да ме постригва безплатно
2.Не беше азиатка, а българка :D
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

sasho71 написа: ... иска ми се да се запозная или поне да чуя за човек който е почнал до 6 месеца /айде 1 година да речем/ работа като лекар, мед сестра, инженер, архитект, счетоводител, фармацевт, стоматолог. Няма такива, няма и да има...
За другите не знам, но специално инженери има и то не малко. Ако имаш път към наше село, обади се и ще те запозная с тях! :beer:
Obey gravity ... It's the law!
Tutankamon
Мнения: 776
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 11:52 am

Мнение от Tutankamon »

Изобщо не ме интересува кой как ще го разбере, аз пожелавам на всички, които са в Канада, приятно изкарване на лятото, защото лятото тук е невероятно. А останалите да си го разбират както изкат, аз говория, за хората, които са в Канада, а на другите също приятно искарване, и дано всичко е наред.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

miteto написа:, или да имаш некво супер-невероятно-хипер-ултра-яко резюме (и естествено да ги можеш сичките неща дето ги има в него) :D ...
значи резумето ти ако включва следните постижения проблема ти е никакъв, дори и за работа на Луната да кандидатстваш:
1.Лекар- ако си открил хапче за СПИН
2.Биолог/Химик/-имаш публикация в Nature
3. Програмист-владееш някакви там как се казваха Оракли със сертификатите им от Микрософт.

Абе най е сигурно да си носител на Нобелова награда, ама пък се обезмисля данданиата с емигрирането щото наградата е 1 млн$ и в този случай си готов за пенсия.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

sasho71 написа: 3. Програмист-владееш някакви там как се казваха Оракли със сертификатите им от Микрософт.
Саше, Майкрософт и Оракъл са две различни фирми с различни сертификати и ако ставаше работна виза само със сертификати, ITCE (изпитния център в София) да са станали милионери, а сичкото българско програмис да е у Силиконовата долина :D

П.С. Твойте хора със сертификатите са си намерили работата оттук, нали, а не от България ?
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

bateto написа: ...Да дам и аз моето мнение-За някои митове относно квалифицирана работа в Канада ,че се започва лесно.Пълна неистина и манипулация е да се твърди подобно твърдение,да не говоря,че не е коректно да се подвеждат хората на които им предстои идване в Канада...
Бате къде в постинга на MrGeek видя думичката "лесно" :roll: ?!? Идеята на постинга му е, че не е невъзможно, а не че е лесно! Лесно няма никъде, нито в Канада, нито в Албания :idea: ! Това, че ти си от хората дето са дошли в Канада с нагласата, че с техните безкрайни интелектуални възможности (разбирай - тарикатлък :wink: ) всичко ще им бъде поднесено на тепсия и най-тежкото нещо което ще им се налага да вдигат е синджирчето, си е твой проблем. Недей да се заблуждаваш, че всички са като теб и като им кажеш "Не е невъзможно да се намери хубава работа", чуват "Ще ви чакат на летището с три предложения за работа с 6-цифренни заплати, ключа от Мерцедеса и златното синджирче на сребърна табличка" :D !
Последно промяна от VanBC на Пон Юли 04, 2005 5:37 pm, променено общо 2 пъти.
Obey gravity ... It's the law!
Tutankamon
Мнения: 776
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 11:52 am

Мнение от Tutankamon »

Наздраве VanBC :beer:
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

huba написа:Moje bi za da izbegnem manipulaciata triabvashe da napishesh "Za niakoi mitove za rabotata v IT", zashtoto kvalificiranata rabota nito zapochva nito zavarshva s IT...
bateto написа: ...Пълна неистина и манипулация е да се твърди подобно твърдение,да не говоря,че не е коректно да се подвеждат хората на които им предстои идване в Канада...
Български Тълковен Речник написа:манипулирам
манипулираш

1. Работя с някакъв уред или с машина, управлявам, боравя; обработвам с ръце.
2. Прен. Кого/какво. Съзнателно внушавам на друг собствени идеи с користни цели. Манипулирам обществото.
Хуба и Батето, бихте ли ме светнали каква точно му е користната изгода на MrGeek, че нещо ми се губи ... :roll: ?!?

:beer: :beer:
Obey gravity ... It's the law!
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

Tutankamon написа:Наздраве VanBC :beer:
Назадраве и от мен ВанБС! :beer2: :drink:
И специални поздрави за
Мистър Гиик!
Пиши истината и хич да не ти пука!
Има хора които да оценят откровеността.
Радвам се,че си добре.
Да си пожелаем и ние същия успех като твоя!
Док......... :lol: :thumbsup:
TROUBLEMAKER
Tutankamon
Мнения: 776
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 11:52 am

Мнение от Tutankamon »

Радвайте се на лятото в Канада, щото зимата си я знаем каква е, така, че пийте бира, веселете се, събличайте се, както правят тукашните, боже как ходят голи само, сякаш не са виждали слънце никога :D
Tutankamon
Мнения: 776
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 11:52 am

Мнение от Tutankamon »

Аз лично съм в едно много добро настроение лятно, чувствам се много добре, е веярно че днес беше 32 градуса, ама прогнозата за тази седмица е да е към 24, 25, 27 и от тоя сорто.
Супер а, само са колоездене след работа, и вечер по време за излизане за разходка, няма да е много топло.
Заключено