Към нежния (в повечето случай) пол......

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
borsay
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Яну 21, 2004 11:34 am
Местоположение: Saint Liban

Вечер си мий зъбите за здраве, а сутрин за красота!

Мнение от borsay »

Ето какво е профилактика според мене, ама не съм медицинско лице.
BabaPena
Мнения: 976
Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 12:20 pm
Местоположение: Winnipeg, MB

Мнение от BabaPena »

Mdam...kato izkliuchim nebrejno zaformilia se spor (v koito sam na stranata na 'doktorovia otbor') se chudia zashto kato jena si pravi meditsinskite v Kanada nikoi ne i iska pap test? (presen lichen opit)

Dali pak tia simpatiagi ot Vita ne se prestaravat neshto? Ako biah na vashe miasto bih porazpitala...dosta chesto papovete davat rezultati na posoki, a spored predpisanieto (MDtata da me popraviat ako barkam) pri nalichie na atipichni kletki sledvashtia pap e sled 6 mesetsa...a da se pravi colposkopia za gluposti...mdam...da ne govorim che ima jeni koito mnogo chesto davat atipichni kletki koito ne se izrajdat...i stava edna...

T.e. papovete sa si mnogo dobra profilaktika, no za lichni nujdi...vkliuchvaneto im kato chast ot imigratsionnia pregled si e jiva diskriminatsia spored men...

Sas zdrave, pojelavam negativni rezultati!
Аватар
Татяна
Мнения: 114
Регистриран на: Съб Авг 02, 2003 1:59 am

Мнение от Татяна »

Мислех да не пиша вече, ама хайде...
И аз ви съветвам цитонамазката да я направите предварително, за да сте сигурни в резултата. Когато трябваше на мен да ми правят това изследване бях бременна в 2-рия месец и докторът ми предложи да вземе проба от пациента след мен. След мен се оказа една циганка и аз занесох нейната проба. Та ако не сте доволни от резултата / в което се съмнявам/ може да изследвате някоя приятелка. А иначе и втора група не е лошо, поне аз познавам три жени, които занесоха такъв резултат. Според личната ми лекарка да ти направят проблем за втора група било все едно да ти направят проблем за бронхит. Обаче ви трябват две направления /поне при мен беше така/ - едно за гинеколог, за да вземе пробата и едно за лабораторията, която ще направи изследването.
Ne crains pas d`avancer lentement crains seulement de t`arreter
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

Mani написа:Vzima se napravlenie ot lichen lekar i se pravi bezplatno.Priznava se ot Vita.Saprugata mi si pravi izsledvaneto vav Varna po tozi nachin na 04.01.2005. Nikakav problem.
Абсолютно вярно!Бих добавила само да се отиде и на мамолог в тази връзка, за да сте сигурни, че тези важни органи са ви наред.а относно съветите ако има проблем да платите, за да ви напишат в листото че нищо ви няма .....айде без коментар - да не стават скандали.Освен ако не сте решили, че именно канада е мястото, където трябва да умрете от собствената си щуротия.
Аз се оказах 2 група, на прегледа във Вита казах, че пия почти всеки ден по 50 грама акохол, пуша около 10 цигари, кьорава съм(5 диоптъра) и имам операция от раждането(секцио по желание) и както виждате тези ужасни недъзи не ме спряха .казвам това, защюото съм чела за разни хора как научили наизуст таблицата за прегледа при очния лекар - да не би това да им пресече пътя за Канада.
Заключено