Obrastenie kam kebekuata #3 (prodaljenie)

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Obrastenie kam kebekuata #3 (prodaljenie)

Мнение от Joy »

Za protokola (da ne kaje sega niakoi 4e mnogo udobno sam iztrila mnenieto na Joy):
Tuk Joy zadawa kofti wapros na Bateto, namekwaiki ne6to ne dotam u4tiwo za Hemoglobin. :)
Ogelpih se kato ... nam kakwo :oops: i towa mnenie na Joy, wmesto da otide w podhodia6tata tema, ostana tuk.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

bateto написа:Четете,четете дами и господа .Прочетете горе написаното ,а някои и няколко пъти.И да са ви сладки няколкото пържоли в по вече от китайския магазин за 4,99 д. килото на промоция за конпенсация на компромис дето си ***те душите.
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Стига бе Бате с тези пържоли, на нищо ни направи заради тях, та ние даже свинско не ядем, седни вечеряй и тогава влез във форума за да излезем от метафорите с мръвките :lol: :lol: :lol: !!!
Хемоглобин написа: Едва ли някой иска да ражда изкривени, нечленоразделно ревящи полуидиоти, попаднали в таксономията на вида Homo sapiens на трето класиране.
Е тва вече е върха ! Не вярвам някой кеебекуа, даже и от първите класирали се да го засуче така по адрес на някой българин. То си трябва майсторлък, само българин става за това, ашколсун. Дано да не изчезнем, много сме ценни :D :D :D .
Тези кебекуа вече си ги представям като накакви уродливи злобни кенгура (еми близка е думата някакси :oops: ). Дано да не ги сънувам, бр-р-р ... Толкова ли са противни наистина ?
Циганите - на Сатурн !
ssttoo
Администратор
Мнения: 2389
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:12 am
Местоположение: LA, California
Обратна връзка:

Мнение от ssttoo »

anxeli написа: бр-р-р ... Толкова ли са противни наистина ?
Тhink Celin Dion :lol:
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

THANKS A BUNCH !!! :evil: :evil: :evil:
Сега наистина ще сънувам кошмари :cry: ...
:D :D :D
Циганите - на Сатурн !
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Мнение от tochica »

ssttoo написа:
anxeli написа: бр-р-р ... Толкова ли са противни наистина ?
Тhink Celin Dion :lol:

eeeeeeх как няма звук тука в този форум понякога ме е яд , паднах от смях.
Селин Дион - мноооооого точно :D :D :D :D :D
местната национална майка-героиня , да ме извиняват феновете й , ама не я понасям . :D
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Мнение от tochica »

ако може да попитам , понеже коментарите по темата след постинга на Хемоглобин ( който отиде в кофата ) , не са обидни , поне аз не ги виждам като такива , не беше ли възможно само да се цензурира мнението на Хемоглобин със звездички или нещо такова ?
предварително подчертавам че аз подкрепям неговия коментар , но не виждам защо трябва изцяло да се премества . така се изгубва смисъла на написаното .
съжалявам че пускам тука постинга , ама докато отворя тема в Админ...

а за Хемоглобин - мерси за отделеното време и за споделеното мнение .
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

Ot zwedzi4ki 6tiahme da izgubim smisala :wink: A otide celia w kofata, za6toto smiatam, 4e e otkrowen rasizam. Towa ne e "izohkwane" po niakakaw konkreten povod ili razo4arowanie ot sistemata ili ot otno6enieto im kam imigrantite, ili ne6to takowa, a cialostna teoria kak kebekarite sa niz6a rasa.
Обичам да преча
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

bateto написа:Четете,четете дами и господа .Прочетете горе написаното ,а някои и няколко пъти.И да са ви сладки няколкото пържоли в по вече от китайския магазин за 4,99 д. килото на промоция за конпенсация на компромис дето си ***те душите.
Бате, ако обичаш, недей да съдиш за другите по себе си. Това, че ти правиш компромиси и нещо не ти е наред с душата (даже и не разбрах точно какво), не означава, че всички са или ще бъдат като тебе :idea: !!
Obey gravity ... It's the law!
Аватар
Hemoglobin
Любим форумец
Любим форумец
Мнения: 447
Регистриран на: Чет Яну 29, 2004 9:03 pm
Местоположение: Само в самолета съм си у дома.
Обратна връзка:

Мнение от Hemoglobin »

Здравейте,
щастлив съм, че наистина думите ми са стигнали и ударили точно в целта. Щастлив съм, че е заболяло и то толкоз, че всичко бе бързо подложено на аутодафе. Няколко коментара обаче.

1. За какви звездички говорите (?!?!), езика на н аписаното е във строг стил. Не ви харесаха идеите, ами имайте достойнството да уважите мнения които са малко по различни от вашите.

2.
anito написа: A otide celia w kofata, za6toto smiatam, 4e e otkrowen rasizam.
Расизъм! Сега не знам на кое да се смея, на повлияното от медийни идеогеми, шаблонно стереотипизиране на всичко което ни е неизгодно да се чуе като расизъм, антисемитизъм, етническа, религиозна нетолерантност, хомофобия, антиглобализъм и пр. нищо не значещи понятия или на това кой точно прави забележката, цитат
anito написа: но ми е хубаво, че досега съм видяла само една шарена индийка, че не съм виждала жив евреин, от онези с дълбите какенбарди и черните шапки, че негрите тук са колкото за колоритност на пейзажа, както и китайците. :wink:
Това задоволство от липсата на определени групи не знам аз как да го характеризирам: значи расизъм - "негри", антисемитизъм "евреи", при това забележете "жив евреин", религиозна нетърпимост "онези с ....черните шапки", че и нова форма на расизъм удряща в подрасите "индийка" и още веднъж чист расизъм подлагащ на удари азиатската раса. Мисля че това мнение на Ани (кояо аз уважавам и намирам за интелигентна личност) почти не остави раса, която да не е меко казано недолюбена.

Някак забележката за расизъм (абсурдна по своята идея) се оказва и поставена от абсурден източник.

3. Над 70% от написаното коментира виждания двустранноста на определени етносоциални процеси, които никой не може да отрече че протичат в пълна сила.
За квебеква се споменава едва накрая.

И накрая, ако не сте съгласни... докажете че не съм прав. Но как да кажеш на черното бяло (да не го изтриете и това за расизъм :)).
Аутдафето е било винаги проява на идеологично безсилие пред думите на опонента. Нима това е най-доброто на което несъгласните с мен са способни?


П.С. И тъй като за твърдо стоя зад мнението си, поставям връзка към него и оставям възможността и на останалите да се убедят за какво говоря и за това къде да са тия звездички дето ги споменавате (?!)


http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopic.php?t=12453

П.П.С. Малка добавка към по-преди написаното тук днес.
Забелязах че за да се прочете написаното от мен трябва посетителя да влезе с паролата си, та рекох да го сложа на място където да е по лесно видно

http://www.geocities.com/petersound/

П.П.С2. Забелязах също така че Жой не е пропуснала да изплюе няколко грозни обиди (за нея звездички няма, няма и да има), но възпитанието не ми позволява да и отговоря, а и не мога да и се сърдя за изказванията защото знам че просто дотам се простират *** ***
Последно промяна от Hemoglobin на Чет Май 05, 2005 10:49 am, променено общо 1 път.
"Бързата кучка слепи ги ражда"
българска поговорка
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

ssttoo написа:
anxeli написа: бр-р-р ... Толкова ли са противни наистина ?
Тhink Celin Dion :lol:
eeееееее,не тъй де :roll: :roll: :roll: тя ми е съгржданка от 2 години,вече не иска да чува за канада :lol: :lol: :lol: Сега е гордостта на наше село :lol: :lol: :lol:
ivandi
Мнения: 631
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2003 2:28 pm
Местоположение: Quebec City

Мнение от ivandi »

Преди година щях да се вбеся от подобно изказване. Сега не ми пука. Не знам каква е причината главите на разните "функционери" и "отговорни" другари да са пълни с такива глупости. Може да са многото кръвосмешения, може да е озоновата дупка, не ме интересува. Такива изказвания само затвърждават намерението ми да взема всичко което мога от "арийците" и после да им тегля една. Сигурен съм, че няма да им липсвам. Материал за разплод колкото щеш.
"Всяка глупост има си време да стане малка правда дори" - Ахат
Ognen_led
Мнения: 637
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 8:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Ognen_led »

''Imigrantite sa tuk za da praviat deca i da rabotiat kakva da e rabota. Vzemame visokoobrazovani za da sme sigurni che niama da ni suzdavat problemi’’

Ako se dokaje che tova deistvitelno e kazano, vyprosnia drugar hvrakva... kato brigadirska kolichka po nadolnishte. Dostatachno e edno pismo - oplakvane do slujbata mu.

V Montreal ne sym chuval niakoi slujitel da se iztepva tolkoz iako, ama vseki si e lud s nomera, ta moje i da go e kazal.

P.S. vse pak ne izkliuchvam vazmojnostta priatelkata koiato e dokladvala da e iztylkuvala i izkrivila nevolno kartinkata. Da ne zabraviame che choveshkata pamet i vazpriatia imat chudnoto svoistvo da izneveriavat :)
Ognen_led
Мнения: 637
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 8:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Ognen_led »

[quote="Hemoglobin"]Здравейте,

П.С. И тъй като за твърдо стоя зад мнението си, поставям връзка към него и оставям възможността и на останалите да се убедят за какво говоря и за това къде да са тия звездички дето ги споменавате (?!)


Хемоглобине,

Виждам че си начетен човек. Според теб, ако наречеш твои съквартирант 'excrement'' по-малко обидно ли е от лайно?

Доколкото разбирам, от писмото ти лъха огромна омраза към хората с които съжителстваш. Изпитваш ли наистина презрението което блика от изказването ти?

Според теб един уважаващ себе си човек трябва ли да принизиава хората с който живее? Допускаш ли, че във всеки човек (народ) си има по нещо хубаво и нещо лошо?

P.С. Нали знаеш приказката отровата разяжда първо съда които я съдържа... Това не е просто метафора, представи си конкретно каква отрова забъркват хормоните и невротрансмитерите при отрицателни мисли и емоции...
Последен въпрос човек скапва ли си физиологията (че и гена) покрай плюенето на чуждите гени?
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

По правило най-наивните са впоследствие са най-озлобени.
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

Ognen_led написа:''Imigrantite sa tuk za da praviat deca i da rabotiat kakva da e rabota. Vzemame visokoobrazovani za da sme sigurni che niama da ni suzdavat problemi’’

Ako se dokaje che tova deistvitelno e kazano, vyprosnia drugar hvrakva... kato brigadirska kolichka po nadolnishte. Dostatachno e edno pismo - oplakvane do slujbata mu.
V Montreal ne sym chuval niakoi slujitel da se iztepva tolkoz iako, ama vseki si e lud s nomera, ta moje i da go e kazal.

P.S. vse pak ne izkliuchvam vazmojnostta priatelkata koiato e dokladvala da e iztylkuvala i izkrivila nevolno kartinkata. Da ne zabraviame che choveshkata pamet i vazpriatia imat chudnoto svoistvo da izneveriavat :)
Mонреал и Квебек са много различни понятия по отношение на средата, заобикаляща имигрантите и поведението на кебекарите, които са си тук абсолютно мнозинство. Има само няколко хиляди англофони и 3-4% имигранти. Кебекарите тук се чувстват у дома си, а в Мтл - не. Аз знам и други подобни случаи на изказвания в публично пространство, когато си мислят че няма имигранти, а също и при общуване с имигранти. На мен лично не ми се е случвало чал такова нещо, но мии се е случвало пред мен да оплюват имигранти и след като се усетят, че и аз съм такава (но вече са се изтървали), да казват, че това не се отнася за мен, защото аз съм еди-каква-си (на принципа присъстващият прави изключение). Затова подобни случки не ме учудват и не поставям под съмнение дали приятелката е разбрала добре думите или не.
Обичам да преча
Заключено